Právě je 26.6.2019 14:56:58

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 177 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 4, 5, 6, 7, 8
 I/43 obecně 
Autor Zpráva

Příspěvek Re: I/43 obecně
jeni013 píše:
Arame96, nechápej mě tak, že bych si D43 nepřál - pouze je to realistický pohled z roku 2019. Zde se dá podívat jak moc jsme se posunuli za téměř 10 let!!! A není to optimistické čtení...

Ano chápu, já reagoval na D35, že jsi ji uvedl do pozdních dálnic, na rozdíl "od páteře", jen tvrdím, že D35 je páteř č.2 hned po D0 či možná D11. :)
Je to smutné, já vím. Také když jsem někdy prolízal fórum dozadu, tak se tam hodně lidí shodlo, že se má I/43 mezi Českou a Lipůvkou udělat jako 2+2 bez ohledu na dálnici, protože intenzity i po dostavbě dálnice budou vysoké. Navrhoval jsem to tu asi před půl rokem/rokem a bylo mi to rozmluveno :D
Pevně věřím, že tahle územní studie už nové ZUR podrží i u soudu, pokud ne a bude shledáno soudem, že je zaujatá, tak patří celý kraj vyházet z okna :D včetně těch zpracovatelů. Ale snad ne. Další důležitá a velmi těžká věc, je přesvědčit kraj a hlavně ŘSD, že jsou potřebné i jiné úseky D43, hlavně ty mezi Boskovicemi a Kuřimí, právě kvůli strašné I/43. Příprava tomu rozhodně neodpovídá a některé plánované úpravy mezi Krhovem a Voděrady také nenaznačují dřívější realizaci toho úseku, na kterém příprava běží (Bořitov-Svitávka), což je naprosto zdrcující :evil:

Mike píše:
jestli :!:
jestli se postaví D35 po Svitavy, tak se najednou začnou všichni divit, jak je I/43 zatížená
pak jim ty návrhy 2+1, střídavý, půlprofil atp. spadnou jak domeček z karet
akorát to odnese zase jen daňový poplatník....

Přesně tak, dle mě jako ekonomicky příznačný kompromis by byla kategorie R21,5/110 čili 4-pruh bez odstavných se zálivy. Pokud je však velká část již realizovaných stavebních objektů dostatečná pro poctivou dálnici, nevidím jediný důvod ji nepostavit i s odstavným, byť by to stálo o cca 0,5 miliardy více. Jsem také toho názoru, že po dostavbě D35 a D11 tu budou intenzity takové, že by 3-pruh nemusel stačit. O 2-pruhu nemůže být ani řeč, a to naštěstí už potvrdila i CK MD. :) Ale je to trochu OT.

12.6.2019 12:15:27

Příspěvek Re: I/43 obecně
kot píše:
Miku tvá slova tesat do kamene !!! :D

jsem nedávnou zase shlédl Hanebný pancharty a už bych netesal
vzal bych pěkně ostrej bodák a obešel to úřednictvo, abychom i za pár let vědeli, na koho se obrátit 8-)

13.6.2019 0:16:19
Profil Zobrazit autorovy stránky
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 177 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 4, 5, 6, 7, 8