I/58 Příbor, obchvat

Rožnov pod Radhoštěm (I/35) – Příbor (I/48) – Ostrava (I/11)
Odpovědět
Lenny
Autor
Příspěvky: 10771
Registrován: 15.3.2009 22:03:53
Bydliště: na levém břehu Dunaje

Re: I/58 Příbor, obchvat

Příspěvek od Lenny »

Počkej, ale lávka nebyla součástí stavby.
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
bumbik
Příspěvky: 7941
Registrován: 15.12.2010 11:58:09
Bydliště: poblíž III/4806 a D48

Re: I/58 Příbor, obchvat

Příspěvek od bumbik »

tu bude stavět město příbor - viz. odkaz na video z příborské tv nedávno ... místní si stěžovali, že se nemají pěšky a na kole jak dostat na paseky, což měli pravdu byla to v podstatě chyba v projektu, že se taková zásadní věc nezapracovala, tak teď příbor na své náklady tu lávku vybuduje ... do 2 let má být hotová ...
Dálnice na papíře už máme, ještě je postavit ...
mapman
Autor
Příspěvky: 5756
Registrován: 25.2.2009 22:20:05

Re: I/58 Příbor, obchvat

Příspěvek od mapman »

Mimochodem, neni to prechod pro chodce, ale jen tzv. misto pro prechazeni, kde chodec nema prednost! Pozor na to. Klasicke prechdy mimo intravilan se totiz uz nezrizuji...
Milan Křístek
Příspěvky: 135
Registrován: 15.3.2009 16:28:55
Kontaktovat uživatele:

Re: I/58 Příbor, obchvat

Příspěvek od Milan Křístek »

Novinky.cz (je zde i vizualizace budoucí lávky přes I/58 )
http://www.novinky.cz/domaci/251514-z-o ... tni-clanky
http://www.kamito.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Standa
Příspěvky: 3795
Registrován: 16.3.2009 7:49:22
Bydliště: Praha

Re: I/58 Příbor, obchvat

Příspěvek od Standa »

mapman píše:Mimochodem, neni to prechod pro chodce, ale jen tzv. misto pro prechazeni, kde chodec nema prednost! Pozor na to. Klasicke prechdy mimo intravilan se totiz uz nezrizuji...
Přesně tak, nepovoluje to policie, často dokonce i v intravilánu. Navíc se i hodně bývalých přechodů postupně přeznačuje na místa pro přecházení.
jirkaver
Příspěvky: 2
Registrován: 15.9.2011 9:07:41

Re: I/58 Příbor, obchvat , kruháč směr Kopřivnice

Příspěvek od jirkaver »

To se musel někdo zbláznit, co má znamenat ten nový kruháč na staré cestě směrem z Příbora na Kopřivnici(Lubinu), tam je úplně nesmyslně umístěný ? Neměl by spíš být na obchvatu ( cca 50 metrů od místa, kde se staví) ?
Hampejz
Příspěvky: 7
Registrován: 6.9.2011 19:10:39

Re: I/58 Příbor, obchvat

Příspěvek od Hampejz »

Tohle je jeden z dalsich dukazu, jaci odbornici sedi na mistech, ktere o tom rozhodujou! K tomu neni, co dodat! Proste paskvil.
martini
VIP
Příspěvky: 3635
Registrován: 22.3.2009 10:53:57
Bydliště: Kladno

Re: I/58 Příbor, obchvat

Příspěvek od martini »

Kdo pokládal CB na tomto souvisejícím úseku R48?
Via est vita. Nejdražší dálnice je ta, která nestojí!
bumbik
Příspěvky: 7941
Registrován: 15.12.2010 11:58:09
Bydliště: poblíž III/4806 a D48

Re: I/58 Příbor, obchvat

Příspěvek od bumbik »

už se to tu psalo - směr NJ -> FM skanska a FM->NJ DSHa a na tom kruháči na konci jičínské směrem za tím novým mostem přes R48 tak tam taky DSH
Dálnice na papíře už máme, ještě je postavit ...
balance
Příspěvky: 2183
Registrován: 24.9.2009 10:51:36

Re: I/58 Příbor, obchvat

Příspěvek od balance »

peterek píše:Tohle je jeden z dalsich dukazu, jaci odbornici sedi na mistech, ktere o tom rozhodujou! K tomu neni, co dodat! Proste paskvil.
Nesouhlas. OK je tam, kde ma smysl. Na hlavni trase obchvatu nema co delat, tak krizovatka bude mit male intenzity a zbytecne by zpomalovala provoz.
Kdezto na stare ceste staci mala OK pro bezpecne krizeni 4 smeru (2x z nove trasy I/58, od Priboru a od Drnholce - tedy pokud se bude realizovat). Hlavne smer od Lubiny bude dostatecne zbrzden. Tady IMHO projektant celkem myslel. :ok:
martini
VIP
Příspěvky: 3635
Registrován: 22.3.2009 10:53:57
Bydliště: Kladno

Re: I/58 Příbor, obchvat

Příspěvek od martini »

bumbik píše:už se to tu psalo - směr NJ -> FM skanska a FM->NJ DSHa a na tom kruháči na konci jičínské směrem za tím novým mostem přes R48 tak tam taky DSH
Díky, zapomněl jsem. A subjektivní porovnání při jízdě? Je jeden směr výrazněji horší než druhý?
Via est vita. Nejdražší dálnice je ta, která nestojí!
elpin
Příspěvky: 15
Registrován: 3.10.2011 21:12:13

Re: I/58 Příbor, obchvat

Příspěvek od elpin »

Zrovna dneska jsem tam opět jel (tam i zpátky) a přijde mi to tak na stejno. Ale možná už jsem si zvykl, jezdím tam často.
Každopádně jak už tu někdo psal, je to tím že nerovnoměrně sedá podloží a s tím nic nenaděláš, jen zbrousit, ale na to už buď nebyl čas nebo peníze...
bumbik
Příspěvky: 7941
Registrován: 15.12.2010 11:58:09
Bydliště: poblíž III/4806 a D48

Re: I/58 Příbor, obchvat

Příspěvek od bumbik »

no já po tom dneska jel a můžu říct, že už dříve se mi zdálo subjektivně, že směr NJ - FM, co položila skanska je fakt lepší než FM - NJ co položila firma DSH protože to je fakt horší :-)
Dálnice na papíře už máme, ještě je postavit ...
Hampejz
Příspěvky: 7
Registrován: 6.9.2011 19:10:39

Re: I/58 Příbor, obchvat

Příspěvek od Hampejz »

Od Pribora na Lubinu pojedu na kruhaci vpravo, kde nikoho krizit nebudu a budu davat prednost na obchvatu a obtizne vyjizdet doleva. Od Lubiny sjedu na starou cestu,pojedu jednosmerkou a kruhac projedu rovne. Taky se 1:50 z nikym nepotkam, zleva od obchvatu bude provoz minimalni a z prava vyjede z te polnacky, kde je par domku 10 aut denne. Jezdim tudy nekolikrat denne cca 20 let! Jsou to vyhozene miliony, ktere se daly pouzit jinde!
balance
Příspěvky: 2183
Registrován: 24.9.2009 10:51:36

Re: I/58 Příbor, obchvat

Příspěvek od balance »

peterek píše:Od Pribora na Lubinu pojedu na kruhaci vpravo, kde nikoho krizit nebudu a budu davat prednost na obchvatu a obtizne vyjizdet doleva.
Tam jsou bajecne rozhledove pomery a rychlost snizena na 70 kmh. :roll:
peterek píše:Jsou to vyhozene miliony, ktere se daly pouzit jinde!
Prit se nebudu, mne to reseni prijde elegantni a k veci. ;)
Hampejz
Příspěvky: 7
Registrován: 6.9.2011 19:10:39

Re: I/58 Příbor, obchvat

Příspěvek od Hampejz »

Už teď tam nikdo nejezdí 70 a je otázkou času, kdy tam uvidíme první "peckovačku"! Jezdím tam s busem a mám co dělat od tamtud "vystřelit" doleva na hlavní. Koupíš "elegantní" kalhoty, ale nemusí se ti dobře "nosit"! Samozřejmě respektuji všechny názory a čas ukáže, kdo bude nejblíže reálu.
Milan Křístek
Příspěvky: 135
Registrován: 15.3.2009 16:28:55
Kontaktovat uživatele:

Re: I/58 Příbor, obchvat

Příspěvek od Milan Křístek »

Přeji úspěšné zakončení roku 2011
a bezstarostné vykročení do nového roku 2012

PF 2012
www.kamito.wbs.cz
http://www.kamito.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
balance
Příspěvky: 2183
Registrován: 24.9.2009 10:51:36

Re: I/58 Příbor, obchvat

Příspěvek od balance »

Video prujezd od Vlcovic smer R48. Bohuzel uz za mizerneho svetla... :cry:

elpin
Příspěvky: 15
Registrován: 3.10.2011 21:12:13

Re: I/58 Příbor, obchvat

Příspěvek od elpin »

Nevíte někdo proč je tak zvláštně udělané napojení na R48 směrem na Nový Jičín? Sjede se z mostu přes R48 dolu a teď je tam dlouhý pruh oddělený od hlavní komunikace a pak je jen kratičké napojení... (je to posledních 30 vteřin ve videu od balance). Zdá se mi to poněkud nešťastné řešení.
hiob
Příspěvky: 783
Registrován: 15.3.2009 19:13:36

Re: I/58 Příbor, obchvat

Příspěvek od hiob »

ono se tam bude ještě napojovat větev z I/58 od Mošnova do toho kolektoru, a pak bude napojovací pruh z kolektoru prodloužen jako součást stavby R48 Rybí – MÚK Rychaltice
R48xI58a.png
R48xI58a.png (68.01 KiB) Zobrazeno 21120 x
martini
VIP
Příspěvky: 3635
Registrován: 22.3.2009 10:53:57
Bydliště: Kladno

Re: I/58 Příbor, obchvat

Příspěvek od martini »

Ten připojovací pruh vede kolektorem, prava tam bude ještě v budoucnu připojen další pruh a samotný připojovák na I/48 bude ještě prodloužen v případě realizace další navazujcí stavby R48 na normovou délku.

EDIT: hiob rychlejší :kladivo:
Via est vita. Nejdražší dálnice je ta, která nestojí!
elpin
Příspěvky: 15
Registrován: 3.10.2011 21:12:13

Re: I/58 Příbor, obchvat

Příspěvek od elpin »

Díky za vyjasnění. Snad to bude brzy. Jen pár dnů po otevření jsem jel po R48 na NJ a málem mě tam sestřelilo auto co se připojovalo právě z toho kolektoru a tím že je to tak krátké tak jsem se dostal do jeho mrtvého úhlu v zrcátkách...
pp21
Autor
Příspěvky: 1640
Registrován: 9.3.2009 15:03:16
Bydliště: Praha

Re: I/58 Příbor, obchvat

Příspěvek od pp21 »

hiob píše:ono se tam bude ještě napojovat větev z I/58 od Mošnova do toho kolektoru, a pak bude napojovací pruh z kolektoru prodloužen jako součást stavby R48 Rybí – MÚK Rychaltice
Nebyl bych si tím na 100% jistej. Asi půl roku (možná rok) zpátky proběhlo nějaké stavební povolení na prodloužení těch kolektorů + stavbu přímých ramp směr z/na Mošnov. Nabyl jsem z toho dojmu, že se to přičlenilo ke stavbě Příbor obchvat a rovnou se to postavilo, aby se kolektory pak už prodlužovat nemusely.
Chtělo by to asi dotaz na někoho znalého této stavby, já nedokážu posoudit, zda-li je to komplet kolektor, nebo jen původní zkrácená verze.
majnao
Příspěvky: 32
Registrován: 24.5.2011 9:18:10

Re: I/58 Příbor, obchvat

Příspěvek od majnao »

Můj odhad je, že prodloužený není. Na videu kolektor končí zhruba na stejné úrovni, jako rozšíření I/48, stejně jako je tomu na letáku.
mapman
Autor
Příspěvky: 5756
Registrován: 25.2.2009 22:20:05

Re: I/58 Příbor, obchvat

Příspěvek od mapman »

Kolektor je komplet, problém je s tím připojovákem na hlavní trasu z kolektoru, protože jeho dokončení (tj. připojovák v plné délce) je závislé na navazujícím úseku R48.

Na videu si všimněte, že po pravé straně je v kolektoru na docela dlouhou vzdálenost vyšrafovaný pravý pruh (od času 6:16 dál, což je právě pro připojení od Mošnova) a pak se kolektor v definitivní podobě napojí na hlavní trasu, jen ten připojovák je zkrácený.
Odpovědět

Zpět na „I/58“