| Autor |
Zpráva |
|
-xdas-
Příspěvky: 419
|
 Re: Kde to je
U Jevíčka?
|
| 13.10.2011 8:24:53 |
|
 |
|
siesa
Příspěvky: 1223 Bydliště: R43
|
 Re: Kde to je
Ja bych to taky tipl nekam k Moravske Trebove (stoupani na hranu Hřebeče?)
|
| 13.10.2011 8:55:33 |
|
 |
|
pp21
Autor
Příspěvky: 1632 Bydliště: Praha
|
 Re: Kde to je
siesa píše: Ja bych to taky tipl nekam k Moravske Trebove (stoupani na hranu Hřebeče?) Ne, ne. Mělo to být téměř na rovině ... přes dvě železniční tratě, nějakou tu vodu a jednu či dvě silnice.
|
| 13.10.2011 9:13:39 |
|
 |
|
siesa
Příspěvky: 1223 Bydliště: R43
|
 Re: Kde to je
No tak pak me leda napada, ze by to mohlo byt nekde v useku Hradec-Turnov... Co treba u Horic??
|
| 13.10.2011 12:09:14 |
|
 |
|
Standa
Příspěvky: 3744 Bydliště: Praha
|
 Re: Kde to je
Což mě inspiruje k dalšímu výstřelu od boku: kdysi se tu někde psalo o nějaké zvažované estakádě u Železného Brodu. Ale netuším, jestli se už 80. letech uvažovalo o trase cca v dnešní superseverní varianty.
|
| 13.10.2011 12:18:15 |
|
 |
|
dd
Příspěvky: 1195
|
 Re: Kde to je
Hodně od boku: Obchvat Olomouce? S nějakou přípravou na kanál D-O-L?
|
| 13.10.2011 12:48:55 |
|
 |
|
pp21
Autor
Příspěvky: 1632 Bydliště: Praha
|
 Re: Kde to je
dd píše: Hodně od boku: Obchvat Olomouce? S nějakou přípravou na kanál D-O-L? Škoda že tu není ten přikyvující smajlík jako ve Skype ... volně přeloženo ANO, to je správná odpověď. Prostě něco na tenhle způsob, přesnou polohu už si nepamatuju, snad to večer doma najdu. Hlavně se proboha nikdo neptejte proč, na to se už asi dnes kloudná odpověď nenajde. Nicméně už tenkrát to bylo velké sousto a počítalo se s tím, že se postaví jeden most po kterém se bude dočasně jezdit 1+1 a až přestane stačit, tak se postaví druhej.
|
| 13.10.2011 13:21:02 |
|
 |
|
dvs
Příspěvky: 3513
|
 Re: Kde to je
Možná pro to, že od té trati k druhé je to akorát záplavová zóna Q100. Koukněte http://mapy.kr-olomoucky.czZajímala by mne fotka jak to vypadalo nyní při záplavách.
_________________ https://play.google.com/store/apps/details?id=com.MIDIGames.DanceBetweenBombs
|
| 13.10.2011 14:05:13 |
|
 |
|
Lenny
Autor
Příspěvky: 9876 Bydliště: na levém břehu Dunaje
|
 Re: Kde to je
Měl jsi je nechat ještě chvíli trápit, Petře.  Bylo by zajímavé s čím by ještě přišli. Zajímavá estakáda, která vedla takto. Už tehdy jim nevyšla ekonomika stavba a doba návratnosti, a byla zmíněna možnost nahrazení menšími mosty a násypy. Proč vznikl návrh estakády? Nevím přesně, ale faktoru tam bylo více, železniční tratě, řeka Morava, průplav DOL, přístav a zájmy Olomouce v této části. V navazující studii už se estakáda neobjevuje. 
_________________ D47 už máme, teď ještě D48 Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
|
| 13.10.2011 16:21:13 |
|
 |
|
jonáš
Příspěvky: 4084
|
 Re: Kde to je
dvs: asi to bude fungovat jako suchej poldr  -- při poslední velký moravský povodni 1997 to tam snad ještě nebylo. Jednou se ukáže.
|
| 13.10.2011 21:27:58 |
|
 |
|
Bobek
Příspěvky: 1632 Bydliště: MO
|
 Re: Kde to je
Poslední velká velká voda v Olomouci byla v roce 2006 (kulminace 534cm, v roce 1997 o metr víc - 647), takže hrubou představu už asi máme.
_________________ Království a půl princezny za 511.
|
| 14.10.2011 6:51:23 |
|
 |
|
Kubajsu
Příspěvky: 1262 Bydliště: Praha
|
 Re: Kde to je
Petr Pokorný píše: Hlavně se proboha nikdo neptejte proč, na to se už asi dnes kloudná odpověď nenajde. Nicméně už tenkrát to bylo velké sousto a počítalo se s tím, že se postaví jeden most po kterém se bude dočasně jezdit 1+1 a až přestane stačit, tak se postaví druhej. A to mělo být necelých 5km... Podívejte se na dálnici A19 na Sicílii mezi Palermem a Ennou (nějak nedokážu dostat z googlu odkaz), ale mají na mapách i streetwiev. Značná část vede po estakádě korytem potoka (úseky dlouhé klidně 20km). Proč to nepostavili na úbočích okolních kopců naprosto nedokážu pochopit. Hold má Itálie asi peněz na rozdávání...
|
| 14.10.2011 9:09:17 |
|
 |
|
mapman
Autor
Příspěvky: 5076
|
 Re: Kde to je
Tu Sicílii bych sem vůbec netahal, tam se utápěly peníze z trošku jiných důvodů a má to co dělat s místní mafií 
_________________ KlarArt
|
| 14.10.2011 9:47:52 |
|
 |
|
Kubajsu
Příspěvky: 1262 Bydliště: Praha
|
 Re: Kde to je
mapman píše: Tu Sicílii bych sem vůbec netahal, tam se utápěly peníze z trošku jiných důvodů a má to co dělat s místní mafií  Pravda, to vypadá jako celkem pravděpodobný vysvětlení. Zdá se, že jsem trošičku naivní 
|
| 14.10.2011 10:27:31 |
|
 |
|
jonáš
Příspěvky: 4084
|
 Re: Kde to je
No třeba jen nechtěli dopadnout jak u Dobřenic ..  ale možná že znáte tamní geologii do detailů 
|
| 14.10.2011 12:15:24 |
|
 |
|
Lenny
Autor
Příspěvky: 9876 Bydliště: na levém břehu Dunaje
|
 Re: Kde to je
Tak další historický kousek ze zdrojů ŘSD. mbmat samozřejmě mlčí, bo jsem mu to prozradil. 
Přílohy:
252.jpg [ 252.78 KiB | Zobrazeno 3826 krát ]
_________________ D47 už máme, teď ještě D48 Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
|
| 7.11.2011 20:45:42 |
|
 |
|
mbmat
Příspěvky: 1332
|
 Re: Kde to je
 ale tentokrát je to těžké
|
| 7.11.2011 20:55:11 |
|
 |
|
Mike
Příspěvky: 3782
|
 Re: Kde to je
zrovna ty dlaždice si někde vybavuju, ale ten asfalt mě tam mate 
_________________ Česká zákonodárnost – odpovědným budiž ten, koho lze nejsnadněji chytit
|
| 8.11.2011 22:22:12 |
|
 |
|
xcav8
Příspěvky: 453 Bydliště: Brno
|
 Re: Kde to je
Zkusím střelit od boku. D1 u obce Bělčice, směr na Brno.
|
| 9.11.2011 8:15:27 |
|
 |
|
Max
Příspěvky: 318 Bydliště: Praha
|
 Re: Kde to je
Ja bych tipnul D5 smer Plzen, nekde mezi Rokycanama a Mytem, ale taky je to opravdu strileni od boku, neb ta fotka mi nepride tak stara - rek bych prvni polovinu 90. let  ale mozna me to napadlo jenom kvuli tomu asfaltu 
|
| 9.11.2011 15:49:17 |
|
 |
|
mbmat
Příspěvky: 1332
|
 Re: Kde to je
Max píše: Ja bych tipnul D5 smer Plzen ... D5 to není 
|
| 13.11.2011 17:54:44 |
|
 |
|
jeni013
Příspěvky: 655 Bydliště: ValMez
|
 Re: Kde to je
|
| 13.11.2011 19:28:49 |
|
 |
|
Lenny
Autor
Příspěvky: 9876 Bydliště: na levém břehu Dunaje
|
 Re: Kde to je
xcav8 píše: Zkusím střelit od boku. D1 u obce Bělčice, směr na Brno. Tam je to ve stoupání, navíc by musely být skály vpravo. Max píše: Ja bych tipnul D5 smer Plzen, nekde mezi Rokycanama a Mytem, ale taky je to opravdu strileni od boku, neb ta fotka mi nepride tak stara - rek bych prvni polovinu 90. let ale mozna me to napadlo jenom kvuli tomu asfaltu D5 to taky není, a je to starší než 90. léta. jeni013 píše: A tady? - směr Brno. To by na fotce musel být nadjezd  Tož snažte se chlapi 
_________________ D47 už máme, teď ještě D48 Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
|
| 13.11.2011 19:57:01 |
|
 |
|
siesa
Příspěvky: 1223 Bydliště: R43
|
 Re: Kde to je
|
| 13.11.2011 20:34:09 |
|
 |
|
Lenny
Autor
Příspěvky: 9876 Bydliště: na levém břehu Dunaje
|
 Re: Kde to je
Lenny píše: Tak další historický kousek ze zdrojů ŘSD. mbmat samozřejmě mlčí, bo jsem mu to prozradil.  Je to stavba D1 009 Soutice - Loket a dle mě by to mělo být zde směr Praha
_________________ D47 už máme, teď ještě D48 Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
|
| 22.12.2011 22:40:16 |
|
|