Krnov, SV obchvat

Polsko – Město Albrechtice – Krnov (I/45) – Opava (I/46, I/11) – Fulnek (D1) – Nový Jičín (D48) – Valašské Meziříčí (I/35) – Vsetín (I/69) – Valašská Polanka (I/49) – Horní Lideč (I/49) – Brumov-Bylnice – Slovensko
Odpovědět
jirkamx
Příspěvky: 21
Registrován: 25.2.2014 11:40:19
Bydliště: Krnov

Re: Krnov, SV obchvat

Příspěvek od jirkamx »

https://smlouvy.gov.cz/smlouva/2702334 Ředitelství silnic a dálnic ČR dnes v Registru smluv zveřejnilo smlouvu o dílo na výstavbu obchvatu Krnova. Zhotovitelem stavby za více než miliardu korun je sdružení SILNICE.CZ + AKTOR ATE.
Lenny
Autor
Příspěvky: 10774
Registrován: 15.3.2009 22:03:53
Bydliště: na levém břehu Dunaje

Re: Krnov, SV obchvat

Příspěvek od Lenny »

Setkání se uskuteční ve středu 9. 8. 2017 ve 14 hodin.

Akce se bude konat v ulici K Řempu, která je kolmá k ulici Opavská ve města.
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
petsheny
Příspěvky: 331
Registrován: 25.12.2015 23:55:14
Bydliště: u Zubatých žab

Re: Krnov, SV obchvat

Příspěvek od petsheny »

Tak dneska tam lítal bagr a upravovali plochu. Snad ve středu tam ty stany opravdu stát budou :jidlo:
Hanpav
Příspěvky: 147
Registrován: 3.11.2016 10:15:46

Re: Krnov, SV obchvat

Příspěvek od Hanpav »

Nový leták a potvrzené datum slavnostního zahájení stavby 9. 8. 2017:

https://www.rsd.cz/mapa/attachment/553b ... 331099.pdf
petsheny
Příspěvky: 331
Registrován: 25.12.2015 23:55:14
Bydliště: u Zubatých žab

Re: Krnov, SV obchvat

Příspěvek od petsheny »

kot
Příspěvky: 10366
Registrován: 17.6.2010 0:19:32

Re: Krnov, SV obchvat

Příspěvek od kot »

Hezky zčerstva doplněný leták ! :ok:
kot
Příspěvky: 10366
Registrován: 17.6.2010 0:19:32

Re: Krnov, SV obchvat

Příspěvek od kot »

Protihlukové zóny.... Jak se asi stavějí ? :lol:
Country
Příspěvky: 506
Registrován: 14.3.2009 21:29:32
Bydliště: Morava
Kontaktovat uživatele:

Re: Krnov, SV obchvat

Příspěvek od Country »

Začali už stavět ? Když jsem tam projížděl před 14 dny, tak na vjezdu do Krnova od Opavy nebylo vidět vůbec nic.
petsheny
Příspěvky: 331
Registrován: 25.12.2015 23:55:14
Bydliště: u Zubatých žab

Re: Krnov, SV obchvat

Příspěvek od petsheny »

V Krnově se "začalo" 9.8 a jediné, co je na stavbě vidět nového (a to tudy jezdím každý den) jsou dva billboardy s popisem (umístěné měsíc po zahájení), hektometrovníky a vytyčovací kolíky (dané asi o týden později) a v posledních 14 dnech se sem tam objevily malé výkopy tak 1x1m. A toť vše za 2 měsíce slušného počasí. Se nedivím, že to mají stavět až do 2/2021
jirkamx
Příspěvky: 21
Registrován: 25.2.2014 11:40:19
Bydliště: Krnov

Re: Krnov, SV obchvat

Příspěvek od jirkamx »

Byl vytvořen web k obchvatu a první video. http://www.krnovskyobchvat.cz
petsheny
Příspěvky: 331
Registrován: 25.12.2015 23:55:14
Bydliště: u Zubatých žab

Re: Krnov, SV obchvat

Příspěvek od petsheny »

Tak dnes se konečně na trase objevila vrtná pilotová souprava u mostu přes trať ČD u budoucí OK :kladivo:
Začíná mrznout, tak budeme dělat základy :mrgreen:
vondr
Příspěvky: 2907
Registrován: 7.11.2009 19:52:08
Bydliště: vodňany

Re: Krnov, SV obchvat

Příspěvek od vondr »

Nové video: Silnice I/57 | Krnov SV obchvat listopad 2017
https://www.youtube.com/watch?v=irFqIxl-iZ8
vondr
Příspěvky: 2907
Registrován: 7.11.2009 19:52:08
Bydliště: vodňany

Re: Krnov, SV obchvat

Příspěvek od vondr »

vondr
Příspěvky: 2907
Registrován: 7.11.2009 19:52:08
Bydliště: vodňany

Re: Krnov, SV obchvat

Příspěvek od vondr »

na webu ŘSD aktualizované informace o stavbě včetně koordinačních situací
paja
Příspěvky: 870
Registrován: 3.8.2009 9:43:41

Re: Krnov, SV obchvat

Příspěvek od paja »

díval jsem se teď po 1. na prezentaci k projektu obchvatu. Může mi někdo z místních vysvětlit koho napadlo dělat obchvat stylem (od Opavy ve směru) - nejprve zpomalíte na 50 (bacha na semafor), pokocháte se pár baráky vlevo od cesty, můžete zajet na benzinku a pak konečně hurá na obchvat kde možná bude povolená 90 km/h

To je takový problém protáhnout to o cca 300 m o kus dál, aby to bylo bez omezení? Poloviční práce a chudáci lidi bydlíci na začátku v tom podle mě problematickém úseku. Jim se nepomohlo ani Ň.
Country
Příspěvky: 506
Registrován: 14.3.2009 21:29:32
Bydliště: Morava
Kontaktovat uživatele:

Re: Krnov, SV obchvat

Příspěvek od Country »

paja píše:díval jsem se teď po 1. na prezentaci k projektu obchvatu. Může mi někdo z místních vysvětlit koho napadlo dělat obchvat stylem (od Opavy ve směru) - nejprve zpomalíte na 50 (bacha na semafor), pokocháte se pár baráky vlevo od cesty, můžete zajet na benzinku a pak konečně hurá na obchvat kde možná bude povolená 90 km/h

To je takový problém protáhnout to o cca 300 m o kus dál, aby to bylo bez omezení? Poloviční práce a chudáci lidi bydlíci na začátku v tom podle mě problematickém úseku. Jim se nepomohlo ani Ň.
Tohle jsem kritizoval už v příspěvku z 5.3.2014 ...... před 5. lety. Větší p.i.č.o.v.i.n.u jsem neviděl :evil:
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6839
Registrován: 14.3.2009 10:27:45
Bydliště: Ostrava a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Krnov, SV obchvat

Příspěvek od Martin z Ostravy »

Největší fór je, že na tu benzínku se lze dostat dost velkou oklikou, protože přímo z I/57 přes OK napojena není.
Jsem rád, že tam ale nejsou všude OK, jak se pomalu u nás stává zvykem.
R48 -> D48 se podařilo!
paja
Příspěvky: 870
Registrován: 3.8.2009 9:43:41

Re: Krnov, SV obchvat

Příspěvek od paja »

díval jsem se na web: www.obchvatkrnova.cz a ten je podle mě aktuálnější a lepší než ofiko web řsd.

Jinak co se týká poloviční práce u obchvatu, proč místní na nějakých diskuzích neřeší tuto blbost? Ono, toto řešení mi silně připomíná práci komunistů u nás v době výstavby Rudné v Ostravě. Místo toho, aby tehdy dodělali i Prodlouženou Rudnou, tak pořád to není hotovo kvůli známé firmě ... (potížistům). Takže Rudná jako obchvat Ostravy vlastně nefunguje hned na 2 místech - Poruba a Vítkovice

A tento obchvat Krnova mi přijde přesně podle hesla - vlk se nažral a koza zůstala celá, fakt paskvil.
petsheny
Příspěvky: 331
Registrován: 25.12.2015 23:55:14
Bydliště: u Zubatých žab

Re: Krnov, SV obchvat

Příspěvek od petsheny »

No ono už se "pracuje" na pokračování obchvatu od OK směrem na Opavu tak, aby obcházel severněji právě těch pár baráků (jinak místní část Petrův Dvůr) až k průmyslové zóně Červený Dvůr. Problém je, že to zase zaústí právě do té OK u benzinky :ko: :crazy:

Tak jak spousta místních, zastávám názor, že se měl nejdřív stavět "Jihozápadní" část obchvatu (spojka Bruntál-Albrechtice), která odvede většinu TIR tranzitu z města pryč. Protože tak jak je to řešené teď, tak stejně kamiony, co pojedou na Bruntál (Olomouc) od Albrechtic (Bartultovic/PL) nebo Opavy, pojedou přes město. A provoz TIR ve směru Opava-Bartultovice/PL zrovna není ten z nejobjemnějších :oops:
Lenny
Autor
Příspěvky: 10774
Registrován: 15.3.2009 22:03:53
Bydliště: na levém břehu Dunaje

Re: Krnov, SV obchvat

Příspěvek od Lenny »

Jenže tato stavba je součástí tzv. Slezského kříže, kdy jedna větev vede z Bartultovic přes Krnov a Opavu do Ostravy.
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
petsheny
Příspěvky: 331
Registrován: 25.12.2015 23:55:14
Bydliště: u Zubatých žab

Re: Krnov, SV obchvat

Příspěvek od petsheny »

To ano, je to součást dopravního kříže MS kraje, ale v Krnově nevyřeší téměř nic :cry: Jezdím přes Krnov do práce každý den už 10 let a mám nakoukáno, jaké RZ (cz, pl a další) kterým směrem jedou. Bohužel hlavní směr současně stavěného obchvatu to není :ko:
_jan91
Příspěvky: 973
Registrován: 4.9.2011 16:14:35
Bydliště: D1

Re: Krnov, SV obchvat

Příspěvek od _jan91 »

Na začátek podotýkám, že jsem v Krnově v životě nebyl ale při čtení této diskuze a při pohledu do mapy mi přijde logičtější udělat obchvat západojižní, který by řešil i napojení I/45 ve směru na Bruntál. Obchvat by se mohl od I/57 odpojit u Chomýže a pokračovat v trase výhledové přeložky I/45 k Branticím a odsud se stočit k silnici II/459 a na I/57 se napojit někde u Červeného dvora. Pro hnidopichy - berte to jako hrubý nástřel, mapu jsem podrobně nestudoval, místní poměry ani intenzity neznám. Jediný problém je nenapojení I/45 ve směru do Polska ale to by šlo řešit nějakou krátkou přeložkou, např. částečně v trase železničního tělesa.
petsheny
Příspěvky: 331
Registrován: 25.12.2015 23:55:14
Bydliště: u Zubatých žab

Re: Krnov, SV obchvat

Příspěvek od petsheny »

Diskuse o obchvatu Krnova jsou staré asi jako já (jsem stejně starý jako most ve Velkém Meziříčí) a možná ještě starší a tato jižní varianta byla taky zvažovaná. Problémem by byl v terénu, kdy současná silnice probíhá cca 300 m.n.m. a cesta by musela překonávat nejvyšší bod cca 420 m.n.m. Aby se projektanti vyhnuli tehdy neakceptovatelným stavbám jako byl tunel, musel by obchvat začínat už někde mezi Skrochovicemi a Úvalnem (asi někde u serpentin) a pomalu stoupat přes Úvalno a pak zase klesat k Branticím. Tohle už tehdy zavrhli. Já netvrdím (na rozdíl od spousty krnováků), že je obchvat špatně trasovaný. Jen zastávám názor, že se nyní staví část, která toho moc nevyřeší.
paja
Příspěvky: 870
Registrován: 3.8.2009 9:43:41

Re: Krnov, SV obchvat

Příspěvek od paja »

JZ obchvat jak by to chtěli jak diskutéři, tak hlavně Krnované, tak by musel být v tunelu a ne zrovna krátkém, ale logiku to má

JV obchvat je podle mě nerealizovatelný z důvodu zbytečně šílených fin. nákladů a pokud by byl udělán SV a JZ obchvat, tak bude úplně zbytečný. Sice by ušetřil pár minut jízdy, ale náklady by byly enormní.
Odpovědět

Zpět na „I/57“