I/16 Jičín - Trutnov

Řevničov (D6) – Slaný (I/7) – Velvary – (D8) – Mělník (I/9) – Mladá Boleslav (peáž po D10, I/38) – Jičín (I/32, I/35) – Trutnov (I/14, I/37) – Královec – Polsko
martas
Příspěvky: 2491
Registrován: 18.5.2009 20:17:17
Bydliště: Choceň

Re: I/16 Jičín - Trutnov

Příspěvek od martas »

Na portálu EIA se objevilo nové založení záznamu (zatím bez podrobností): I/16 Jičín, zkapacitnění obchvatu
Lenny
Autor
Příspěvky: 10801
Registrován: 15.3.2009 22:03:53
Bydliště: na levém břehu Dunaje

Re: I/16 Jičín - Trutnov

Příspěvek od Lenny »

už s podrobnostmi
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
Jirka95
Příspěvky: 290
Registrován: 27.8.2014 12:39:31

Re: I/16 Jičín - Trutnov

Příspěvek od Jirka95 »

Díky za info. Studie dotyčného se již diskutovaly ve vláknu I/16 Mladá Boleslav - Jičín. Dám sem mapku ať to nemusíte stahovat 100MB zip.

Jestli jsem to pochopil správně, tak vedle mostu přes Cidlinu postaví nový most, současný strhnou a postaví znovu. Kategorie S21,5/110 a silnice do Moravčice bude na nadjezdu bez MÚK... To nevím jestli projde územním řízením, protože to zruší velmi frekventovanou odbočku na ulici Konecchlumckého, přes kteoru jezdí polovina provozu do průmyslové zóny.. leda by dostavěli Průmyslovou ulici podle ÚP od Agropodniku k Hydře.

Obrázek
Obrázek
Jirka95
Příspěvky: 290
Registrován: 27.8.2014 12:39:31

Re: I/16 Jičín - Trutnov

Příspěvek od Jirka95 »

Takhle je to v technické studii:
Varianta 1
Obrázek
Plná velikost Varianta 1

Varianta 2
Obrázek
Plná velikost Varianta 2
Aram96
Příspěvky: 7918
Registrován: 13.8.2018 20:56:09
Bydliště: A88-R43-D43-I/43-I/73-?-?

Re: I/16 Jičín - Trutnov

Příspěvek od Aram96 »

Zbytečnost dostavovat ty MÚK a nový most. Dal bych tam kruháč(e) jak o kousek vedle. Ten který navazuje na dálniční křížení. Smajlíky radši nepřidávám ..
Naposledy upravil(a) Aram96 dne 17.1.2022 20:40:34, celkem upraveno 1 x.
Lenny
Autor
Příspěvky: 10801
Registrován: 15.3.2009 22:03:53
Bydliště: na levém břehu Dunaje

Re: I/16 Jičín - Trutnov

Příspěvek od Lenny »

Přidání MÚK Moravčice není možné s ohledem na vzdálenost s ostatními křižovatkami.
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
Jirka95
Příspěvky: 290
Registrován: 27.8.2014 12:39:31

Re: I/16 Jičín - Trutnov

Příspěvek od Jirka95 »

Bez sakrasmu bych u Moravčice udělal kruháč. Pořád by byl smysluplnější než ten budoucí v Úlibicích. Zvlášť když varianta 1 vypadá, že nepůjde odbočit doleva na Mladou Boleslav od Popovic (z druhé poloviny průmyslové zóny), takže všechna doprava by musela kličkovat Dělnickou a Průmyslovou a najíždět u Continetalu. Navíc, v čem je problém blízkosti MÚK? Jinde jsou hned za sebou akorát by to prostě bylo S20,75/80 nebo S21,5/80.
mapman
Autor
Příspěvky: 5766
Registrován: 25.2.2009 22:20:05

Re: I/16 Jičín - Trutnov

Příspěvek od mapman »

Varianta 1 počítá s tím, že se bude najíždět přes ten zeleně zakreslený plánovaný kruhák na Popovické, takže žádné kličkování. To mimoúrovňové přemostění na Moravčice je podle mě správně, tam křižovatka z dopravního hlediska vůbec být nemusí.
Majkii
Administrátor
Příspěvky: 2970
Registrován: 15.3.2009 14:41:26
Bydliště: SV Čechy

Re: I/16 Jičín - Trutnov

Příspěvek od Majkii »

Jirka95 píše:leda by dostavěli Průmyslovou ulici podle ÚP od Agropodniku k Hydře.
Nevím, jak to má být řešeno přes koleje, ale pro úsek Konecchlumského - Hradecká má město snad všechny pozemky koupené. Si myslím, že to by za křižovatku u Moravčic byla dostatečná náhrada.
wazer.cz
Pište česky, prosím!
Honey72
Příspěvky: 5269
Registrován: 26.12.2015 0:06:38
Bydliště: Trutnov - 17 km od polské dálnice a 29 km od české.

Re: I/16 Jičín - Trutnov

Příspěvek od Honey72 »

Přesně tak. Křižovatka Moravčice není potřeba. Z "moravčické" silnice se dá projet k MÚK Popovice a na opačnou stranu je přes průmyslovou zónu plánována dostavba silnice k MÚK Robousy. Takže podnikatelé z Konecchlumské ulice si nemohou stěžovat, že nebudou mít možnost najet na obchvat.
Přílohy
jicin.jpg
jicin.jpg (206.8 KiB) Zobrazeno 6348 x
Letos máme výročí 85 let výstavby dálnic na českém území 1938-2023
Majkii
Administrátor
Příspěvky: 2970
Registrován: 15.3.2009 14:41:26
Bydliště: SV Čechy

Re: I/16 Jičín - Trutnov

Příspěvek od Majkii »

Ještě doplním, že město má letos dělat generální rekonstrukci Konechlumského ulice, která se určitě neobejde bez uzavírek. Takže se ukáže, že to půjde ;)
Navíc ten projekt počítá i s tou zmiňovanou propojkou, pro kterou připraví křižovatku. Na propojku se dá najít smlouva na projekt a město si v roce 2019 zadalo i studii podjezdu moravčické silnice. Možná i proto ta rekonstrukce Konecchlumského končí před obchvatem právě tam, kde končí...
Přílohy
jicin.jpg
jicin.jpg (175.18 KiB) Zobrazeno 6255 x
wazer.cz
Pište česky, prosím!
Honey72
Příspěvky: 5269
Registrován: 26.12.2015 0:06:38
Bydliště: Trutnov - 17 km od polské dálnice a 29 km od české.

Re: I/16 Jičín - Trutnov

Příspěvek od Honey72 »

Majkii, je to Konecchlumská ulice, podle nedaleké vesnice Konecchlumí, kam silnice vede :-) Ale třeba nějaký rodák dychtící po své ulici existuje :-) Každopádně mě ta křižovatka u Moravčic vždy štvala, protože na krásném rovném úseku musím zpomalit na sedmdesát.
Letos máme výročí 85 let výstavby dálnic na českém území 1938-2023
Majkii
Administrátor
Příspěvky: 2970
Registrován: 15.3.2009 14:41:26
Bydliště: SV Čechy

Re: I/16 Jičín - Trutnov

Příspěvek od Majkii »

Žádná Konecchlumská v Jičíně není. Je to Konecchlumského.
wazer.cz
Pište česky, prosím!
Honey72
Příspěvky: 5269
Registrován: 26.12.2015 0:06:38
Bydliště: Trutnov - 17 km od polské dálnice a 29 km od české.

Re: I/16 Jičín - Trutnov

Příspěvek od Honey72 »

Ježiš, tak na konec jsem se dobře ztrapnil. Přitom jsem koukal do mapy :-) Ale asi jsem si vsugeroval, že cesta vede směrem do Konecchlumí a oni se mnou v Jičíně takhle vypekli :-) Bezhlavý rytíř Vilém Koncechlumský z Konecchlumí mě bude strašit. Takže rodák a významná osoba ke všemu. Jak se kaju.
Letos máme výročí 85 let výstavby dálnic na českém území 1938-2023
michal
Příspěvky: 4595
Registrován: 14.3.2009 8:53:04

Re: I/16 Jičín - Trutnov

Příspěvek od michal »

Když tak koukám na tu mapu, tak se divím, že když tam je Konecchlumského i Jičínského, že tam mají Hradeckou... :D :D :D
Mike
Příspěvky: 5003
Registrován: 15.3.2009 14:09:33

Re: I/16 Jičín - Trutnov

Příspěvek od Mike »

Honey72 píše:...
Každopádně mě ta křižovatka u Moravčic vždy štvala, protože na krásném rovném úseku musím zpomalit na sedmdesát.
njn
třeba já tam odbočuju do průmyslové zóny, nájezd Dělnickou je jen pro silné jedince ;)
Česká zákonodárnost – odpovědným budiž ten, koho lze nejsnadněji chytit
Jirka95
Příspěvky: 290
Registrován: 27.8.2014 12:39:31

Re: I/16 Jičín - Trutnov

Příspěvek od Jirka95 »

Ne, vyjet z té zóny je pro silné jedince :D Kvůli těmto značkám máte na výběr buď kličkovat Dělnickou, kde se větší auto nevytočí (a pak se snažit najet od Popovic) nebo odbočením z Konecchlumského u Moravčic. Proto myslím, že to ÚR bez dostavby Průmyslové určitě nevydají. Jednou jsem tam za cisternou co se snažila najet doleva na Hradec čekal 15 minut :D

https://mapy.cz/s/fatemohofa
martas
Příspěvky: 2491
Registrován: 18.5.2009 20:17:17
Bydliště: Choceň

Re: I/16 Jičín - Trutnov

Příspěvek od martas »

Aranep_01
Příspěvky: 230
Registrován: 1.4.2018 8:27:37

Re: I/16 Mladá Boleslav - Jičín

Příspěvek od Aranep_01 »

martas píše:Článek k tématu čtyřpruhu: https://www.idnes.cz/hradec-kralove/zpr ... zpravy_kvi
Děkuji @martas za odkaz na článek. Reaguji v tomto vlákně.

Jezdím z HK do Mladé Boleslavi přes Jičín pravidelně 2x týdně 4 roky a při čtení článku mě napadlo pár věcí.
Obchvatem se myslí úsek I/16 mezi MÚK Čejkovice a MÚK Robousy.
"Stavět by se mělo začít zhruba za čtyři roky v případě bezproblémové přípravy stavby".
"V současné době je podána žádost o posouzení vlivu na životní prostředí EIA, dokončen záměr projektu a zpracovaná projekt. dokumentace předběžného GTP, na který naváže jeho realizace".

Jsem velice rád, že příprava jde velmi nadějným tempem takto kupředu. Snad bude optimismus trvat i nadále při zpracování DÚR+IČ, DSP+IČ (případně DUSP). Ze zkušenosti s ostatními stavbami mi 4 roky na projektovou přípravu přijde velmi málo, byť se dá uznat, že se jedná o krátký úsek, pravděpodobně nebude potřeba vykupovat tolik pozemků, je již postaven půlprofil, ačkoli se bude muset většina trasy přestavět. Optimisticky bych viděl 6 let...necháme se překvapit.

„Dalšími dvěma pruhy se všechno zrychlí, výrazně se zvýší plynulost dopravy. Čtyřpruh mezi Úlibicemi a Robousy bývá v současné době ucpaný nejen v pátek jako dříve, ale každý den,“ upozorňuje starosta Jičína Jan Malý (ANO).

V reakci na tuto citaci pana starosty bych rád doplnil, že stavba jižního obchvatu pomůže hlavně odstranit nebezpečné úrovňové křižovatky, zároveň se zvýší plynulost v úseku. Oboje kvituji. Problém ucpané silnice mezi Úlibicemi a Robousy je ale kruhový objezd v Úlibicích (křiž. I/16xI/35). Bohužel, jižní obchvat tento problém podle mě nevyřeší. Jako promarněnou šanci beru, že na stavbě D35 Úlibice - obchvat, včetně přeložky I/16, vznikne nová turbo-okružní křižovatka. Jen pro info, dle sčítaní dopravy z 2020/2021 projede slavným "kruháčem" přes 20tis. vozidel. Pardon za OT.
hovi
Příspěvky: 1186
Registrován: 19.11.2010 10:41:31
Bydliště: Liberec

Re: I/16 Jičín - Trutnov

Příspěvek od hovi »

Rekonstrukce jižního obchvatu na 4pruh už má svůj leták.
https://mapapp.rsd.cz/Upload/Stavby/645 ... :43:43.565
kot
Příspěvky: 10543
Registrován: 17.6.2010 0:19:32

Re: I/16 Jičín - Trutnov

Příspěvek od kot »

Díky za dobrou zprávu hovi. Realizace je však zatím saaakra vzdálená...
Majkii
Administrátor
Příspěvky: 2970
Registrován: 15.3.2009 14:41:26
Bydliště: SV Čechy

Re: I/16 Jičín - Trutnov

Příspěvek od Majkii »

Majkii píše: 18.1.2022 21:43:58 Ještě doplním, že město má letos dělat generální rekonstrukci Konechlumského ulice, která se určitě neobejde bez uzavírek. Takže se ukáže, že to půjde ;)
Navíc ten projekt počítá i s tou zmiňovanou propojkou, pro kterou připraví křižovatku. Na propojku se dá najít smlouva na projekt a město si v roce 2019 zadalo i studii podjezdu moravčické silnice. Možná i proto ta rekonstrukce Konecchlumského končí před obchvatem právě tam, kde končí...
Bych jenom doplnil, že město má propojku vysoutěženu.
wazer.cz
Pište česky, prosím!
Majkii
Administrátor
Příspěvky: 2970
Registrován: 15.3.2009 14:41:26
Bydliště: SV Čechy

Re: I/16 Jičín - Trutnov

Příspěvek od Majkii »

A realiťácká klika (reprezentovaná bývalým starostou města :roll:) láká i na výstavbu mimoúrovňové křižovatky v Moravčicích. :crazy:
wazer.cz
Pište česky, prosím!
Marooned17
Příspěvky: 1075
Registrován: 27.9.2010 13:01:33
Bydliště: Praha

Re: I/16 Jičín - Trutnov

Příspěvek od Marooned17 »

Nedá mi to, ale tahle silnice je přesně příklad toho, co je špatně na našem projektování nových silničních staveb. Připravovaná stavba Horka u Staré Paky - obchvat - viz: https://apdos.roadmedia.cz/Upload/Stavb ... :26:24.277
navždy znemožní možnost projet na kole či jakkoliv jinak udržitelně (mnoho kilometrů na každou stranu nejsou žádné alternativy) z Vidochova do Horky, přitom za stejnou cenu tam ze staré silnice mohla vzniknout cyklostezka/účelová komunikace. Na nově přeloženou silnici přitom nepatří ani lokální doprava (mopedy atd.) a zemědělská technika. Stará silnice bez tranzitu by pro mnoho lidí na kole byla velmi atraktivní.. a šetřilo by se za rekultivaci silnice. To tahání veškeré dopravy pomocí úrovňových křížení na nově napřímené a zrychlené silnice je bezpečnostní peklo, navíc to devastuje alternativní druhy dopravy.

Za mě vůbec nesmyslná jsou naopak pro auta úrovňová křížení a kruhák u Vidochova na navazujícím obchvatu Staré paky.. kolik se tím oproti MÚK ušetřilo, tak 5% ceny stavby? Možná nic? (mosty tam stejně jsou) Nemluvě o tom, že celý tah od Jičína asi měl být spíše až po to rozdvojení intenzit u té nové MÚK u Horky vystřídaný 3 pruh.

https://apdos.roadmedia.cz/Upload/Stavb ... :07:39.483

MD a zastaralé projektování to prostě kazí všem.
Mike
Příspěvky: 5003
Registrován: 15.3.2009 14:09:33

Re: I/16 Jičín - Trutnov

Příspěvek od Mike »

cyklouni jsou mi šumák, ale dlouhodobě tvrdím, že na silnici I. třídy nemá kruháč co dělat
Česká zákonodárnost – odpovědným budiž ten, koho lze nejsnadněji chytit
Odpovědět

Zpět na „I/16“