I/37 Chrudim, obchvat

[1. úsek] Trutnov (I/14, I/16) – Jaroměř (I/33)
[2. úsek] Hradec Králové (I/31) – Opatovice (D35) – Pardubice (I/36) – Chrudim (I/17) – Ždírec nad Doubravou (I/34) – Žďár nad Sázavou (I/19) – Velká Bíteš (D1)
Odpovědět
Lenny
Autor
Příspěvky: 10799
Registrován: 15.3.2009 22:03:53
Bydliště: na levém břehu Dunaje

Re: I/37 Chrudim, obchvat

Příspěvek od Lenny »

Jak vypadá situace ve městě, projevil se obchvat na dopravě ve městě?
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
vodouch2000
Příspěvky: 1223
Registrován: 27.5.2014 14:28:00
Bydliště: D11 - exit 62

Re: I/37 Chrudim, obchvat

Příspěvek od vodouch2000 »

Překvapilo mě bílé značení sjezdu Chrudim-sever, přiznám se, že jsem to ještě neviděl. Co se týká dopravy, poměrně to zhoustlo u nemocnice (2x OK blízko sebe), část řidičů OA, co to znají, jezdí na Slatiňany přes Presy. Některé NA se z Dašické vracejí Poděbradovou ulicí zpátky na Palackého (směr sever-jih), část pokračuje až k I/17 a předpokládanou trasou kolem nemocnice dolů ke Guláškovi. Doprava se alespoň ředí na 2-3 trasy.
Přílohy
Chrudim_sever.jpg
Chrudim_sever.jpg (51.83 KiB) Zobrazeno 8662 x
monin
Příspěvky: 1782
Registrován: 3.12.2010 10:31:31

Re: I/37 Chrudim, obchvat

Příspěvek od monin »

Tak to je super, že se začíná prosazovat i ta bílá. Ovšem ta velikost písma.. :oops:
Brno České Budějovice Plzeň Ústí/L. Hradec Králové
Bratislava (SK) Wien (A) Linz (A) Nürnberg (D) Dresden (D) Wroclaw (PL)
mapman
Autor
Příspěvky: 5763
Registrován: 25.2.2009 22:20:05

Re: I/37 Chrudim, obchvat

Příspěvek od mapman »

Spíš ten nepoměr mezi písmem a šipkou. Velikost šipky a písma by logicky měla být vždy ve stejném poměru, bohužel technické předpisy říkají něco jiného, takže u malého písma používáme obří šipky :/
Standa
Příspěvky: 3795
Registrován: 16.3.2009 7:49:22
Bydliště: Praha

Re: I/37 Chrudim, obchvat

Příspěvek od Standa »

Nemělo by to písmo být alespoň nějakým boldem?
mapman
Autor
Příspěvky: 5763
Registrován: 25.2.2009 22:20:05

Re: I/37 Chrudim, obchvat

Příspěvek od mapman »

Takové písmo neexistuje, na značky je jen písmo úzké nebo střední, tady je použité střední písmo v předepsané velikosti pro silnice I. třídy, takže je to spíš otázkou revize příslušného technického předpisu...
Taddeo
Příspěvky: 58
Registrován: 10.8.2015 14:26:23
Bydliště: Hradec Králové

Re: I/37 Chrudim, obchvat

Příspěvek od Taddeo »

Ty bílé cedule se používají jen pro "místní cíle", ne? Opravte mě, jestli se pletu...
D0, D1, I/3, D11 a D35
mapman
Autor
Příspěvky: 5763
Registrován: 25.2.2009 22:20:05

Re: I/37 Chrudim, obchvat

Příspěvek od mapman »

Ano, tady je to bráno jako místní cíl a pokud není na značce jiný cíl, je možné použít bílou základní plochu. Od nového roku se ale předpokládá, že modrý podklad se bude používat pro silnice a bílý pro místní komunikace, tj. podle dopravního významu a vlastnického rozdělení - silnice vlastní stát a kraje a slouží ke spojení mezi obcemi a na průtahy obcemi a místní komunikace vlastní obce a slouží na dopravu uvnitř obce.
adamos
Příspěvky: 1697
Registrován: 15.3.2009 23:32:20
Bydliště: D1, 2,78 km

Re: I/37 Chrudim, obchvat

Příspěvek od adamos »

Chrudim dlouho trpěla tranzitní dopravou. Teď dostala obchvat, i když zatím ne úplný. V tomto kontextu tu bílou tabuli chápu jako "Řidiči, jestli jedeš dál na Slatiňany, tak tenhle sjezd se tě netýká". Je zde zcela na místě.
Vždy aktuální mapy na http://www.openstreetmap.org
Našli jste v mapě chybu? Napište mi o ní.
JirkaS
Příspěvky: 2805
Registrován: 14.3.2009 19:25:07

Re: I/37 Chrudim, obchvat

Příspěvek od JirkaS »

mapman píše:Takové písmo neexistuje, na značky je jen písmo úzké nebo střední, tady je použité střední písmo v předepsané velikosti pro silnice I. třídy, takže je to spíš otázkou revize příslušného technického předpisu...
Ono by to šlo na dané značce vyřešit mnohem jednodušeji - stačilo nápis rozdělit na dva řádky. Pak by písmo mohlo být větší a nebyl by takový nepoměr mezi velikostí šipky a písma.
GiuseppeS
Příspěvky: 560
Registrován: 10.5.2009 14:41:32

Re: I/37 Chrudim, obchvat

Příspěvek od GiuseppeS »

Omlouvám se za úplně blbý dotaz: jednou za uherský rok jezdím trasu Pardubice - Statiňany a dál. Už jsem tam nejel dost dlouho (min. po celou dobu stavby), ale pokud bych tam jel teď někdy znovu,
1) od severu mě to navede automaticky na okruh?
2) Slatiňany jsou značené na konci obchvatu do centra, pak přes všechny ty kulaťáky až na ten pod přejezdem a pak z města?
3) dá se nějak dostat na starou cestu od Pardubic, aby si člověk nezajel nějakých těch pár km navíc proti trase ad 2)?
adamos
Příspěvky: 1697
Registrován: 15.3.2009 23:32:20
Bydliště: D1, 2,78 km

Re: I/37 Chrudim, obchvat

Příspěvek od adamos »

1. ano
2. ano
3. Ze Slatiňan po staré trase někdejší 1/37, za Chrudimí vás to hodí na Medlešice.
Vždy aktuální mapy na http://www.openstreetmap.org
Našli jste v mapě chybu? Napište mi o ní.
Jirka L
Moderátor
Příspěvky: 2060
Registrován: 12.5.2014 9:53:51

Re: I/37 Chrudim, obchvat

Příspěvek od Jirka L »

Aktualizovaný leták po zprovoznění:
I/37 Chrudim obchvat, úsek Medlešice-silnice I/17
balance
Příspěvky: 2183
Registrován: 24.9.2009 10:51:36

Re: I/37 Chrudim, obchvat

Příspěvek od balance »

Projeto. Pěkná stavba :ok:

Směr ZR


Směr PU
vodouch2000
Příspěvky: 1223
Registrován: 27.5.2014 14:28:00
Bydliště: D11 - exit 62

Re: I/37 Chrudim, obchvat

Příspěvek od vodouch2000 »

Moc pěkná videa, i počasí ti přálo :-) Díky! Zdá se, že silnice je opravdu přehledná. Ta rovinka začínající za Medlešicemi a končící na konci vestecké estakády je fakt dlouhatánská, to bude svádět k vyhánění pavučinek z turba. P.S. Videa nejdou přehrát přímo zde na fóru (oznámení že "přehrání je na určitých webech zakázáno"), po prokliku na YT pak už jedou normálně.
monin
Příspěvky: 1782
Registrován: 3.12.2010 10:31:31

Re: I/37 Chrudim, obchvat

Příspěvek od monin »

adamos píše:1. ano
2. ano
3. Ze Slatiňan po staré trase někdejší 1/37, za Chrudimí vás to hodí na Medlešice.
Tu třetí variantu ať raději ani nezkouší!! Ať na ní ani nepomyslí!! Nebo mu pak v Chrudimi nasekáme ještě tak dva tři kruháčky navíc, pár km cyklopruhů, několik zastávek MHD a zmíním se ještě pak na TSK CR, že existuje i něco, jako úsekové měření!! :D
Jinak ta videa od balance vypadají skoro až jako vizualizace, neuvěřitelné. :)
Brno České Budějovice Plzeň Ústí/L. Hradec Králové
Bratislava (SK) Wien (A) Linz (A) Nürnberg (D) Dresden (D) Wroclaw (PL)
Sudr
Příspěvky: 686
Registrován: 22.5.2013 11:01:28

Re: I/37 Chrudim, obchvat

Příspěvek od Sudr »

Videa jsou perfektní, hlavně to ve směru na PU vyšlo parádně...

Jinak moc jsem neměl nastudovaný letáky ani vizualizace, tak mě trochu překvapilo, že v trase není ani kousek s třípruhem ne bezpečné předjetí....já vím, že tam jsou rovné úseky a navíc tahle šířka silnice se dá vnímat jako "malá dalnice nebo skorotřípruh ( :-D ), ale při hustším provozu tam pohodlné a bezpečné předjetí kamionů asi tak nebude úplně med....

Ale nechci brblat, takže chrudimákům, všem projíždějícím a nově i objíždějícím gratuluji a těším se na pokračování.....
dvs
Příspěvky: 3622
Registrován: 8.6.2009 12:42:45

Re: I/37 Chrudim, obchvat

Příspěvek od dvs »

Ta B30 zákaz chodců tomu úseku sluší. Ještě tam mohli dát B8 zákaz cyklistů.
adamos
Příspěvky: 1697
Registrován: 15.3.2009 23:32:20
Bydliště: D1, 2,78 km

Re: I/37 Chrudim, obchvat

Příspěvek od adamos »

dvs píše:Ta B30 zákaz chodců tomu úseku sluší. Ještě tam mohli dát B8 zákaz cyklistů.
V Rakousku nebo Německu by na takovouto stavbu jistě umístili značku SPMV...
Vždy aktuální mapy na http://www.openstreetmap.org
Našli jste v mapě chybu? Napište mi o ní.
Standa
Příspěvky: 3795
Registrován: 16.3.2009 7:49:22
Bydliště: Praha

Re: I/37 Chrudim, obchvat

Příspěvek od Standa »

adamos: V Rakousku SMPV v podstatě jenom nahrazuje zákazy B8, B30 (a asi i další), aniž by měnila maximální rychlost, zatímco u nás ji zvyšuje na 110 (nově), takže jde o jiný kvalitativní posun (a tomu obchvat Chrudimi neodpovídá).
balance
Příspěvky: 2183
Registrován: 24.9.2009 10:51:36

Re: I/37 Chrudim, obchvat

Příspěvek od balance »

Pardubická správa by se ještě mohla zasadit o odstranění nadbytečného SDZ na začátku úseku ve směru na ZR ... (2x B20a @70kmh hned za sebou, IP22? POZOR)
S37_pic1.jpg
S37_pic1.jpg (55.6 KiB) Zobrazeno 8120 x
S37_pic2.jpg
S37_pic2.jpg (42.58 KiB) Zobrazeno 8120 x
vodouch2000 píše:... P.S. Videa nejdou přehrát přímo zde na fóru (oznámení že "přehrání je na určitých webech zakázáno"), po prokliku na YT pak už jedou normálně.
Nastavení je na mé straně standardní a jede mi to i na fóru, tak nevím ...
dvs
Příspěvky: 3622
Registrován: 8.6.2009 12:42:45

Re: I/37 Chrudim, obchvat

Příspěvek od dvs »

Standa píše:adamos: V Rakousku SMPV v podstatě jenom nahrazuje zákazy B8, B30 (a asi i další), aniž by měnila maximální rychlost, zatímco u nás ji zvyšuje na 110 (nově), takže jde o jiný kvalitativní posun (a tomu obchvat Chrudimi neodpovídá).
V našich krajích bych byl s autíčkem na nedělených silnicích zatím opatrný. Podle mne u nás máme zakořeněno, že SPMV je skoro dálnice hlavně ve smyslu dělené silnice a té rychlosti. Ani současná reforma
OT:
Zákaz ve Španělsku pro inspiraci.
V Chorvatsku ji na takovýchto silnicích používají např. přivaděč do Šibeniku. Rychlostní limit je v Chorvatsku na tyto silnice 110. Většinou jej ale mají omezený.
monin
Příspěvky: 1782
Registrován: 3.12.2010 10:31:31

Re: I/37 Chrudim, obchvat

Příspěvek od monin »

Vím, že alespoň na Boží hod má být v domě alespoň trocha klidu, ale stejně. To dopravní značení na obchvatu Chrudimi je šílené. Sjezdy jsou značeny tím úzkým písmem a ještě k tomu hodně malým, nájezdy - malé směrovky s úzkým písmem, za tmy šílené a to i při 30km/h. To fakt neexistuje nějaký manuál a každý strejda se na každém okrese může vyřádit v lidové tvořivosti jak chce a jak je mu libo? To celé Pardubicko je v tomto šílené viz. i I/37 Pce - HK, všude úzké písmo. Nedá se s tím něco dělat Honzo? Zapracovat na tom a pohrozit z hůry?
Brno České Budějovice Plzeň Ústí/L. Hradec Králové
Bratislava (SK) Wien (A) Linz (A) Nürnberg (D) Dresden (D) Wroclaw (PL)
Taddeo
Příspěvky: 58
Registrován: 10.8.2015 14:26:23
Bydliště: Hradec Králové

Re: I/37 Chrudim, obchvat

Příspěvek od Taddeo »

Jeden aktuální článek -> http://pardubice.idnes.cz/novy-obchvat- ... zpravy_msv

Sám chci zkusit tuto trasu při cestě z HK do Vysokého Mýta (když pominu práce v Pardubicích, tak by to tam mohlo být celkem svižné).
D0, D1, I/3, D11 a D35
mzik
Příspěvky: 184
Registrován: 14.11.2012 10:47:03

Re: I/37 Chrudim, obchvat

Příspěvek od mzik »

Tak jsem včera jsem trasu HK - Pardubky - Ždár - Brno. Automaticky mě to navedlo na obchvat. Přišlo mi to pomalejší, těch kruháčů je tam nezdravě mnoho. Dokud nebude dodělaná druhá strana směr na Ždár mi přijde rychlejší brát přes město.
Odpovědět

Zpět na „I/37“