| Autor |
Zpráva |
|
Jan Petzold
Příspěvky: 164
|
 Re: Kde to bylo ...
No tak po takto masivní nápovědě bych řekl, že je to tady... Jsem sice místní, ale je to tam dost jiné dneska. https://www.google.cz/maps/@50.005492,1 ... AVIwfw!2e0http://www.mapy.cz/zakladni?x=14.667479 ... d=32089056
|
| 24.3.2015 14:16:11 |
|
 |
|
Lenny
Autor
Příspěvky: 9876 Bydliště: na levém břehu Dunaje
|
 Re: Kde to bylo ...
Něco málo z historie. Alespoň jednoho místního to určitě potěší.
Přílohy:
silnice.jpg [ 376.74 KiB | Zobrazeno 5285 krát ]
_________________ D47 už máme, teď ještě D48 Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
|
| 16.8.2015 18:02:09 |
|
 |
|
poljaq
Příspěvky: 144 Bydliště: Karlovy Vary
|
 Re: Kde to bylo ...
|
| 16.8.2015 18:57:56 |
|
 |
|
siesa
Příspěvky: 1223 Bydliště: R43
|
 Re: Kde to bylo ...
Ano, je to urcite tam..... Zda se mi to, nebo to auto v levem pruhu na Teplice jede v protismeru??
|
| 16.8.2015 20:14:27 |
|
 |
|
kalanis
Příspěvky: 310
|
 Re: Kde to bylo ...
Funkční půlprofil, tatraplán je pravděpodobně stavební. Vzadu je modrá tatrovka na dokončovaném pásu. Plus tamtéž nějaké zemní práce.
|
| 16.8.2015 20:22:03 |
|
 |
|
Vizi
Příspěvky: 406 Bydliště: Beroun nad Mží
|
 Re: Kde to bylo ...
No to je krása, rozšiřování Bílinské, foceno z míst u dnešního exitu Kladruby-východ, což byl původně pouze most přes silnici
_________________ Z denního tisku Průboj 18.12.1964 U Lovosic dali včera do užívání novou silnici. Motoristům umožní na trase Teplice—Praha jízdu mimo město Lovosice. Silnice, jež se v budoucnu stane levým pruhem dálnice Praha—Drážďany, vede západně od Lovosic...
|
| 17.8.2015 7:09:33 |
|
 |
|
adamos
Příspěvky: 1615 Bydliště: D1, 2,78 km
|
 Re: Kde to bylo ...
jaký to je cca. rok? Tipuji kolem '85?
_________________ Vždy aktuální mapy na http://www.openstreetmap.org Našli jste v mapě chybu? Napište mi o ní.
|
| 17.8.2015 9:28:28 |
|
 |
|
Sudr
Příspěvky: 633
|
 Re: Kde to bylo ...
kalanis píše: Funkční půlprofil, tatraplán je pravděpodobně stavební. IMHO to není tatraplán, ale 603.... 
|
| 17.8.2015 10:23:15 |
|
 |
|
siesa
Příspěvky: 1223 Bydliště: R43
|
 Re: Kde to bylo ...
Btw. jake byly vlastne plany s touto komunikaci dale smerem na hranice? Ten mohutny prutah Teplicemi a zeleznicni nadjezd na jiznim okraji Dubi s pripravou na 2+2 usporadani nasvedcuji tomu, ze se melo pokracovat dale do hor. Mel vest ctyrpruh az nahoru a suplovat tak jako levnejsi varianta absenci D8?
|
| 17.8.2015 10:32:25 |
|
 |
|
Vizi
Příspěvky: 406 Bydliště: Beroun nad Mží
|
 Re: Kde to bylo ...
adamos píše: jaký to je cca. rok? Tipuji kolem '85? Ještě 10 let uberte pane kolego  siesa píše: Btw. jake byly vlastne plany s touto komunikaci dale smerem na hranice? Ten mohutny prutah Teplicemi a zeleznicni nadjezd na jiznim okraji Dubi s pripravou na 2+2 usporadani nasvedcuji tomu, ze se melo pokracovat dale do hor. Mel vest ctyrpruh az nahoru a suplovat tak jako levnejsi varianta absenci D8? Zajímavá otázka, na kterou již dobrých 20 let marně hledám odpověď. Je pravda, že ty nadjezdy jsou evidentně připravené pro rozšíření, na druhou stranu kudy pak dál? I když nějaký projekt či alespoň studie obchvatu existovat musela, protože si pamatuji, že někdy v 90 letech ministr zdravotnictví možnost stavby definitivně za svůj resort zamítl s odůvodněním zásahu do ochranné zóny lázní Dubí. Reálně si ale myslím, že čtyřpruh mohl být někam na kraj Dubí a končit na případném křížení s tehdejší I/13, ale je zas otázka zda vůbec existovala nějaká varianta pokračování "podkrušnohorské magistrály" směrem k Ústí nad Labem. A je možné, že v době kdy se průtah Teplic dokončoval se opět plány změnily a bylo rozhodnuto stavět dnešní R63 + D8, takže čtyřpruh skončil kde skončil.
_________________ Z denního tisku Průboj 18.12.1964 U Lovosic dali včera do užívání novou silnici. Motoristům umožní na trase Teplice—Praha jízdu mimo město Lovosice. Silnice, jež se v budoucnu stane levým pruhem dálnice Praha—Drážďany, vede západně od Lovosic...
|
| 17.8.2015 11:48:17 |
|
 |
|
Lenny
Autor
Příspěvky: 9876 Bydliště: na levém břehu Dunaje
|
 Re: Kde to bylo ...
Kdo nejrychleji pozná toto místo?
Přílohy:
silnice.jpg [ 375.9 KiB | Zobrazeno 4840 krát ]
_________________ D47 už máme, teď ještě D48 Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
|
| 4.9.2015 22:49:42 |
|
 |
|
Kuba35
Příspěvky: 67 Bydliště: Turnov
|
 Re: Kde to bylo ...
Ahoj všem, je to moje první psaní tady na fóru. Fotka je určitě ze silnice I/43 - obchvat Černé Hory, most přes potoční ulici.
|
| 26.12.2015 12:36:59 |
|
 |
|
Lenny
Autor
Příspěvky: 9876 Bydliště: na levém břehu Dunaje
|
 Re: Kde to bylo ...
Dobrý, první příspěvek a hned uhodne hádanku. Gratuluji 
_________________ D47 už máme, teď ještě D48 Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
|
| 31.12.2015 0:19:09 |
|
 |
|
vodouch2000
Příspěvky: 1123 Bydliště: D11 - exit 62
|
 Re: Kde to bylo ...
Tak dáme další 
Přílohy:
prelozka.jpg [ 120.12 KiB | Zobrazeno 4220 krát ]
|
| 31.12.2015 22:48:37 |
|
 |
|
monin
Příspěvky: 1763
|
 Re: Kde to bylo ...
vodouch2000: a ty jsi tam taky, mezi těmi dělníky, nebo jsi to fotil?
_________________ Brno České Budějovice Plzeň Ústí/L. Hradec Králové Bratislava (SK) Wien (A) Linz (A) Nürnberg (D) Dresden (D) Wroclaw (PL)
|
| 1.1.2016 11:50:34 |
|
 |
|
Lenny
Autor
Příspěvky: 9876 Bydliště: na levém břehu Dunaje
|
 Re: Kde to bylo ...
Pan Janda mi psal, kde to je, dokonce i měsíc, kdy to bylo foceno. Poznal to na první pohled.
_________________ D47 už máme, teď ještě D48 Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
|
| 1.1.2016 12:14:25 |
|
 |
|
petsheny
Příspěvky: 320 Bydliště: u Zubatých žab
|
 Re: Kde to bylo ...
No podle toho krásného štětování bych to typoval ještě na předválečnou, nebo maximálně stavbu do konce 50let. Osobně typuji některý z úseků dálkové silnice Plzeň-M.Ostrava, ale blíže si netroufám 
|
| 1.1.2016 12:15:18 |
|
 |
|
Hanes
Příspěvky: 957 Bydliště: Javorník/Obertaufkirchen
|
 Re: Kde to bylo ...
Lenny píše: Pan Janda mi psal, kde to je, dokonce i měsíc, kdy to bylo foceno. Poznal to na první pohled. Pan Janda je take uplne jina kapacita na historii dalnic nez zbytek nas vsech tady.
_________________ Na konci světa: I/60 a kousek od civilizace: A 94, jinak na cestě mezi nimi.
|
| 1.1.2016 13:27:58 |
|
 |
|
Kuba35
Příspěvky: 67 Bydliště: Turnov
|
 Re: Kde to bylo ...
Zkusil bych si tipnout, že by to mohlo být na I/29 od Podolského mostu k Temešváru.
|
| 3.1.2016 13:50:14 |
|
 |
|
vodouch2000
Příspěvky: 1123 Bydliště: D11 - exit 62
|
 Re: Kde to bylo ...
Poprosím Lennyho, aby to za nějaký čas odhalil, protože já vím jen číslo silnice a přibližnou lokalitu. To samé pokud někdo uhodne. Díky! Pro monina: V době výstavby, a ještě docela dlouho potom, jsem byl na houbách 
|
| 3.1.2016 17:52:24 |
|
 |
|
Vizi
Příspěvky: 406 Bydliště: Beroun nad Mží
|
 Re: Kde to bylo ...
Kuba35 píše: Zkusil bych si tipnout, že by to mohlo být na I/29 od Podolského mostu k Temešváru. Hodně zajímavý tip, tahle stavba mě vůbec nenapadla, jsem zvědav jestli je to správně, mně to taky tak přijde
_________________ Z denního tisku Průboj 18.12.1964 U Lovosic dali včera do užívání novou silnici. Motoristům umožní na trase Teplice—Praha jízdu mimo město Lovosice. Silnice, jež se v budoucnu stane levým pruhem dálnice Praha—Drážďany, vede západně od Lovosic...
|
| 3.1.2016 18:08:21 |
|
 |
|
Vizi
Příspěvky: 406 Bydliště: Beroun nad Mží
|
 Re: Kde to bylo ...
Tak bych to s dovolením rozčísl, protože se mi podařilo tu fotografii dohledat. Tip Kuby35 byl naprosto správný, jedná se o stavbu silnice navazující na Podolský most směrem na Písek, domy vykukující v pozadí je skutečně Temešvár. Dnes se jedná o silnici I/29, původně to byla I/33, fotka je zhruba z tohoto místa, odkaz na článek s fotografií
_________________ Z denního tisku Průboj 18.12.1964 U Lovosic dali včera do užívání novou silnici. Motoristům umožní na trase Teplice—Praha jízdu mimo město Lovosice. Silnice, jež se v budoucnu stane levým pruhem dálnice Praha—Drážďany, vede západně od Lovosic...
|
| 3.1.2016 18:27:43 |
|
 |
|
Tomas 1975
Příspěvky: 482
|
 Re: Kde to bylo ...
Je to správně. Pouze upřesním - přelom června a července 1942
|
| 3.1.2016 19:24:45 |
|
 |
|
Tomas 1975
Příspěvky: 482
|
 Re: Kde to bylo ...
Tentokrát to bude trošku složitější. Fotografie z vytyčování jednoho mostu budovaného společně s přeložkou silnice.
Přílohy:
jpeg521.jpg [ 124.7 KiB | Zobrazeno 3818 krát ]
|
| 3.1.2016 21:56:21 |
|
 |
|
Kuba35
Příspěvky: 67 Bydliště: Turnov
|
 Re: Kde to bylo ...
Mě jedno místo napadá. Vestecký most přes Slapy? Ale, že by jsme už podruhé byli u Vltavy?
|
| 4.1.2016 7:47:49 |
|
|