Právě je 27.4.2021 10:05:43




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1568 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51 ... 63  Další
 Kde to bylo ... 
Autor Zpráva
 

Příspěvky: 406
Bydliště: Beroun nad Mží
Příspěvek Re: Kde to bylo ...
Podle reliéfu krajiny bych také řekl vyměřování budoucího Vesteckého mostu, pohled z pravého břehu Vltavy

_________________
Z denního tisku
Průboj 18.12.1964 U Lovosic dali včera do užívání novou silnici. Motoristům umožní na trase Teplice—Praha jízdu mimo město Lovosice. Silnice, jež se v budoucnu stane levým pruhem dálnice Praha—Drážďany, vede západně od Lovosic...


4.1.2016 8:50:43
Profil
 

Příspěvky: 482
Příspěvek Re: Kde to bylo ...
Ano správně. Jedná se o budoucí staveniště mostu přes Vltavu u Vestce.
Most po dokončení v roce 1939 je na fotografii.


Přílohy:
01.jpg
01.jpg [ 128.2 KiB | Zobrazeno 5791 krát ]
4.1.2016 17:43:13
Profil
 

Příspěvky: 3782
Příspěvek Re: Kde to bylo ...
všechny tyhle historické fotografie jen potvrzují, že u nás opravdu strašně ubývá lesů 8-)

_________________
Česká zákonodárnost – odpovědným budiž ten, koho lze nejsnadněji chytit


4.1.2016 20:50:23
Profil
 

Příspěvky: 482
Příspěvek Re: Kde to bylo ...
Další hádanka.
V pozadí obrázku stojí most, který byl nahrazen novou mostní konstrukcí přes údolí neznámé řeky u neznámého města.
Jediné co prozradím je datum pořízení snímku - 4.8.1932 a následující den se začalo stavět.


Přílohy:
skenování0041.jpg
skenování0041.jpg [ 142.62 KiB | Zobrazeno 5554 krát ]
10.1.2016 19:15:39
Profil
 

Příspěvky: 122
Bydliště: Praha
Příspěvek Re: Kde to bylo ...
Tomas 1975 píše:
V pozadí obrázku stojí most

Je to pres hodinu co jsem hadanku poprve videl a porad jsme si rikal, ze tu fotku znam, ze jsem ji nedavno nekde videl. Pred chvilku mi neco napovedelo, ze to bylo v souvislosti se stavbou nejakeho mostu, ktery stavely Skodovy zavody v Plzni a o ktere jsem nekde pred casem cetl (v souvislosti s Geocachingem). Jde o Tyrsuv most v Plzni.

Tomas 1975 píše:
Jediné co prozradím je datum pořízení snímku - 4.8.1932 a následující den se začalo stavět.

Diky za napovedu, kdyz jsem si vzpomel tak se strejdou guglem to pomohlo k overeni, ze jsem si vzpomel dobre a dohledal i ten dokument o stavbe


10.1.2016 21:04:23
Profil
 

Příspěvky: 482
Příspěvek Re: Kde to bylo ...
Tak to byl fofr. Tak rychlou správnou odpověď jsem nečekal.
Mám ke stavbě celé fotoalbum. Předpokládám stejné jako měli autoři článku.
Pavel t fakt dobrý
Na příští víkend najdu něco skutečně zapeklitého.


11.1.2016 18:31:17
Profil
 

Příspěvky: 122
Bydliště: Praha
Příspěvek Re: Kde to bylo ...
Tomas 1975 píše:
Tak to byl fofr. Tak rychlou správnou odpověď jsem nečekal.
Mám ke stavbě celé fotoalbum. Předpokládám stejné jako měli autoři článku.
Pavel t fakt dobrý

Diky, je to muj prvni zarez v techto tipovackach (a to jsem zde prakticky od zacatku), jen asi 1 nebo 2x jsem prisel s krizkem po funuse ale jinak vetsinou nevim a mista poznam az podle spravne odpovedi. Plzni jsem sice rok projizdel (dokonce kousek vedle pres Bory), byl jsem tam par tydnu behem vojny a pred par lety jsem casto jezdil sluzebne do Skodovky ale misto bych nepoznal. Slo o to, ze jsme si Vas prispevek precetl chvilku potom co jste jej poslal a ze tu fotku jsem pred par mesici videl v tom pdf co jsem posilal odkaz. No a v necelych 40ti jeste Alzheimer nema narok takze jsem si asi po hodine vzpomel :) Napoveda o datu stavby uz byla jen pro overeni z vice zdroju, ze jde skutecne o spravny most.


11.1.2016 20:22:08
Profil
 

Příspěvky: 749
Bydliště: Mezi 2 dálnicema, mezi VRT a 231, vedle Družby
Příspěvek Re: Kde to bylo ...
Tak něco novějšího, co jsem náhodou doma našel...
Obrázek


11.1.2016 20:39:15
Profil
Autor

Příspěvky: 6415
Bydliště: Ostrava a okolí
Příspěvek Re: Kde to bylo ...
D1 v km 335,5 L

_________________
R48 -> D48 se podařilo!


11.1.2016 21:15:47
Profil ICQ
 

Příspěvky: 482
Příspěvek Re: Kde to bylo ...
Dálnice D 11 u obce Chýšť
Léto 2006


11.1.2016 21:18:22
Profil
 

Příspěvky: 67
Bydliště: Turnov
Příspěvek Re: Kde to bylo ...
Taky vám hodím jednu hádanku.
Příloha:
P5250171.JPG
P5250171.JPG [ 77.55 KiB | Zobrazeno 5338 krát ]


12.1.2016 7:44:44
Profil
Autor

Příspěvky: 9876
Bydliště: na levém břehu Dunaje
Příspěvek Re: Kde to bylo ...
Je to tady https://mapy.cz/s/qgC6 Pohled ze začátku stavby I/10 Hrubý Rohozec - Vesecko?

_________________
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)


22.1.2016 14:49:11
Profil
 

Příspěvky: 67
Bydliště: Turnov
Příspěvek Re: Kde to bylo ...
Citace:
Je to tady https://mapy.cz/s/qgC6 Pohled ze začátku stavby I/10 Hrubý Rohozec - Vesecko?


Ano správná odpověď.


23.1.2016 12:27:38
Profil
 

Příspěvky: 406
Bydliště: Beroun nad Mží
Příspěvek Re: Kde to bylo ...
Tak zkusíme další hádanku


Přílohy:
silnice.jpg
silnice.jpg [ 48.93 KiB | Zobrazeno 4974 krát ]

_________________
Z denního tisku
Průboj 18.12.1964 U Lovosic dali včera do užívání novou silnici. Motoristům umožní na trase Teplice—Praha jízdu mimo město Lovosice. Silnice, jež se v budoucnu stane levým pruhem dálnice Praha—Drážďany, vede západně od Lovosic...
23.1.2016 18:08:39
Profil
 

Příspěvky: 80
Bydliště: Dolnobřežansko
Příspěvek Re: Kde to bylo ...
Já si tipnu. I/27, pohled přes silnici od Křižanova ke Hrobu.


23.1.2016 18:52:30
Profil ICQ
 

Příspěvky: 3097
Bydliště: Trutnov - 49 km od polské dálnice a 53 km od české, 29 km od rozest. české a 17 km od polské.
Příspěvek Re: Kde to bylo ...
Má pravdu předsedo ;) .

https://www.google.cz/maps/@50.6587416,13.7230956,3a,75y,103.59h,66.36t/data=!3m6!1e1!3m4!1sDBygisnL2ZURZRAWS1pDUw!2e0!7i13312!8i6656!6m1!1e1?hl=cs

_________________
82 let výstavby dálnic na českém území 1938-2020


23.1.2016 19:00:50
Profil
 

Příspěvky: 80
Bydliště: Dolnobřežansko
Příspěvek Re: Kde to bylo ...
Jen by mě zajímalo, ze kterého roku je ta fotka. Chybí mi tam některé baráky, ale dle toho auta to zase tak dávno nebude.


24.1.2016 7:52:11
Profil ICQ
 

Příspěvky: 406
Bydliště: Beroun nad Mží
Příspěvek Re: Kde to bylo ...
dubnic píše:
Jen by mě zajímalo, ze kterého roku je ta fotka. Chybí mi tam některé baráky, ale dle toho auta to zase tak dávno nebude.

Tak to bohužel netuším, dovolil jsem si jí vypůjčit z historické fotogalerie města Hrob, je tam pak ještě jedna skoro z toho samého místa

_________________
Z denního tisku
Průboj 18.12.1964 U Lovosic dali včera do užívání novou silnici. Motoristům umožní na trase Teplice—Praha jízdu mimo město Lovosice. Silnice, jež se v budoucnu stane levým pruhem dálnice Praha—Drážďany, vede západně od Lovosic...


24.1.2016 10:21:44
Profil
 

Příspěvky: 482
Příspěvek Re: Kde to bylo ...
Tak dáme něco složitějšího. Perspektiva velkého dálničního mostu plánovaného na jedné z dálnic budovaných na území dnešní České republiky v letech 1938 - 1942... :o


24.1.2016 17:34:16
Profil
 

Příspěvky: 482
Příspěvek Re: Kde to bylo ...
Ještě příloha


Přílohy:
01.JPG
01.JPG [ 39.92 KiB | Zobrazeno 4799 krát ]
24.1.2016 17:47:39
Profil
 

Příspěvky: 3097
Bydliště: Trutnov - 49 km od polské dálnice a 53 km od české, 29 km od rozest. české a 17 km od polské.
Příspěvek Re: Kde to bylo ...
Nádherná konstrukce, člověk by doslova řekl, že to je železniční viadukt. Tuhle vizualizaci jsem ani neviděl.

_________________
82 let výstavby dálnic na českém území 1938-2020


25.1.2016 13:52:47
Profil
 

Příspěvky: 482
Příspěvek Re: Kde to bylo ...
Je to složité
Nebudu tedy osazenstvo trápit.
Reichsautobahn Streitau - Karlsbad, Los 8, Bauwerk 39 -2
Egertalbrücke bei Fischern
Dnes Rybáře u Libé a Fischern v Bavorsku.
Na kontaminaci je vidět nedokončené zemní práce prováděné téměř až k plánovaným opěrám.


26.1.2016 20:32:10
Profil
 

Příspěvky: 144
Bydliště: Karlovy Vary
Příspěvek Re: Kde to bylo ...
Mohl bych vědět zdroj obrázku? A taky kde jsou vidět ty nedokončené zemní práce?


26.1.2016 22:14:47
Profil
 

Příspěvky: 1888
Příspěvek Re: Kde to bylo ...
Neumím dát odkaz přímo na to místo, tak jen obecně mapa:

http://kontaminace.cenia.cz/

Je to zhruba v této linii:

https://mapy.cz/s/qBZF

Za koncem linie byl zřejmě ten most. Tedy měl být.


26.1.2016 22:43:24
Profil
 

Příspěvky: 482
Příspěvek Re: Kde to bylo ...
Obrázek (kopii) jsem získal cca před 10 lety od německého sběratele včetně dalších materiálů ke stavbě dálnice v okolí Chebu a to jak na německé tak naší straně. Kde je teď nevím. Dotyčný pán v roce 2013 zemřel.
Nějaké plány k této stavbě jsou v archivu ve Žluticích (byly cca před 10 - 15 lety), ale není to žádná sláva.
Pár fotek je v jedné publikaci, kterou vydalo v roce 2009 ŘSD :crazy: . Bohužel aktuálně nemají zájem o žádné publikace a komerčně toto nikdo nevydá. A témat by bylo mnoho..
Modernizuje se D1, Podolsko bude mít 75 let, Žďákov 50.... A třeba i ta Sudetská dálnice...


27.1.2016 18:46:39
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1568 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51 ... 63  Další




Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Český překlad – phpBB.cz