| Autor |
Zpráva |
|
Vizi
Příspěvky: 406 Bydliště: Beroun nad Mží
|
 Re: Kde to bylo ...
Podle reliéfu krajiny bych také řekl vyměřování budoucího Vesteckého mostu, pohled z pravého břehu Vltavy
_________________ Z denního tisku Průboj 18.12.1964 U Lovosic dali včera do užívání novou silnici. Motoristům umožní na trase Teplice—Praha jízdu mimo město Lovosice. Silnice, jež se v budoucnu stane levým pruhem dálnice Praha—Drážďany, vede západně od Lovosic...
|
| 4.1.2016 8:50:43 |
|
 |
|
Tomas 1975
Příspěvky: 482
|
 Re: Kde to bylo ...
Ano správně. Jedná se o budoucí staveniště mostu přes Vltavu u Vestce. Most po dokončení v roce 1939 je na fotografii.
Přílohy:
01.jpg [ 128.2 KiB | Zobrazeno 5791 krát ]
|
| 4.1.2016 17:43:13 |
|
 |
|
Mike
Příspěvky: 3782
|
 Re: Kde to bylo ...
všechny tyhle historické fotografie jen potvrzují, že u nás opravdu strašně ubývá lesů 
_________________ Česká zákonodárnost – odpovědným budiž ten, koho lze nejsnadněji chytit
|
| 4.1.2016 20:50:23 |
|
 |
|
Tomas 1975
Příspěvky: 482
|
 Re: Kde to bylo ...
Další hádanka. V pozadí obrázku stojí most, který byl nahrazen novou mostní konstrukcí přes údolí neznámé řeky u neznámého města. Jediné co prozradím je datum pořízení snímku - 4.8.1932 a následující den se začalo stavět.
Přílohy:
skenování0041.jpg [ 142.62 KiB | Zobrazeno 5554 krát ]
|
| 10.1.2016 19:15:39 |
|
 |
|
Pavel_t
Příspěvky: 122 Bydliště: Praha
|
 Re: Kde to bylo ...
Tomas 1975 píše: V pozadí obrázku stojí most
Je to pres hodinu co jsem hadanku poprve videl a porad jsme si rikal, ze tu fotku znam, ze jsem ji nedavno nekde videl. Pred chvilku mi neco napovedelo, ze to bylo v souvislosti se stavbou nejakeho mostu, ktery stavely Skodovy zavody v Plzni a o ktere jsem nekde pred casem cetl (v souvislosti s Geocachingem). Jde o Tyrsuv most v Plzni. Tomas 1975 píše: Jediné co prozradím je datum pořízení snímku - 4.8.1932 a následující den se začalo stavět. Diky za napovedu, kdyz jsem si vzpomel tak se strejdou guglem to pomohlo k overeni, ze jsem si vzpomel dobre a dohledal i ten dokument o stavbe
|
| 10.1.2016 21:04:23 |
|
 |
|
Tomas 1975
Příspěvky: 482
|
 Re: Kde to bylo ...
Tak to byl fofr. Tak rychlou správnou odpověď jsem nečekal. Mám ke stavbě celé fotoalbum. Předpokládám stejné jako měli autoři článku. Pavel t fakt dobrý Na příští víkend najdu něco skutečně zapeklitého.
|
| 11.1.2016 18:31:17 |
|
 |
|
Pavel_t
Příspěvky: 122 Bydliště: Praha
|
 Re: Kde to bylo ...
Tomas 1975 píše: Tak to byl fofr. Tak rychlou správnou odpověď jsem nečekal. Mám ke stavbě celé fotoalbum. Předpokládám stejné jako měli autoři článku. Pavel t fakt dobrý Diky, je to muj prvni zarez v techto tipovackach (a to jsem zde prakticky od zacatku), jen asi 1 nebo 2x jsem prisel s krizkem po funuse ale jinak vetsinou nevim a mista poznam az podle spravne odpovedi. Plzni jsem sice rok projizdel (dokonce kousek vedle pres Bory), byl jsem tam par tydnu behem vojny a pred par lety jsem casto jezdil sluzebne do Skodovky ale misto bych nepoznal. Slo o to, ze jsme si Vas prispevek precetl chvilku potom co jste jej poslal a ze tu fotku jsem pred par mesici videl v tom pdf co jsem posilal odkaz. No a v necelych 40ti jeste Alzheimer nema narok takze jsem si asi po hodine vzpomel  Napoveda o datu stavby uz byla jen pro overeni z vice zdroju, ze jde skutecne o spravny most.
|
| 11.1.2016 20:22:08 |
|
 |
|
Mosquit
Příspěvky: 749 Bydliště: Mezi 2 dálnicema, mezi VRT a 231, vedle Družby
|
 Re: Kde to bylo ...
Tak něco novějšího, co jsem náhodou doma našel... 
|
| 11.1.2016 20:39:15 |
|
 |
|
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6415 Bydliště: Ostrava a okolí
|
 Re: Kde to bylo ...
D1 v km 335,5 L
_________________ R48 -> D48 se podařilo!
|
| 11.1.2016 21:15:47 |
|
 |
|
Tomas 1975
Příspěvky: 482
|
 Re: Kde to bylo ...
Dálnice D 11 u obce Chýšť Léto 2006
|
| 11.1.2016 21:18:22 |
|
 |
|
Kuba35
Příspěvky: 67 Bydliště: Turnov
|
 Re: Kde to bylo ...
Taky vám hodím jednu hádanku. Příloha:
P5250171.JPG [ 77.55 KiB | Zobrazeno 5338 krát ]
|
| 12.1.2016 7:44:44 |
|
 |
|
Lenny
Autor
Příspěvky: 9876 Bydliště: na levém břehu Dunaje
|
 Re: Kde to bylo ...
Je to tady https://mapy.cz/s/qgC6 Pohled ze začátku stavby I/10 Hrubý Rohozec - Vesecko?
_________________ D47 už máme, teď ještě D48 Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
|
| 22.1.2016 14:49:11 |
|
 |
|
Kuba35
Příspěvky: 67 Bydliště: Turnov
|
 Re: Kde to bylo ...
|
| 23.1.2016 12:27:38 |
|
 |
|
Vizi
Příspěvky: 406 Bydliště: Beroun nad Mží
|
 Re: Kde to bylo ...
Tak zkusíme další hádanku
Přílohy:
silnice.jpg [ 48.93 KiB | Zobrazeno 4974 krát ]
_________________ Z denního tisku Průboj 18.12.1964 U Lovosic dali včera do užívání novou silnici. Motoristům umožní na trase Teplice—Praha jízdu mimo město Lovosice. Silnice, jež se v budoucnu stane levým pruhem dálnice Praha—Drážďany, vede západně od Lovosic...
|
| 23.1.2016 18:08:39 |
|
 |
|
dubnic
Příspěvky: 80 Bydliště: Dolnobřežansko
|
 Re: Kde to bylo ...
Já si tipnu. I/27, pohled přes silnici od Křižanova ke Hrobu.
|
| 23.1.2016 18:52:30 |
|
 |
|
Honey72
Příspěvky: 3097 Bydliště: Trutnov - 49 km od polské dálnice a 53 km od české, 29 km od rozest. české a 17 km od polské.
|
 Re: Kde to bylo ...
_________________ 82 let výstavby dálnic na českém území 1938-2020
|
| 23.1.2016 19:00:50 |
|
 |
|
dubnic
Příspěvky: 80 Bydliště: Dolnobřežansko
|
 Re: Kde to bylo ...
Jen by mě zajímalo, ze kterého roku je ta fotka. Chybí mi tam některé baráky, ale dle toho auta to zase tak dávno nebude.
|
| 24.1.2016 7:52:11 |
|
 |
|
Vizi
Příspěvky: 406 Bydliště: Beroun nad Mží
|
 Re: Kde to bylo ...
dubnic píše: Jen by mě zajímalo, ze kterého roku je ta fotka. Chybí mi tam některé baráky, ale dle toho auta to zase tak dávno nebude. Tak to bohužel netuším, dovolil jsem si jí vypůjčit z historické fotogalerie města Hrob, je tam pak ještě jedna skoro z toho samého místa
_________________ Z denního tisku Průboj 18.12.1964 U Lovosic dali včera do užívání novou silnici. Motoristům umožní na trase Teplice—Praha jízdu mimo město Lovosice. Silnice, jež se v budoucnu stane levým pruhem dálnice Praha—Drážďany, vede západně od Lovosic...
|
| 24.1.2016 10:21:44 |
|
 |
|
Tomas 1975
Příspěvky: 482
|
 Re: Kde to bylo ...
Tak dáme něco složitějšího. Perspektiva velkého dálničního mostu plánovaného na jedné z dálnic budovaných na území dnešní České republiky v letech 1938 - 1942... 
|
| 24.1.2016 17:34:16 |
|
 |
|
Tomas 1975
Příspěvky: 482
|
 Re: Kde to bylo ...
Ještě příloha
Přílohy:
01.JPG [ 39.92 KiB | Zobrazeno 4799 krát ]
|
| 24.1.2016 17:47:39 |
|
 |
|
Honey72
Příspěvky: 3097 Bydliště: Trutnov - 49 km od polské dálnice a 53 km od české, 29 km od rozest. české a 17 km od polské.
|
 Re: Kde to bylo ...
Nádherná konstrukce, člověk by doslova řekl, že to je železniční viadukt. Tuhle vizualizaci jsem ani neviděl.
_________________ 82 let výstavby dálnic na českém území 1938-2020
|
| 25.1.2016 13:52:47 |
|
 |
|
Tomas 1975
Příspěvky: 482
|
 Re: Kde to bylo ...
Je to složité Nebudu tedy osazenstvo trápit. Reichsautobahn Streitau - Karlsbad, Los 8, Bauwerk 39 -2 Egertalbrücke bei Fischern Dnes Rybáře u Libé a Fischern v Bavorsku. Na kontaminaci je vidět nedokončené zemní práce prováděné téměř až k plánovaným opěrám.
|
| 26.1.2016 20:32:10 |
|
 |
|
poljaq
Příspěvky: 144 Bydliště: Karlovy Vary
|
 Re: Kde to bylo ...
Mohl bych vědět zdroj obrázku? A taky kde jsou vidět ty nedokončené zemní práce?
|
| 26.1.2016 22:14:47 |
|
 |
|
Dr.Fe1
Příspěvky: 1888
|
 Re: Kde to bylo ...
Neumím dát odkaz přímo na to místo, tak jen obecně mapa: http://kontaminace.cenia.cz/Je to zhruba v této linii: https://mapy.cz/s/qBZFZa koncem linie byl zřejmě ten most. Tedy měl být.
|
| 26.1.2016 22:43:24 |
|
 |
|
Tomas 1975
Příspěvky: 482
|
 Re: Kde to bylo ...
Obrázek (kopii) jsem získal cca před 10 lety od německého sběratele včetně dalších materiálů ke stavbě dálnice v okolí Chebu a to jak na německé tak naší straně. Kde je teď nevím. Dotyčný pán v roce 2013 zemřel. Nějaké plány k této stavbě jsou v archivu ve Žluticích (byly cca před 10 - 15 lety), ale není to žádná sláva. Pár fotek je v jedné publikaci, kterou vydalo v roce 2009 ŘSD  . Bohužel aktuálně nemají zájem o žádné publikace a komerčně toto nikdo nevydá. A témat by bylo mnoho.. Modernizuje se D1, Podolsko bude mít 75 let, Žďákov 50.... A třeba i ta Sudetská dálnice...
|
| 27.1.2016 18:46:39 |
|
|