| České dálnice > Diskusní fórum http://forum.ceskedalnice.cz/ |
|
| I/37 Pardubice, stavby na průtahu městem http://forum.ceskedalnice.cz/viewtopic.php?f=126&t=1741 |
Stránka 18 z 32 |
| Autor: | Apofis74 [ 21.12.2016 14:49:01 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: I/37 Pardubice, stavby na průtahu městem |
Můžu otázku? Ví někdo kde se dá najít informace o tom kolik MHD tam bude jezdit když je tam samostatný pruh a proč to nešlo udělat tak aby ten samostatný pruh byl i na druhé straně. Je jasné že by se to nevešlo ale když jeden směr má tak druhý ho nepotřebuje??? Děkuji |
|
| Autor: | Japao Joe [ 21.12.2016 14:52:33 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: I/37 Pardubice, stavby na průtahu městem |
Co vím tak trolejové vedení má jít pouze po jedné straně. Jak to bude nakonec s hromadnou dopravou se asi dozvíme až dodělají přednádraží a severní a jižní autobusák. |
|
| Autor: | vodouch2000 [ 21.12.2016 14:54:26 ] | ||
| Předmět příspěvku: | Re: I/37 Pardubice, stavby na průtahu městem | ||
Já na situačce vidím v obou směrech vyhrazený pruh, tedy 3+3. Ta nová polovina je opticky širší hlavně kvůli souběžné cyklostezce. Nemám pravdu?
|
|||
| Autor: | Japao Joe [ 21.12.2016 15:14:50 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: I/37 Pardubice, stavby na průtahu městem |
Jestli se nepletu tak to je z projektu někdy z roku 2013 a od té doby to prošlo několika změnami (aktuální projekt nemám k dispozici). Nicméně v protisměru by neměl vyhrazený jízdní pruh smysl, protože tam není žádná zastávka a veškerá MHD bude projíždět přes kruhák. |
|
| Autor: | vodouch2000 [ 21.12.2016 15:52:45 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: I/37 Pardubice, stavby na průtahu městem |
Tak to se omlouvám, že argumentuju starou dokumentací. Nesrovnalosti teď vidím i na bypassu HK-CR... |
|
| Autor: | Apofis74 [ 21.12.2016 17:08:11 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: I/37 Pardubice, stavby na průtahu městem |
takže pokud mám informace že tam budou troleje, jsou správné? Je to někde psané? A odpověď že po druhé straně není zastávka a proto není potřeba třetí pruh je dostačující a dávající smysl. |
|
| Autor: | martas [ 21.12.2016 21:06:25 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: I/37 Pardubice, stavby na průtahu městem |
Psané to tam mám, ale jak mi řekli na ŘSD, výstavba trolejového vedení není součástí této stavby. Bude to samostatná akce dopravního podniku. Zítra cinknu řediteli a zjistím více, kdy to plánují. Jinak otevření bypassu od Dukly možná přichází v úvahu v půlce roku, až bude hotová stezka a sjezd k Lidlu. To totiž otevřou ten zbývající pruh pro MHD, takže nebude důvod bypass neotevřít. |
|
| Autor: | ada031 [ 21.12.2016 21:21:03 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: I/37 Pardubice, stavby na průtahu městem |
Aktualizovaný leták -Pardubice – Trojice: https://www.rsd.cz/mapa/attachment/5511 ... 128710.pdf |
|
| Autor: | Mostař [ 22.12.2016 11:40:36 ] | ||
| Předmět příspěvku: | Re: I/37 Pardubice, stavby na průtahu městem | ||
Co se zatrolejování týká, tak by mělo být podle dokumentace obousměrné. Jen nevím jestli se bude dělat přednostně směr CR-HK, nebo až po dokončení MUK Palackého oba směry najednou.
|
|||
| Autor: | Mostař [ 22.12.2016 13:50:54 ] | ||
| Předmět příspěvku: | Re: I/37 Pardubice, stavby na průtahu městem | ||
Snad tady nebudu vypadat jako prudič, ale snažím se vždy jen uvádět kompletní a přesné informace (které snad i mám). Takže jízdní pruhy budou opravdu 2+2 plus vlevo jeden vyhrazený pro HMD (a sjezd do prům. zóny). Šířka pravé části by sice na tři pruhy dala, ale je tam navržená 3,5m krajnice. Což si myslím že je dobře s ohledem na nehody, údržbu...
|
|||
| Autor: | Japao Joe [ 22.12.2016 14:01:25 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: I/37 Pardubice, stavby na průtahu městem |
Paráda, dík za obrázky. |
|
| Autor: | Apofis74 [ 24.12.2016 11:08:43 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: I/37 Pardubice, stavby na průtahu městem |
Super informace. Děkuju. A všem vám přeji krásné prožití vánočních svátků |
|
| Autor: | balance [ 25.12.2016 9:51:36 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: I/37 Pardubice, stavby na průtahu městem |
Jeden ještě předvánoční průjezd |
|
| Autor: | martas [ 27.12.2016 19:27:57 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: I/37 Pardubice, stavby na průtahu městem |
Tak jsem dnes ráno skočil k Paramu nafotit vše nové. Řidiči už si na odbočování směr Chrudim přes nový bypass zvykli. Přibylo velké dopravní značení, což mi rozhodilo pohled z nadjezdu |
|
| Autor: | Martin96 [ 28.12.2016 1:18:10 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: I/37 Pardubice, stavby na průtahu městem |
Uvidíme v lednu, jak bude ten provoz vypadat. První dva dny provozu před Vánoci bych do toho (vzhledem k nehodám v okolí Parama a předvánočnímu šílenství) a taktéž současný stav mezi Vánoci a Novým rokem, kdy má většina lidí dovolenou, nepočítal... |
|
| Autor: | martas [ 30.12.2016 8:37:37 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: I/37 Pardubice, stavby na průtahu městem |
Jsem zvědav. Byl jsem tam od otevření vícekrát a vždy v pohodě. Nicméně abych nebyl pořád takový optimista, tak předkládám něco méně příznivého. Poněkud jsem si popsal ale snad to tady někoho zajímat bude: http://pardubice.idnes.cz/pardubice-se- ... zpravy_msv |
|
| Autor: | Taddeo [ 30.12.2016 9:25:08 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: I/37 Pardubice, stavby na průtahu městem |
Díky za zajímavý článek a pěkný souhrn pro danou oblast. |
|
| Autor: | Japao Joe [ 30.12.2016 9:38:20 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: I/37 Pardubice, stavby na průtahu městem |
Hmmm a přitom by stačilo zachovat nájezd od HK a jeden pruh přidat směrem ke garážím. Největší špunt bude na světlech u nádraží a tím i kolona přes kruhák od HK (to nepomine dřív než se uvede do provozu SV obchvat a I35 aspoň po Časy). |
|
| Autor: | JiVi [ 30.12.2016 12:24:01 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: I/37 Pardubice, stavby na průtahu městem |
martas píše: Tak jsem dnes ráno skočil k Paramu nafotit vše nové. Řidiči už si na odbočování směr Chrudim přes nový bypass zvykli. nezvykli a nezvykli .. co jich jezdi na kruhac a pak odboci smer Chrudim :-/ |
|
| Autor: | Apofis74 [ 30.12.2016 15:05:28 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: I/37 Pardubice, stavby na průtahu městem |
martas jak mám chápat toto - Až dostavíme mimoúrovňovou křižovatku (MÚK) Palackého, mine tento plnohodnotný pruh Hradec-Pardubice-Chrudim všechny křižovatky. |
|
| Autor: | monin [ 30.12.2016 15:16:31 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: I/37 Pardubice, stavby na průtahu městem |
Cestou na průtahu městem https://mapy.cz/zakladni?x=15.7662997&y ... &fov=1.257 https://mapy.cz/zakladni?x=15.7461363&y ... &fov=1.257 |
|
| Autor: | martas [ 30.12.2016 15:23:45 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: I/37 Pardubice, stavby na průtahu městem |
to Apofis74: Je to myšleno tak, že se nikde v tomto směru nebude muset ani přibržďovat. Za tím nájezdem, který vede nyní od kruháku (Lidlu) na Chrudim už to bude rozšířené. A až opraví starou půlku u Parama a budou všude pruhy, tak se při cestě HK- Chrudim řidiči vyhnou i kruháku, protože pojedou úplně vpravo v přímém pruhu. Teď se to ještě seká právě u toho nájezdu, kde by se nyní mohlo zipovat. Ale až se dostaví druhý pruh, pojede to plynule. A to že nebudou od HK (rosického mostu) dva pruhy, by tím pádem zase tak vadit nemělo. Vím, že na to tady byly narážky, proč je na vizualizaci jen jeden pruh, tak proto jsem se na to zeptal. Nicméně uvidíme, jaká pak bude realita. |
|
| Autor: | vodouch2000 [ 30.12.2016 17:19:05 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: I/37 Pardubice, stavby na průtahu městem |
Japao Joe: Ponechání původní rampy HK -> CR není dost dobře možný, protože nahoře by chyběl připojovací pruh (není na něj ve směru od HK pravo už místo, a byl by tam ten samý opruz se stopkou, jako předtím. |
|
| Autor: | Japao Joe [ 30.12.2016 20:33:00 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: I/37 Pardubice, stavby na průtahu městem |
Připojovací pruh není potřeba, situace nahoře by byla tak jak je nakreslená na plánku od Mostaře, ale směr HK -> nádraží by měl svůj pruh a nespojoval by se před křižovatkou do jednoho se směrem HK-> CR. Směr nádraží -> CR by se posunul o ten rozšířený směrem dovnitř křižovatky. |
|
| Autor: | Apofis74 [ 30.12.2016 22:17:25 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: I/37 Pardubice, stavby na průtahu městem |
No myslím martas že tam bude nejedna bouračka. Povolenou rychlostí tam bude jezdit málokdo a najednou tam na ně bude čekat překvapení v podobě rozdvojení. Přitom ten malej kousek co by se musel udělat kvůli připojovacímu pruhu už je kapka v moři. Teď zas bude k ho... ten kus co bude šrafovanej místo druhého pruhu. Nic tam stejně nebude moci býti odstaveno prostě zbytečnost |
|
| Stránka 18 z 32 | Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ |
|