I/19 Chýnov, obchvat

[1. úsek] Plzeň (I/20) – Rožmitál pod Třemšínem (I/18) – Mirovice (I/4) – Milevsko – (I/29) – Tábor (peáž po D3) – Pelhřimov (I/34)
[2. úsek] Havlíčkův Brod (I/34) – Žďár nad Sázavou (I/37) – Boskovice (I/43)
Odpovědět
Aram96
Příspěvky: 7892
Registrován: 13.8.2018 20:56:09
Bydliště: A88-R43-D43-I/43-I/73-?-?

Re: I/19 Chýnov, obchvat

Příspěvek od Aram96 »

Včera projeto a křižovatky nebezpečné samozřejmě nejsou, myslelo se i na rozhledy při stavbě PHS (což není úplně vždycky automatické :!: :roll: ). Je to prostě záležitost síly zvyku nebo spíš nezvyku na nové. Ale kurnik, buď tam jezdím pravidelně, tak asi vím, že se tam 2 roky něco stavělo, nebo sem tam, tak nejezdím po paměti ne ?
Chápu, že někdo jede někde po 2 letech po paměti a způsobí nehodu, protože se v křižovatce změnila přednost, ale tohle...
Honey72
Příspěvky: 5269
Registrován: 26.12.2015 0:06:38
Bydliště: Trutnov - 17 km od polské dálnice a 29 km od české.

Re: I/19 Chýnov, obchvat

Příspěvek od Honey72 »

Nevím, oni asi nejedou všichni po paměti, že by tam vlítli bez rozmyslu. Spíš podceňují rychlost těch aut na hlavní. Provoz je tam velký, takže se musí neustále kroutit hlavou doleva doprava a pak jet. A pokud po těchto silničkách doposud jezdili jen pro děti do školy nebo na nákup a jednou za rok do Tábora, zkušenost chybí.
Letos máme výročí 85 let výstavby dálnic na českém území 1938-2023
RedBaron
Příspěvky: 369
Registrován: 16.5.2019 22:39:50
Bydliště: Doubravice u ČB

Re: I/19 Chýnov, obchvat

Příspěvek od RedBaron »

Ale takových křižovatek přece po naší zemi je nepočítaně. Prostě tam projelo od otevření přes půl miliónu aut a 13 trubek z toho tam uvařilo nehodu. Pomalu se vyselektují a přestane to, nevěřím tomu že to někdo udělá podruhé.
kot
Příspěvky: 10494
Registrován: 17.6.2010 0:19:32

Re: I/19 Chýnov, obchvat

Příspěvek od kot »

Viděl bych to stejně jako pan kolega Red Baron. Přece obdobná situace byla se změnou přednosti na dočasném sjezdu 106 z D11 u Sémonic Pár ran proběhlo a nyní je klid...
Aram96
Příspěvky: 7892
Registrován: 13.8.2018 20:56:09
Bydliště: A88-R43-D43-I/43-I/73-?-?

Re: I/19 Chýnov, obchvat

Příspěvek od Aram96 »

RedBaron píše:Ale takových křižovatek přece po naší zemi je nepočítaně. Prostě tam projelo od otevření přes půl miliónu aut a 13 trubek z toho tam uvařilo nehodu. Pomalu se vyselektují a přestane to, nevěřím tomu že to někdo udělá podruhé.
To jsem také už před časem psal. Jenže lze to brát jako “běžné řešení” dokud jde jen o plechy. Jakmile je to i o zdraví nedejbože životech, tak se to prostě musí řešit.
kot
Příspěvky: 10494
Registrován: 17.6.2010 0:19:32

Re: I/19 Chýnov, obchvat

Příspěvek od kot »

Pánové, není to opravdu jen o nesledování provozu ? Nebylo by lepší nějakému tomu umělci zadržet na rok papíry ? Není to fakt HLAVNĚ o řidičích ? Jinak nejsem puntičkář milující restrikce...
Aram96
Příspěvky: 7892
Registrován: 13.8.2018 20:56:09
Bydliště: A88-R43-D43-I/43-I/73-?-?

Re: I/19 Chýnov, obchvat

Příspěvek od Aram96 »

Právě že je, ale restrikce musí těm nehodám předcházet. Sebrání papírů je až trest - řešení důsledku. A ačkoli bych obecně v ČR tresty/sazby zvýšil, aby působily více odstrašujícím způsobem, tak v tomto konkrétním chýnovském problému neřeší vůbec nic, řekl bych. Pochybuji, že vyšší sazby za cokoli zvýší pozornost některých majitelů řidičského oprávnění. Ale hlavně, tady fakt působí efekt zvyku, to tak prostě je. Pokud to bude časté, souhlasil bych s dočasným opatřením i na hlavní trase, ve formě třeba MPR 70. Ještě lepší je dát do těch vedlejších ty křiklavé žlutočervené STOPky případně i dočasné patníky, jako při opravách, to řidič ihned zpozorní. :)
Lynx
Příspěvky: 3695
Registrován: 24.11.2016 8:02:29

Re: I/19 Chýnov, obchvat

Příspěvek od Lynx »

Celkem nedávno jsem tady řešili křižovatku nedaleko Jablonce a Liberce (MÚK Rádelský mlýn) a jak tam někteří řidiči jezdí po nové úpravě do protisměru ... dnes už se tak (doufám) neděje. Dělo se to tak první měsíc provozu.

Spíš to ukazuje na to, že když je někde novinka v provozu, tak stojí za to zauvažovat o dočasných žlutých cedulích a různých výstrahách, aby si místní uvědomili, že je tam čeká něco pro ně do té doby neznámého .... a to nemyslím ironicky. Prostě si asi musí zvyknout a výstarahy by jim mohly pomoci se na to více soustředit.
Honey72
Příspěvky: 5269
Registrován: 26.12.2015 0:06:38
Bydliště: Trutnov - 17 km od polské dálnice a 29 km od české.

Re: I/19 Chýnov, obchvat

Příspěvek od Honey72 »

Že někomu seberou papíry mi už bude Kote jedno, když mě z vedlejší sejme na křižovatce a já kvůli tomu vlítnu proti kamionu.-)
Letos máme výročí 85 let výstavby dálnic na českém území 1938-2023
Tomáš Němec
Příspěvky: 397
Registrován: 19.10.2009 9:21:32

Re: I/19 Chýnov, obchvat

Příspěvek od Tomáš Němec »

Zvýrazněné značky a třeba i dočasné omezení MPR než si to sedne by určitě pomohlo! Skoro zločin tohle neudělat je, pokud stavba není ještě hotová, ale provoz se tam pustí naplno - tady narážím na loňské zprovoznění D35 Opatovice - Časy, kde chybělo ještě oplocení a došlo pak ke střetu se zvěří při 130 km/h. No a další problém jsou navigace, u kterých taky dost trvá, než nový obchvat zaznamenají do svých map. Často pak navádějí "postaru" což byl právě ten problém u Jablonce.
hovi
Příspěvky: 1185
Registrován: 19.11.2010 10:41:31
Bydliště: Liberec

Re: I/19 Chýnov, obchvat

Příspěvek od hovi »

Lynx píše:Celkem nedávno jsem tady řešili křižovatku nedaleko Jablonce a Liberce (MÚK Rádelský mlýn) a jak tam někteří řidiči jezdí po nové úpravě do protisměru ... dnes už se tak (doufám) neděje. Dělo se to tak první měsíc provozu.

Spíš to ukazuje na to, že když je někde novinka v provozu, tak stojí za to zauvažovat o dočasných žlutých cedulích a různých výstrahách, aby si místní uvědomili, že je tam čeká něco pro ně do té doby neznámého .... a to nemyslím ironicky. Prostě si asi musí zvyknout a výstarahy by jim mohly pomoci se na to více soustředit.
Přesně, už je to na MÚK v pohodě. Doplnili tam před kritickým "rozdvojením" oproti projektu více baliset a dvojitou čáru. A i navigace už jsou myslím aktualizované :)
_jan91
Příspěvky: 974
Registrován: 4.9.2011 16:14:35
Bydliště: D1

Re: I/19 Chýnov, obchvat

Příspěvek od _jan91 »

Mně to pořád hlava nebere, že někdo může jezdit po paměti, že si nevšimne křižovatky jako kráva. To jede poslepu??? Po paměti může jít jen nevidomý, ne řidič auta! Pokud jsem místní, tak snad vím, že se tam dva roky buduje obchvat. Pokud jsem cizí, tak tam přeci ani nemůžu po paměti jet. Samozřejmě zvýraznění dopravního značení je na místě, ale ne žádnou buzeraci ostatních řidičů snížením povolené rychlosti nebo kruháči a podobnými prasárnami. A pokud nehoda, tak jseš vemeno a pokuta jako prase a sebrat papíry - promiňte, že jsem sprostý, ale pro tohle prostě není obhajoba. V dnešním provozu, pokud se neumím rychle rozjet přes křižovatku nebo reagovat na absolutně přehlednou situaci, tak buď jezdit jinudy nebo nejezdit vůbec! To, že jsou dnes auta dostupná pro každého joudu musí zároveň znamenat tvrdší postihy za závažné prohřešky a vůbec složitější získání papírů, aby se alespoň trochu eliminovali blbci, kteří na to řízení fakt nemají. A přiznejme si, že takoví fakt jsou a není jich málo. Viz mamataxi a podobně (když už jsem u nich, tak i to, že vyhodí blinkry na zákazu zastavení a myslí si, že to tím obhájí, svědčí o chybějícím mozku). Že mám špatný den není obhajoba pro nebezpečnou jízdu. Tečka. A ty navigace? Používám ji jen občas, ale když slyším nějaký nejednoznačný pokyn k odbočení tak zpozorním a radši jedu blbě a otočím se, než způsobit nějakou nepředvídatelnou a nebezpečnou situaci. Tohle je jak, kdyby někdo při pokynu "na kruháči doleva" jel fakt doleva! Sry za offtopic a sláva obchvatu Chýnova.
kot
Příspěvky: 10494
Registrován: 17.6.2010 0:19:32

Re: I/19 Chýnov, obchvat

Příspěvek od kot »

jan91 se rozepsal trochu více. Což je dobře. Já jsem to myslel úplně stejně o ten kousek výše. Ale nedal jsem to sem tak krásně barvitě ! K tomu už není co dodat...
Geo
Příspěvky: 804
Registrován: 11.5.2009 11:06:39

Re: I/19 Chýnov, obchvat

Příspěvek od Geo »

Ja myslim, ze v tom jezdeni po pameti je problem v tom, ze se pres tu krizovatku jezdilo pul roku pred otevrenim. A poslednich 14 dni se to nejspis lisilo jen prenosnyma znackama zakaz vjezdu/odboceni. A pokud to tam nekdo poslednich nekolik mesicu jezdil 90, tak i kdyz to mozna stihnul zaregistrovat, tak uz stejne nemel sanci to ubrzdit.
Lenny
Autor
Příspěvky: 10800
Registrován: 15.3.2009 22:03:53
Bydliště: na levém břehu Dunaje

Re: I/19 Chýnov, obchvat

Příspěvek od Lenny »

Teď se divil kamarád, profesionální řidič, proč jsem mu neřekl, že Zahnašovská spojka je kvůli D49 uzavřená, a že se musel otáčet. A to jsou tam velké značky na to upozorňující.
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
martas
Příspěvky: 2483
Registrován: 18.5.2009 20:17:17
Bydliště: Choceň

Re: I/19 Chýnov, obchvat

Příspěvek od martas »

Další ze série nehod kvůli nepozornosti: https://www.idnes.cz/ceske-budejovice/z ... zpravy_khr
JAnD
Příspěvky: 419
Registrován: 13.9.2016 22:11:24
Bydliště: km 139,6 budoucí D3

Re: I/19 Chýnov, obchvat

Příspěvek od JAnD »

JAnD píše:Tak jsem si to projel za světla i potmě. Na přeložce jsou dokonce odrazky mezi jízdními pruhy, ale na II/409 je jen barva, takže trefit při odbočení správně do svého pruhu je docela kumšt ;-)
Při mém posledním průjezdu za tmy už byly doplněné odrazky na svodidlech, rozhodně zlepšení.
Průbežně doplňované fotky ze stavby 0310/II kolem Malše
Mám alespoň částečně prsty v: 1104/II, 4704, 4705, D48 Bělotín-Rybí, I/19 obchvaty Obrataň a Kámen, II/114 Dobříš, II/602 Vysočina a dalších...
Japao Joe
Příspěvky: 1049
Registrován: 13.9.2016 22:00:35

Re: I/19 Chýnov, obchvat

Příspěvek od Japao Joe »

Další křížek - Motorkář nedostal na křižovatce přednost, po střetu s autem zemřel

https://www.novinky.cz/clanek/krimi-mot ... .nexttoart
Aram96
Příspěvky: 7892
Registrován: 13.8.2018 20:56:09
Bydliště: A88-R43-D43-I/43-I/73-?-?

Re: I/19 Chýnov, obchvat

Příspěvek od Aram96 »

To je hrozné .. tohle je prostě na kriminál, novostavba nenovostavba. :(
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6840
Registrován: 14.3.2009 10:27:45
Bydliště: Ostrava a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: I/19 Chýnov, obchvat

Příspěvek od Martin z Ostravy »

Ten obchvat je debakl, jel jsem minulý týden a jako jediná možnost předjetí je ve stoupání, kdy není vidět za horizont, jinak pořád v obloucích. Do toto hromada úrovňových křížení.
R48 -> D48 se podařilo!
oakenfold
Příspěvky: 190
Registrován: 17.12.2021 21:03:41

Re: I/19 Chýnov, obchvat

Příspěvek od oakenfold »

Stovkou tam ten motorkář asi nejel- a od toho se to vše odvíjí. Je nereálné mít všude MUK a nebo všude kruháky. Silnice jsou stavěné na určitou rychlost a rozhledové parametry. Pokud ten motorkář jel 200, tak co asi jiného čekal.
skuby
Příspěvky: 156
Registrován: 11.7.2020 21:36:18
Bydliště: Budějky

Re: I/19 Chýnov, obchvat

Příspěvek od skuby »

Martin z Ostravy píše: 26.6.2023 11:23:30 Ten obchvat je debakl, jel jsem minulý týden a jako jediná možnost předjetí je ve stoupání, kdy není vidět za horizont, jinak pořád v obloucích. Do toto hromada úrovňových křížení.
Souhlas, křížky budou jen přibývat... Ale jistě je vše podle norem...
3 ÚK na 2km... Aspoň ty dvě křižovatky s "dvojkama" 700 m od sebe měli nějak sloučit.
RedBaron
Příspěvky: 369
Registrován: 16.5.2019 22:39:50
Bydliště: Doubravice u ČB

Re: I/19 Chýnov, obchvat

Příspěvek od RedBaron »

200 na prázdný silnici v polích s kilometrovým přehledem. Na kříženích do stovky a když tam stojí auto a nečumíme s řidičem na sebe, tak klidně 70 s prstem na brzdě a očekáváním nejhoršího. Ani bych si nedovolil obvinit toho z vedlejší když mu nedám šanci aby mě vůbec uviděl. A za chyby se platí...
skuby
Příspěvky: 156
Registrován: 11.7.2020 21:36:18
Bydliště: Budějky

Re: I/19 Chýnov, obchvat

Příspěvek od skuby »

Tady přece nejde jen o tenhle smutnej příklad, těch nehod už tam bylo... ŘSD: Mohli jsme to udělat pořádně, ale my jsme řekli NE! Chyby dělají jen řidiči!
chemer
Příspěvky: 275
Registrován: 19.9.2011 10:45:08

Re: I/19 Chýnov, obchvat

Příspěvek od chemer »

Ta větší křižovatka od Turovce je ještě v pohodě. Tam je z hlavní dobrý přehled o vozech přijíždějících z vedlejší. Sám jsem tam už zažil, že mi tam auto z vedlejší od Turovce vjelo bez sebemenšího zpomalení. Ale z důvodu výše popsaného jsem reagoval včasným zpomalením. Horší mi přijde křižovatka u Záhostic. Ta je kompletně lemována protihlukovými stěnami a vozy přijíždějící z vedlejší jsou tak vidět až na poslední chvíli. Osobně tam tedy na hlavní preventivne snižuji rychlost.
Odpovědět

Zpět na „I/19“