České dálnice > Diskusní fórum
http://forum.ceskedalnice.cz/

Kde to bylo ...
http://forum.ceskedalnice.cz/viewtopic.php?f=143&t=1990
Stránka 49 z 63

Autor:  Vizi [ 28.1.2016 9:23:19 ]
Předmět příspěvku:  Re: Kde to bylo ...

Obrázek bude s největší pravděpodobností pocházet z archívu v bavorském Bambergu

Autor:  NoOne [ 29.1.2016 15:37:27 ]
Předmět příspěvku:  Re: Kde to bylo ...

Misto znam z kola a myslim si, ze most byl trosku jinde:

https://mapy.cz/s/qR5U

Na fotce v levo je videt porcelanka v Hohenbergu a na pravo dum z jiz neexistujici obce Rybare. Polni cesta za mostem je tam i dnes.

Autor:  Dr.Fe1 [ 29.1.2016 15:55:38 ]
Předmět příspěvku:  Re: Kde to bylo ...

Díky za doplnění. To odpovídá té linii patrné na cenia, akorát je to o trochu dál, než jsem naznačoval já (neznaje místo osobně). Když si otevřete fotky na mapy.cz, tak tam o kousek vedle ukazují i zbytky nějákého mostu, ale spíš se asi jedná o nějáký místní mostek.

Autor:  petsheny [ 29.1.2016 16:30:58 ]
Předmět příspěvku:  Re: Kde to bylo ...

To asi opravdu nebude mít souvislost, protože na cenia.cz není na fotce z roku 1948 po "místním mostku" ani památka. Při bližším pohledu bych spíše řekl, že se jedná o nějakou budovu, než opěru mostu

Autor:  Pavel_t [ 9.2.2016 22:01:40 ]
Předmět příspěvku:  Re: Kde to bylo ...

Trochu jsem probiral fotky a nasel jsem tu jednu z tesne pred digitalni ery. Mezi PSH vede smerove deleny ctyrpruh, ktery sice neni dalnici ale pred par lety tu byl casto zminovan a i dnes obcas o nem padne zminka.

Přílohy:
001.jpg
001.jpg [ 211.01 KiB | Zobrazeno 5124 krát ]

Autor:  Martin z Ostravy [ 9.2.2016 22:35:18 ]
Předmět příspěvku:  Re: Kde to bylo ...

Kbelská, pohled směrem k Ústí, v pozadí je vidět OMV.
Velké parkoviště dnes nahrazeno bytovým domem, bez náhrady.

Autor:  Honey72 [ 10.2.2016 8:43:28 ]
Předmět příspěvku:  Re: Kde to bylo ...

Já myslel, že tipujeme co je na fotce a ne co je napsáno drobným písmem ? :D :D

Autor:  Sosa [ 10.2.2016 8:53:02 ]
Předmět příspěvku:  Re: Kde to bylo ...

No a dnes je místo parkoviště další barák. Jak příznačné v Praze.

Autor:  Vizi [ 10.2.2016 9:56:04 ]
Předmět příspěvku:  Re: Kde to bylo ...

Sosa píše:
No a dnes je místo parkoviště další barák. Jak příznačné v Praze.

To jste mi neměl říkat, to jste mi měl zatajit ... na tom parkovišti jsem v autoškole kroužil své osmičky :(

Autor:  Dr.Fe1 [ 10.2.2016 10:56:08 ]
Předmět příspěvku:  Re: Kde to bylo ...

Já to nepoznal, ač se vyskytuji nedaleko. Něják mi to podle tohoto pohledu vůbec neseplo. ;)

Autor:  vodouch2000 [ 10.2.2016 20:51:24 ]
Předmět příspěvku:  Re: Kde to bylo ...

Dneska jsem narazil na zajímavé foto, tak se podělím :-)

Přílohy:
image.jpg
image.jpg [ 94.94 KiB | Zobrazeno 4907 krát ]

Autor:  Martin z Ostravy [ 10.2.2016 20:58:57 ]
Předmět příspěvku:  Re: Kde to bylo ...

Honey72 píše:
Já myslel, že tipujeme co je na fotce a ne co je napsáno drobným písmem ? :D :D

To vždy píšu menším písmem, pokud reaguji de facto v zápětí, abych to hned neprozradil tomu, kdo chce hádat sám.

Autor:  Mike [ 10.2.2016 21:11:31 ]
Předmět příspěvku:  Re: Kde to bylo ...

Vizi píše:
Sosa píše:
No a dnes je místo parkoviště další barák. Jak příznačné v Praze.

To jste mi neměl říkat, to jste mi měl zatajit ... na tom parkovišti jsem v autoškole kroužil své osmičky :(

já tam parkovával, když jsem chodil na forarch
o něco dříve jsme kousek vedle jsme chodili ze školy na pivo ;)

Autor:  Mike [ 10.2.2016 21:13:14 ]
Předmět příspěvku:  Re: Kde to bylo ...

2 vodouch
překvapuje mne vozový park spolu s reklamami na domech
připadá mi to jako Plzeň....

Autor:  Pavel_t [ 10.2.2016 21:16:34 ]
Předmět příspěvku:  Re: Kde to bylo ...

Martin z Ostravy píše:
Kbelská, pohled směrem k Ústí, v pozadí je vidět OMV.
Velké parkoviště dnes nahrazeno bytovým domem, bez náhrady.

Napsal jste to spravne, tak se nemusite stydet a psat to malym pismem :D

Podle ostatnich fotek na filmu tipuji, ze jsem to fotil koncem srpna 1999 (fotakem Kiev III) a toto je vycvak posledniho policka filmu po nejakem vylete na kterem jsme s pritelkyni, dnes s manzelkou, byli. Foceno tusim z 6 patra, udelat dnes porovnavaci snimek uz nemohu, tchyne byt davno prodala a krome toho by na snimku byl asi jen barak.
Dnes je tam domu skutecne vice a misto parkoviste jsou parkovaci mista pod domem (postaven tak pred 3-5ti lety) pro jeho obyvatele ale v ulici neni kde zaparkovat (nastesti uz to nepotrebuji). Stejne tak Tesco v pozadi je dnes rozsirenejsi, pribyl bazen a zimni stadion.

Vizi píše:
To jste mi neměl říkat, to jste mi měl zatajit ... na tom parkovišti jsem v autoškole kroužil své osmičky :(

No ja tam ucil manzelku ridit pred tim nez sla do autoskoly, je dost mozne, ze jsme tam jezdili i chvilku pred tim, nez jsem toto vyfotil.

vodouch2000 píše:
Dneska jsem narazil na zajímavé foto, tak se podělím :-)

Nevim co ale neco mi rika, ze je to Plzen ale vic nic. Plzen (mesto i pivo) mam rad a trochu ji znam tak mozna proto.

Autor:  Martin z Ostravy [ 10.2.2016 21:24:26 ]
Předmět příspěvku:  Re: Kde to bylo ...

Mike píše:
2 vodouch
překvapuje mne vozový park spolu s reklamami na domech
připadá mi to jako Plzeň....

Je to Plzeň, Karlovarská ve směru od mostu Gen. Pattona.

Autor:  vodouch2000 [ 10.2.2016 21:47:58 ]
Předmět příspěvku:  Re: Kde to bylo ...

Přesně tak, tzv. Rondel :-) https://www.google.cz/maps/@49.754641,1 ... a=!3m1!1e3

Autor:  Pavel_t [ 10.2.2016 21:48:52 ]
Předmět příspěvku:  Re: Kde to bylo ...

vodouch2000 píše:
Dneska jsem narazil na zajímavé foto, tak se podělím :-)

Tak jsem chvilku koukal do mapy a je to skutecne v Plzni a to zde.
Ty rahna, ktera jsou na lampach v leve dolni casti fotky jsou asi pro trolejbusy. Ale jak jsem zjisit tak trat tam byla zrusena v roce 1977.

Mike píše:
překvapuje mne vozový park spolu s reklamami na domech

Co je na tom vozovem parku divneho, to odpovida zacatku 70tych let, MBceko, Praga S5T, Tatra 111 nebo neco podobnyho, asi autojerab taky nejspise na podvozku Pragovky a tramvaj T3, jedine to bile auto nevim.

S reklamou na dome si vzpominam na napis na dome u obchodniho domu Maj v Praze. Bylo tam na bocni stene nejake logo a napis "99 metru odtud je obchodni dum Maj", ale bylo to videt, kdyz jste od Maje odchazeli, myslim, ze to bylo zde.

Autor:  petsheny [ 10.2.2016 22:19:00 ]
Předmět příspěvku:  Re: Kde to bylo ...

... MBceko, Praga S5T, Tatra 111 nebo neco podobnyho, asi autojerab taky nejspise na podvozku Pragovky a tramvaj T3, jedine to bile auto nevim. ...

Barkas?

Autor:  JirkaS [ 11.2.2016 0:56:12 ]
Předmět příspěvku:  Re: Kde to bylo ...

Já nějak nevidím tu T3.

Autor:  Bobek [ 11.2.2016 8:05:22 ]
Předmět příspěvku:  Re: Kde to bylo ...

Ta "T3" bude spíš asi 9Tr.

Autor:  JiVi [ 11.2.2016 9:25:53 ]
Předmět příspěvku:  Re: Kde to bylo ...

petsheny píše:
Barkas?

me to spis pripada jako ŽUK

Autor:  mts [ 11.2.2016 12:27:45 ]
Předmět příspěvku:  Re: Kde to bylo ...

ano, je to zuk

Autor:  NoOne [ 11.2.2016 16:50:05 ]
Předmět příspěvku:  Re: Kde to bylo ...

Je to focene smerem k mostu gen. Pattona. Na rondelu jsou trolejbusy, ktere byly nahrazeny tramvajovou trati mezi jizdnimy pruhy pod kruhacem.

Autor:  Mike [ 11.2.2016 20:48:40 ]
Předmět příspěvku:  Re: Kde to bylo ...

Pavel_t píše:
[Co je na tom vozovem parku divneho, to odpovida zacatku 70tych let,

myslel jsem vozový park A reklamy na domech
Máj si nepamatuji, jedinou reklamu z té doby si vybavuji "kočku s korály" na příjezdu do Jablonce nad Nisou
jinak spíš šeď, lešení a později paneláky

apropo, byl to most gen. Pattona i v době vzniku fotografie ;)

Stránka 49 z 63 Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/