| Autor |
Zpráva |
|
Lenny
Autor
Příspěvky: 9876 Bydliště: na levém břehu Dunaje
|
 Re: Kde to je
A dáme si vánoční dárek. Odkud je tento kousek? 
Přílohy:
D101-5-3_020.jpg [ 109.17 KiB | Zobrazeno 4124 krát ]
_________________ D47 už máme, teď ještě D48 Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
|
| 24.12.2011 17:46:10 |
|
 |
|
pp21
Autor
Příspěvky: 1632 Bydliště: Praha
|
 Re: Kde to je
Olomouc, dnes zhruba někde pod estakádou na průtahu, odhadem tak první polovina osmdesátých let?
|
| 24.12.2011 21:18:06 |
|
 |
|
Lenny
Autor
Příspěvky: 9876 Bydliště: na levém břehu Dunaje
|
 Re: Kde to je
Olomouc to není, ale léta sedí.
_________________ D47 už máme, teď ještě D48 Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
|
| 27.12.2011 1:11:54 |
|
 |
|
balance
Příspěvky: 2149
|
 Re: Kde to je
Prostejov, asi odtud? http://mapy.cz/s/2Jrt
|
| 27.12.2011 10:00:05 |
|
 |
|
Lenny
Autor
Příspěvky: 9876 Bydliště: na levém břehu Dunaje
|
 Re: Kde to je
přesně tak 
_________________ D47 už máme, teď ještě D48 Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
|
| 28.1.2012 23:47:41 |
|
 |
|
Vizi
Příspěvky: 406 Bydliště: Beroun nad Mží
|
 Re: Kde to je
Tak popojedem Ač se jednalo o přeložku, mohli se po téhle silnici řidiči svézt jen pár let. Copak je to za silnici a kde jí najdete? Příloha:
eaa0321cc7_43882419_o2.jpg [ 105.9 KiB | Zobrazeno 3672 krát ]
_________________ Z denního tisku Průboj 18.12.1964 U Lovosic dali včera do užívání novou silnici. Motoristům umožní na trase Teplice—Praha jízdu mimo město Lovosice. Silnice, jež se v budoucnu stane levým pruhem dálnice Praha—Drážďany, vede západně od Lovosic...
|
| 20.2.2012 16:56:09 |
|
 |
|
Kubajsu
Příspěvky: 1262 Bydliště: Praha
|
 Re: Kde to je
Nad závěrným svahem dolu ČSA?
|
| 20.2.2012 16:57:44 |
|
 |
|
mapman
Autor
Příspěvky: 5076
|
 Re: Kde to je
... po pár stech metrech přerušená sesuvy a pokračující dále pod zámkem Jezeří, taky mě to napadlo  Ten kopec by mohl být Žeberk.
_________________ KlarArt
|
| 20.2.2012 17:27:46 |
|
 |
|
Vizi
Příspěvky: 406 Bydliště: Beroun nad Mží
|
 Re: Kde to je
Kubajsu píše: Nad závěrným svahem dolu ČSA? mapman píše: ... po pár stech metrech přerušená sesuvy a pokračující dále pod zámkem Jezeří, taky mě to napadlo  Ten kopec by mohl být Žeberk. To nějak znáte Snímek byl pořízen zhruba z tohoto místa a jedná se o přeložku silnice I/13 mezi Jirkovem a Litvínovem kousek za Vysokou Pecí. Silnice pokračuje ještě zhruba 2 km, poté je na cca 1,5 km přerušena lomem a z druhé strany se za bývalými Albrechticemi napojí na původní trasu a pokračuje směrem k Černicím,. Tzv. podkrušnohorská magistrála byla budována v 70-tých letech a v tomto úseku odvedla dopravu z dnes již neexistujících obcí Kundratice a Albrechtice, zároveň patrně měla být jednou z páteřních komunikací v podkrušnohoří z důvodu zániku stávajících silnic v souvislosti s postupující těžbou. Doba ovšem plány měnila a postupující těžba lomu ČSA přerušila tuto komunikaci pod zámkem Jezeří, silnice I/13 byla přeložena do stávající trasy na Ervěnický koridor a dále přes Most a Bílinu. Původní silnice I/13 byla přestavována ještě mezi Horním Jiřetínem a Litvínovem včetně trasy v Litvínově, a potom také v úseku Osek - Hrob - Dubí (dnes I/27). Jestli někdo ví něco víc k doplnění či opravení mých údajů, ať se nestydí a řekne to 
_________________ Z denního tisku Průboj 18.12.1964 U Lovosic dali včera do užívání novou silnici. Motoristům umožní na trase Teplice—Praha jízdu mimo město Lovosice. Silnice, jež se v budoucnu stane levým pruhem dálnice Praha—Drážďany, vede západně od Lovosic...
|
| 21.2.2012 12:10:40 |
|
 |
|
Kubajsu
Příspěvky: 1262 Bydliště: Praha
|
 Re: Kde to je
Tak snad ještě, že většina silnice "odjíždí" do dolu, jak jde poznat podle zhlaví (betonový sokl) hlubokých pozorovacích vrtů nacházejících se vysoko nad terénem... Fotku bohužel zrovna nemám...
|
| 21.2.2012 14:27:20 |
|
 |
|
siesa
Příspěvky: 1223 Bydliště: R43
|
 Re: Kde to je
Kubajsu píše: Tak snad ještě, že většina silnice "odjíždí" do dolu, jak jde poznat podle zhlaví (betonový sokl) hlubokých pozorovacích vrtů nacházejících se vysoko nad terénem... Fotku bohužel zrovna nemám... To by me zajimalo... Zkus foto sehnat, Kubasu  Popr. nejake dalsi info...
|
| 22.2.2012 19:02:46 |
|
 |
|
Kubajsu
Příspěvky: 1262 Bydliště: Praha
|
 Re: Kde to bylo ...
|
| 23.2.2012 12:43:45 |
|
 |
|
siesa
Příspěvky: 1223 Bydliště: R43
|
 Re: Kde to bylo ...
Jo diky... pekna fotka.. i ten mirne opilej lesik kolem je jasnej  Jinak pro zajemce prikladam zajimavej dvojclanek o rizikach postupu hnedouhelneho velkolomu jeste vice pod patu krusnohorskeho svahu: http://www.geolog.cz/odborne_clanky/Jezeri/Jezeri_1.pdfhttp://www.geolog.cz/odborne_clanky/Jezeri/Jezeri_2.pdfNejsem zadnej zastance konce povrchove tezby uhli v severnich Cechach, ale nechapu, ze si aktiviste bojujici za zachovani podkrusnohorskych obci nenajdou i nejake nezpochybnitelne inzenyrsko-geologicke argumenty proti dalsimu prolamovani limitu... (omluva za tezkej OT..)
|
| 23.2.2012 13:15:26 |
|
 |
|
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6415 Bydliště: Ostrava a okolí
|
 Re: Kde to bylo ...
Napovím, úplně to nekoresponduje s názvem, neb silnice stále je Příloha:
hadej2.jpg [ 220.61 KiB | Zobrazeno 3289 krát ]
_________________ R48 -> D48 se podařilo!
|
| 25.2.2012 17:55:53 |
|
 |
|
mapman
Autor
Příspěvky: 5076
|
 Re: Kde to bylo ...
Ale koresponduje, foto je rozhodně starší než rok 2000, takže se ptáme kde to takhle vypadalo před xx lety  Já bych to tipoval někde u Lipníka.
_________________ KlarArt
|
| 25.2.2012 18:02:40 |
|
 |
|
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6415 Bydliště: Ostrava a okolí
|
 Re: Kde to bylo ...
OK, jinak jste blízko pane. 
_________________ R48 -> D48 se podařilo!
|
| 25.2.2012 18:05:16 |
|
 |
|
michal
Příspěvky: 2522
|
 Re: Kde to bylo ...
mapman píše: Ale koresponduje, foto je rozhodně starší než rok 2000, takže se ptáme kde to takhle vypadalo před xx lety  Já bych to tipoval někde u Lipníka. Tam nebyly tři pruhy, ne? Na tohle jsem fakt zvědavej 
|
| 25.2.2012 18:05:55 |
|
 |
|
mapman
Autor
Příspěvky: 5076
|
 Re: Kde to bylo ...
Obchvat Dolního Újezda na tehdejší I/35. Foceno odsud: http://g.co/maps/uy83b
_________________ KlarArt
|
| 25.2.2012 18:06:59 |
|
 |
|
michal
Příspěvky: 2522
|
 Re: Kde to bylo ...
No, už jsem ani nestihl napravit své pochybení. To už je taky let, co se tamtudy nejezdí...
|
| 25.2.2012 18:08:21 |
|
 |
|
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6415 Bydliště: Ostrava a okolí
|
 Re: Kde to bylo ...
Je to tak, to bylo rychlé. Dávám další Příloha:
hadej.jpg [ 189.31 KiB | Zobrazeno 3290 krát ]
_________________ R48 -> D48 se podařilo!
|
| 25.2.2012 18:08:41 |
|
 |
|
Lenny
Autor
Příspěvky: 9876 Bydliště: na levém břehu Dunaje
|
 Re: Kde to bylo ...
kategorie S 26,5 a realizováno do roku 1983. Dnes jsou svodidla ve středáku. to snad musí napovědět, kde to tak je 
_________________ D47 už máme, teď ještě D48 Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
|
| 28.2.2012 20:57:29 |
|
 |
|
Lenny
Autor
Příspěvky: 9876 Bydliště: na levém břehu Dunaje
|
 Re: Kde to bylo ...
Dnes to tam vypadá takto.
Přílohy:
DSC_2757.jpg [ 136.19 KiB | Zobrazeno 3056 krát ]
_________________ D47 už máme, teď ještě D48 Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
|
| 1.3.2012 20:43:56 |
|
 |
|
hiob
Příspěvky: 790
|
 Re: Kde to bylo ...
a já jsem si stále říkal, že ten plynojem v dálce jsem už někde viděl ... vypadá těď takto (a ta druhá budova v dálce už nestojí) Příloha:
plynojem.jpg [ 155.21 KiB | Zobrazeno 3029 krát ]
|
| 1.3.2012 22:23:47 |
|
 |
|
multi
Příspěvky: 575
|
 Re: Kde to bylo ...
Já tam v dálce ani žádnou budovu nerozeznal, dobře ty. 
_________________ Volkswagen Golf V 1.9 TDI
|
| 2.3.2012 9:08:41 |
|
 |
|
mbmat
Příspěvky: 1332
|
 Re: Kde to bylo ...
multi píše: Já tam v dálce ani žádnou budovu nerozeznal, dobře ty.  Já si to i přiblížil a taky nic. Bože nikdo to neví tak nás už nenapínejte Ale podle fotky z ptačí perspektivy, kterou maj mapy.cz jen v Praze, Brně a Ostravě, a protože v Praze to bejt nemuže tak si tipnu něde v Ostravě.
|
| 2.3.2012 18:35:27 |
|
|