I/43 obecně

Brno (I/42) – Boskovice (I/19, I/73) – Svitavy (D35) – Opatov (I/14) – Lanškroun – Štíty (I/11) – Králíky (I/11) – Polsko
Odpovědět
kik
Příspěvky: 1006
Registrován: 18.5.2009 15:27:52
Bydliště: Hradec Králové - Labská II

Re: I/43 obecně

Příspěvek od kik »

Tak si jen rikam proc ty kamiony nepresmeruji i v opacnem smeru. Lacnovu by se ulevilo, stejne se to tam krouti jak hadice.
the.klokan
Příspěvky: 238
Registrován: 23.6.2010 12:04:28

Re: I/43 obecně

Příspěvek od the.klokan »

Podrobné informace od starosty Kuřimi ohledně oprav na I/43 mezi Brnem a Lipůvkou:
Dnes (23.3.2015) proběhlo další koordinační jednání k opravám silnic, tentokráte k svitavské I/43. Závěr je takový, že oprava od Globusu (čerpací stanice East Oil) po konec čtyřpruhu se bude dělat letos v červenci a srpnu. Doprava bude vždy převedena do protisměru. Naší připomínkou bylo, aby byly vytvořeny 3 pruhy, přičemž jeden bude variabilní a využitelný pro oba směry. Bude to sice problém, ale ne tak velký. Oprava od konce čtyřpruhu po Podlesí a od Podlesí po křižovatku Prefy bude odsunuta na příští rok. Zde zřejmě povede objížďka i přes Kuřim. Představa investora ŘSD) je, že oprava proběhne po polovinách silnice a přes Kuřim povede jeden směr (druhý bude po staveništi). Podle našeho stanoviska toto není možné, neboť dojde ke kolapsu dopravy v Kuřimi na náměstí 1. května. Naším požadavkem je rozdělní objízdných tras na více než 1 - tedy kromě průjezdu Kuřimí pak odklonění části dopravy přes Lelekovice (směr Blansko - Brno), dále odklonění dálkové tranzitní dopravy ze silnice I/43 na jiné komunikace, masivní informovanost o objížďce s alternativními trasami např. pro dopravu z Vysočiny do Brna alternativa po D1 atd. Kampaň v médiích a ve městech jako je Kuřim, Tišnov, Blansko atd. i letáky do schránek. Navíc chceme opravu opět směřovat na červenec, kdy je přece jenom intenzita nižší než během školního roku.
Lenny
Autor
Příspěvky: 10771
Registrován: 15.3.2009 22:03:53
Bydliště: na levém břehu Dunaje

Re: I/43 obecně

Příspěvek od Lenny »

Probíhá oprava vozovky v průtahu Brněncem a rekonstrukce mostu 43-038 za Letovicemi, kde je nově připravena provizorní objížďka, na kterou již brzy bude převeden kyvadlově provoz. Most je v havarijním stavu.
Zároveň se připravuje rekonstrukce mostu 43-039 u Letoplastu. Oba mosty jsou vyjmuty ze stavby Letovice - Rozhraní, neboť jejich stav je špatný.
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
Lenny
Autor
Příspěvky: 10771
Registrován: 15.3.2009 22:03:53
Bydliště: na levém břehu Dunaje

Re: I/43 obecně

Příspěvek od Lenny »

Včera byla vyhlášena soutěž na zhotovení odbočovacích pruhů a autobusové zastávky u Bořitova.
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
the.klokan
Příspěvky: 238
Registrován: 23.6.2010 12:04:28

Re: I/43 obecně

Příspěvek od the.klokan »

Je to jenom takové povzdechnutí, ale letošní léto zase ukazuje, jak je silnice I/43 z Brna přetížená a podceňovaná. Kdo třeba poslouchá Zelenou vlnu na Radiožurnálu, možná se mnou bude souhlasit, že Lipůvka je tam snad druhé nejzmiňovanější jméno po D1. Já osobně jsem tam už jen od začátku léta prostál v kolonách mnoho a mnoho hodin. Ano, momentálně je to dáno i množstvím uzavírek v okolí (především kompletní uzavírkou na II/385 přes Kuřim), ale není to zdaleka jen tím.
Vím, že je to jen zbožné přání, ale ideální by bylo protáhnout 4 pruh od České až po Lipůvku a zde udělat MUK se silnicí 379 na Blansko. Toto řešení by se bohatě uživilo i po případném postavení R43, ať už v jakékoliv variantě.
A platí to i naopak, pokud se nezmění nic, budou zde kolony nadále zdržovat dopravu a jinak bezvýznamná Lipůvka bude nadále jednou z nechtěných hvězd v celostátním rozhlase.
Diaľničiar
VIP
Příspěvky: 22513
Registrován: 15.3.2009 20:16:13
Bydliště: EU, IL

Re: I/43 obecně

Příspěvek od Diaľničiar »

Tak jsem to dnes tudy projel jak tam tak i zpátky. Brzo ráno od Brna jsem jel sám, ale do Brna (od Svitav) valila kolona. Přes den nevím a poobědě k večeru přeplněná silnice. Jakožto v dobrém stavu ten povrch, i některé 2+1 potěší, co z toho, když ty kamiony najednou do toho kopečku vyjedou a když už už je člověk u nich, tak se ta sranda končí (celá trasa byla od Žamberku po Hodonín). Ale kapacitně silnice tedy nic moc a když se k tomu přidávají neustále 50 km/h, 70 km/h, plná čára atd. tak je docela únavní. Tedy denně bych tohle nechtěl zažívat.

U toho Brna ten 4-pruh opravdu potěší, do momentu těch 100 až 80 km/h. Stejně se tam jede 120-100, ale třeba k večeru v protisměru už bilé policejní civilní vozidlo mělo někoho odstaveného.

Alespoň tedy ta kvalita té silnice je dobrá, na Slovensku by ještě tohle bylo o level jinde, silnice by byla z 50% délky v havarijním stavu z hlediska povrchu. Tady až na lokální síťové trhliny to bylo fajn.
za lepší silnice a dálnice
Historie výstavby v HR
čtěte a hlasujte
kik
Příspěvky: 1006
Registrován: 18.5.2009 15:27:52
Bydliště: Hradec Králové - Labská II

Re: I/43 obecně

Příspěvek od kik »

Je pravda, že některé nějhorší úseky byly v posledních letech opraveny ale např. šířkově je ta silnice místy naprosto nevyhovující. Stači aby kamión jel blíž k prostřední čáře a v tu chvíli jsou levá kola skoro na krajnici...
evilcleaner
Příspěvky: 1067
Registrován: 7.1.2013 17:57:52
Bydliště: ostrava

Re: I/43 obecně

Příspěvek od evilcleaner »

pozor, ale jaký uvědomělý člověk z BESIPu, čumím :o
Svoboda neznamená nutit ostatní do něčeho, co považujete za správné.
Lenny
Autor
Příspěvky: 10771
Registrován: 15.3.2009 22:03:53
Bydliště: na levém břehu Dunaje

Re: I/43 obecně

Příspěvek od Lenny »

LinioPlan má v únoru dokončit TS a ZP na přestavbu úseku Krhov - Voděrady. Půjde o zkapacitnění na S 11,5/80 a výstavbu stoupacích pruhů.
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
Tomas 1975
Příspěvky: 702
Registrován: 22.9.2009 20:02:33

Re: I/43 obecně

Příspěvek od Tomas 1975 »

Plánů na přestavbu tohoto úseku je několik. Akorát na ŘSD již asi nevědí kde jsou...
Že by v Berlíně... :crazy: :crazy:
Přílohy
S6006126.JPG
S6006126.JPG (190.43 KiB) Zobrazeno 16202 x
S6006126.JPG
S6006126.JPG (190.43 KiB) Zobrazeno 16202 x
Tomas 1975
Příspěvky: 702
Registrován: 22.9.2009 20:02:33

Re: I/43 obecně

Příspěvek od Tomas 1975 »

Druhá ukázka...
Přílohy
S6006128.JPG
S6006128.JPG (190.54 KiB) Zobrazeno 16209 x
Lenny
Autor
Příspěvky: 10771
Registrován: 15.3.2009 22:03:53
Bydliště: na levém břehu Dunaje

Re: I/43 obecně

Příspěvek od Lenny »

Ten první obrázek je od Krhova na sever, ale ten druhý nejsem schopný určit, to má být dnešní křížení I/43 s dálnicí?
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
Tomas 1975
Příspěvky: 702
Registrován: 22.9.2009 20:02:33

Re: I/43 obecně

Příspěvek od Tomas 1975 »

V rámci stavby dálnice měla být postavena přeložka silnice z Perné až do Letovic. Místo křížení přeložky silnice s dálnicí by se nacházelo cca v místech dnešního křížení silnice do Voděrad s dálnicí.
Do Voděrad by silnice z ,,hlavní protektorátní Brno - Svitavy" odbočovala až za křížením.
Další trapnou a dodnes nevyřešenou dopravní závadou je křížení s železnicí u Svitávky....
Po desítkách let skutečně trapné... :ko:
Přílohy
S6006133.JPG
S6006133.JPG (197.58 KiB) Zobrazeno 16193 x
ppepe
Příspěvky: 279
Registrován: 26.12.2015 0:02:23

Re: I/43 obecně

Příspěvek od ppepe »

Stavba odbočovací pruh a nové autobusové zastávky Bořitov byla zahájena.
Při včerejším průjezdu bylo vidět odbagrovanou zeminu v místě nových zastávek po obou stranách.
balance
Příspěvky: 2183
Registrován: 24.9.2009 10:51:36

Re: I/43 obecně

Příspěvek od balance »

K Bořitovu doplňuji video ...

kik
Příspěvky: 1006
Registrován: 18.5.2009 15:27:52
Bydliště: Hradec Králové - Labská II

Re: I/43 obecně

Příspěvek od kik »

Tak jsem si zase po čase projel trasu Hk - Svitavy - Brno jak se říká, stojí to za prd. I/43 byla někdy před 12 lety kompletně rekonstruována od KO ve Svitavách (křižovatka s I/34) až po hranice Pardubického kraje a připadá mi, že se na ni od té doby nešáhlo (možná kromě obnovy vodorovného značení). Místy jsou slušné výmoly že bych do nich nechtěl vletět, na výjezdu z Březové na M. Chrastovou na "nerovnosti" aspoň upozorňuje značka atd. Po přejetí do Jihomoravského kraje jsou na nedávno opravovaném úseku (tak cca 3-4 roky max.) mezi Stvolovou a Skrchovou dost slušné koleje apod.
Nevím, čím to bylo, ale cestou zpátky jsme poskakovali od konce 4-pruhu k Lipůvce snad půl hodiny. Možná to bylo tím, že bylo páteční odpoledne.... Ale ani průjezd Lipůvkou dopoledne někdy mezi 10 a 11 nebyl bezproblémů protože to jelo doslova krokem. Mám takový dojem že příčinou byl ten přechod u obecního úřadu....
ppepe
Příspěvky: 279
Registrován: 26.12.2015 0:02:23

Re: I/43 obecně

Příspěvek od ppepe »

kik píše: Mám takový dojem že příčinou byl ten přechod u obecního úřadu....
Ne že by byl bezvýznamný, ale spíše je to jen drobný kamínek v mozaice. Když to vezmu ve směru na Brno, tak první problém vzniká už před Lipůvkou na konci stoupacího dvojpruhu. "Zip" je bohužel pro mnoho řidičů stále cizí, v horším případě dokonce sprosté slovo.
Pak se to brzdění a rozjíždění a z něj plynoucí kolona sune dolů k Lažanům jako lavina. (Loni při uzavírce Kuřimi kolona běžně začínala už před Závistí. A obávám se, že při letošní letní opravě úseku I/43 Kuřim - Česká bude ještě hůře.)
Pak ten zmíněný přechod, vlastně dva. I ten na "náměstí" má svůj díl. Hlavně v souvislosti s autobusovými zastávkami, kde se přestupně kříží několik linek IDS. A svoji roli hraje i stísněné odbočování doprava na 379 - když chce jeden náklaďák z 379 na 43 a druhý opačně, tak se tam prostě oba nevejdou a musí je pomoci rozmotat někdo jiný, kdo jim prostor udělá.
Pak následuje křižovatka na Blansko. Aktuální stav sice o dost lepší než dřívější kruháč, ale i tady se spojení dopravních proudů od Svitav a od blanska dá spíš nazvat zatloukáním klínů než zipováním.
No a nakonec se celá kavalerie doskáče ke křižovatce na Kuřim a zde si to klínování ještě jednou zopakujeme.

Suma sumárem: kapacita I/43 je dávno překročena. Někdy mám pocit, že by bylo rychlejší nechat tam stát kolonu aut od Brna až po Černou horu a řidiči by jen postupně přesedali z jednoho auta do druhého :lol:

Každý den na I/43 je důkazem pomýlenosti teorie DZ a podobných, že řešením je jezdit méně. Tohle řešení nefunguje. A nefunguje stále víc.

Takže funčním řešením je pouze a jen D43. Bohužel ta je stále jen ve fázi řečí. Osobně je slýchám už více než 30 let. Pomalu se blížím do role svého dědy, který mi říkal "Já se toho už asi nedožiju, ale ty budeš tedy jezdit po dálnici..."
kik
Příspěvky: 1006
Registrován: 18.5.2009 15:27:52
Bydliště: Hradec Králové - Labská II

Re: I/43 obecně

Příspěvek od kik »

ppepe: Před několika lety jsem vezl v neděli dceru do Brna na privát a kolona začínala někde mezi Závistí a Milonicemi (to mohlo být tak kolem půl čtvrté). Ve stoupání do Lipůvky jsem se zachoval jako pirát a protože všichni stáli v levém, vzal jsem to nahoru v prázdném pravém pruhu. To ještě na konci Lipůvky stál ten kruhák, který měl to celé na svědomí.
Když jsem se asi za hodinu vracel, tak kolona začínala na úrovní té pumpy na obchvatu Černé Hory kousek za tím kruhákem...
Od té doby tam raději na Brno v neděli odpoledne nejezdím....
Lenny
Autor
Příspěvky: 10771
Registrován: 15.3.2009 22:03:53
Bydliště: na levém břehu Dunaje

Re: I/43 obecně

Příspěvek od Lenny »

ppepe píše:Takže funčním řešením je pouze a jen D43. Bohužel ta je stále jen ve fázi řečí. Osobně je slýchám už více než 30 let. Pomalu se blížím do role svého dědy, který mi říkal "Já se toho už asi nedožiju, ale ty budeš tedy jezdit po dálnici..."
To musíte v hojném počtu, nejlépe každý den, demonstrovat zde, přímo u žáby na prameni. https://mapy.cz/s/DpJV
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
kik
Příspěvky: 1006
Registrován: 18.5.2009 15:27:52
Bydliště: Hradec Králové - Labská II

Re: I/43 obecně

Příspěvek od kik »

Lenny, co takhle použít ocelový kartáč a hladit dotyčnou osobu po hlavě až do vyhlazení?
Standa
Příspěvky: 3795
Registrován: 16.3.2009 7:49:22
Bydliště: Praha

Re: I/43 obecně

Příspěvek od Standa »

Kolem Kníniček má jít I/43 po povrchu nebo v tunelu jako v Bystrci?
ppepe
Příspěvky: 279
Registrován: 26.12.2015 0:02:23

Re: I/43 obecně

Příspěvek od ppepe »

Standa píše:Kolem Kníniček má jít I/43 po povrchu nebo v tunelu jako v Bystrci?
to je tak torchu otázka OT. Kolem Kníniček povede (snad) D43, takže http://forum.ceskedalnice.cz/viewforum.php?f=85
xhj
Příspěvky: 160
Registrován: 17.11.2009 23:44:31

Re: I/43 obecně

Příspěvek od xhj »

Od 16. května do konce srpna bude v Březové nad Svitavou částečně uzavřena silnice I/43 . Viz https://www.pardubickykraj.cz/aktuality ... lnice-i/43
Odpovědět

Zpět na „I/43“