Právě je 30.4.2017 10:09:41

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1312 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 49, 50, 51, 52, 53
 Kde to bylo ... 
Autor Zpráva

Příspěvek Re: Kde to bylo ...
Jan Netuka určitě není sám, já Vám také děkuji za Vaší práci a vyjadřuji alespoň symbolickou podporu. Děláte velice záslužnou práci

Tady jsme na fóru, kde diskutuje řada lidí různě napojená na stávající špatně fungující struktury a někteří zřejmě berou Vaší práci jako poukázání na svojí neschopnost. Proto kopou kolem sebe. Taky s tím mám bohaté zkušenosti ....

6.1.2017 15:35:53

včera sem v Lídě Baarové zaslech svůj oblíbený slogan
" úspěch, ten se v Čechách neodpouští "
jsem ani netušil, že to platí tak dlouho....

9.1.2017 12:00:27
Profil Zobrazit autorovy stránky

Jedna víkendová hádanka pro odlehčení vážných témat.
Návrh přemostění xy - předobrazem mostu je Podolsko. Rozpětí hlavního oblouku 130 m , vzepětí 30 m. Celková délka mostu cca 500 metrů.

Přílohy:
Hádanka.jpg
Hádanka.jpg [ 116.9 KiB | Zobrazeno 1065 krát ]
24.2.2017 17:27:29

Nepozná někdo kde na dnešní D 1 by to mohlo být?
Fotografie je z dubna 1940.
Díky

Přílohy:
020 Nevim.jpg
020 Nevim.jpg [ 107.51 KiB | Zobrazeno 749 krát ]
16.4.2017 22:29:16

Jenom tipuju, nemohlo by to být u Lhoty Bubeneč, vlevo od dálnice návrší Kopanina?

18.4.2017 8:40:08

Nemohlo. To je (okolí Lhoty Bubeneč) stavební díl 11/1, potažmo 11/2 a tam v té době byly zemní práce již v pokročilém stádiu a mám především z úseku 11/1 asi 300 dobových fotek. Aktuálně plním i 11/2...
Dle mého odhadu (rozpracovanosti k datu) to může být z dílu 6/1 (Modletice - Všechromy), možná 6/2 Všechromy - Mirošovice (tam měli, ale dva bagry a dost profakturováno), 8/1 Vranov - Ostředek nebo 10/1 nebo 10/2 (Šternov - Soutice - Bernartice).
Obálka i fotografie v ní jsou přesně popsány (čas, resp. datum). Z 30 fotografií nemohu určit pouze tuto.
Pokud se v dané oblasti vyznáte mám nějaké fotky z vyměřování dálnice v zimě a na jaře 1939. Většinu jsem určil přesně, ale tuším, že u dvou nevím... Případně mohu dát na web...

18.4.2017 16:06:59
Autor

Velmi pravděpodobně to bude úsek Všechromy - Mirošovice, směr Praha. Odpovídá tomu konfigurace terénu a pod horizontem je pravděpodobně vidět místo křížení se silnicí Kunice - Strančice...

18.4.2017 17:07:45

To by mohlo být. Pokud někoho napadne něco jiného budu rád za každý názor....
Pamětníky již bohužel mezi sebou nenajdeme....

18.4.2017 18:51:26

Ještě dlužím odpověď k obloukovému mostu výše.
Je to jeden z návrhů na přemostění Sázavy v Hvězdonicích. Jedná se o třetí přepracovanou variantu z jara 1941 (trasování Kubec, Chmel, mostní konstrukce Schumandl,Klement)

18.4.2017 18:59:26

Po tom co jste uvedl ty mozne useky tak jsem na tu fotku dlouho koukal a taky si tipnul nektery usek blize Praze a smer na Prahu. Z detstvi (pokud je cislo v nicku rocnik narozeni, tak jsme skoro stejne stari) si usek Praha-Mirosovice pamatuji dobre, jezdivali jsme tam s tatou velmi casto. Jeste to nebylo tolik zarostle a hlavne zastavene. Useky kde je volna krajina a obcas kopec si taky pamatuji ale uz je nedokazu umistit s to ani vzhledem k delce jizdy od najezdu na dalnici. Preci jen uz je to cca 30 let a byl jsem dite. Co si velmi dobre pamatuji je kdyz se na horizontu objevila Praha a pak tenisovou halu a benzinky u Pruhonic. Tento usek jsem jel naposledy ted v patek ale zatimco tehdy jsem jeli starou Skodovkou zhrubu 100kmh v slabem provozu a byl cas vnimat okoli, tak dnes sedim za volantem ja (a casto vedle me sedi ma dospivajici dcera), rychlost i provoz jsou vetsi a okoli uz je zarostle nebo zastavene. Takze okoli vnimam jen okrajove.

Tomas 1975 píše:
Je to jeden z návrhů na přemostění Sázavy v Hvězdonicích.

Tak to bych ani netipl i vzhledem k tomu jak soucasne premosteni vypada. BTW: ty ruzove vyplnene plochy u krajnich oblouku jsou naspy?

18.4.2017 21:45:42

Pavel t - Ano máte pravdu ty růžové plochy jsou násypy zemního tělesa.
Most by procházel nad dnešním nádražím (vedle budovy) v Hvězdonicích.

19.4.2017 13:25:00

To je tedy detektivní práce alá Hercule Poirot. Je mi líto, že nemaje znalostí a dobových fotek se nemohu zúčastnit, ale mám v úctě vaší kvalitní mravenčí práci :ok:

19.4.2017 13:46:26
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1312 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 49, 50, 51, 52, 53