| České dálnice > Diskusní fórum http://forum.ceskedalnice.cz/ |
|
| Kde to bylo ... http://forum.ceskedalnice.cz/viewtopic.php?f=143&t=1990 |
Stránka 51 z 63 |
| Autor: | Tomas 1975 [ 29.3.2016 18:37:43 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Kde to bylo ... |
Příprava Žďákovského mostu je velice složitá a není k tomu v archivech skoro nic. Začala již v roce 1864 nějakými prvními úvahami atd... V připravovaném prvním letošním čísle časopisu Silnice - Železnice k tomu bude celkem podrobná studie, kterou jsem dal dohromady. Most byl součástí tkzv. dálkové silnice Plzeň - Moravská Ostrava a stavební práce zde byly zahájeny v roce 1938 (stavba silnice v úseku Lety (včetně obchvatu Letů) - Nové Sedlo (dnes Orlík nad Vltavou) a v roce 1940 silnice na druhém břehu. Všem bylo jasné, že pro přepravu materiálu pro vlastní stavbu mostu (betonového nebo ocelového) je třeba nejprve postavit kvalitní příjezdné silnice. V roce 1942 bylo vše stopnuto.... Po válce se začalo opět stavět a počítalo se s ocelovým mostem (Brebera - Pacholík) schváleným v roce 1940... Model je vystaven v NTM. Obě betonové opěry pro tento most byly betonovány v letech 1947 a 1948. Na konci roku 1948 stavbu stopli komunisti. A že postavíme most železobetonový (rozpětí oblouku 360 m).... Dále již jak jsem psal. Nezájem ze strany MD, ŘSD atd..... S kolegy z Německa řeším dálnici Vratislav - Brno - Vídeň 20 let a neustále je co řešit. A nic není problém včetně financování.... |
|
| Autor: | Mike [ 29.3.2016 21:47:27 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Kde to bylo ... |
neváže se k tomu i ta historka o kolonách vozidel a vojáků prchajících vstříc americkému zajetí, kteří nevěřícně koukají do map a na vodní hladinu ? někde jsem něco takového v souvislosti s Vltavou zaslechl... akorát nevím, který most měli na mysli |
|
| Autor: | Vizi [ 30.3.2016 9:02:01 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Kde to bylo ... |
Mike píše: neváže se k tomu i ta historka o kolonách vozidel a vojáků prchajících vstříc americkému zajetí, kteří nevěřícně koukají do map a na vodní hladinu ? někde jsem něco takového v souvislosti s Vltavou zaslechl... akorát nevím, který most měli na mysli Už jsme to tu kdysi i řešili, sakra vždyť to už je šest let Přes Vltavu se (řekněme od Prahy po ČB) ve velmi krátké době těsně před válkou začalo stavět několik mostů, já vím o pěti. Dokončené byly mosty u Vestce a Podolska, rozestavěné pak u Žďákova a u Hladné na plánované silnici Bechyně - Písek, poslední pak měl být u Červené II, ten se asi ani nezačal stavět. V některých vojenských mapách byly skutečně zakreslené jako dokončené, což na konci války způsobilo v daných lokaloitách potíže. |
|
| Autor: | Tomas 1975 [ 30.3.2016 11:41:28 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Kde to bylo ... |
Ještě bych asi přidal Štěchovice. Začali se stavět v roce 1937 a dokončeny byly v roce 1939. Ty chtěli Němci vyhodit do vzduchu. Vltava byla zakletá ještě z důvodu přípravy stavby přehrad. Třeba původní Štěchovice měli být vyšší a Orlík nižší. Orlík má dnes maximální hladinu na 354 a původní měla být 335 m.n.m. Slapy, přehrada u Červené atd.... |
|
| Autor: | mts [ 31.3.2016 14:57:18 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Kde to bylo ... |
to mike: ja myslim, ze oni nevericne zirali na vic věci uz od Stalingradu |
|
| Autor: | kik [ 31.3.2016 17:57:52 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Kde to bylo ... |
Už nevím, v čem to bylo, ale viděl jsem starou fotku údolí Vltavy před výstavbou Orlické přehrady, kde byl novž želozobetonový most a kromě toho i ten starý řetězový, co dnes stojí v údolí Lužnice. Celé to údolí vypadalo velice idylicky.... Jen nevím zda to byl Žďákovský či Podolský most.... Mám dojem, že to byl nějaký starý Ahoj z přelomu 60. a 70. let na chalupě našich, ale kdybyste mě zabili, tak si nevzpomenu. |
|
| Autor: | dvs [ 31.3.2016 18:59:52 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Kde to bylo ... |
Nebyla to tato fotka? Zdroj wikipedia https://upload.wikimedia.org/wikipedia/ ... dolsko.jpg |
|
| Autor: | Mike [ 31.3.2016 21:15:31 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Kde to bylo ... |
mts píše: to mike: ja myslim, ze oni nevericne zirali na vic věci uz od Stalingradu to je na delší debatu a zda bychom byli velmi OT ovšem je to jedna z ukázek, jak dobrá myšlenka ( likvidace rudého nebezpečí ) může katastrofálně dopadlnout, jestliže ji realizují diletanti u nás je toho zářným příkladem - snad právě nejvíc - výstavba rychlostních komunikací |
|
| Autor: | kik [ 1.4.2016 12:01:28 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Kde to bylo ... |
dvs: Ta, co myslím já, byla, myslím, trochu jiná. Bylo to focený z jiný strany. |
|
| Autor: | Tomas 1975 [ 14.4.2016 19:18:53 ] | ||
| Předmět příspěvku: | Re: Kde to bylo ... | ||
Potřebuji pomoci - nevíte kde stojí - stál tento most.. Fotka je popsaná pouze datem 1934. Děkuji za odpovědi.
|
|||
| Autor: | Tomas 1975 [ 26.4.2016 18:17:48 ] | ||
| Předmět příspěvku: | Re: Kde to bylo ... | ||
Nová hádanka. Návrh dálničního mostu z roku 1939. Bohužel doposud tudy nejezdíme....
|
|||
| Autor: | Bobek [ 26.4.2016 18:48:16 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Kde to bylo ... |
To bude Suchdol, ne? |
|
| Autor: | Tomas 1975 [ 27.4.2016 18:08:16 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Kde to bylo ... |
Výtězem je Bobek Gratulace. Návrh mostního oddělení Škody a.s. Plzeň z jara 1939. Osobně bych spíše podporoval variantu Krivoschein - Hofman, ale ta by dnes asi neprošla... Možná by nebylo špatné připomenout, že dnes uplynulo 49 let od zprovoznění Žďákovského mostu. A nikdo si ani nevzdechl... Smutné.... |
|
| Autor: | Martin z Ostravy [ 27.4.2016 21:48:27 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Kde to bylo ... |
Jak to, že ne? Vyšel o tom článek v deníku: http://pisecky.denik.cz/zpravy_region/zdakovsky-most-slavi-49-vyroci-20160427.html |
|
| Autor: | Tomas 1975 [ 28.4.2016 19:17:20 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Kde to bylo ... |
Tak beru svoje slova zpět. Kontroloval jsem články na i dnes, Deníku atd... cca okolo 19:00. Tento tam naskočil později. Zajímavý článek. Novinářka se celkem snažila. Uznávám. Akorát to hloupé opsání roku 1941... |
|
| Autor: | Tomas 1975 [ 28.4.2016 19:28:24 ] | ||
| Předmět příspěvku: | Re: Kde to bylo ... | ||
A jedna hádanka na víkend.... Odpovím až v neděli večer nebo v pondělí ráno. Stavba jedné z dálnic na území dnešní ČR.
|
|||
| Autor: | Honey72 [ 29.4.2016 12:56:48 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Kde to bylo ... |
To je jak nějaké klesání u Kunic ? |
|
| Autor: | Tomas 1975 [ 1.5.2016 21:02:38 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Kde to bylo ... |
Tak to je smutné. Matka našich dálnic... Honey to cca odhadl. Ovšem odpověď nic moc... Honey je tedy vítěz, ale s výhradou..... Pokud pojedete od Mirošovic ve směru na Prahu tak na cca 18,8 km je jednostranná odpočívka. Je to pohled od této odpočívky ve směru na Prahu. Podzim 1940. Most v popředí (kopákové zdivo) tam po rozšíření stojí dodnes. V okolí mostu na přeložkách cest je dodnes vidět původní dláždění. V pozadá staveniště velkého mostu u Kunic (momentálně - 1940 - realizace základů) a stoupání ve směru na Prahu... |
|
| Autor: | Tomas 1975 [ 31.7.2016 19:09:41 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Kde to bylo ... |
Dvě tematické fotografie. Vyměřování naší dálnice v lednu 1939. Kde to je ? |
|
| Autor: | Tomas 1975 [ 31.7.2016 19:10:52 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Kde to bylo ... |
Ještě ty snímky.... |
|
| Autor: | Tomas 1975 [ 31.7.2016 19:13:22 ] | |||
| Předmět příspěvku: | Re: Kde to bylo ... | |||
Do třetice...
|
||||
| Autor: | Lenny [ 31.7.2016 21:01:07 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Kde to bylo ... |
Není to ve Chřibech? První fotka mezi I/50 a Zástřizly a druhá někde v lese u Zástřizel? |
|
| Autor: | Tomas 1975 [ 1.8.2016 17:30:43 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Kde to bylo ... |
To jsi hodně daleko.... Malá detektivní nápověda. Zahradník by to poznal.... |
|
| Autor: | Pavel_t [ 1.8.2016 18:57:58 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Kde to bylo ... |
Tomas 1975 píše: To jsi hodně daleko.... Malá detektivní nápověda. Zahradník by to poznal.... Tak pokud ten zahradnik neni jmeno ale nekdo kdo pecuje o zahradu ci zde spise o park, tak by to mohlo byt nekde u Pruhonic. I pokud ty cisla bodu jdou poporade od Prahy a jsou relativne huste, tak by to na ty Pruhonice taky nasvedcovalo. Nicmene to je jen Watsonova dedukce a jinak se podle fotek necapu. Edit: jo a taky podle toho, ze Chriby jsou hodne daleko |
|
| Autor: | Tomas 1975 [ 1.8.2016 20:13:57 ] | ||
| Předmět příspěvku: | Re: Kde to bylo ... | ||
Pavel t téměř uhodl. Zahradníci pracují v dendrologickém ústavu u Průhonic, přes který byla resp. je postavena dálnice. V příloze přesná místa, která se dnes již nedají poznat.... Dnes km 6 - 6,2 součastné D1
|
|||
| Stránka 51 z 63 | Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ |
|