Právě je 27.4.2021 10:06:12




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1568 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20 ... 63  Další
 Kde to bylo ... 
Autor Zpráva
Autor

Příspěvky: 9876
Bydliště: na levém břehu Dunaje
Příspěvek Re: Kde to je
A dáme si vánoční dárek. Odkud je tento kousek? :jidlo:


Přílohy:
D101-5-3_020.jpg
D101-5-3_020.jpg [ 109.17 KiB | Zobrazeno 4124 krát ]

_________________
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
24.12.2011 17:46:10
Profil
Autor

Příspěvky: 1632
Bydliště: Praha
Příspěvek Re: Kde to je
Olomouc, dnes zhruba někde pod estakádou na průtahu, odhadem tak první polovina osmdesátých let?


24.12.2011 21:18:06
Profil
Autor

Příspěvky: 9876
Bydliště: na levém břehu Dunaje
Příspěvek Re: Kde to je
Olomouc to není, ale léta sedí.

_________________
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)


27.12.2011 1:11:54
Profil
 

Příspěvky: 2149
Příspěvek Re: Kde to je
Prostejov, asi odtud?
http://mapy.cz/s/2Jrt


27.12.2011 10:00:05
Profil
Autor

Příspěvky: 9876
Bydliště: na levém břehu Dunaje
Příspěvek Re: Kde to je
přesně tak ;)

_________________
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)


28.1.2012 23:47:41
Profil
 

Příspěvky: 406
Bydliště: Beroun nad Mží
Příspěvek Re: Kde to je
Tak popojedem
Ač se jednalo o přeložku, mohli se po téhle silnici řidiči svézt jen pár let. Copak je to za silnici a kde jí najdete?
Příloha:
eaa0321cc7_43882419_o2.jpg
eaa0321cc7_43882419_o2.jpg [ 105.9 KiB | Zobrazeno 3672 krát ]

_________________
Z denního tisku
Průboj 18.12.1964 U Lovosic dali včera do užívání novou silnici. Motoristům umožní na trase Teplice—Praha jízdu mimo město Lovosice. Silnice, jež se v budoucnu stane levým pruhem dálnice Praha—Drážďany, vede západně od Lovosic...


20.2.2012 16:56:09
Profil
 

Příspěvky: 1262
Bydliště: Praha
Příspěvek Re: Kde to je
Nad závěrným svahem dolu ČSA?


20.2.2012 16:57:44
Profil
Autor

Příspěvky: 5076
Příspěvek Re: Kde to je
... po pár stech metrech přerušená sesuvy a pokračující dále pod zámkem Jezeří, taky mě to napadlo :) Ten kopec by mohl být Žeberk.

_________________
KlarArt


20.2.2012 17:27:46
Profil
 

Příspěvky: 406
Bydliště: Beroun nad Mží
Příspěvek Re: Kde to je
Kubajsu píše:
Nad závěrným svahem dolu ČSA?

mapman píše:
... po pár stech metrech přerušená sesuvy a pokračující dále pod zámkem Jezeří, taky mě to napadlo :) Ten kopec by mohl být Žeberk.

To nějak znáte :o
Snímek byl pořízen zhruba z tohoto místa a jedná se o přeložku silnice I/13 mezi Jirkovem a Litvínovem kousek za Vysokou Pecí. Silnice pokračuje ještě zhruba 2 km, poté je na cca 1,5 km přerušena lomem a z druhé strany se za bývalými Albrechticemi napojí na původní trasu a pokračuje směrem k Černicím,.
Tzv. podkrušnohorská magistrála byla budována v 70-tých letech a v tomto úseku odvedla dopravu z dnes již neexistujících obcí Kundratice a Albrechtice, zároveň patrně měla být jednou z páteřních komunikací v podkrušnohoří z důvodu zániku stávajících silnic v souvislosti s postupující těžbou. Doba ovšem plány měnila a postupující těžba lomu ČSA přerušila tuto komunikaci pod zámkem Jezeří, silnice I/13 byla přeložena do stávající trasy na Ervěnický koridor a dále přes Most a Bílinu. Původní silnice I/13 byla přestavována ještě mezi Horním Jiřetínem a Litvínovem včetně trasy v Litvínově, a potom také v úseku Osek - Hrob - Dubí (dnes I/27).
Jestli někdo ví něco víc k doplnění či opravení mých údajů, ať se nestydí a řekne to 8-)

_________________
Z denního tisku
Průboj 18.12.1964 U Lovosic dali včera do užívání novou silnici. Motoristům umožní na trase Teplice—Praha jízdu mimo město Lovosice. Silnice, jež se v budoucnu stane levým pruhem dálnice Praha—Drážďany, vede západně od Lovosic...


21.2.2012 12:10:40
Profil
 

Příspěvky: 1262
Bydliště: Praha
Příspěvek Re: Kde to je
Tak snad ještě, že většina silnice "odjíždí" do dolu, jak jde poznat podle zhlaví (betonový sokl) hlubokých pozorovacích vrtů nacházejících se vysoko nad terénem... Fotku bohužel zrovna nemám...


21.2.2012 14:27:20
Profil
 

Příspěvky: 1223
Bydliště: R43
Příspěvek Re: Kde to je
Kubajsu píše:
Tak snad ještě, že většina silnice "odjíždí" do dolu, jak jde poznat podle zhlaví (betonový sokl) hlubokých pozorovacích vrtů nacházejících se vysoko nad terénem... Fotku bohužel zrovna nemám...

To by me zajimalo... Zkus foto sehnat, Kubasu ;) Popr. nejake dalsi info...


22.2.2012 19:02:46
Profil
 

Příspěvky: 1262
Bydliště: Praha
Příspěvek Re: Kde to bylo ...
Vrt cca 5m od silnice směrem do svahu:
http://kubajsu.rajce.idnes.cz/nastenka#P1010152.jpg


23.2.2012 12:43:45
Profil
 

Příspěvky: 1223
Bydliště: R43
Příspěvek Re: Kde to bylo ...
Jo diky... pekna fotka.. i ten mirne opilej lesik kolem je jasnej :)
Jinak pro zajemce prikladam zajimavej dvojclanek o rizikach postupu hnedouhelneho velkolomu jeste vice pod patu krusnohorskeho svahu:
http://www.geolog.cz/odborne_clanky/Jezeri/Jezeri_1.pdf
http://www.geolog.cz/odborne_clanky/Jezeri/Jezeri_2.pdf
Nejsem zadnej zastance konce povrchove tezby uhli v severnich Cechach, ale nechapu, ze si aktiviste bojujici za zachovani podkrusnohorskych obci nenajdou i nejake nezpochybnitelne inzenyrsko-geologicke argumenty proti dalsimu prolamovani limitu...
(omluva za tezkej OT..)


23.2.2012 13:15:26
Profil
Autor

Příspěvky: 6415
Bydliště: Ostrava a okolí
Příspěvek Re: Kde to bylo ...
Napovím, úplně to nekoresponduje s názvem, neb silnice stále je
Příloha:
hadej2.jpg
hadej2.jpg [ 220.61 KiB | Zobrazeno 3289 krát ]

_________________
R48 -> D48 se podařilo!


25.2.2012 17:55:53
Profil ICQ
Autor

Příspěvky: 5076
Příspěvek Re: Kde to bylo ...
Ale koresponduje, foto je rozhodně starší než rok 2000, takže se ptáme kde to takhle vypadalo před xx lety :) Já bych to tipoval někde u Lipníka.

_________________
KlarArt


25.2.2012 18:02:40
Profil
Autor

Příspěvky: 6415
Bydliště: Ostrava a okolí
Příspěvek Re: Kde to bylo ...
OK, jinak jste blízko pane. ;)

_________________
R48 -> D48 se podařilo!


25.2.2012 18:05:16
Profil ICQ
Online
 

Příspěvky: 2522
Příspěvek Re: Kde to bylo ...
mapman píše:
Ale koresponduje, foto je rozhodně starší než rok 2000, takže se ptáme kde to takhle vypadalo před xx lety :) Já bych to tipoval někde u Lipníka.


Tam nebyly tři pruhy, ne? Na tohle jsem fakt zvědavej :jidlo:


25.2.2012 18:05:55
Profil
Autor

Příspěvky: 5076
Příspěvek Re: Kde to bylo ...
Obchvat Dolního Újezda na tehdejší I/35. Foceno odsud: http://g.co/maps/uy83b

_________________
KlarArt


25.2.2012 18:06:59
Profil
Online
 

Příspěvky: 2522
Příspěvek Re: Kde to bylo ...
No, už jsem ani nestihl napravit své pochybení. To už je taky let, co se tamtudy nejezdí...


25.2.2012 18:08:21
Profil
Autor

Příspěvky: 6415
Bydliště: Ostrava a okolí
Příspěvek Re: Kde to bylo ...
Je to tak, to bylo rychlé.
Dávám další
Příloha:
hadej.jpg
hadej.jpg [ 189.31 KiB | Zobrazeno 3290 krát ]

_________________
R48 -> D48 se podařilo!


25.2.2012 18:08:41
Profil ICQ
Autor

Příspěvky: 9876
Bydliště: na levém břehu Dunaje
Příspěvek Re: Kde to bylo ...
kategorie S 26,5 a realizováno do roku 1983. Dnes jsou svodidla ve středáku. to snad musí napovědět, kde to tak je ;)

_________________
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)


28.2.2012 20:57:29
Profil
Autor

Příspěvky: 9876
Bydliště: na levém břehu Dunaje
Příspěvek Re: Kde to bylo ...
Dnes to tam vypadá takto.


Přílohy:
DSC_2757.jpg
DSC_2757.jpg [ 136.19 KiB | Zobrazeno 3056 krát ]

_________________
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
1.3.2012 20:43:56
Profil
 

Příspěvky: 790
Příspěvek Re: Kde to bylo ...
a já jsem si stále říkal, že ten plynojem v dálce jsem už někde viděl ... vypadá těď takto
(a ta druhá budova v dálce už nestojí)
Příloha:
plynojem.jpg
plynojem.jpg [ 155.21 KiB | Zobrazeno 3029 krát ]


1.3.2012 22:23:47
Profil
 

Příspěvky: 575
Příspěvek Re: Kde to bylo ...
Já tam v dálce ani žádnou budovu nerozeznal, dobře ty. ;)

_________________
Volkswagen Golf V 1.9 TDI


2.3.2012 9:08:41
Profil
 

Příspěvky: 1332
Příspěvek Re: Kde to bylo ...
multi píše:
Já tam v dálce ani žádnou budovu nerozeznal, dobře ty. ;)

Já si to i přiblížil a taky nic. Bože nikdo to neví tak nás už nenapínejte :D
Ale podle fotky z ptačí perspektivy, kterou maj mapy.cz jen v Praze, Brně a Ostravě, a protože v Praze to bejt nemuže tak si tipnu něde v Ostravě.


2.3.2012 18:35:27
Profil ICQ
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1568 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20 ... 63  Další




Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Český překlad – phpBB.cz