Právě je 27.4.2021 10:06:10




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1568 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 ... 63  Další
 Kde to bylo ... 
Autor Zpráva
 

Příspěvky: 419
Příspěvek Re: Kde to je
U Jevíčka?


13.10.2011 8:24:53
Profil
 

Příspěvky: 1223
Bydliště: R43
Příspěvek Re: Kde to je
-xdas- píše:
U Jevíčka?

Ja bych to taky tipl nekam k Moravske Trebove (stoupani na hranu Hřebeče?)


13.10.2011 8:55:33
Profil
Autor

Příspěvky: 1632
Bydliště: Praha
Příspěvek Re: Kde to je
siesa píše:
-xdas- píše:
U Jevíčka?
Ja bych to taky tipl nekam k Moravske Trebove (stoupani na hranu Hřebeče?)

Ne, ne.
Mělo to být téměř na rovině ... přes dvě železniční tratě, nějakou tu vodu a jednu či dvě silnice.


13.10.2011 9:13:39
Profil
 

Příspěvky: 1223
Bydliště: R43
Příspěvek Re: Kde to je
No tak pak me leda napada, ze by to mohlo byt nekde v useku Hradec-Turnov... Co treba u Horic??


13.10.2011 12:09:14
Profil
 

Příspěvky: 3744
Bydliště: Praha
Příspěvek Re: Kde to je
Což mě inspiruje k dalšímu výstřelu od boku: kdysi se tu někde psalo o nějaké zvažované estakádě u Železného Brodu. Ale netuším, jestli se už 80. letech uvažovalo o trase cca v dnešní superseverní varianty.


13.10.2011 12:18:15
Profil
 

Příspěvky: 1195
Příspěvek Re: Kde to je
Hodně od boku: Obchvat Olomouce? S nějakou přípravou na kanál D-O-L?


13.10.2011 12:48:55
Profil
Autor

Příspěvky: 1632
Bydliště: Praha
Příspěvek Re: Kde to je
dd píše:
Hodně od boku: Obchvat Olomouce? S nějakou přípravou na kanál D-O-L?

Škoda že tu není ten přikyvující smajlík jako ve Skype ... volně přeloženo ANO, to je správná odpověď.
Prostě něco na tenhle způsob, přesnou polohu už si nepamatuju, snad to večer doma najdu.

Hlavně se proboha nikdo neptejte proč, na to se už asi dnes kloudná odpověď nenajde. Nicméně už tenkrát to bylo velké sousto a počítalo se s tím, že se postaví jeden most po kterém se bude dočasně jezdit 1+1 a až přestane stačit, tak se postaví druhej.


13.10.2011 13:21:02
Profil
 

Příspěvky: 3513
Příspěvek Re: Kde to je
Možná pro to, že od té trati k druhé je to akorát záplavová zóna Q100. Koukněte http://mapy.kr-olomoucky.cz

Zajímala by mne fotka jak to vypadalo nyní při záplavách.

_________________
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.MIDIGames.DanceBetweenBombs


13.10.2011 14:05:13
Profil
Autor

Příspěvky: 9876
Bydliště: na levém břehu Dunaje
Příspěvek Re: Kde to je
Měl jsi je nechat ještě chvíli trápit, Petře. ;) Bylo by zajímavé s čím by ještě přišli. Zajímavá estakáda, která vedla takto. Už tehdy jim nevyšla ekonomika stavba a doba návratnosti, a byla zmíněna možnost nahrazení menšími mosty a násypy.
Proč vznikl návrh estakády? Nevím přesně, ale faktoru tam bylo více, železniční tratě, řeka Morava, průplav DOL, přístav a zájmy Olomouce v této části. V navazující studii už se estakáda neobjevuje. :)

_________________
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)


13.10.2011 16:21:13
Profil
 

Příspěvky: 4084
Příspěvek Re: Kde to je
dvs: asi to bude fungovat jako suchej poldr ;-) -- při poslední velký moravský povodni 1997 to tam snad ještě nebylo. Jednou se ukáže.


13.10.2011 21:27:58
Profil
 

Příspěvky: 1632
Bydliště: MO
Příspěvek Re: Kde to je
Poslední velká velká voda v Olomouci byla v roce 2006 (kulminace 534cm, v roce 1997 o metr víc - 647), takže hrubou představu už asi máme.

_________________
Království a půl princezny za 511.


14.10.2011 6:51:23
Profil
 

Příspěvky: 1262
Bydliště: Praha
Příspěvek Re: Kde to je
Petr Pokorný píše:
Hlavně se proboha nikdo neptejte proč, na to se už asi dnes kloudná odpověď nenajde. Nicméně už tenkrát to bylo velké sousto a počítalo se s tím, že se postaví jeden most po kterém se bude dočasně jezdit 1+1 a až přestane stačit, tak se postaví druhej.

A to mělo být necelých 5km... Podívejte se na dálnici A19 na Sicílii mezi Palermem a Ennou (nějak nedokážu dostat z googlu odkaz), ale mají na mapách i streetwiev. Značná část vede po estakádě korytem potoka (úseky dlouhé klidně 20km). Proč to nepostavili na úbočích okolních kopců naprosto nedokážu pochopit. Hold má Itálie asi peněz na rozdávání...


14.10.2011 9:09:17
Profil
Autor

Příspěvky: 5076
Příspěvek Re: Kde to je
Tu Sicílii bych sem vůbec netahal, tam se utápěly peníze z trošku jiných důvodů a má to co dělat s místní mafií ;)

_________________
KlarArt


14.10.2011 9:47:52
Profil
 

Příspěvky: 1262
Bydliště: Praha
Příspěvek Re: Kde to je
mapman píše:
Tu Sicílii bych sem vůbec netahal, tam se utápěly peníze z trošku jiných důvodů a má to co dělat s místní mafií ;)

Pravda, to vypadá jako celkem pravděpodobný vysvětlení. Zdá se, že jsem trošičku naivní :oops:


14.10.2011 10:27:31
Profil
 

Příspěvky: 4084
Příspěvek Re: Kde to je
No třeba jen nechtěli dopadnout jak u Dobřenic .. ;-) ale možná že znáte tamní geologii do detailů ;-)


14.10.2011 12:15:24
Profil
Autor

Příspěvky: 9876
Bydliště: na levém břehu Dunaje
Příspěvek Re: Kde to je
Tak další historický kousek ze zdrojů ŘSD. mbmat samozřejmě mlčí, bo jsem mu to prozradil. ;)


Přílohy:
252.jpg
252.jpg [ 252.78 KiB | Zobrazeno 3826 krát ]

_________________
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
7.11.2011 20:45:42
Profil
 

Příspěvky: 1332
Příspěvek Re: Kde to je
;) ale tentokrát je to těžké


7.11.2011 20:55:11
Profil ICQ
 

Příspěvky: 3782
Příspěvek Re: Kde to je
zrovna ty dlaždice si někde vybavuju, ale ten asfalt mě tam mate :oops:

_________________
Česká zákonodárnost – odpovědným budiž ten, koho lze nejsnadněji chytit


8.11.2011 22:22:12
Profil
 

Příspěvky: 453
Bydliště: Brno
Příspěvek Re: Kde to je
Zkusím střelit od boku.
D1 u obce Bělčice, směr na Brno.


9.11.2011 8:15:27
Profil
 

Příspěvky: 318
Bydliště: Praha
Příspěvek Re: Kde to je
Ja bych tipnul D5 smer Plzen, nekde mezi Rokycanama a Mytem, ale taky je to opravdu strileni od boku, neb ta fotka mi nepride tak stara - rek bych prvni polovinu 90. let :) ale mozna me to napadlo jenom kvuli tomu asfaltu :)


9.11.2011 15:49:17
Profil
 

Příspěvky: 1332
Příspěvek Re: Kde to je
Max píše:
Ja bych tipnul D5 smer Plzen ...

D5 to není :)


13.11.2011 17:54:44
Profil ICQ
 

Příspěvky: 655
Bydliště: ValMez
Příspěvek Re: Kde to je
A tady? - směr Brno.


13.11.2011 19:28:49
Profil
Autor

Příspěvky: 9876
Bydliště: na levém břehu Dunaje
Příspěvek Re: Kde to je
xcav8 píše:
Zkusím střelit od boku.
D1 u obce Bělčice, směr na Brno.

Tam je to ve stoupání, navíc by musely být skály vpravo.

Max píše:
Ja bych tipnul D5 smer Plzen, nekde mezi Rokycanama a Mytem, ale taky je to opravdu strileni od boku, neb ta fotka mi nepride tak stara - rek bych prvni polovinu 90. let ale mozna me to napadlo jenom kvuli tomu asfaltu

D5 to taky není, a je to starší než 90. léta.

jeni013 píše:
A tady? - směr Brno.

To by na fotce musel být nadjezd ;)

Tož snažte se chlapi :kladivo:

_________________
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)


13.11.2011 19:57:01
Profil
 

Příspěvky: 1223
Bydliště: R43
Příspěvek Re: Kde to je
Tak muj horkej tip:
http://old.mapy.cz/#mm=F@dm=133916488+136569856@x=133915840@y=136569600@z=17
:?:


13.11.2011 20:34:09
Profil
Autor

Příspěvky: 9876
Bydliště: na levém břehu Dunaje
Příspěvek Re: Kde to je
Lenny píše:
Tak další historický kousek ze zdrojů ŘSD. mbmat samozřejmě mlčí, bo jsem mu to prozradil. ;)

Je to stavba D1 009 Soutice - Loket a dle mě by to mělo být zde směr Praha

_________________
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)


22.12.2011 22:40:16
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1568 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 ... 63  Další




Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Český překlad – phpBB.cz