Právě je 8.3.2021 0:34:44
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 83 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4  Další
 I/14 obecne 
Autor Zpráva
 

Příspěvky: 953
Bydliště: Hradec Králové - Labská II
Příspěvek I/14 obecne
I/14 spojuje Liberec s oblasti Usteckoorlicka ve vych. Cechach. Presneji receno vede ve trase Liberec - Jablonec n. N. - Tanvald - Rokytnice n. J. - Jilemnice - Vrchlabi - Mlade Buky u Trutnova - Trutnov - Nachod - Nove Mesto n. M. - Rychnov n. K. - Vamberk - Usti n. O. - Ceska Trebova - Trebovice v C., kde konci na krizovatce s I/43. S vyjimkou useku Liberec - Tanvald, kde probiha rekonstrukce nebo vystavba nove komunice a obchvatu Vamberka se na ni v dohledne dobe neplanuji vyznamne stavby a silnice je v nekterych usecich nesplnuje parametry silnic 1. tridy.


15.6.2011 18:36:35
Profil
 

Příspěvky: 953
Bydliště: Hradec Králové - Labská II
Příspěvek Re: I/14 obecne
Ted o volnych dnech jsem si projel jizni cast I/14 z Vamberka na Usti a je tam stale nekolik dost kritickych mist. Jedna se vlastne o cely usek od nadjezdu v Zameli pres Potstejn ktery konci za Sopotnici. Nekdy v polovine 80. let mi jeden kamarad vypravel jak v ramci diplomky na VSD v Ziline resil obchat Potstejna. Jak to tak vypada, cele to tam uvazlo na mrtvem bode a nikde jsem nenasel nejaky navrh. Vzhledem k vystavbe mezi stavajici I/14 a zel. trati by musela nova komunikace pokracovat od konce stavajiciho obchvatu Vamberka rovne podel trati a nekde za stanici Potstejn by se vratila do stavajici stopy. Za mostem pres Orlici by odbocila doprava a velkym obloukem obesla Sopotnici, kde je soucasna silnice dost uzka a plna zatacek.


7.7.2011 14:20:41
Profil
 

Příspěvky: 515
Příspěvek Re: I/14 obecne
OBCHVAT SOLNICE
Tak asi mimo plán a potichu se staví obchvat Solnice. Obchvat asi 1 etapa spojí silnici I/14 z kruhového objezdu před Solnicí ve směru od Rychnova nad kněžnou se silnící č. 321 na stavající kruhový objezd u kterého je počítáno s připojením dalšího úseku obchvatu ve směru Ještětice - Dobruška.


Přílohy:
Poznámka: zákres je orintační...
ORIENTAČNÍ ZÁKRES  ROZESTAVĚNÉHO OBCHVATU SOLNICE  01.JPG
ORIENTAČNÍ ZÁKRES ROZESTAVĚNÉHO OBCHVATU SOLNICE 01.JPG [ 89.13 KiB | Zobrazeno 18871 krát ]
17.7.2011 11:37:21
Profil
Autor

Příspěvky: 1629
Bydliště: Praha
Příspěvek Re: I/14 obecne
Jirka píše:
OBCHVAT SOLNICE
Tak asi mimo plán a potichu se staví obchvat Solnice. Obchvat asi 1 etapa...

http://poptavky.abc.cz/poptavka/216347- ... iii-etapa/
Citace:
Předmětem plnění této veřejné zakázky je další etapa výstavby obchvatu města Solnice. V pořadí se jedná o 3. etapu výstavby, která bude začínat okružní křižovatkou na silnici II/321 (Častolovice – Solnice) a bude končit okružní křižovatkou na silnici I/14 v místě stávající stykové křižovatky silnice I/14 a zrealizované 1. etapy výstavby silnice II/321 vedoucí do průmyslové zóny Solnice - Kvasiny. Druhá etapa výstavby bude výhledově navazovat na 1. etapu výstavby, která je v současnosti ukončena na stykové křižovatce s účelovou komunikací do průmyslové zóny, a dále bude pokračovat směrem do zastavěnéčásti obce Kvasiny, kde dojde k napojení na silnici II/321. Na 3. etapu výstavby obchvatu bude výhledově navazovat 4. etapa výstavby, která bude dokončením západního obchvatu města Solnice. Čtvrtá etapa bude navazovat na 3. etapu výstavby na okružní křižovatce se silnicí II/321 (Častolovice – Solnice) a bude pokračovat v extravilánu města Solnice SZ směrem s napojením na silnici I/14 na výjezdu z města na Dobrušku. Stavbu 3. etapy obchvatu tvoří celkově 14 stavebních objektů.

Podle turistické mapy.cz už stojí i II. etapa, jak je to ale ve skutečnosti netuším. http://www.mapy.cz/s/18ZD

Jo a jedná se o stavbu silnice II/321, takže to všechno jde přes kraj.

http://hradec.idnes.cz/lidem-v-solnici- ... zpravy_klu


17.7.2011 12:20:07
Profil
 

Příspěvky: 515
Příspěvek Re: I/14 obecne
Zákres v turistické mapě je relizován. Jezdí po ní veškerá nákladní doprava do areálu Škoda Kvasiny.


17.7.2011 12:29:59
Profil
 

Příspěvky: 2134
Bydliště: SV Čechy
Příspěvek Re: I/14 obecne
Nedávno jsem o tom psal do tématu o dvojkách.

Petr Pokorný píše:
Podle turistické mapy.cz už stojí i II. etapa, jak je to ale ve skutečnosti netuším. http://www.mapy.cz/s/18ZD


Nestojí.

_________________
wazer.cz
Pište česky, prosím!


17.7.2011 12:35:52
Profil
 

Příspěvky: 239
Bydliště: Viničné Šumice
Příspěvek Re: I/14 obecne
Taky si myslím, že úsek od Škodovky ke Kvasinám nestojí - slovo výhledově to říká jasně.
Citace:
Druhá etapa výstavby bude výhledově navazovat na 1. etapu výstavby, která je v současnosti ukončena na stykové křižovatce s účelovou komunikací do průmyslové zóny...

Minimálně před rokem a půl tam nic nebylo, když jsem tam jel napodledy. :D


17.7.2011 19:11:19
Profil
 

Příspěvky: 515
Příspěvek Re: I/14 obecne
Tak nevím co tím je myšleno.... Druhá etapa výstavby bude výhledově navazovat na 1. etapu výstavby, která je v současnosti ukončena na stykové křižovatce s účelovou komunikací do průmyslové zóny...

V součsné době když odbočím před Solnicí k automobilce tak po této kominikaci se dostanu k žel. zastávce Solnice a podél tratě kolem Bílých domů k nádraží Solnice a od nádraží pojedu kolem autoservisu a hlavní vrátnice automobilky na křižovatku a tam se dám vpravo z kopce přes most dojedu na silnici II 321. (místní té křižovatce říkají U KONZUMU).


17.7.2011 23:01:25
Profil
 

Příspěvky: 239
Bydliště: Viničné Šumice
Příspěvek Re: I/14 obecne
Jirka: Podle mě je tím myšleno toto, tak jak je to v turistické mapě - nová silnice a v Kvasinách rozšířená současná.
To, co popisujete, je spíše taková zkratka po místních komunikacích, nebo ne? ;)


17.7.2011 23:15:39
Profil
 

Příspěvky: 515
Příspěvek Re: I/14 obecne
podle mne to je jen zbytečný zábor zemědělské půdy když tam je komunikace a prostoru dosti na rozšíření. Takhle vzniknou dvě křižovatky ani 160 od sebe. To není obchvat to je vyhazování finančních prostředků. Kamiony vyjíždějí ze zadní části automobilky přes železniční trať u zastávky Solnice včetně aotobusové dopravy

http://old.mapy.cz/#mm=TtTcFP@dm=137280 ... 72800@z=14

Dnes to tam vypadá trochu jinak. Byly kvůli tomu zbourány rodinné domky U černého lesa.


17.7.2011 23:21:05
Profil
 

Příspěvky: 953
Bydliště: Hradec Králové - Labská II
Příspěvek Re: I/14 obecne
Ja bych nerekl ze to je zbytecney zabor. Je sice fakt, ze prutah Solnici byl lehce modernizovan ale stale jsou tam 2 nebezpecne krizovatky a obe prave s II/321. Bohuzel se situace resi trosku jinak, jako prvni mela byt resena I/14 a teprve pote spojka od komunikace do Skodovky kolem nadrazi dolu ke stavajici II/321. I kdyz na druhou stranu tady se jedna o podstatne kratsi a tim padem levnejsi usek.
Pokud bude prvni cast obchvatu I/14 financovat kraj jako stavajici II/321, dojde k dost paradoxni situaci, protoze silnice II. tridy pujde obchvatem, ale hlavni dopravni zatez dal pujde centrem obce.
Navic prave Solnice je jednim z mist, kde se o obchvatu uz mluvi priblizne od 70. let, pry snad uz byla urcena trasa, ktere se ta dnesni dost podoba.


18.7.2011 14:57:01
Profil
 

Příspěvky: 515
Příspěvek Re: I/14 obecne
Dopravní zátěž tímto řešním je vyřešena jen pro Solnici ve směru Kvasiny- Skuhrov - Deštné. Jinak nic neřeší pro Kvasiny a Skuhrov . Jen dopravu přivede do Kvasin jinudy a to jen od Rychnova. Ty co pojedou od Častolovic a Dobrušky tak pojedou stejně jak dnes a setkají se stejně v Kvasinách u KONZUMU a pak společně na hory. Tak proto si myslím že zábor je zbytečný, když se dá opravit a zkapacitnit stávající komunikace. Takhle v Bílých domech budou mít automobilovou dopravu před barákem a za barákem. Hezká vyhlídka do budoucnosti.
Co se dnes staví je jen díky automobilce. Tak aby kamiony co naváží do automobilky díly pro výrobu aut z Mladé Boleslavy a co odváží auta nejezdily přes Solnici a kouskem Kvasin. Jinak by se ta přeložka nestavěla.
Trasování na Dobrušku je v územních plánech jednotlivých obcí zaneseno jen chybí peníze a pozemky, které dnes je těžší vykoupit než to bylo za "totáče".


18.7.2011 19:41:44
Profil
 

Příspěvky: 953
Bydliště: Hradec Králové - Labská II
Příspěvek Re: I/14 obecne
Pro uplnene odvedeni dopravy z Kvasin by se bud musela prodlouzit stavaji silnice k automobilce po jeji prave strane a napojit na stavajici II/321 az na konci Kvasin v udoli Bele nebo vest novou II/321 dnesnimi poli a loukami po severnim okraji Kvasin a napojit ji na I/14 nekde na severni konci Solnice. Obe tyto moznosti znamenaji zabor zemedelske pudy apod. Takze se bohuzel zvolilo nejjednodussi reseni :( Je to prece 'jenom' silnice II. tridy :(
Je jenom skoda ze kdyz se nekdy v 70. letech stavel obchvat Dobrusky - presneji receno se rekonstruovala I/14 od Bestvin vlastne skoro az k Solnici, tak na obchvat Solnice uz nedoslo. V Rychnove se tenkrat aspon vybudoval novy prutah podle reky a nadrazi, protoze ten puvodni pres namesti byl priserny :evil: . A Rychnov by asi potreboval obchvat taky, ale ten by asi musel obejit mesto od zapadu. Nikudy jinudy si to ani neumim predstavit.


19.7.2011 13:12:26
Profil
 

Příspěvky: 515
Příspěvek Re: I/14 obecne
Obchvat Kvasin vpravo ve směru na hory nejde dost dobře. V územním plánu je zakreslena železnice na DeštNou v Orlických horách. obchvat Rychnova to je těžko říc. Když jsem tam ještě bydlel tak se hovořilo o trase viz obrázek.

Taky se hovořílo o současné silnici, ale u čerpací stanice Benzina (dnes ještě objekt pekárny) vjezd do tunelu a výjezd mezi RK a lipovkou s napojením na současnou I/14.

a to bylo v roce 2005.

územní plány http://www.rychnov-city.cz/mestsky-urad ... ec=rychnov

Koncepce dopravy navržená ve schváleném ÚPM Rychnov nad Kněžnou zůstane zachována.
V návrhu Změny č. 2 je uvažováno s ochranou území pro západní obchvat – lokalita č. RK 5. Jedná se o ochranu ploch v k.ú. Lipovka u RK a Rychnov nad Kněžnou pro přeložku silnice I/14, vedenou po západní hranici současně zastavěného území a napojenou na stávající silnici II/318 v k. ú. Slemeno. Návrh stanovuje formou limitu omezení využití těchto ploch v návrhovém období.


Přílohy:
Poznámka: BEZ ZÁRUKY
Image00002.JPG
Image00002.JPG [ 125.46 KiB | Zobrazeno 18623 krát ]
19.7.2011 21:25:53
Profil
 

Příspěvky: 4087
Příspěvek Re: I/14 obecne
Z jinýho úseku .. jel jsem v noci od Lučan do Jablonce, pěknej novej povrch, nalajnovanej a s odrazkama, šířka dost natěsno. Všechno dobrý, ale při současný inflaci značek a omezení moc nechápu, proč neni něco u týhle zatáčky, která se dost vymyká standardu a jet tam přes šede by bylo docela o hubu, nebejt protisměr volnej ;-) http://www.mapy.cz/s/1e0Z


Naposledy upravil jonáš dne 20.7.2011 18:43:19, celkově upraveno 120.7.2011 15:09:36
Profil
 

Příspěvky: 953
Bydliště: Hradec Králové - Labská II
Příspěvek Re: I/14 obecne
Tam to bylo o hubu uz cca pred 15 lety, kdy jsem sluzebni jezdil do Strojobalu ve Smrzovce :(

Ona vubec tahle silnice ma v nekterych mistech dost diskutabilni parametry. Jednim z prikladu je usek Nove Mesto - Vrchoviny - Nachod, kde je ale v budoucnu planovano prelozeni misty do nove trasy v souvislosti s obchvatem Noveho Mesta a Nachoda, dale usek Nachod - Dolni Radechova - Horni Radechova, kde se silnice krouti doslova jak zizala a ve smeru do Nachoda se siroka silnice pred H. Radechovou najednou dost zuzuje a klesa do Radechove, kde klesani konci ostrou pravou zatackou, pak to byl usek z Mladych Buku do Ciste a v moc dobrem stavu nebylo ani pokracovani do Vrchlabi.
A to vynechavam prutah Ceskou Trebovou ktery je taky kapitolou sam o sobe.


20.7.2011 18:09:50
Profil
 

Příspěvky: 953
Bydliště: Hradec Králové - Labská II
Příspěvek Re: I/14 obecne
Do pulky listopadu je castecne uzavrena silnice I/14 na prutahu Cerveneho Kostelce a dale do konce srpna v Trutnove - Mladych Bukach kde se opravuje most a provoz smer Vrchlabi/Pec p. S. je veden po objizdce. A jeste v Rudniku se opravuji operne zdi a provoz je rizen svetelnou signalizaci


10.4.2014 18:51:55
Profil
 

Příspěvky: 753
Příspěvek Re: I/14 obecne
V březnu začne rekonstrukce mostu na I/14 ve Vrchlabí - cílem je rekonstrukce (resp. demolice a výstavba nového) současného nevyhodujícího mostu přes Labe (malá šířka komunikace) a vybudování nové OK místo stávající průsečné křižovatky.

Jelikož se jedná o klíčový most jak pro místní dopravu tak dálkovou, bude po dobu demolice a výstavby nového mostu zřízeno mostní provizorium (jednosměrné ve směru Liberec -> Trutnov, v opačném směru se využije současný most umístěný proti toku Labe). Kamionová doprava bude pravděpodobně vedena zcela jinudy.

Vzhledem k tomu, o jak exponovanou lokalitu se jedná, to bude i přes výstavbu provizoria pravděpodobně docela masakr :)

Výkres řešení zde: http://www.muvrchlabi.cz/docs/4252-5488 ... ituace.pdf


8.2.2015 17:53:50
Profil
 

Příspěvky: 5748
Příspěvek Re: I/14 obecne
No, on to bude masakr i po dostavbě. Dva kruháče za sebou po pár metrech a k tomu cestou "na hory". Lahůdka speciálně o víkendech...


9.2.2015 11:54:30
Profil
 

Příspěvky: 753
Příspěvek Re: I/14 obecne
Po přestavbě to bude zcela určitě lepší než současný stav. Ač nejsem příznivcem OK, zde to smysl má..


9.2.2015 19:49:40
Profil
 

Příspěvky: 2134
Bydliště: SV Čechy
Příspěvek Re: I/14 obecne
Veřejná vyhláška - stanovení místní úpravy provozu na silnici I/14 v obci Dobruška

U Dobrušky se upraví křižovatka, přibyde levý odbočovací pruh, místo přechodu bude místo pro přecházení s ostrůvkem a přesto se sníží rychlost ze 70 na 50. Tak to asi musí být podle norem?

_________________
wazer.cz
Pište česky, prosím!


6.3.2015 10:23:20
Profil
 

Příspěvky: 753
Příspěvek Re: I/14 obecne
Ad výstavba/rekonstrukce nového mostu na I/14 ve Vrchlabí.

Je k dispozici webkamera, kde je už nyní vidět výstavba provizoria a demolice domu. Bude i časosběr. A teoreticky přibude i druhá kamera z jiného úhlu.

Kamera: http://www.webkamery-krkonose.cz/cs/kam ... -pres-labe

Výkres: https://www.dropbox.com/s/nl4nmohsjd55k1w/i14.PNG?dl=0
Objízdné trasy: http://www.muvrchlabi.cz/vfdata/E3DIO-o ... ge-001.jpg


7.3.2015 11:03:03
Profil
Moderátor

Příspěvky: 1419
Příspěvek Re: I/14 obecne
Aktualizovaný leták
I/14 Česká Třebová-Opatov (I/43)
Do mapy doplněno více podrobností. Vzhledem k tomu, že varianta zelená nezajistí obchvat celého města Česká Třebová a ani přilehlých obcí Dlouhá Třebová a Třebovice jeví se jako výhodnější varianty červená a modrá. Při porovnání výhod a nevýhod všech variant se nakonec jako vůbec nejvhodnější jeví varianta červená.


14.11.2015 12:59:52
Profil
 

Příspěvky: 515
Příspěvek Re: I/14 obecne
Orlická TV Live: Prezentace studie obchvatu Rychnova nad Kněžnou

https://www.youtube.com/watch?v=TAhs_HTrIbE

to nemyslí vážně vybudovat obchvat a místo přemostění údolí (Budína) se svede doprava do města k TESCU.

Na druhé straně města aby obchvat nesousedil se zahrádkářskou lolonií tak se udělá oblouk ať si lidi v Lokotě a obyvatelé Malé Lipovky užijí "klidu" z kamionové dopravy.


25.12.2015 13:28:21
Profil
 

Příspěvky: 2134
Bydliště: SV Čechy
Příspěvek Re: I/14 obecne
Dnes byl kvůli havarijnímu stavu zcela uzavřen most 14-067 přes Úpu v Mladých Bukách.
http://krkonossky.denik.cz/zpravy_regio ... 60415.html

_________________
wazer.cz
Pište česky, prosím!


15.4.2016 20:11:36
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 83 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4  Další
Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Český překlad – phpBB.cz