| České dálnice > Diskusní fórum http://forum.ceskedalnice.cz/ |
|
| Kde to bylo ... http://forum.ceskedalnice.cz/viewtopic.php?f=143&t=1990 |
Stránka 50 z 63 |
| Autor: | Dr.Fe1 [ 11.2.2016 23:12:06 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Kde to bylo ... |
Citace: Původně nazvaný most Antonína Zápotockého byl otevřen v roce 1972. Od roku 1990 je mostem Generála Pattona. Mimochodem na jaře se má snad začít opravovat. |
|
| Autor: | balance [ 13.2.2016 17:12:15 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Kde to bylo ... |
Oba záběry jsou z jednoho místa, jen opačným směrem. Jsme v polovině 60. let Příloha: Pic02.jpg [ 76.05 KiB | Zobrazeno 7170 krát ] Příloha: Pic01.jpg [ 76 KiB | Zobrazeno 7170 krát ] |
|
| Autor: | Milan Křístek [ 13.2.2016 19:37:43 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Kde to bylo ... |
Přehrada Šance, Beskydy asi 1964, výstavba estakády místo silnice v údolí mezi Ostravicí a Bílou ? V r. 2014 se dělala její rekonstrukce a minulý rok jsme ještě dodělávali kousek výš záchytný plot proti padajícímu kamení na vozovku. |
|
| Autor: | balance [ 13.2.2016 19:59:17 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Kde to bylo ... |
Je to tak Záběry z tohoto pořadu: http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/1 ... 1001-sance |
|
| Autor: | Lenny [ 1.3.2016 22:44:24 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Kde to bylo ... |
http://auto.idnes.cz/foto.aspx?r=automo ... 385_25.jpg Kdo uhodne, kde to bylo? Ti chlapi se stejně měli, když jim bylo vedro, svlékli se a dělali v trenkách a sandálech. Dneska přilba vesta, blůza, boty a jiné nesmysly. V članku je spousta dalších zajímavých fotek. |
|
| Autor: | michal [ 2.3.2016 10:58:03 ] | ||
| Předmět příspěvku: | Re: Kde to bylo ... | ||
To teda. Mě by hlavně zajímalo, kde je toto:
|
|||
| Autor: | _jan91 [ 2.3.2016 12:33:49 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Kde to bylo ... |
^^Podle mě je to údolí Blanice na D1 v úseku Šternov - Psáře v km cca 44-45. Pohled je směr Brno, ten statek vlevo je z dálnice vidět i dnes a je zhruba na úrovni Shellky. |
|
| Autor: | Tomas 1975 [ 2.3.2016 14:12:08 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Kde to bylo ... |
Je to tak. V pozadí je Krupičkův mlýn. Fotografie je z jara 1940. Co mně štve je skutečnost, že většina fotografií je moje (1939 - 1942) a novináři si tam drze napsali ŘSD. Bordel... Něco k tomuto úseku níže http://www.silnice-zeleznice.cz/clanek/ ... u-a-brnem/ |
|
| Autor: | jonáš [ 2.3.2016 15:52:06 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Kde to bylo ... |
V pozadí připravenej průsek. A vpravo přes ty kopečky vede úžasná serpentinová okreska, kterou se to dá objet když to tam někdo pošle do svodidel a všechno stojí už pod nadjezdem. Přes zimu provedeno dvakrát, a to tam zas tak často nejezdim .. nějak ten novej povrch je asi moc "rychlej" |
|
| Autor: | mapman [ 2.3.2016 16:12:46 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Kde to bylo ... |
To v pozadí určitě není průsek pro dnešní trasu dálnice, ta vede přímo doprostřed fotky a na hranu svahu kopce po levé straně.. a pokud se nepletu, původní dálnice měla vést ve stejné stopě... |
|
| Autor: | michal [ 2.3.2016 17:01:51 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Kde to bylo ... |
Čili +- někde tady? http://mapy.cz/turisticka?mereni-vzdalenosti&x=14.9274837&y=49.7869031&z=15&pano=1&rm=95YaPxWLzT |
|
| Autor: | Tomas 1975 [ 2.3.2016 17:52:13 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Kde to bylo ... |
Mapman má pravdu. Průsek pro dálnici ve směru od Krupičkova mlýna na Psáře se začal kácet v zimě 1940/1941. Proběhla skrývka lesní hrabanky, v okolí Psář ornice. Zemní práce max plus mínus 1 m. Ten průsek na fotografii není pro dálnici. Dnešní dálnice vede až na malé odchylky v tomto úseku v původní trase. Ze stavby existují filmové i fotografické záběry. |
|
| Autor: | Tomas 1975 [ 14.3.2016 19:46:01 ] | ||
| Předmět příspěvku: | Re: Kde to bylo ... | ||
Tak popojedeme o kousek dále.. Protektorát Čechy a Morava. Léto 1940. Stavba jedné z dálnic. Kdysi jsem tuto fotografii prezentoval jako stavbu dálnice u Boskovic, ale tam to není.
|
|||
| Autor: | Nosorožec [ 14.3.2016 20:37:46 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Kde to bylo ... |
dnešní D52 u Smolína, cca km 22 ? |
|
| Autor: | Tomas 1975 [ 14.3.2016 20:58:32 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Kde to bylo ... |
Ne, ale není to až tak daleko... (D 52)... |
|
| Autor: | Honey72 [ 15.3.2016 11:11:03 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Kde to bylo ... |
Tuhle fotku neznám, ale dle nápovědy (že to není daleko od D52) a podle výšky a délky náspu a viditelného rozestavěného propustku to vypadá na ten velký násep exteritoriální dálnice mezi Ostopovicemi a Nebovidy ? |
|
| Autor: | Tomas 1975 [ 15.3.2016 13:34:12 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Kde to bylo ... |
Zase vedle, ale ne o moc. Krajina v tomto místě se zcela změnila. Je to tam hodně zarostlé... Dnes se dá říci podobným způsobem nefotitelné. Napovím - pohled jižním směrem.... Propust je trošku větší a protéká jí potok. |
|
| Autor: | siesa [ 15.3.2016 13:51:04 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Kde to bylo ... |
To jsou silne napovedy.. Ja tedy zkusim toto: https://mapy.cz/s/vBr6 |
|
| Autor: | Tomas 1975 [ 15.3.2016 14:22:27 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Kde to bylo ... |
Bez těch nápověd by to asi nešlo... Máte pravdu foceno cca z Vámi označeného místa jižním směrem. |
|
| Autor: | siesa [ 15.3.2016 14:33:51 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Kde to bylo ... |
Tomas 1975 píše: Bez těch nápověd by to asi nešlo... Máte pravdu foceno cca z Vámi označeného místa jižním směrem. Ha, tak zase jednou uspech v hadankove soutezi. Vedle napoved pomohly i historicke letecke snimky na kontaminaci. Diky za pekny hlavolam. |
|
| Autor: | Mike [ 16.3.2016 22:45:17 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Kde to bylo ... |
krásné fotky vždycky když to vidím tak pláču, kolik práce přišlo vniveč... |
|
| Autor: | Tomas 1975 [ 24.3.2016 15:42:05 ] | ||
| Předmět příspěvku: | Re: Kde to bylo ... | ||
Pochvala pro Siesu.... To Mike ... Já bych spíše někdy zvra.... A když následně slyšíte nějaké žvásty zelenejch vypatlanců tak je mně šoufl znovu. Velikonoční hádanka. Je to těžké. Tak jsem zvědav.... Nerealizovaná varianta jednoho z našich významných mostů...
|
|||
| Autor: | Vizi [ 24.3.2016 19:02:57 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Kde to bylo ... |
Krasavec, není to původní most u Žďákova? |
|
| Autor: | Tomas 1975 [ 28.3.2016 18:24:51 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Kde to bylo ... |
Čekal jsem osobně více typů. Vyhrál Vizi. Gratulace. Návrh na přemostění Vltavy poblíž dnešního Žďákovského mostu z roku 1929. Návrh ing. Dr. Václava Janáka a ing. Antonína Brebery. Rozpětí hlavní klenby (oblouku 127,5 m), celková délka 288,5 metru. Nerealizovaná varianta posloužila jako předobraz Podolska. Žďákovský most bude mít příští rok v dubnu 50 výročí uvedení do provozu a Podolsko 75 výročí. Jsem zvědav zda si někdo vzpomene (MD, ŘSD apod.)... |
|
| Autor: | Vizi [ 29.3.2016 16:57:42 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Kde to bylo ... |
Tomas 1975 píše: Návrh na přemostění Vltavy poblíž dnešního Žďákovského mostu z roku 1929 A nemáte náhodou nějaké informace o tom, jaká varianta se nakonec začala realizovat? Mám na mysli pochopitelně za protektorátu, podle dobových dokumentů byl most rozestavěn, např. v kronice obce Kostelec nad Vltavou se píše, že v roce 1947 byl hotov hlavní pilíř. Prakticky nikde se o původní stavbě nic nepíše, spíš naopak se někdy i uvádí, že byl most jen plánovaný. |
|
| Stránka 50 z 63 | Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ |
|