| České dálnice > Diskusní fórum http://forum.ceskedalnice.cz/ |
|
| Kde to bylo ... http://forum.ceskedalnice.cz/viewtopic.php?f=143&t=1990 |
Stránka 36 z 63 |
| Autor: | _jan91 [ 14.1.2014 17:58:06 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Kde to bylo ... |
Nerad bych se mýlil ale jsem si celkem jistý, že je to foceno odtud (ve směru na Brno): http://www.mapy.cz/#!x=14.700027&y=49.9 ... %C3%BDchod |
|
| Autor: | mapman [ 14.1.2014 18:54:52 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Kde to bylo ... |
Jo jo, je to u Božkova, jenom kousek výš, foceno zhruba z místa dnešní malé odpočívky směr Praha. |
|
| Autor: | Sosa [ 15.1.2014 7:32:21 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Kde to bylo ... |
mapman píše: Jo jo, je to u Božkova, jenom kousek výš, foceno zhruba z místa dnešní malé odpočívky směr Praha. A bylo foceno již za provozu, nebo před otevřením? |
|
| Autor: | mapman [ 15.1.2014 8:41:15 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Kde to bylo ... |
To nám řekne Lenny ... ? |
|
| Autor: | Lenny [ 15.1.2014 16:54:27 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Kde to bylo ... |
Řekl bych, že je to foceno v červnu 1971 před uvedením do provozu. Dále bych viděl, že fotograf stál na mobilní plošině nad dálnicí. U Božkova to je, ale není to směr Praha, ale Brno. http://mapy.cz/#!x=14.698331&y=49.92795 ... 9hpZVxXBhq |
|
| Autor: | mapman [ 15.1.2014 16:57:19 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Kde to bylo ... |
Foceno z odpočívky směr Praha, tzn. z odpočívky ve směru na Prahu, foceno směr Brno, myslíme oba to samé... |
|
| Autor: | Lenny [ 15.1.2014 17:17:52 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Kde to bylo ... |
Jsem si říkal, že bys to špatně určil. |
|
| Autor: | Lenny [ 16.1.2014 12:17:31 ] | ||
| Předmět příspěvku: | Re: Kde to bylo ... | ||
Čtvrtek hádal by i krtek.
|
|||
| Autor: | josifer [ 16.1.2014 17:50:30 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Kde to bylo ... |
Že by http://goo.gl/maps/e5bgS ? |
|
| Autor: | monin [ 19.1.2014 8:51:09 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Kde to bylo ... |
A co toto? To je současné Déčko, nebo je to eRko, které se nově povýší také na Déčko, či eRko, co nově spadne na lepší jedničku? http://youtu.be/tcS0d-QcwiI?t=1h37m36s Jinak podle stavu rozestavěnosti této komunikace a toho, že už je evidetně v provozu, tak to by se alespoň i ta část toho nedostavěného úseku D8, dala taky zprovoznit, ne? |
|
| Autor: | MiKu [ 19.1.2014 15:09:43 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Kde to bylo ... |
monin píše: A co toto? To je současné Déčko, nebo je to eRko, které se nově povýší také na Déčko, či eRko, co nově spadne na lepší jedničku? A že chybí svodidla ještě nemusí znamenat, že v té době nebyla hotová |
|
| Autor: | dvs [ 4.2.2014 20:43:15 ] | ||
| Předmět příspěvku: | Re: Kde to bylo ... | ||
Kde to bylo? Edit: Dovolil jsem si přidat ještě jeden skoro totožný obrázek, který je kvalitnější a kolorovaný.
|
|||
| Autor: | Bobek [ 5.2.2014 8:48:02 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Kde to bylo ... |
Věž je úplně jasná... Takže ulice K mezi T a MN, levá strana stojí. |
|
| Autor: | Pavel Q [ 5.2.2014 9:56:06 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Kde to bylo ... |
Proti rozšíření ulece tehdy dost vystupoval Klub za starou Prahu. |
|
| Autor: | JirkaS [ 5.2.2014 9:56:56 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Kde to bylo ... |
A pořád je málo široká a zrovna v tomto místě se často stojí |
|
| Autor: | Standa [ 5.2.2014 10:15:12 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Kde to bylo ... |
JirkaS píše: A pořád je málo široká a zrovna v tomto místě se často stojí |
|
| Autor: | jonáš [ 5.2.2014 10:20:15 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Kde to bylo ... |
To je úplně jedno, jak je tam široká, když to blokuje semafor na rynečku A až to bude jen příjezd a ne průjezd, tak intenzita naopak výrazně klesne, kor když se zruší parkoviště |
|
| Autor: | JirkaS [ 5.2.2014 16:00:27 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Kde to bylo ... |
Standa píše: A bude se stát ještě víc, až to bude jediný povolený příjezd na MN... |
|
| Autor: | dvs [ 5.2.2014 16:06:11 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Kde to bylo ... |
Se zrušením těch parkovišť to asi nebude tak horké. Pro koho bývají ty parkoviště vyhrazená. Pak jsou ještě parkování v garážích a na dvorech. |
|
| Autor: | dvs [ 5.2.2014 21:47:15 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Kde to bylo ... |
Tak jste to uhodli. Je to místo, kde dnes ústí širší Karmelitská ulice na Malostranské náměstí na Malé Straně v Praze. V roce 1896 tam byl zrealizován tzv. průlom U Klíčů hlavně kvůli tramvajovému spojení na Újezd. U Klíčů se jmenoval jeden z těch domů. Ten barevný obrázek je akvarel Jansy http://stary-web.zastarouprahu.cz/prage ... /jansa.htm Na tom odkazu je ten náš obrázek a první obrázek Karmelitské s renesančním domem U Goliáše. Zástavbu navrhoval klub za starou Prahu zrealizovat takto: http://stary-web.zastarouprahu.cz/ruzne ... i.htm#obr4 Více obrázků před, po prokopání http://www.starapraha.cz/historie-praha ... -klicu.php http://www.starapraha.cz/pohlednice-pra ... -klicu.php Nárožní dům s pozdně secesní dekoraci s několika kubistickými detaily nakonec navrhl architekt Ludvíka Kysela (1883-1960). http://neviditelnypes.lidovky.cz/archit ... hitekt_wag Můj názor: Kyselovi se ten průlom podařilo hodně dobře zahladit. |
|
| Autor: | dvs [ 5.2.2014 21:56:08 ] | ||
| Předmět příspěvku: | Re: Kde to bylo ... | ||
Tak popojedem ! Kde to bylo?
|
|||
| Autor: | JirkaS [ 5.2.2014 22:05:35 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Kde to bylo ... |
Ve zkratce, ať může ještě někdo další tipovat. Mám pocit, že je to pohled ze S na RNa a dál na KN |
|
| Autor: | Standa [ 6.2.2014 8:28:00 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Kde to bylo ... |
JirkaS: Určitě máte pravdu, navíc ty bourací práce byly provedeny bez příslušných povolení a ani občanská sdružení neměla možnost se k nim vyjádřit |
|
| Autor: | JirkaS [ 6.2.2014 9:26:00 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Kde to bylo ... |
Standa píše: JirkaS: Určitě máte pravdu, navíc ty bourací práce byly provedeny bez příslušných povolení a ani občanská sdružení neměla možnost se k nim vyjádřit |
|
| Autor: | Standa [ 6.2.2014 9:36:28 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Kde to bylo ... |
Aha, já měl za to, že se tam bouralo hlavně letecky! |
|
| Stránka 36 z 63 | Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ |
|