I/37 Hradec Králové, Jižní spojka

[1. úsek] Trutnov (I/14, I/16) – Jaroměř (I/33)
[2. úsek] Hradec Králové (I/31) – Opatovice (D35) – Pardubice (I/36) – Chrudim (I/17) – Ždírec nad Doubravou (I/34) – Žďár nad Sázavou (I/19) – Velká Bíteš (D1)
michal
Příspěvky: 4518
Registrován: 14.3.2009 8:53:04

Re: I/37 Hradec Králové, Jižní spojka

Příspěvek od michal »

No tak ona Prazska ve spickach ve smeru z centra zadny med neni. Krome semaforu s II/333 to je hlavne kruhovy objezd na Blahovce, na kterem dopravni proud Praha - Jaromer auta jedouci z centra proste nepusti. Ale to zprovoznenim 1107 skonci. Ale uprimne - kdyz vidim, jak je napojena Severni tangeta, tak je to proste genius loci... :crazy: :crazy: :crazy: :zvraci:
Aram96
Příspěvky: 7855
Registrován: 13.8.2018 20:56:09
Bydliště: A88-R43-D43-I/43-I/73-?-?

Re: I/37 Hradec Králové, Jižní spojka

Příspěvek od Aram96 »

Tak tohle jestli projde přes CK MD, aby se 4-pruhové spojení dvou stotisícových měst přestavělo na OK, tak mě je*ne :zvraci: Zaplaťpánbůh se mě to nijak nedotkne po dostavbě D35.
kot
Příspěvky: 10365
Registrován: 17.6.2010 0:19:32

Re: I/37 Hradec Králové, Jižní spojka

Příspěvek od kot »

Tak KO u Bláhovky bych ještě chápal, ale ten KO Temešvár je asi pouze pro sjezd do polí. Nebo proč tam je ? A proč není na Hradubické MUK, tak to už je úplně mimo... Žádné plus v ní najít nemohu. Vidí ho někdo ?
Aram96
Příspěvky: 7855
Registrován: 13.8.2018 20:56:09
Bydliště: A88-R43-D43-I/43-I/73-?-?

Re: I/37 Hradec Králové, Jižní spojka

Příspěvek od Aram96 »

Buďto to má nahrazovat nynější propojení D11 a I/37 místo D35, pak by bylo žádoucí mít tam všude MÚK a hlavně pořádnou trubku s I/37. Nebo to D35 nemá nahradit (což předpokládám), pak ať tam je OK kolik chce, ale ne proboha s I/37. Přijde mi, že se tady slavnostně udělala EIA na něco, co bylo žádoucí tak před 20 lety s tehdejším provozem. Ale určitě nikdo nečekal že i s "nadčasovou filozofií" zklidňování dopravy z dneška :mrgreen:
Jinak Kote, myslím si, že OK Temešvar bude připojovat nějakou budoucí zástavbu. UP neznám, ale bylo by to přirozené, kdyby se to tam plánovalo zastavět ;)
Hejkal
Příspěvky: 54
Registrován: 21.1.2015 19:55:47

Re: I/37 Hradec Králové, Jižní spojka

Příspěvek od Hejkal »

Pro kota: Temešvár je velká plocha pro budoucí rozvoj Hradce, zakliňuje se až do vnitřního města, křižovatka je proto zcela namístě.
kot
Příspěvky: 10365
Registrován: 17.6.2010 0:19:32

Re: I/37 Hradec Králové, Jižní spojka

Příspěvek od kot »

Díky pánové ! Na té situačce je vše vidět. U mě je trochu problém, že nechápu lidi, co se hrnou bydlet vedle kapacitních komunikací a pak dělají vše pro "zklidňování" dopravy. To radši ani nemluvím o těch, co se vydají bydlet k budoucím stavbám silnic a pak jejich životní náplní je být co nejradikálnějšími NIMBY. Samozřejmě majitelé těchto konkrétních polí u Hradce se už teď těší na budoucí multimilionové příjmy z budoucí výstavby. O tom žádná...
Aram96
Příspěvky: 7855
Registrován: 13.8.2018 20:56:09
Bydliště: A88-R43-D43-I/43-I/73-?-?

Re: I/37 Hradec Králové, Jižní spojka

Příspěvek od Aram96 »

Tak jako tak, ta OK na I/37 je totálně mimo. Zajímalo by mě, kdo to politicky posvětil, protože tohle přece nemůže ŘSD myslet vážně. Že se cpou OK na silnice první třídy jsem ochoten v některých případech pochopit a uznat, že se cpou na jedničky, kde jsou intenzity na 3-4-pruh a měly by být všude MÚK, jsem si už zvykl :( , ale cpát OK na postavený 4-pruh, to se jen tak nevidí. :D
vodouch2000
Příspěvky: 1223
Registrován: 27.5.2014 14:28:00
Bydliště: D11 - exit 62

Re: I/37 Hradec Králové, Jižní spojka

Příspěvek od vodouch2000 »

Přečtěte si str. 2 tohoto vlákna (to je jen o jednu stránku zpět), ať se zas nemotáme v kruhu.
Majkii
Administrátor
Příspěvky: 2951
Registrován: 15.3.2009 14:41:26
Bydliště: SV Čechy

Re: I/37 Hradec Králové, Jižní spojka

Příspěvek od Majkii »

V dnešním článku na IDnes je i mapka návrhu vedení tříd komunikací v Hradci a okolí po všech plánovaných stavbách. Protože jsem něco takového (nevím, jestli přesně toto) kdysi už někde viděl a nedávno to marně hledal, dovolím si to sem přidat jako obrázek:
Přílohy
TUU49d616_ab.jpg
TUU49d616_ab.jpg (76.01 KiB) Zobrazeno 13788 x
wazer.cz
Pište česky, prosím!
michal
Příspěvky: 4518
Registrován: 14.3.2009 8:53:04

Re: I/37 Hradec Králové, Jižní spojka

Příspěvek od michal »

Doufám, že na tyhle ptákoviny okolo Hradce ještě nějakou dobu nebudou peníze, takže někoho napadne, že podobná řešení jsou na nic... :roll: Abych byl konkrétnější, mluvím o rampě nad kruháčem u Plotišť a způsobu napojení Severní tangenty, či o prezentované podobě Jižní spojky. Z té mapky je hezky vidět, jaký to je kočkopes. Zatímco Severní tangenta byla dřív brána jako obchvat a je daleko od města, Jižní spojka byla městská komunikace, na niž navazovala rozvojová lokalita Temešvár. A teď z ní má být přeložka silnice I. třídy... :crazy: :crazy: :crazy: Sice chápu snahu udělat to jako v Brně (městský okruh placený státem), ale nechápu to provedení. Mileta je pak už jen třešnička na dortu... Hradci nejvíc pomůže brzy dokončená D35 a procitnutí radnice, která tak dlouho nic nedělala, až chce dělat cokoli, pokud to bude co nejdřív...
Mike
Příspěvky: 4950
Registrován: 15.3.2009 14:09:33

Re: I/37 Hradec Králové, Jižní spojka

Příspěvek od Mike »

Hradec měl totiž kliku v Gočárově - kapacitním - okruhu
teď jej trošku pohřbil ten "skoro na spadnutí" most vedle Benziny, ale ještě pořád - ve srovnání s jinými městy podobné velikosti - je na tom dobře
ale čím větší ptákovina v dopravě, tím snáz se realizuje, tak bohužel Váš optimismus nesdílím...
Česká zákonodárnost – odpovědným budiž ten, koho lze nejsnadněji chytit
michal
Příspěvky: 4518
Registrován: 14.3.2009 8:53:04

Re: I/37 Hradec Králové, Jižní spojka

Příspěvek od michal »

Bohužel hradeckou radnicí tak dlouho znělo, jak to ten Gočár skvěle vymyslel, až se ukázalo, že i jeho geniální odkaz se dá zprasit... Zvlášť když to má pod pákou někdo, kdo obdivuje Kotase, tak to jde snadno...
Martin96
Příspěvky: 550
Registrován: 3.11.2016 10:11:25
Bydliště: Pardubice - S37, I/36, I/2
Kontaktovat uživatele:

Re: I/37 Hradec Králové, Jižní spojka

Příspěvek od Martin96 »

Majkii píše:V dnešním článku na IDnes je i mapka návrhu vedení tříd komunikací v Hradci a okolí po všech plánovaných stavbách. Protože jsem něco takového (nevím, jestli přesně toto) kdysi už někde viděl a nedávno to marně hledal, dovolím si to sem přidat jako obrázek:
Na tu Jaroměř to tedy má být co za číslo místo stávající I/33, když vede II/611 na východ? I/37?
Honey72
Příspěvky: 5259
Registrován: 26.12.2015 0:06:38
Bydliště: Trutnov - 17 km od polské dálnice a 29 km od české.

Re: I/37 Hradec Králové, Jižní spojka

Příspěvek od Honey72 »

Před lety tu někde bylo, možná v sekci D11, že 611 povede podél dálnice do Jaroměře a pak dál do Královce. Proto mě překvapilo, že v plánku z těch novin je 611 přes Hradec.
Letos máme výročí 85 let výstavby dálnic na českém území 1938-2023
michal
Příspěvky: 4518
Registrován: 14.3.2009 8:53:04

Re: I/37 Hradec Králové, Jižní spojka

Příspěvek od michal »

Pro sichr dávám ještě tento odkaz, aby bylo jasné, že hradecká radnice má v otázce rozvoje a hlavně základní infrastruktury fakt zcela jasno.. :D :D :D
http://www.hkcity.cz/wp-content/uploads/hradec2050.png
kot
Příspěvky: 10365
Registrován: 17.6.2010 0:19:32

Re: I/37 Hradec Králové, Jižní spojka

Příspěvek od kot »

Ještě že je to VÝHLED k roku 2050. Takže zatím můžeme být v klidu. :D
michal
Příspěvky: 4518
Registrován: 14.3.2009 8:53:04

Re: I/37 Hradec Králové, Jižní spojka

Příspěvek od michal »

Ale to já vím, že to je výhled. Ale vemte si, kolik času uplyne, než se Jižní spojka reálně začne stavět (podle letáku 2028). Už jen skutečnost, že múk Kukleny v tom výhledu (2050) není, přitom dnes se argumentuje její využitelností v budoucnu (kolem 2040), to je prostě neuvěřitelná tragikomedie... :roll: :roll: :roll: Přitom mně se třeba ten nápad s novou komunikací jihozápadním směrem podél tratě HK-Praha s novou múk u Plačic líbí, to dává větší smysl než zaslepení Pražské a objížďka přes Pardubickou.
martas
Příspěvky: 2466
Registrován: 18.5.2009 20:17:17
Bydliště: Choceň

Re: I/37 Hradec Králové, Jižní spojka

Příspěvek od martas »

Nepatří to úplně sem, ale je to navazující stavba: https://www.idnes.cz/hradec-kralove/zpr ... zpravy_kvi
kik
Příspěvky: 1006
Registrován: 18.5.2009 15:27:52
Bydliště: Hradec Králové - Labská II

Re: I/37 Hradec Králové, Jižní spojka

Příspěvek od kik »

Koukám že hradecká radnice a kraj zase perlily. Tohle mi nějak uniklo. Ačkoliv jsem - možná bohužel - rodilý Hradečák, tak mám k chování radnice velké výhrady. Když to řeknu slušně - celá tahle spojka je z mého pohledu blbost. Jak psal Aram výše tak postavit kruhák na 4-pruhu vymyslí jen idiot. Jediným řešením by bylo upravit MÚK u Tesca tak aby se spojka do ní dala oboustranně zapojit, ale nějak mě nenapadá jak to udělat. Pokračování k silnici do Vysoké se mělo ještě nedávno řešit úpravou MÚK k Makru/Březhradu odkud by se pokračovalo k novém mostu přes Labe.
Obecně - mě připadá celá ta Jižní spojka jako blbost. Ano, možná odvede část dopravy z Pražské ul., ale pokud bude někdo chtít do FN tak stejně pak pojede po Hradubické (Rašínova), takže Labské II se ani moc neuleví.
Vím o čem mluvím, protože v Labské II bydlím. A jaká byla úleva že po otevření D35 k Holicím na Hradubické klesl počet kamiónů a hluk - částečně i díky PHS, která se tam po těch letech konečně postavila. Jenže hluk z Gočárova okruhu (I/31) se nijak nezmenšil, možná i lehce zvětšil díky tzv. inteligentnímu řízení dopravy který se teď v HK zavádí.
Honey72
Příspěvky: 5259
Registrován: 26.12.2015 0:06:38
Bydliště: Trutnov - 17 km od polské dálnice a 29 km od české.

Re: I/37 Hradec Králové, Jižní spojka

Příspěvek od Honey72 »

Jižní spojka má hlavní úkol - ulevit nekapacitní Pražské a přetížené Gočárově. I já jsem byl nucen pro cestu z D11 do nemocnice použít okliku přes Opatovice, abych se vyhnul nekonečné zácpě v trase přes centrum.
Letos máme výročí 85 let výstavby dálnic na českém území 1938-2023
michal
Příspěvky: 4518
Registrován: 14.3.2009 8:53:04

Re: I/37 Hradec Králové, Jižní spojka

Příspěvek od michal »

Honey72: musíte hlavně dodat, že jste jel od Jaroměře :D
kik
Příspěvky: 1006
Registrován: 18.5.2009 15:27:52
Bydliště: Hradec Králové - Labská II

Re: I/37 Hradec Králové, Jižní spojka

Příspěvek od kik »

Jenže na té Pražské je úzkým hrdlem ten kruháč u Koruny za cca 130mega (pokud si to dobře pamatuju). Navíc je až do konce roku uzavřena křižovatka Komenského s Ignáta Hermana takže všechno jezdí po okruhu kolem FN nebo kolem "lízátek" (pro nehradečáky fotbalový stadion) zase na okruh z druhé strany.

A na Rašinové jsou kolikrát během ranní a odpolední špičky kolony už od té Shellky, takže až to tam zahustí provoz z Jižní spojky tak tam bude obzvláště veselo. To by se musela celá spojka stavět najednou - tedy včetně toho mostu přes Labe a napojení na silnici do Vysoké. No uvidime jak to dopadne - když ne dobře tak špatně určitě
RedBaron
Příspěvky: 356
Registrován: 16.5.2019 22:39:50
Bydliště: Doubravice u ČB

Re: I/37 Hradec Králové, Jižní spojka

Příspěvek od RedBaron »

kik píše:Jak psal Aram výše tak postavit kruhák na 4-pruhu vymyslí jen idiot.
My tu máme tři v turbu za sebou, z nichž dva jsou na obrázku, heč! :D
dvakruhakynactyrproudu.jpg
dvakruhakynactyrproudu.jpg (120.86 KiB) Zobrazeno 1920 x
KarelLer
Příspěvky: 694
Registrován: 25.12.2016 16:03:46
Bydliště: Morava

Re: I/37 Hradec Králové, Jižní spojka

Příspěvek od KarelLer »

Už mi došlo, kde se inspirovali ;)

https://mapy.cz/s/gegejoneza
Odpovědět

Zpět na „I/37“