České dálnice > Diskusní fórum
http://forum.ceskedalnice.cz/

Kde to bylo ...
http://forum.ceskedalnice.cz/viewtopic.php?f=143&t=1990
Stránka 36 z 63

Autor:  _jan91 [ 14.1.2014 17:58:06 ]
Předmět příspěvku:  Re: Kde to bylo ...

Nerad bych se mýlil ale jsem si celkem jistý, že je to foceno odtud (ve směru na Brno):
http://www.mapy.cz/#!x=14.700027&y=49.9 ... %C3%BDchod

Autor:  mapman [ 14.1.2014 18:54:52 ]
Předmět příspěvku:  Re: Kde to bylo ...

Jo jo, je to u Božkova, jenom kousek výš, foceno zhruba z místa dnešní malé odpočívky směr Praha.

Autor:  Sosa [ 15.1.2014 7:32:21 ]
Předmět příspěvku:  Re: Kde to bylo ...

mapman píše:
Jo jo, je to u Božkova, jenom kousek výš, foceno zhruba z místa dnešní malé odpočívky směr Praha.

A bylo foceno již za provozu, nebo před otevřením?

Autor:  mapman [ 15.1.2014 8:41:15 ]
Předmět příspěvku:  Re: Kde to bylo ...

To nám řekne Lenny ... ?

Autor:  Lenny [ 15.1.2014 16:54:27 ]
Předmět příspěvku:  Re: Kde to bylo ...

Řekl bych, že je to foceno v červnu 1971 před uvedením do provozu. Dále bych viděl, že fotograf stál na mobilní plošině nad dálnicí. U Božkova to je, ale není to směr Praha, ale Brno. http://mapy.cz/#!x=14.698331&y=49.92795 ... 9hpZVxXBhq

Autor:  mapman [ 15.1.2014 16:57:19 ]
Předmět příspěvku:  Re: Kde to bylo ...

Foceno z odpočívky směr Praha, tzn. z odpočívky ve směru na Prahu, foceno směr Brno, myslíme oba to samé...

Autor:  Lenny [ 15.1.2014 17:17:52 ]
Předmět příspěvku:  Re: Kde to bylo ...

Jsem si říkal, že bys to špatně určil.

Autor:  Lenny [ 16.1.2014 12:17:31 ]
Předmět příspěvku:  Re: Kde to bylo ...

Čtvrtek hádal by i krtek. :jidlo:

Přílohy:
silnice.jpg
silnice.jpg [ 147.45 KiB | Zobrazeno 4623 krát ]

Autor:  josifer [ 16.1.2014 17:50:30 ]
Předmět příspěvku:  Re: Kde to bylo ...

Že by http://goo.gl/maps/e5bgS ?

Autor:  monin [ 19.1.2014 8:51:09 ]
Předmět příspěvku:  Re: Kde to bylo ...

A co toto? To je současné Déčko, nebo je to eRko, které se nově povýší také na Déčko, či eRko, co nově spadne na lepší jedničku? http://youtu.be/tcS0d-QcwiI?t=1h37m36s :)
Jinak podle stavu rozestavěnosti této komunikace a toho, že už je evidetně v provozu, tak to by se alespoň i ta část toho nedostavěného úseku D8, dala taky zprovoznit, ne? :D

Autor:  MiKu [ 19.1.2014 15:09:43 ]
Předmět příspěvku:  Re: Kde to bylo ...

monin píše:
A co toto? To je současné Déčko, nebo je to eRko, které se nově povýší také na Déčko, či eRko, co nově spadne na lepší jedničku?
Už to tu myslím jednou bylo a není to ani jedno z toho tvého výčtu ;)
A že chybí svodidla ještě nemusí znamenat, že v té době nebyla hotová :)

Autor:  dvs [ 4.2.2014 20:43:15 ]
Předmět příspěvku:  Re: Kde to bylo ...

Kde to bylo? Edit: Dovolil jsem si přidat ještě jeden skoro totožný obrázek, který je kvalitnější a kolorovaný.

Přílohy:
Hadej4.jpg
Hadej4.jpg [ 240.7 KiB | Zobrazeno 4156 krát ]

Autor:  Bobek [ 5.2.2014 8:48:02 ]
Předmět příspěvku:  Re: Kde to bylo ...

Věž je úplně jasná... Takže ulice K mezi T a MN, levá strana stojí. :)

Autor:  Pavel Q [ 5.2.2014 9:56:06 ]
Předmět příspěvku:  Re: Kde to bylo ...

Proti rozšíření ulece tehdy dost vystupoval Klub za starou Prahu.

Autor:  JirkaS [ 5.2.2014 9:56:56 ]
Předmět příspěvku:  Re: Kde to bylo ...

A pořád je málo široká a zrovna v tomto místě se často stojí :-)

Autor:  Standa [ 5.2.2014 10:15:12 ]
Předmět příspěvku:  Re: Kde to bylo ...

JirkaS píše:
A pořád je málo široká a zrovna v tomto místě se často stojí :-)
A bude se stát ještě víc, až to bude jediný povolený příjezd na MN...

Autor:  jonáš [ 5.2.2014 10:20:15 ]
Předmět příspěvku:  Re: Kde to bylo ...

To je úplně jedno, jak je tam široká, když to blokuje semafor na rynečku ;-)
A až to bude jen příjezd a ne průjezd, tak intenzita naopak výrazně klesne, kor když se zruší parkoviště :lol:

Autor:  JirkaS [ 5.2.2014 16:00:27 ]
Předmět příspěvku:  Re: Kde to bylo ...

Standa píše:
A bude se stát ještě víc, až to bude jediný povolený příjezd na MN...
To nebude, na MN moc cílů není.

Autor:  dvs [ 5.2.2014 16:06:11 ]
Předmět příspěvku:  Re: Kde to bylo ...

Se zrušením těch parkovišť to asi nebude tak horké. Pro koho bývají ty parkoviště vyhrazená. Pak jsou ještě parkování v garážích a na dvorech.

Autor:  dvs [ 5.2.2014 21:47:15 ]
Předmět příspěvku:  Re: Kde to bylo ...

Tak jste to uhodli.
Je to místo, kde dnes ústí širší Karmelitská ulice na Malostranské náměstí na Malé Straně v Praze.
V roce 1896 tam byl zrealizován tzv. průlom U Klíčů hlavně kvůli tramvajovému spojení na Újezd. U Klíčů se jmenoval jeden z těch domů.

Ten barevný obrázek je akvarel Jansy
http://stary-web.zastarouprahu.cz/prage ... /jansa.htm
Na tom odkazu je ten náš obrázek a první obrázek Karmelitské s renesančním domem U Goliáše.

Zástavbu navrhoval klub za starou Prahu zrealizovat takto:
http://stary-web.zastarouprahu.cz/ruzne ... i.htm#obr4

Více obrázků před, po prokopání
http://www.starapraha.cz/historie-praha ... -klicu.php
http://www.starapraha.cz/pohlednice-pra ... -klicu.php

Nárožní dům s pozdně secesní dekoraci s několika kubistickými detaily nakonec navrhl architekt Ludvíka Kysela (1883-1960).
http://neviditelnypes.lidovky.cz/archit ... hitekt_wag

Můj názor: Kyselovi se ten průlom podařilo hodně dobře zahladit.

Autor:  dvs [ 5.2.2014 21:56:08 ]
Předmět příspěvku:  Re: Kde to bylo ...

Tak popojedem ! Kde to bylo?

Přílohy:
hadej5.jpg
hadej5.jpg [ 78.09 KiB | Zobrazeno 4007 krát ]

Autor:  JirkaS [ 5.2.2014 22:05:35 ]
Předmět příspěvku:  Re: Kde to bylo ...

Ve zkratce, ať může ještě někdo další tipovat. Mám pocit, že je to pohled ze S na RNa a dál na KN :-) Kromě kostelů toho moc na svém místě nezůstalo.

Autor:  Standa [ 6.2.2014 8:28:00 ]
Předmět příspěvku:  Re: Kde to bylo ...

JirkaS: Určitě máte pravdu, navíc ty bourací práce byly provedeny bez příslušných povolení a ani občanská sdružení neměla možnost se k nim vyjádřit ;) !

Autor:  JirkaS [ 6.2.2014 9:26:00 ]
Předmět příspěvku:  Re: Kde to bylo ...

Standa píše:
JirkaS: Určitě máte pravdu, navíc ty bourací práce byly provedeny bez příslušných povolení a ani občanská sdružení neměla možnost se k nim vyjádřit ;) !
Vzhledem k tomu, že největší procento z bourání zabrala věznice, tak povolení zaručeně bylo - přímo z Vídně :-)

Autor:  Standa [ 6.2.2014 9:36:28 ]
Předmět příspěvku:  Re: Kde to bylo ...

Aha, já měl za to, že se tam bouralo hlavně letecky!

Stránka 36 z 63 Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/