Právě je 5.4.2020 16:47:08

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 131 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6
 I/12 Běchovice - Úvaly 
Autor Zpráva

Bydliště: v Trutnově, 49 km od nejbližší polské dálnice a 53 km od české, 29 km od rozestavěné české.
Příspěvek Re: I/12 Běchovice - Úvaly
Kvůli chybějící MÚK Dubeč má fungovat právě ta spojka u Běchovic. Zatímco Újezd nad Lesy bude mít obchvat, Běchovice mají smůlu. No, ale nebyly to právě Běchovice, kdo od počátku blokovali jak okruh tak i obchvat ?

17.2.2020 18:11:53

1975 píše:
ŘSD tam dává stanoviska DOSS atd. když ty je nedodají, co s tím naděláš?

Taky jsem dělal stavebního projektanta a v některých případech dělal i inženýring - tedy mimo jiné sháněl stanoviska. Za tím musí člověk tvrdě jít. A otravovat je a otravovat. A když nechtějí vyhovět nebo to odkládají, tak to hnát vejš a když ani ty ne, tak ještě vejš ......To se nedá dělat tak, že požádáš o stanovisko a čekáš jestli ti milostivě vyhoví nebo ne. To byses načekal. Ty musíš ty lidi nahánět, urgovat, buzerovat, doprošovat se ... je to nepříjemná práce, ale jinak to nejde.

Ovšem u takovéhle stavby "v zájmu státu" máš silné páky a ty je třeba použít. Tady je velká výhoda, že nejsi jen v roli prosebníka jako u obyčejné komerční nebo soukromé stavby.

Z toho co se píše mi proto připadá, že tam ten inženýring někdo dělá spíš formálně a jenom to tak šolíchá. A ne tak že jde tvrdě po výsledku. v soukromé firmě by si s takovým přístupem ani neškrtnul. Tam máš prostě termín, kdy chtějí stavební povolení a ty se snažíš, aby jsi k tomu všechny úřady dokopal. Tady mi připadá, že se nikdo zas tak moc nesnaží. Tady je potřeba, aby tu stavbu někdo tlačil dopředu a ne jen tak formálnmě odškrtnul, že si svoje splnil - tedy formálně podal žádost, a v půl třetí odpoledne šel domů bez zájmu o výsledek.

17.2.2020 22:45:52

Souhrnně se tomu říká projektové řízení.

18.2.2020 7:46:41

Já vám oběma rozumím, taky jsem "pár projektů dělal a dělám". Myslel jsem to tak, že nemají v ruce žádnou rozumnou páku. Takže ano, musíš pak být otravnej a důslednej a tak. Ale jak tu někdo dal ty finance, kolik asi takový člověk bere...tak..škoda mluvit.

18.2.2020 10:14:45

Honey72 píše:
Kvůli chybějící MÚK Dubeč má fungovat právě ta spojka u Běchovic. Zatímco Újezd nad Lesy bude mít obchvat, Běchovice mají smůlu. No, ale nebyly to právě Běchovice, kdo od počátku blokovali jak okruh tak i obchvat ?

Ta je na té mapce tak nenápadná, že jsem si jí vůbec nevšiml. Ale běchovičtí určitě jo.
Mmch napadlo mě proč to nebude (nikdy) D12 - MUK na každom kilometri. Ale myslim si, že je to tak v příměstskym prostoru správně.

18.2.2020 21:56:49

jonáš píše:
Honey72 píše:

Ta je na té mapce tak nenápadná, že jsem si jí vůbec nevšiml. Ale běchovičtí určitě jo.
Mmch napadlo mě proč to nebude (nikdy) D12 - MUK na každom kilometri. Ale myslim si, že je to tak v příměstskym prostoru správně.

na nedaleké 510 (původně I/1) jsou 4 MÚK na 4km v podobnym rozestupu jako bude na I/12 a už je z toho D0, takže při troše vůle může být i D12

18.2.2020 22:13:02
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 131 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6