Právě je 9.8.2022 5:26:51

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 152 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
 I/31 Hradec Králové - Gočárův okruh 
Autor Zpráva

Příspěvek Re: I/31 Hradec Králové - Gočárův okruh
Další eventualitou o které město jedná se ŘSD je posunutí opravy mostu u soutoku až na příští rok. Právě proto aby se předešlo případnému dopravnímu kolapsu. I dkyž ten stejně na 99% nastane... A podle hradeckéh zpravodaje Radnice by oprava OK Brněnská mělo proběhnou až bšhem července a srpna, kdy by bylo možné nahradit v rámci MHD trolejbusy autobusy. Tak uvidíme, jak to dopadne.

11.5.2018 11:37:26

Na severní části okruhu je omezení začínající na mostě přes Labe a končící před odbočkou k ČS Shell. Provoz je sveden do levého pruhu z důvodů výstavby zastávky MHD. Bohužel jsem zapomněl do kdy to omezení má trvat. Takže kdo těmi místy pojede ať počítá se zdržením.

7.6.2018 18:39:22

Zajímalo by mě jak to bude s I/31, až se I/11 přeloží pryč, I/35 se po dobudování dálnice převede na II/635. Jestli se odstřihne i I/37, bude to jediná silnice I. třídy, na kterou se nebude dát dostat jinak než po silnicích nižších tříd.

17.7.2018 9:52:32

Když bude HK možné objet ve všech směrech bez použití I/31, odpadne důvod, aby to byla silnice I. třídy a bude možné i u ní snížit kategorii a převést na kraj nebo na město.

17.7.2018 10:01:22
Autor

A I/31 se pak může použít jako náhradní číslo pro I/11 od Hradce do Šumperka, aby se nám tu 11ky nepletly.

17.7.2018 10:02:36

mapman: A už od Šumperka bys jí chtěl přečíslovat na I/68?

17.7.2018 11:03:40

Někde zaznělo, že se pak má převést na město, eventuelně na kraj. Ale rozhodně už nebude silnicí 1. třídy.

25.7.2018 17:23:36

Tak koukám, že mi někdo četl myšlenky :D
Jsou vlastně 2 možnosti - první je zmíněná mapmanem: I/31 HK - Bludov a nějaký extra číslo pak pro zbylé úseky, nabízí se např. I/56 od Šumperka do Opavy, pak I/59 z Opavy přes Ostravu k I/68 u Havířova, odkud by pak I/68 dále vedla na Slovensko. A nebo je druhá možnost, že by I/31 vedla až k I/68.

2.9.2018 17:12:21
Profil Zobrazit autorovy stránky

Bydliště: Trutnov - 49 km od polské dálnice a 29 km od české, 17 km od rozestavěné polské.
Já bych to neřešil, někomu se snad jedenáctka plete ? Ve světě je zcela běžné, že jsou vedle sebe dálnice i stará silnice stejného čísla, ale často bývají i naopak daleko od sebe a každá jiným směrem silnice stejného čísla, ovšem jiné barvy, např. německá A1 a B1. Nebo dokonce stejné barvy a liší se jen písmenkem, např. polská A1 a S1.

3.9.2018 7:33:26

Mě připadá změna logická. Například je podle mne správně, když se označení sokp změnilo na D0. Přece jenom to nebylo žádný eRko. V případě I/11 si myslím to samé.

Samozřejmě by to bylo asi moc nákladné a proto by to neprošlo ;)

3.9.2018 8:05:37

Omlouvám se, jestli to tu již bylo, nenašel jsem to tu.

Hezké obrázky z vizualizace i s výkresem.

http://www.hkcity.cz/krizovatka-mileta-hradec-kralove-rekonstrukce/

22.9.2018 7:14:21

Ten chybějící čtvrtý podchod je nepříjemný;
cyklisti od Benešovky do centra budou jezdit provozem, radši než aby projížděli soustavu 3 podchodů
pěší ještě horší, buď budou chodit soustavou podchodů, nebo přebíhat přes silnici bez přechodu...

22.9.2018 18:07:02

Tak tak, všichni studenti UK, strojárny, kybernetiky apod. co přijedou jedničkou od nádraží, nebudou chtít obcházet celou křižovatku. Už teďka se tam přebíhalo na červenou.

23.9.2018 19:22:20
Profil Zobrazit autorovy stránky

To je jako pravouhle chodniky na sidlistich. Vetsina lidi stejne chodila diagonalne pres travu.

25.9.2018 12:58:06
Autor

Stanovení místní úpravy provozu na OK Brněnská. http://www.kr-kralovehradecky.cz/cz/kra ... ve-117906/
Nebudou tam semafory nebo jsem něco přehlédl?

13.10.2018 21:09:18

Bydliště: Trutnov - 49 km od polské dálnice a 29 km od české, 17 km od rozestavěné polské.
Vzhledem k tomu, že na plánku vidím příčné čáry pro zastavení i na hlavních silnicích, tak tam semafory zůstanou. Spíš mě vadí na těch tabulích, když už tam dali čárkovanou 37, proč tam chybí čárkovaná 11 a 37 i na opačnou stranu ? Cíle tam přitom jsou. To je zase celé nedotažené do konce. Jedenáctka dokonce začíná ještě dříve než vyznačená čárkovaná 37.

14.10.2018 8:43:40

Ještě jedna perlička z hradecké předvolební kampaně: V HDK (Hradecký demokratický klub vládnoucí městu už 8 let) maj nějakýho architekta který před volbami v jednom plátku, který chodí do schránky VŠEM obyvatelům města, blábolil něco o tom, že u Tesly vyroste podobný KO jako na Brněnské - tedy světelně řízený KO. Další perličkou - tedy pokud jsem to dobře pochopil - bylo zbourání nadjezdu nad Pospíšilovou třídou, prý z důvodů zlidštění komunikace.... Jen tam ted blb neřekl, kdy to chce dělat. Jestli už v tomto volebním období nebo až po dokončení D35 min. k Časům a současně po vybudování Severní spojky - tedy nové I/11 k Třebechovicím.

16.10.2018 17:47:03
Autor

Jsem v klidu, okruh spravuje ŘSD a ještě nějaký ten čas spravovat bude.

16.10.2018 19:47:25

kik píše:
Ještě jedna perlička z hradecké předvolební kampaně: V HDK (Hradecký demokratický klub vládnoucí městu už 8 let) maj nějakýho architekta který před volbami v jednom plátku, který chodí do schránky VŠEM obyvatelům města, blábolil něco o tom, že u Tesly vyroste podobný KO jako na Brněnské - tedy světelně řízený KO. Další perličkou - tedy pokud jsem to dobře pochopil - bylo zbourání nadjezdu nad Pospíšilovou třídou, prý z důvodů zlidštění komunikace.... Jen tam ted blb neřekl, kdy to chce dělat. Jestli už v tomto volebním období nebo až po dokončení D35 min. k Časům a současně po vybudování Severní spojky - tedy nové I/11 k Třebechovicím.

když se stavěl nadjezd přes Pospíšilku, akorát jsem chodil do školy Bož. Němcové - stavělo se to právě kvůli narůstající dopravě - ten plátek jsem četl také - nevěřím, že něco z toho, co tam je uvedeno, se zrealizuje - papír snese všechno, ale neříkám, že by některý z těch nápadů nebyl zajímavý

17.10.2018 6:58:00

Stavbu nadjezdu velmi dobře pamatuju. S klukama jsme měli perfektní místo na hraní :) .Bydleli jsme na rohu Okružní a Buzulucké a taky jsem chodil do základky na "Šimkárnu". Pod nadjezdem jsme měli i zaplacené stání pro auto. Tím nadjezdem byty v Okružní docela utrpěly. Pamatuju si jak jsem si večer nemusel svítit, přímo před oknem jsme měli sloup se sodíkovýma výbojkama a z pěti metrů mi svítily přímo do pokoje a kolik reálných crash testů za tu dobu tam bylo.... Jsem rád že jsme se odstěhovali.
Při současném provozu si ale zbourání nadjezdu nedovedu představit. To by se myslím z celého okruhu pomalu stalo jedno velké parkoviště....

17.10.2018 7:23:10

Na zbourání nadjezdu už je hodně pozdě. Nejen, že objízdná trasa okruhu by potrápila půlku Hradce, ale potrápila by i objízdná trasa Pospíšilovky včetně nahrazení trolejbusů. A to i v době, kdy bude Hradec obkroužen všemi obchvaty. Dále, už vidím jak se mezi baráky, přímo před okny bourají tisíce tun betonu. Obyvatelé by zešíleli hlukem a prachem. A co potom ? Světelná křižovatka, která by namísto volně projíždějících vozidel vytvořila smrdící kolony a nově také i v Pospíšilovce ? Nebo podjezd, který by se budoval roky, navíc ve složitých podmínkách s vysokou hladinou spodní vody ? A kdo obyvatelům vysvětlí, že díky "humanizaci" přijdou o desítky parkovacích míst a klidnou cestu před barákem ? Nevím, lidé sice nebudou muset koukat na špinavý skleněný skelet, ale budou čučet na kolony aut. Pokud dneska mohou otevírat okna, pak poté už nikoliv.

Samozřejmě, i já bych byl raději pro podjezd. Jedinou možnost však vidím jako hloubený tunel a stavět jej po polovině profilu. Velkou nesnází však budou základy nadjezdu, předpokládám že stojí na pilotách.

Třeba už v té době budou dokončeny obchvaty, silnice první třídy zmizí z města a Hradec si to bude muset zainvestovat sám. Pak už se mohou zastupitelé před volbami předhánět ve slibech :-)

17.10.2018 8:09:09

No, vypadá to že architekt z HDK asi bude mít smůlu protože jeho partaj bude na magistrátu v opozici. Ale stejně na mě z jeho představ padala těžká deprese.
Já si tu stavbu pamatuji velmi dobře, bydlel jsem tenkrát na Slezském Předměstí a Pospíšilkou jezdil busem na gympl. A vím, co tomu předcházelo - ucpaný Slzeský protože okruh končil na křižovatce s Buzuluckou a dál ke Stoletý se jezdilo Pouchovskou, Pospíšilkou a tehdejší Rudé Armády. Městem kolem soudu to už bylo pro nákladní dopravu omezený. Když si to představím dneska, tak by to byl totální kolaps v širokém okolí Hradce.
Ale jak správně napsal pazve - papís snese všechno

17.10.2018 14:18:39

Příští rok někdy na jaře - teď si nepamatuju přesný měsíc - začne oprava mostu přes Labe u nemocnice. Opravovat se bude vždy jedna polovina a provoz bude převeden do té druhé. Tak se obávám že tohle bude znamenat totální kolaps dopravy v jižní části Gočárova okruhu a v přilehlé oblasti jako je Labská II, Farářství atd. Práce mají trvat cca 3-4 měsíce, tedy pokud se dobře pamatuji. Obávám se, že tohle bude horší než oprava KO na křižovatce okruhu a Brněnské...

13.12.2018 19:55:43

Jak by se v takových případech hodila (jakákoliv) spojka z I/37 do Třebše resp. na Moravské předměstí. Sice měla navazovat východně na jižní spojku, ale s největší pravděpodobností se žádné podobné propojení připravovat nebude. Škoda.

13.12.2018 20:17:18

Jak by se hodila stara dobra R35, ktera mela po Ostrov uz leta stat. Je z ni sice D35, ale ale to je asi tak vsechno. Dokonceni po Ostrov 2022... :zvraci:

13.12.2018 20:35:11
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 152 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další