Právě je 27.4.2021 10:05:48




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1568 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50 ... 63  Další
 Kde to bylo ... 
Autor Zpráva
 

Příspěvky: 164
Příspěvek Re: Kde to bylo ...
No tak po takto masivní nápovědě bych řekl, že je to tady... Jsem sice místní, ale je to tam dost jiné dneska.

https://www.google.cz/maps/@50.005492,1 ... AVIwfw!2e0

http://www.mapy.cz/zakladni?x=14.667479 ... d=32089056


24.3.2015 14:16:11
Profil
Autor

Příspěvky: 9876
Bydliště: na levém břehu Dunaje
Příspěvek Re: Kde to bylo ...
Něco málo z historie. Alespoň jednoho místního to určitě potěší.


Přílohy:
silnice.jpg
silnice.jpg [ 376.74 KiB | Zobrazeno 5285 krát ]

_________________
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
16.8.2015 18:02:09
Profil
 

Příspěvky: 144
Bydliště: Karlovy Vary
Příspěvek Re: Kde to bylo ...
Já bych řek, že tady http://www.mapy.cz/s/kAFp


16.8.2015 18:57:56
Profil
 

Příspěvky: 1223
Bydliště: R43
Příspěvek Re: Kde to bylo ...
poljaq píše:
Já bych řek, že tady http://www.mapy.cz/s/kAFp


Ano, je to urcite tam.....
Zda se mi to, nebo to auto v levem pruhu na Teplice jede v protismeru??


16.8.2015 20:14:27
Profil
 

Příspěvky: 310
Příspěvek Re: Kde to bylo ...
Funkční půlprofil, tatraplán je pravděpodobně stavební. Vzadu je modrá tatrovka na dokončovaném pásu. Plus tamtéž nějaké zemní práce.


16.8.2015 20:22:03
Profil
 

Příspěvky: 406
Bydliště: Beroun nad Mží
Příspěvek Re: Kde to bylo ...
No to je krása, rozšiřování Bílinské, foceno z míst u dnešního exitu Kladruby-východ, což byl původně pouze most přes silnici

_________________
Z denního tisku
Průboj 18.12.1964 U Lovosic dali včera do užívání novou silnici. Motoristům umožní na trase Teplice—Praha jízdu mimo město Lovosice. Silnice, jež se v budoucnu stane levým pruhem dálnice Praha—Drážďany, vede západně od Lovosic...


17.8.2015 7:09:33
Profil
 

Příspěvky: 1615
Bydliště: D1, 2,78 km
Příspěvek Re: Kde to bylo ...
jaký to je cca. rok? Tipuji kolem '85?

_________________
Vždy aktuální mapy na http://www.openstreetmap.org
Našli jste v mapě chybu? Napište mi o ní.


17.8.2015 9:28:28
Profil
 

Příspěvky: 633
Příspěvek Re: Kde to bylo ...
kalanis píše:
Funkční půlprofil, tatraplán je pravděpodobně stavební.


IMHO to není tatraplán, ale 603.... ;)


17.8.2015 10:23:15
Profil
 

Příspěvky: 1223
Bydliště: R43
Příspěvek Re: Kde to bylo ...
Btw. jake byly vlastne plany s touto komunikaci dale smerem na hranice? Ten mohutny prutah Teplicemi a zeleznicni nadjezd na jiznim okraji Dubi s pripravou na 2+2 usporadani nasvedcuji tomu, ze se melo pokracovat dale do hor. Mel vest ctyrpruh az nahoru a suplovat tak jako levnejsi varianta absenci D8?


17.8.2015 10:32:25
Profil
 

Příspěvky: 406
Bydliště: Beroun nad Mží
Příspěvek Re: Kde to bylo ...
adamos píše:
jaký to je cca. rok? Tipuji kolem '85?

Ještě 10 let uberte pane kolego ;)

siesa píše:
Btw. jake byly vlastne plany s touto komunikaci dale smerem na hranice? Ten mohutny prutah Teplicemi a zeleznicni nadjezd na jiznim okraji Dubi s pripravou na 2+2 usporadani nasvedcuji tomu, ze se melo pokracovat dale do hor. Mel vest ctyrpruh az nahoru a suplovat tak jako levnejsi varianta absenci D8?

Zajímavá otázka, na kterou již dobrých 20 let marně hledám odpověď. Je pravda, že ty nadjezdy jsou evidentně připravené pro rozšíření, na druhou stranu kudy pak dál?
I když nějaký projekt či alespoň studie obchvatu existovat musela, protože si pamatuji, že někdy v 90 letech ministr zdravotnictví možnost stavby definitivně za svůj resort zamítl s odůvodněním zásahu do ochranné zóny lázní Dubí.
Reálně si ale myslím, že čtyřpruh mohl být někam na kraj Dubí a končit na případném křížení s tehdejší I/13, ale je zas otázka zda vůbec existovala nějaká varianta pokračování "podkrušnohorské magistrály" směrem k Ústí nad Labem. A je možné, že v době kdy se průtah Teplic dokončoval se opět plány změnily a bylo rozhodnuto stavět dnešní R63 + D8, takže čtyřpruh skončil kde skončil.

_________________
Z denního tisku
Průboj 18.12.1964 U Lovosic dali včera do užívání novou silnici. Motoristům umožní na trase Teplice—Praha jízdu mimo město Lovosice. Silnice, jež se v budoucnu stane levým pruhem dálnice Praha—Drážďany, vede západně od Lovosic...


17.8.2015 11:48:17
Profil
Autor

Příspěvky: 9876
Bydliště: na levém břehu Dunaje
Příspěvek Re: Kde to bylo ...
Kdo nejrychleji pozná toto místo?


Přílohy:
silnice.jpg
silnice.jpg [ 375.9 KiB | Zobrazeno 4840 krát ]

_________________
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
4.9.2015 22:49:42
Profil
 

Příspěvky: 67
Bydliště: Turnov
Příspěvek Re: Kde to bylo ...
Ahoj všem, je to moje první psaní tady na fóru.
Fotka je určitě ze silnice I/43 - obchvat Černé Hory, most přes potoční ulici.


26.12.2015 12:36:59
Profil
Autor

Příspěvky: 9876
Bydliště: na levém břehu Dunaje
Příspěvek Re: Kde to bylo ...
Dobrý, první příspěvek a hned uhodne hádanku. Gratuluji :ok:

_________________
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)


31.12.2015 0:19:09
Profil
 

Příspěvky: 1123
Bydliště: D11 - exit 62
Příspěvek Re: Kde to bylo ...
Tak dáme další :-)


Přílohy:
prelozka.jpg
prelozka.jpg [ 120.12 KiB | Zobrazeno 4220 krát ]
31.12.2015 22:48:37
Profil
 

Příspěvky: 1763
Příspěvek Re: Kde to bylo ...
vodouch2000: a ty jsi tam taky, mezi těmi dělníky, nebo jsi to fotil?

_________________
Brno České Budějovice Plzeň Ústí/L. Hradec Králové
Bratislava (SK) Wien (A) Linz (A) Nürnberg (D) Dresden (D) Wroclaw (PL)


1.1.2016 11:50:34
Profil
Autor

Příspěvky: 9876
Bydliště: na levém břehu Dunaje
Příspěvek Re: Kde to bylo ...
Pan Janda mi psal, kde to je, dokonce i měsíc, kdy to bylo foceno. Poznal to na první pohled.

_________________
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)


1.1.2016 12:14:25
Profil
 

Příspěvky: 320
Bydliště: u Zubatých žab
Příspěvek Re: Kde to bylo ...
No podle toho krásného štětování bych to typoval ještě na předválečnou, nebo maximálně stavbu do konce 50let. Osobně typuji některý z úseků dálkové silnice Plzeň-M.Ostrava, ale blíže si netroufám :D


1.1.2016 12:15:18
Profil
 

Příspěvky: 957
Bydliště: Javorník/Obertaufkirchen
Příspěvek Re: Kde to bylo ...
Lenny píše:
Pan Janda mi psal, kde to je, dokonce i měsíc, kdy to bylo foceno. Poznal to na první pohled.

Pan Janda je take uplne jina kapacita na historii dalnic nez zbytek nas vsech tady.

_________________
Na konci světa: I/60 a kousek od civilizace: A 94, jinak na cestě mezi nimi.


1.1.2016 13:27:58
Profil Zobrazit autorovy stránky
 

Příspěvky: 67
Bydliště: Turnov
Příspěvek Re: Kde to bylo ...
Zkusil bych si tipnout, že by to mohlo být na I/29 od Podolského mostu k Temešváru.


3.1.2016 13:50:14
Profil
 

Příspěvky: 1123
Bydliště: D11 - exit 62
Příspěvek Re: Kde to bylo ...
Poprosím Lennyho, aby to za nějaký čas odhalil, protože já vím jen číslo silnice a přibližnou lokalitu. To samé pokud někdo uhodne. Díky! Pro monina: V době výstavby, a ještě docela dlouho potom, jsem byl na houbách :-)


3.1.2016 17:52:24
Profil
 

Příspěvky: 406
Bydliště: Beroun nad Mží
Příspěvek Re: Kde to bylo ...
Kuba35 píše:
Zkusil bych si tipnout, že by to mohlo být na I/29 od Podolského mostu k Temešváru.

Hodně zajímavý tip, tahle stavba mě vůbec nenapadla, jsem zvědav jestli je to správně, mně to taky tak přijde

_________________
Z denního tisku
Průboj 18.12.1964 U Lovosic dali včera do užívání novou silnici. Motoristům umožní na trase Teplice—Praha jízdu mimo město Lovosice. Silnice, jež se v budoucnu stane levým pruhem dálnice Praha—Drážďany, vede západně od Lovosic...


3.1.2016 18:08:21
Profil
 

Příspěvky: 406
Bydliště: Beroun nad Mží
Příspěvek Re: Kde to bylo ...
Tak bych to s dovolením rozčísl, protože se mi podařilo tu fotografii dohledat. Tip Kuby35 byl naprosto správný, jedná se o stavbu silnice navazující na Podolský most směrem na Písek, domy vykukující v pozadí je skutečně Temešvár. Dnes se jedná o silnici I/29, původně to byla I/33, fotka je zhruba z tohoto místa, odkaz na článek s fotografií

_________________
Z denního tisku
Průboj 18.12.1964 U Lovosic dali včera do užívání novou silnici. Motoristům umožní na trase Teplice—Praha jízdu mimo město Lovosice. Silnice, jež se v budoucnu stane levým pruhem dálnice Praha—Drážďany, vede západně od Lovosic...


3.1.2016 18:27:43
Profil
 

Příspěvky: 482
Příspěvek Re: Kde to bylo ...
Je to správně. Pouze upřesním - přelom června a července 1942


3.1.2016 19:24:45
Profil
 

Příspěvky: 482
Příspěvek Re: Kde to bylo ...
Tentokrát to bude trošku složitější.
Fotografie z vytyčování jednoho mostu budovaného společně s přeložkou silnice.


Přílohy:
jpeg521.jpg
jpeg521.jpg [ 124.7 KiB | Zobrazeno 3818 krát ]
3.1.2016 21:56:21
Profil
 

Příspěvky: 67
Bydliště: Turnov
Příspěvek Re: Kde to bylo ...
Mě jedno místo napadá. Vestecký most přes Slapy? Ale, že by jsme už podruhé byli u Vltavy?


4.1.2016 7:47:49
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1568 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50 ... 63  Další




Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Český překlad – phpBB.cz