České dálnice > Diskusní fórum
http://forum.ceskedalnice.cz/

Kde to bylo ...
http://forum.ceskedalnice.cz/viewtopic.php?f=143&t=1990
Stránka 50 z 63

Autor:  Dr.Fe1 [ 11.2.2016 23:12:06 ]
Předmět příspěvku:  Re: Kde to bylo ...

Citace:
Původně nazvaný most Antonína Zápotockého byl otevřen v roce 1972. Od roku 1990 je mostem Generála Pattona.


Mimochodem na jaře se má snad začít opravovat.

Autor:  balance [ 13.2.2016 17:12:15 ]
Předmět příspěvku:  Re: Kde to bylo ...

Oba záběry jsou z jednoho místa, jen opačným směrem.
Jsme v polovině 60. let ;)
Příloha:
Pic02.jpg
Pic02.jpg [ 76.05 KiB | Zobrazeno 7170 krát ]

Příloha:
Pic01.jpg
Pic01.jpg [ 76 KiB | Zobrazeno 7170 krát ]

Autor:  Milan Křístek [ 13.2.2016 19:37:43 ]
Předmět příspěvku:  Re: Kde to bylo ...

Přehrada Šance, Beskydy asi 1964, výstavba estakády místo silnice v údolí mezi Ostravicí a Bílou ?
V r. 2014 se dělala její rekonstrukce a minulý rok jsme ještě dodělávali kousek výš záchytný plot proti padajícímu kamení na vozovku.

Autor:  balance [ 13.2.2016 19:59:17 ]
Předmět příspěvku:  Re: Kde to bylo ...

Je to tak ;)
Záběry z tohoto pořadu:
http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/1 ... 1001-sance

Autor:  Lenny [ 1.3.2016 22:44:24 ]
Předmět příspěvku:  Re: Kde to bylo ...

http://auto.idnes.cz/foto.aspx?r=automo ... 385_25.jpg
Kdo uhodne, kde to bylo? Ti chlapi se stejně měli, když jim bylo vedro, svlékli se a dělali v trenkách a sandálech. Dneska přilba vesta, blůza, boty a jiné nesmysly.

V članku je spousta dalších zajímavých fotek.

Autor:  michal [ 2.3.2016 10:58:03 ]
Předmět příspěvku:  Re: Kde to bylo ...

To teda. Mě by hlavně zajímalo, kde je toto:

Přílohy:
kde.jpg
kde.jpg [ 169 KiB | Zobrazeno 6821 krát ]

Autor:  _jan91 [ 2.3.2016 12:33:49 ]
Předmět příspěvku:  Re: Kde to bylo ...

^^Podle mě je to údolí Blanice na D1 v úseku Šternov - Psáře v km cca 44-45. Pohled je směr Brno, ten statek vlevo je z dálnice vidět i dnes a je zhruba na úrovni Shellky.

Autor:  Tomas 1975 [ 2.3.2016 14:12:08 ]
Předmět příspěvku:  Re: Kde to bylo ...

Je to tak. V pozadí je Krupičkův mlýn.
Fotografie je z jara 1940. Co mně štve je skutečnost, že většina fotografií je moje (1939 - 1942) a novináři si tam drze napsali ŘSD. Bordel...
Něco k tomuto úseku níže
http://www.silnice-zeleznice.cz/clanek/ ... u-a-brnem/

Autor:  jonáš [ 2.3.2016 15:52:06 ]
Předmět příspěvku:  Re: Kde to bylo ...

V pozadí připravenej průsek. A vpravo přes ty kopečky vede úžasná serpentinová okreska, kterou se to dá objet když to tam někdo pošle do svodidel a všechno stojí už pod nadjezdem. Přes zimu provedeno dvakrát, a to tam zas tak často nejezdim .. nějak ten novej povrch je asi moc "rychlej" ;-)

Autor:  mapman [ 2.3.2016 16:12:46 ]
Předmět příspěvku:  Re: Kde to bylo ...

To v pozadí určitě není průsek pro dnešní trasu dálnice, ta vede přímo doprostřed fotky a na hranu svahu kopce po levé straně.. a pokud se nepletu, původní dálnice měla vést ve stejné stopě...

Autor:  michal [ 2.3.2016 17:01:51 ]
Předmět příspěvku:  Re: Kde to bylo ...

Čili +- někde tady?

http://mapy.cz/turisticka?mereni-vzdalenosti&x=14.9274837&y=49.7869031&z=15&pano=1&rm=95YaPxWLzT

Autor:  Tomas 1975 [ 2.3.2016 17:52:13 ]
Předmět příspěvku:  Re: Kde to bylo ...

Mapman má pravdu.
Průsek pro dálnici ve směru od Krupičkova mlýna na Psáře se začal kácet v zimě 1940/1941. Proběhla skrývka lesní hrabanky, v okolí Psář ornice. Zemní práce max plus mínus 1 m.
Ten průsek na fotografii není pro dálnici.
Dnešní dálnice vede až na malé odchylky v tomto úseku v původní trase.
Ze stavby existují filmové i fotografické záběry.

Autor:  Tomas 1975 [ 14.3.2016 19:46:01 ]
Předmět příspěvku:  Re: Kde to bylo ...

Tak popojedeme o kousek dále..
Protektorát Čechy a Morava. Léto 1940. Stavba jedné z dálnic.
Kdysi jsem tuto fotografii prezentoval jako stavbu dálnice u Boskovic, ale tam to není.

Přílohy:
Dálniční kalendář.JPG
Dálniční kalendář.JPG [ 172.96 KiB | Zobrazeno 6464 krát ]

Autor:  Nosorožec [ 14.3.2016 20:37:46 ]
Předmět příspěvku:  Re: Kde to bylo ...

dnešní D52 u Smolína, cca km 22 ?

Autor:  Tomas 1975 [ 14.3.2016 20:58:32 ]
Předmět příspěvku:  Re: Kde to bylo ...

Ne, ale není to až tak daleko... (D 52)...

Autor:  Honey72 [ 15.3.2016 11:11:03 ]
Předmět příspěvku:  Re: Kde to bylo ...

Tuhle fotku neznám, ale dle nápovědy (že to není daleko od D52) a podle výšky a délky náspu a viditelného rozestavěného propustku to vypadá na ten velký násep exteritoriální dálnice mezi Ostopovicemi a Nebovidy ?

Autor:  Tomas 1975 [ 15.3.2016 13:34:12 ]
Předmět příspěvku:  Re: Kde to bylo ...

Zase vedle, ale ne o moc.
Krajina v tomto místě se zcela změnila. Je to tam hodně zarostlé...
Dnes se dá říci podobným způsobem nefotitelné.
Napovím - pohled jižním směrem....
Propust je trošku větší a protéká jí potok.

Autor:  siesa [ 15.3.2016 13:51:04 ]
Předmět příspěvku:  Re: Kde to bylo ...

To jsou silne napovedy.. Ja tedy zkusim toto:
https://mapy.cz/s/vBr6

Autor:  Tomas 1975 [ 15.3.2016 14:22:27 ]
Předmět příspěvku:  Re: Kde to bylo ...

Bez těch nápověd by to asi nešlo...
Máte pravdu foceno cca z Vámi označeného místa jižním směrem.

Autor:  siesa [ 15.3.2016 14:33:51 ]
Předmět příspěvku:  Re: Kde to bylo ...

Tomas 1975 píše:
Bez těch nápověd by to asi nešlo...
Máte pravdu foceno cca z Vámi označeného místa jižním směrem.

Ha, tak zase jednou uspech v hadankove soutezi. Vedle napoved pomohly i historicke letecke snimky na kontaminaci.
Diky za pekny hlavolam. :ok:

Autor:  Mike [ 16.3.2016 22:45:17 ]
Předmět příspěvku:  Re: Kde to bylo ...

krásné fotky
vždycky když to vidím tak pláču, kolik práce přišlo vniveč...

Autor:  Tomas 1975 [ 24.3.2016 15:42:05 ]
Předmět příspěvku:  Re: Kde to bylo ...

Pochvala pro Siesu....
To Mike ... Já bych spíše někdy zvra.... :zvraci:
A když následně slyšíte nějaké žvásty zelenejch vypatlanců tak je mně šoufl znovu.
Velikonoční hádanka. Je to těžké. Tak jsem zvědav....
Nerealizovaná varianta jednoho z našich významných mostů...

Přílohy:
02.jpg
02.jpg [ 148.31 KiB | Zobrazeno 5892 krát ]

Autor:  Vizi [ 24.3.2016 19:02:57 ]
Předmět příspěvku:  Re: Kde to bylo ...

Krasavec, není to původní most u Žďákova?

Autor:  Tomas 1975 [ 28.3.2016 18:24:51 ]
Předmět příspěvku:  Re: Kde to bylo ...

Čekal jsem osobně více typů. Vyhrál Vizi. Gratulace.
Návrh na přemostění Vltavy poblíž dnešního Žďákovského mostu z roku 1929. Návrh ing. Dr. Václava Janáka a ing. Antonína Brebery. Rozpětí hlavní klenby (oblouku 127,5 m), celková délka 288,5 metru.
Nerealizovaná varianta posloužila jako předobraz Podolska.
Žďákovský most bude mít příští rok v dubnu 50 výročí uvedení do provozu a Podolsko 75 výročí.
Jsem zvědav zda si někdo vzpomene (MD, ŘSD apod.)... :crazy:

Autor:  Vizi [ 29.3.2016 16:57:42 ]
Předmět příspěvku:  Re: Kde to bylo ...

Tomas 1975 píše:
Návrh na přemostění Vltavy poblíž dnešního Žďákovského mostu z roku 1929

A nemáte náhodou nějaké informace o tom, jaká varianta se nakonec začala realizovat? Mám na mysli pochopitelně za protektorátu, podle dobových dokumentů byl most rozestavěn, např. v kronice obce Kostelec nad Vltavou se píše, že v roce 1947 byl hotov hlavní pilíř. Prakticky nikde se o původní stavbě nic nepíše, spíš naopak se někdy i uvádí, že byl most jen plánovaný.

Stránka 50 z 63 Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/