I/31 Hradec Králové - Gočárův okruh

Silniční okruh Hradec Králové (I/11, I/37)
Odpovědět
kik
Příspěvky: 1006
Registrován: 18.5.2009 15:27:52
Bydliště: Hradec Králové - Labská II

Re: I/31 Hradec Králové - Gočárův okruh

Příspěvek od kik »

Další eventualitou o které město jedná se ŘSD je posunutí opravy mostu u soutoku až na příští rok. Právě proto aby se předešlo případnému dopravnímu kolapsu. I dkyž ten stejně na 99% nastane... A podle hradeckéh zpravodaje Radnice by oprava OK Brněnská mělo proběhnou až bšhem července a srpna, kdy by bylo možné nahradit v rámci MHD trolejbusy autobusy. Tak uvidíme, jak to dopadne.
kik
Příspěvky: 1006
Registrován: 18.5.2009 15:27:52
Bydliště: Hradec Králové - Labská II

Re: I/31 Hradec Králové - Gočárův okruh

Příspěvek od kik »

Na severní části okruhu je omezení začínající na mostě přes Labe a končící před odbočkou k ČS Shell. Provoz je sveden do levého pruhu z důvodů výstavby zastávky MHD. Bohužel jsem zapomněl do kdy to omezení má trvat. Takže kdo těmi místy pojede ať počítá se zdržením.
ElWapp
Příspěvky: 1640
Registrován: 14.3.2009 11:42:45
Bydliště: Praha 4

Re: I/31 Hradec Králové - Gočárův okruh

Příspěvek od ElWapp »

Zajímalo by mě jak to bude s I/31, až se I/11 přeloží pryč, I/35 se po dobudování dálnice převede na II/635. Jestli se odstřihne i I/37, bude to jediná silnice I. třídy, na kterou se nebude dát dostat jinak než po silnicích nižších tříd.
Jarda Š.
Příspěvky: 880
Registrován: 14.3.2009 12:14:56

Re: I/31 Hradec Králové - Gočárův okruh

Příspěvek od Jarda Š. »

Když bude HK možné objet ve všech směrech bez použití I/31, odpadne důvod, aby to byla silnice I. třídy a bude možné i u ní snížit kategorii a převést na kraj nebo na město.
mapman
Autor
Příspěvky: 5756
Registrován: 25.2.2009 22:20:05

Re: I/31 Hradec Králové - Gočárův okruh

Příspěvek od mapman »

A I/31 se pak může použít jako náhradní číslo pro I/11 od Hradce do Šumperka, aby se nám tu 11ky nepletly.
Jarda Š.
Příspěvky: 880
Registrován: 14.3.2009 12:14:56

Re: I/31 Hradec Králové - Gočárův okruh

Příspěvek od Jarda Š. »

mapman: A už od Šumperka bys jí chtěl přečíslovat na I/68?
kik
Příspěvky: 1006
Registrován: 18.5.2009 15:27:52
Bydliště: Hradec Králové - Labská II

Re: I/31 Hradec Králové - Gočárův okruh

Příspěvek od kik »

Někde zaznělo, že se pak má převést na město, eventuelně na kraj. Ale rozhodně už nebude silnicí 1. třídy.
Martin96
Příspěvky: 550
Registrován: 3.11.2016 10:11:25
Bydliště: Pardubice - S37, I/36, I/2
Kontaktovat uživatele:

Re: I/31 Hradec Králové - Gočárův okruh

Příspěvek od Martin96 »

Tak koukám, že mi někdo četl myšlenky :D
Jsou vlastně 2 možnosti - první je zmíněná mapmanem: I/31 HK - Bludov a nějaký extra číslo pak pro zbylé úseky, nabízí se např. I/56 od Šumperka do Opavy, pak I/59 z Opavy přes Ostravu k I/68 u Havířova, odkud by pak I/68 dále vedla na Slovensko. A nebo je druhá možnost, že by I/31 vedla až k I/68.
Honey72
Příspěvky: 5259
Registrován: 26.12.2015 0:06:38
Bydliště: Trutnov - 17 km od polské dálnice a 29 km od české.

Re: I/31 Hradec Králové - Gočárův okruh

Příspěvek od Honey72 »

Já bych to neřešil, někomu se snad jedenáctka plete ? Ve světě je zcela běžné, že jsou vedle sebe dálnice i stará silnice stejného čísla, ale často bývají i naopak daleko od sebe a každá jiným směrem silnice stejného čísla, ovšem jiné barvy, např. německá A1 a B1. Nebo dokonce stejné barvy a liší se jen písmenkem, např. polská A1 a S1.
Letos máme výročí 85 let výstavby dálnic na českém území 1938-2023
Sauce
Příspěvky: 610
Registrován: 11.3.2018 12:57:47
Bydliště: Egerland

Re: I/31 Hradec Králové - Gočárův okruh

Příspěvek od Sauce »

Mě připadá změna logická. Například je podle mne správně, když se označení sokp změnilo na D0. Přece jenom to nebylo žádný eRko. V případě I/11 si myslím to samé.

Samozřejmě by to bylo asi moc nákladné a proto by to neprošlo ;)
Jirka95
Příspěvky: 290
Registrován: 27.8.2014 12:39:31

Re: I/31 Hradec Králové - Gočárův okruh

Příspěvek od Jirka95 »

Omlouvám se, jestli to tu již bylo, nenašel jsem to tu.

Hezké obrázky z vizualizace i s výkresem.

http://www.hkcity.cz/krizovatka-mileta- ... onstrukce/
Mosquit
Příspěvky: 913
Registrován: 14.5.2009 11:09:38
Bydliště: Mezi 2 dálnicema, mezi VRT a 231, vedle Družby

Re: I/31 Hradec Králové - Gočárův okruh

Příspěvek od Mosquit »

Ten chybějící čtvrtý podchod je nepříjemný;
cyklisti od Benešovky do centra budou jezdit provozem, radši než aby projížděli soustavu 3 podchodů
pěší ještě horší, buď budou chodit soustavou podchodů, nebo přebíhat přes silnici bez přechodu...
tomasslavicek
Příspěvky: 16
Registrován: 14.3.2009 14:59:22
Bydliště: Stěžery / Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: I/31 Hradec Králové - Gočárův okruh

Příspěvek od tomasslavicek »

Tak tak, všichni studenti UK, strojárny, kybernetiky apod. co přijedou jedničkou od nádraží, nebudou chtít obcházet celou křižovatku. Už teďka se tam přebíhalo na červenou.
AF-1
Příspěvky: 560
Registrován: 16.3.2009 13:54:56

Re: I/31 Hradec Králové - Gočárův okruh

Příspěvek od AF-1 »

To je jako pravouhle chodniky na sidlistich. Vetsina lidi stejne chodila diagonalne pres travu.
Lenny
Autor
Příspěvky: 10771
Registrován: 15.3.2009 22:03:53
Bydliště: na levém břehu Dunaje

Re: I/31 Hradec Králové - Gočárův okruh

Příspěvek od Lenny »

Stanovení místní úpravy provozu na OK Brněnská. http://www.kr-kralovehradecky.cz/cz/kra ... ve-117906/
Nebudou tam semafory nebo jsem něco přehlédl?
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
Honey72
Příspěvky: 5259
Registrován: 26.12.2015 0:06:38
Bydliště: Trutnov - 17 km od polské dálnice a 29 km od české.

Re: I/31 Hradec Králové - Gočárův okruh

Příspěvek od Honey72 »

Vzhledem k tomu, že na plánku vidím příčné čáry pro zastavení i na hlavních silnicích, tak tam semafory zůstanou. Spíš mě vadí na těch tabulích, když už tam dali čárkovanou 37, proč tam chybí čárkovaná 11 a 37 i na opačnou stranu ? Cíle tam přitom jsou. To je zase celé nedotažené do konce. Jedenáctka dokonce začíná ještě dříve než vyznačená čárkovaná 37.
Letos máme výročí 85 let výstavby dálnic na českém území 1938-2023
kik
Příspěvky: 1006
Registrován: 18.5.2009 15:27:52
Bydliště: Hradec Králové - Labská II

Re: I/31 Hradec Králové - Gočárův okruh

Příspěvek od kik »

Ještě jedna perlička z hradecké předvolební kampaně: V HDK (Hradecký demokratický klub vládnoucí městu už 8 let) maj nějakýho architekta který před volbami v jednom plátku, který chodí do schránky VŠEM obyvatelům města, blábolil něco o tom, že u Tesly vyroste podobný KO jako na Brněnské - tedy světelně řízený KO. Další perličkou - tedy pokud jsem to dobře pochopil - bylo zbourání nadjezdu nad Pospíšilovou třídou, prý z důvodů zlidštění komunikace.... Jen tam ted blb neřekl, kdy to chce dělat. Jestli už v tomto volebním období nebo až po dokončení D35 min. k Časům a současně po vybudování Severní spojky - tedy nové I/11 k Třebechovicím.
Lenny
Autor
Příspěvky: 10771
Registrován: 15.3.2009 22:03:53
Bydliště: na levém břehu Dunaje

Re: I/31 Hradec Králové - Gočárův okruh

Příspěvek od Lenny »

Jsem v klidu, okruh spravuje ŘSD a ještě nějaký ten čas spravovat bude.
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
pazve
Příspěvky: 435
Registrován: 11.11.2015 21:35:45
Bydliště: HK

Re: I/31 Hradec Králové - Gočárův okruh

Příspěvek od pazve »

kik píše:Ještě jedna perlička z hradecké předvolební kampaně: V HDK (Hradecký demokratický klub vládnoucí městu už 8 let) maj nějakýho architekta který před volbami v jednom plátku, který chodí do schránky VŠEM obyvatelům města, blábolil něco o tom, že u Tesly vyroste podobný KO jako na Brněnské - tedy světelně řízený KO. Další perličkou - tedy pokud jsem to dobře pochopil - bylo zbourání nadjezdu nad Pospíšilovou třídou, prý z důvodů zlidštění komunikace.... Jen tam ted blb neřekl, kdy to chce dělat. Jestli už v tomto volebním období nebo až po dokončení D35 min. k Časům a současně po vybudování Severní spojky - tedy nové I/11 k Třebechovicím.
když se stavěl nadjezd přes Pospíšilku, akorát jsem chodil do školy Bož. Němcové - stavělo se to právě kvůli narůstající dopravě - ten plátek jsem četl také - nevěřím, že něco z toho, co tam je uvedeno, se zrealizuje - papír snese všechno, ale neříkám, že by některý z těch nápadů nebyl zajímavý
VladaP
Příspěvky: 65
Registrován: 30.9.2014 13:28:37
Bydliště: Strážnice

Re: I/31 Hradec Králové - Gočárův okruh

Příspěvek od VladaP »

Stavbu nadjezdu velmi dobře pamatuju. S klukama jsme měli perfektní místo na hraní :) .Bydleli jsme na rohu Okružní a Buzulucké a taky jsem chodil do základky na "Šimkárnu". Pod nadjezdem jsme měli i zaplacené stání pro auto. Tím nadjezdem byty v Okružní docela utrpěly. Pamatuju si jak jsem si večer nemusel svítit, přímo před oknem jsme měli sloup se sodíkovýma výbojkama a z pěti metrů mi svítily přímo do pokoje a kolik reálných crash testů za tu dobu tam bylo.... Jsem rád že jsme se odstěhovali.
Při současném provozu si ale zbourání nadjezdu nedovedu představit. To by se myslím z celého okruhu pomalu stalo jedno velké parkoviště....
Honey72
Příspěvky: 5259
Registrován: 26.12.2015 0:06:38
Bydliště: Trutnov - 17 km od polské dálnice a 29 km od české.

Re: I/31 Hradec Králové - Gočárův okruh

Příspěvek od Honey72 »

Na zbourání nadjezdu už je hodně pozdě. Nejen, že objízdná trasa okruhu by potrápila půlku Hradce, ale potrápila by i objízdná trasa Pospíšilovky včetně nahrazení trolejbusů. A to i v době, kdy bude Hradec obkroužen všemi obchvaty. Dále, už vidím jak se mezi baráky, přímo před okny bourají tisíce tun betonu. Obyvatelé by zešíleli hlukem a prachem. A co potom ? Světelná křižovatka, která by namísto volně projíždějících vozidel vytvořila smrdící kolony a nově také i v Pospíšilovce ? Nebo podjezd, který by se budoval roky, navíc ve složitých podmínkách s vysokou hladinou spodní vody ? A kdo obyvatelům vysvětlí, že díky "humanizaci" přijdou o desítky parkovacích míst a klidnou cestu před barákem ? Nevím, lidé sice nebudou muset koukat na špinavý skleněný skelet, ale budou čučet na kolony aut. Pokud dneska mohou otevírat okna, pak poté už nikoliv.

Samozřejmě, i já bych byl raději pro podjezd. Jedinou možnost však vidím jako hloubený tunel a stavět jej po polovině profilu. Velkou nesnází však budou základy nadjezdu, předpokládám že stojí na pilotách.

Třeba už v té době budou dokončeny obchvaty, silnice první třídy zmizí z města a Hradec si to bude muset zainvestovat sám. Pak už se mohou zastupitelé před volbami předhánět ve slibech :-)
Letos máme výročí 85 let výstavby dálnic na českém území 1938-2023
kik
Příspěvky: 1006
Registrován: 18.5.2009 15:27:52
Bydliště: Hradec Králové - Labská II

Re: I/31 Hradec Králové - Gočárův okruh

Příspěvek od kik »

No, vypadá to že architekt z HDK asi bude mít smůlu protože jeho partaj bude na magistrátu v opozici. Ale stejně na mě z jeho představ padala těžká deprese.
Já si tu stavbu pamatuji velmi dobře, bydlel jsem tenkrát na Slezském Předměstí a Pospíšilkou jezdil busem na gympl. A vím, co tomu předcházelo - ucpaný Slzeský protože okruh končil na křižovatce s Buzuluckou a dál ke Stoletý se jezdilo Pouchovskou, Pospíšilkou a tehdejší Rudé Armády. Městem kolem soudu to už bylo pro nákladní dopravu omezený. Když si to představím dneska, tak by to byl totální kolaps v širokém okolí Hradce.
Ale jak správně napsal pazve - papís snese všechno
kik
Příspěvky: 1006
Registrován: 18.5.2009 15:27:52
Bydliště: Hradec Králové - Labská II

Re: I/31 Hradec Králové - Gočárův okruh

Příspěvek od kik »

Příští rok někdy na jaře - teď si nepamatuju přesný měsíc - začne oprava mostu přes Labe u nemocnice. Opravovat se bude vždy jedna polovina a provoz bude převeden do té druhé. Tak se obávám že tohle bude znamenat totální kolaps dopravy v jižní části Gočárova okruhu a v přilehlé oblasti jako je Labská II, Farářství atd. Práce mají trvat cca 3-4 měsíce, tedy pokud se dobře pamatuji. Obávám se, že tohle bude horší než oprava KO na křižovatce okruhu a Brněnské...
vodouch2000
Příspěvky: 1223
Registrován: 27.5.2014 14:28:00
Bydliště: D11 - exit 62

Re: I/31 Hradec Králové - Gočárův okruh

Příspěvek od vodouch2000 »

Jak by se v takových případech hodila (jakákoliv) spojka z I/37 do Třebše resp. na Moravské předměstí. Sice měla navazovat východně na jižní spojku, ale s největší pravděpodobností se žádné podobné propojení připravovat nebude. Škoda.
michal
Příspěvky: 4517
Registrován: 14.3.2009 8:53:04

Re: I/31 Hradec Králové - Gočárův okruh

Příspěvek od michal »

Jak by se hodila stara dobra R35, ktera mela po Ostrov uz leta stat. Je z ni sice D35, ale ale to je asi tak vsechno. Dokonceni po Ostrov 2022... :zvraci:
Odpovědět

Zpět na „I/31“