České dálnice > Diskusní fórum
http://forum.ceskedalnice.cz/

Kde to bylo ...
http://forum.ceskedalnice.cz/viewtopic.php?f=143&t=1990
Stránka 28 z 63

Autor:  Standa [ 12.4.2013 7:45:03 ]
Předmět příspěvku:  Re: Kde to bylo ...

Přiznám se, že jsem myslel, že je to jinde, protože mi tam dole chyběla voda (rameno Želivky). Ale tahle nádrž není Želivka a byla napuštěna až později, tak díky za motivaci k rozšíření obzorů :) !

Autor:  mapman [ 12.4.2013 8:02:06 ]
Předmět příspěvku:  Re: Kde to bylo ...

Ale ne, tady v tom místě to už je Želivka, Němčická nádrž je výše, po hrázi vede silnice III. třídy 11217 z Bernartic do Keblova...

Autor:  Vizi [ 12.4.2013 9:10:46 ]
Předmět příspěvku:  Re: Kde to bylo ...

Tak tak, to už je vodní nádrž Švihov neboli Želivka a dole teče Sedlický potok, přítok říčky Želivka. Vzdutí přehrady ještě není vidět, protože ta byla napouštěna postupně a do provozu byla uvedena (včetně úpravny vody a přivaděče) již při částečném napuštění. Je zajímavé že se tato skutečnost z nějakého důvodu neuvádí, já prvně objevil ne zcela napuštěnou přehradu na jedné starší turistické mapě a celkem jsem musel hledat abych si ověřil jak to bylo.

Autor:  Standa [ 12.4.2013 10:15:01 ]
Předmět příspěvku:  Re: Kde to bylo ...

Aha! Mě popletla ta mapka na Wikipedii, jenže tam není vodní dílo, ale povodí potoka včetně části, co už je dnes součástí Želivky.

Autor:  siesa [ 12.4.2013 12:59:24 ]
Předmět příspěvku:  Re: Kde to bylo ...

Jojo...mate pravdu...foceno je to ve smeru na Prahu. Nechal jsem se zmast. I podle presvetleni fotky v levem hornim rohu je jasne, ze to musi byt pohled na zapad....

Autor:  Lenny [ 21.4.2013 20:56:32 ]
Předmět příspěvku:  Re: Kde to bylo ...

Správně je směr Praha, most Sedlice, foceno z kabelového jeřábu.

Další kolo je zde:

Přílohy:
XX_31.jpg
XX_31.jpg [ 310.45 KiB | Zobrazeno 4057 krát ]

Autor:  michal [ 22.4.2013 8:27:23 ]
Předmět příspěvku:  Re: Kde to bylo ...

Můj tip:

http://www.mapy.cz/#t=r&x=14.786638&y=49.870731&z=13&rp=m&m=95Ax1xWmg0&l=16

Kdo chce hádat, ať to neotvírá :D

Autor:  Lenny [ 27.4.2013 16:56:11 ]
Předmět příspěvku:  Re: Kde to bylo ...

Správně. Dneska tam zavazeji protihlukové stěny a vegetace. Teď něco zimního.

Přílohy:
silnice.jpg
silnice.jpg [ 254.29 KiB | Zobrazeno 3883 krát ]

Autor:  _jan91 [ 27.4.2013 20:30:18 ]
Předmět příspěvku:  Re: Kde to bylo ...

http://maps.google.cz/?ll=49.903584,14. ... ,,0,0&z=17 ???

Autor:  Lenny [ 28.4.2013 18:00:04 ]
Předmět příspěvku:  Re: Kde to bylo ...

To bylo rychlé a co toto:

Přílohy:
S_013.jpg
S_013.jpg [ 213.79 KiB | Zobrazeno 3773 krát ]

Autor:  Pavel_t [ 1.5.2013 23:11:39 ]
Předmět příspěvku:  Re: Kde to bylo ...

Lenny píše:
To bylo rychlé a co toto:

Presne misto nevim ale tipuji zacatek 90tych let a D8 nekde blizko u Prahy. Resp. myslim, ze vim i misto ale na street view jsem jej nenasel a tam kde jsme nasel pravdepodobne misto tak ma most jine pilire.

Autor:  Dr.Fe1 [ 2.5.2013 1:09:21 ]
Předmět příspěvku:  Re: Kde to bylo ...

Je to tady:

http://www.mapy.cz/#x=16.349709&y=49.25 ... 2.001964_6

Autor:  Lenny [ 12.5.2013 19:08:47 ]
Předmět příspěvku:  Re: Kde to bylo ...


Taky si říkám.

Teď pro změnu něco barevného :jidlo:

Přílohy:
silnice.jpg
silnice.jpg [ 400.75 KiB | Zobrazeno 3512 krát ]

Autor:  mapman [ 12.5.2013 19:18:51 ]
Předmět příspěvku:  Re: Kde to bylo ...

Když jsem tímhle místem jel posledně, tak tam probíhala rekonstrukce opěrné zdi... Jo a taky jsem v tom klesání jednou jel za nějakou starou vejtřaskou a tuše nějaký problém jsem si raděj držel větší odstup - no pak to příšlo - upadl z ní vejfuk a bůhví co ještě a měl jsem co dělat abych to objel - jet blíž, měl jsem málem po autě ...

Autor:  Vizi [ 12.5.2013 19:47:01 ]
Předmět příspěvku:  Re: Kde to bylo ...

Ale původní silnice se zatáčkami byla stejně hezčí, taková pěkná technická pasáž :-)

Autor:  michal [ 12.5.2013 20:11:04 ]
Předmět příspěvku:  Re: Kde to bylo ...

Vizi píše:
Ale původní silnice se zatáčkami byla stejně hezčí, taková pěkná technická pasáž :-)


Jestli to je to, co si myslím, tak 300 zatáček Gustava Havla hadr :D

Autor:  dvs [ 15.5.2013 15:25:21 ]
Předmět příspěvku:  Re: Kde to bylo ...

Není to toto místo http://maps.google.cz/?ll=50.598303,13. ... 48.28,,0,0

Autor:  siesa [ 15.5.2013 15:29:33 ]
Předmět příspěvku:  Re: Kde to bylo ...


100% ano

Autor:  Vizi [ 15.5.2013 17:28:55 ]
Předmět příspěvku:  Re: Kde to bylo ...


Tak tak, zářez silnice I/8 mezi Žalany a Úpořinami nahradil původní "technickou pasáž" této silnice přes Bžanský vrch

Autor:  Lenny [ 30.5.2013 21:19:35 ]
Předmět příspěvku:  Re: Kde to bylo ...

Něco z výšky, krásná to silnice. :jidlo:

Přílohy:
silnice.jpg
silnice.jpg [ 174.54 KiB | Zobrazeno 3224 krát ]

Autor:  JirkaS [ 30.5.2013 22:11:22 ]
Předmět příspěvku:  Re: Kde to bylo ...

Tady: http://goo.gl/maps/71IXo

Autor:  Sosa [ 31.5.2013 8:03:31 ]
Předmět příspěvku:  Re: Kde to bylo ...

Jo, v Hradci to s dopravou vždy uměli. Hlavně ty cyklostezky již za komára.

Autor:  jonáš [ 31.5.2013 10:57:19 ]
Předmět příspěvku:  Re: Kde to bylo ...

Jestli tam ty cykostezky spíš nezbyly jako přežitek bejvalejch dob. Realizace sice až od šedesátých let, ale víceméně dle předválečných plánů .. a dost místa kolem a rovina, to se to pak řádí.

Autor:  JirkaS [ 31.5.2013 17:29:56 ]
Předmět příspěvku:  Re: Kde to bylo ...

jonáš píše:
Jestli tam ty cykostezky spíš nezbyly jako přežitek bejvalejch dob. Realizace sice až od šedesátých let, ale víceméně dle předválečných plánů .. a dost místa kolem a rovina, to se to pak řádí.
Nemyslím si, že by to bylo na základě předválečných plánů, navíc ty nebyly prováděcím projektem a zrušit cyklostezku kvůli úsporám by se určitě hodilo. Ale v Hradci to prostě fungovalo, o kus dál v Pardubicích už ne.

Autor:  Lenny [ 2.6.2013 12:58:21 ]
Předmět příspěvku:  Re: Kde to bylo ...

Další hezký kousek :jidlo:

Přílohy:
silnice.jpg
silnice.jpg [ 344.49 KiB | Zobrazeno 3023 krát ]

Stránka 28 z 63 Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/