Právě je 5.3.2021 11:49:09

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 161 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7
 I/57 Valašské Meziříčí, obchvat 
Autor Zpráva

Příspěvek Re: I/57 Valašské Meziříčí, obchvat
Ono je to těžké, když v letáku 12/2020 je tohle:
Citace:
V polovině 02/2020 byl odevzdán čistopise DÚR včetně zapracovaných připomínek. Předpoklad podání žádosti o vydání ÚR je v 02/2020.
Buď by tam mohla být informace, že zahájeno bylo a pokud tam má být 2021 místo 2020, tak je nepochopitelné, že mezi čistopisem a podáním žádosti je rozdíl celý rok.
Každopádně i s UR v roce 2021 věřím, že je dřívější zahájení stavby možné, pokud to někdo nebude blokovat. Řekl bych, že tohle je jedna z nejpotřebnějších staveb na celé Moravě, co se týče staveb na silnicích 1.třídy. :kladivo:

9.12.2020 15:33:06

V roce 2020 jsme v rámci přípravy stavby například provedli podrobný geotechnický průzkum v trase budoucího obchvatu. Na konci loňského roku jsme pak předložili Krajskému úřadu Zlínského kraje kompletní dokumentaci pro územní rozhodnutí,“ nastínil postup prací Karel Chudárek, ředitel zlínské pobočky ŘSD a pokračoval: „Aktuálně se nacházíme v nejsložitější fázi přípravy stavby. Předpokládáme, že platné územní rozhodnutí bychom mohli obdržet v horizontu jednoho až dvou let. V ideálním případě bychom chtěli na konci roku 2023 požádat o stavební povolení a v roce 2025 zahájit stavbu s tím, že do tří let by poté měl být obchvat města uveden do provozu.“
https://www.valasskemezirici.cz/stavba- ... 25/d-45166

19.1.2021 15:10:59

To jsou teda ambiciózní cíle :zvraci: Zrovna u takhle důležité stavby .. :ko:

19.1.2021 17:20:21

BTW v 03/2020 se nechali slyšet, že žádost o UR by měla být podána do 05/2020. V 12/2020 říkají, že to bude do 02/2021. To se tedy opravdu přiblížili .. to ta příprava jako kompletně zamrzla nebo co ? :crazy: Pochopím zdržení o měsíc nebo dva. Ale 2 měsíce před plánovaným podáním se seknout cca o 10 měsíců (kdoví kolik nakonec) to mi nejde do hlavy :zvraci: Přijde mi, že si zde ŘSD jaksi neuvědomuje zdejší intenzity provozu. A tomu odpovídá i (ne) příprava x dalších potřebných staveb v okolí.

19.1.2021 17:54:20

Aram96 píše:
A tomu odpovídá i (ne) příprava x dalších potřebných staveb v okolí.

O to víc mne těší informace, že ŘSD koncem loňského roku získalo pravomocné územní rozhodnutí ke stavbě Palačovské spojky. Pokud půjde vše dle plánu, stavba s projektovanými náklady téměř 2,4 miliardy korun bez DPH by měla začít už na jaře příštího roku. Do roku 2025 bychom se tak mohli dočkat přímého napojení na dálniční síť, což je skvělá zpráva,“ kvitoval starosta Robert Stržínek.
Já být z Valmezu, taky bych preferoval Palačovskou spojku. Prostě starosta je realista, který ví, že 2,4 mld. je úspěch, o kterém si jiní mohou nechat jen zdát.

19.1.2021 18:35:55

Nový leták:

https://mapapp.rsd.cz/Upload/Stavby/346 ... bchvat.pdf

26.1.2021 18:26:25
Autor

Kdyby postavili v předstihu přeložku silnice Podlesí - Jarcová i bez MÚK Podlesí, velmi by to pomohlo při cestách mezi Valmezem a Vsetínem. Stejně tak by pomohla i část MÚk Poličná - MÚK Podlesí v předstihu.

26.1.2021 18:42:31

Dnes jsem viděl reportáž na ČT, kde ŘSD jednoznačně sdělilo, že se nevyplatí stavět poloviční profil.

Bude větší vůle postavit obchvat Valmezu a nejen ten, ale i celou trasu D48 - Vsetín v plném profilu?

9.2.2021 3:02:37

Bydliště: Trutnov - 49 km od polské dálnice a 53 km od české, 29 km od rozest. české a 17 km od polské.
U obchvatu V-M asi někdo vypočítal, že větší zátěž je na úsecích vedoucích do města než okolo města samotného. Logiku to má. Na severu od VM bude většina dopravy tvořena tranzitem na Slovensko a přístupem VM k dálnici. Jižně od VM budou zase dopravu tvořit lidé přejíždějící mezi oběma městy. Ale kolik lidí jezdí tranzitně trasu Vsetín-D48?
Samozřejmě, hlavním důvodem je ušetřit. Obchvat má spousty mostů a částka se každým mostem násobí. Nejrozumnější by bylo, když ne plný profil, tak už rovnou připravovat druhou půlku a ne čekat na výsledky zvýšeného průjezdu. S naším úředním kolečkem to stejně bude trvat deset let, i kdyby se začalo hned.

9.2.2021 13:49:47

Myslím, že tady ten poloviční profil trochu smysl dává. Jakmile se dotáhne 4-pruh od jihu až po VM, tak už jej to asi bude chtít dostavět. Ten úsek s tunelem (vzhledem k situaci s tunelem v Bílině) bych určitě realizoval jako 4-pruh rovnou. Ale je mi jasné, že to tak za 10 let nejdříve. :(
Samotný obchvat Valmezu jako 2-pruh je podle mě zatím opodstatnitelný, určitě hodně dopravy míří přímo do VM a na obchvatu tudíž nebudou tak závratné intenzity, jak se nyní zdá.
Spíše jsem zvědavý, jak to "rozhodnutí" o polovičních profilech dopadne na úseky na D55.:jidlo: Tam je to totiž jen jako úlitba ekologům (a finanční), ale jinak naprosto nesmyslná.

9.2.2021 15:47:04

Zahájení úseků na celé I/57 se neustále posouvá a jediná světlá stránka je na Palačovské spojce. Reálně můžeme mluvit, že zahájení dalších úseků bude v roce 2028? Myslím, že to už je dost dlouhá doba na změnu projektu.
Sice nikdo dnes neví, jak na tom budou veřejné finance, ale většina páteřní sítě bude dobudovaná a nebo rozestavěná. Po roce 2028 se dá uvažovat o doplňkové infrastruktuře "v lepších parametrech" a ne jak dnes "v chudých parametrech".
Uvidíme... rok 2010 a 2020 nevyšel :P

10.2.2021 1:53:16
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 161 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7