| České dálnice > Diskusní fórum http://forum.ceskedalnice.cz/ |
|
| Kde to bylo ... http://forum.ceskedalnice.cz/viewtopic.php?f=143&t=1990 |
Stránka 28 z 63 |
| Autor: | Standa [ 12.4.2013 7:45:03 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Kde to bylo ... |
Přiznám se, že jsem myslel, že je to jinde, protože mi tam dole chyběla voda (rameno Želivky). Ale tahle nádrž není Želivka a byla napuštěna až později, tak díky za motivaci k rozšíření obzorů |
|
| Autor: | mapman [ 12.4.2013 8:02:06 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Kde to bylo ... |
Ale ne, tady v tom místě to už je Želivka, Němčická nádrž je výše, po hrázi vede silnice III. třídy 11217 z Bernartic do Keblova... |
|
| Autor: | Vizi [ 12.4.2013 9:10:46 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Kde to bylo ... |
Tak tak, to už je vodní nádrž Švihov neboli Želivka a dole teče Sedlický potok, přítok říčky Želivka. Vzdutí přehrady ještě není vidět, protože ta byla napouštěna postupně a do provozu byla uvedena (včetně úpravny vody a přivaděče) již při částečném napuštění. Je zajímavé že se tato skutečnost z nějakého důvodu neuvádí, já prvně objevil ne zcela napuštěnou přehradu na jedné starší turistické mapě a celkem jsem musel hledat abych si ověřil jak to bylo. |
|
| Autor: | Standa [ 12.4.2013 10:15:01 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Kde to bylo ... |
Aha! Mě popletla ta mapka na Wikipedii, jenže tam není vodní dílo, ale povodí potoka včetně části, co už je dnes součástí Želivky. |
|
| Autor: | siesa [ 12.4.2013 12:59:24 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Kde to bylo ... |
Jojo...mate pravdu...foceno je to ve smeru na Prahu. Nechal jsem se zmast. I podle presvetleni fotky v levem hornim rohu je jasne, ze to musi byt pohled na zapad.... |
|
| Autor: | Lenny [ 21.4.2013 20:56:32 ] | ||
| Předmět příspěvku: | Re: Kde to bylo ... | ||
Správně je směr Praha, most Sedlice, foceno z kabelového jeřábu. Další kolo je zde:
|
|||
| Autor: | michal [ 22.4.2013 8:27:23 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Kde to bylo ... |
Můj tip: http://www.mapy.cz/#t=r&x=14.786638&y=49.870731&z=13&rp=m&m=95Ax1xWmg0&l=16 Kdo chce hádat, ať to neotvírá |
|
| Autor: | Lenny [ 27.4.2013 16:56:11 ] | ||
| Předmět příspěvku: | Re: Kde to bylo ... | ||
Správně. Dneska tam zavazeji protihlukové stěny a vegetace. Teď něco zimního.
|
|||
| Autor: | _jan91 [ 27.4.2013 20:30:18 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Kde to bylo ... |
http://maps.google.cz/?ll=49.903584,14. ... ,,0,0&z=17 ??? |
|
| Autor: | Lenny [ 28.4.2013 18:00:04 ] | ||
| Předmět příspěvku: | Re: Kde to bylo ... | ||
To bylo rychlé a co toto:
|
|||
| Autor: | Pavel_t [ 1.5.2013 23:11:39 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Kde to bylo ... |
Lenny píše: To bylo rychlé a co toto: Presne misto nevim ale tipuji zacatek 90tych let a D8 nekde blizko u Prahy. Resp. myslim, ze vim i misto ale na street view jsem jej nenasel a tam kde jsme nasel pravdepodobne misto tak ma most jine pilire. |
|
| Autor: | Dr.Fe1 [ 2.5.2013 1:09:21 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Kde to bylo ... |
Je to tady: http://www.mapy.cz/#x=16.349709&y=49.25 ... 2.001964_6 |
|
| Autor: | Lenny [ 12.5.2013 19:08:47 ] | ||
| Předmět příspěvku: | Re: Kde to bylo ... | ||
Dr.Fe1 píše: Taky si říkám. Teď pro změnu něco barevného
|
|||
| Autor: | mapman [ 12.5.2013 19:18:51 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Kde to bylo ... |
Když jsem tímhle místem jel posledně, tak tam probíhala rekonstrukce opěrné zdi... Jo a taky jsem v tom klesání jednou jel za nějakou starou vejtřaskou a tuše nějaký problém jsem si raděj držel větší odstup - no pak to příšlo - upadl z ní vejfuk a bůhví co ještě a měl jsem co dělat abych to objel - jet blíž, měl jsem málem po autě ... |
|
| Autor: | Vizi [ 12.5.2013 19:47:01 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Kde to bylo ... |
Ale původní silnice se zatáčkami byla stejně hezčí, taková pěkná technická pasáž |
|
| Autor: | michal [ 12.5.2013 20:11:04 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Kde to bylo ... |
Vizi píše: Ale původní silnice se zatáčkami byla stejně hezčí, taková pěkná technická pasáž Jestli to je to, co si myslím, tak 300 zatáček Gustava Havla hadr |
|
| Autor: | dvs [ 15.5.2013 15:25:21 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Kde to bylo ... |
Není to toto místo http://maps.google.cz/?ll=50.598303,13. ... 48.28,,0,0 |
|
| Autor: | siesa [ 15.5.2013 15:29:33 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Kde to bylo ... |
dvs píše: Není to toto místo http://maps.google.cz/?ll=50.598303,13. ... 48.28,,0,0 100% ano |
|
| Autor: | Vizi [ 15.5.2013 17:28:55 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Kde to bylo ... |
dvs píše: Není to toto místo http://maps.google.cz/?ll=50.598303,13. ... 48.28,,0,0 Tak tak, zářez silnice I/8 mezi Žalany a Úpořinami nahradil původní "technickou pasáž" této silnice přes Bžanský vrch |
|
| Autor: | Lenny [ 30.5.2013 21:19:35 ] | ||
| Předmět příspěvku: | Re: Kde to bylo ... | ||
Něco z výšky, krásná to silnice.
|
|||
| Autor: | JirkaS [ 30.5.2013 22:11:22 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Kde to bylo ... |
Tady: http://goo.gl/maps/71IXo |
|
| Autor: | Sosa [ 31.5.2013 8:03:31 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Kde to bylo ... |
Jo, v Hradci to s dopravou vždy uměli. Hlavně ty cyklostezky již za komára. |
|
| Autor: | jonáš [ 31.5.2013 10:57:19 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Kde to bylo ... |
Jestli tam ty cykostezky spíš nezbyly jako přežitek bejvalejch dob. Realizace sice až od šedesátých let, ale víceméně dle předválečných plánů .. a dost místa kolem a rovina, to se to pak řádí. |
|
| Autor: | JirkaS [ 31.5.2013 17:29:56 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Kde to bylo ... |
jonáš píše: Jestli tam ty cykostezky spíš nezbyly jako přežitek bejvalejch dob. Realizace sice až od šedesátých let, ale víceméně dle předválečných plánů .. a dost místa kolem a rovina, to se to pak řádí. |
|
| Autor: | Lenny [ 2.6.2013 12:58:21 ] | ||
| Předmět příspěvku: | Re: Kde to bylo ... | ||
Další hezký kousek
|
|||
| Stránka 28 z 63 | Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ |
|