| České dálnice > Diskusní fórum http://forum.ceskedalnice.cz/ |
|
| Kde to bylo ... http://forum.ceskedalnice.cz/viewtopic.php?f=143&t=1990 |
Stránka 38 z 63 |
| Autor: | Mike [ 10.2.2014 17:40:36 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Kde to bylo ... |
. Citace: Dokončené úpravy nábřežních komunikací umožnily od 31. července 1910 prodloužit tramvajovou trať od Národního divadla také na druhou stranu, až do Podolí. Ve stejném roce bylo rozhodnuto o zřízení druhé koleje v Křížovnické ulici, což bylo možné jen po částečné asanaci křížovnického kláštera s následným rozšířením komunikace po změně nivelety až o dva metry. umí si takový zásah někdo představit dnes |
|
| Autor: | Standa [ 11.2.2014 8:24:30 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Kde to bylo ... |
Mike píše: ....umí si takový zásah někdo představit dnes |
|
| Autor: | Marooned17 [ 11.2.2014 13:13:42 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Kde to bylo ... |
Mike: Pro šotouše by jednokolejka byla lepší |
|
| Autor: | dvs [ 12.2.2014 6:27:23 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Kde to bylo ... |
Tak to je asi tam, kde nás to napadne na první pohled - průjezd ze Smetanova nábřeží v Praze na Křížovnické náměstí. Napadlo mne se podívat na Langweil model a našel jsem. http://www.langweil.cz/gallery/014.jpg Druhý pohled vyvolá v člověku plno dalších otázek. Teď třeba nevím jak je to s těmi průjezdy. Když se podívám na google streetview tak mi tam nesedí ty zaslepená okna a zeď domu do ulice navazuje divně. Není mi jasné na kterou stranu tu ulici před těmi podjezdy rozšířili. |
|
| Autor: | Mosquit [ 12.2.2014 14:23:34 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Kde to bylo ... |
Tak tedy ještě pár srovnávacích fotografií http://fotoalba.centrum.cz/photo.php?pid=24652087 http://fotoalba.cz/fotky/24652086 http://fotoalba.centrum.cz/photo.php?pid=22746914 možná by se tam dalo najít ještě něco bližšího, já na to jen krátce kouknul o polední pauze... Jinak pěkné fotky, i blog: http://vencovypindy.blogspot.cz/2013/04 ... odoli.html . |
|
| Autor: | Dr.Fe1 [ 12.2.2014 21:51:10 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Kde to bylo ... |
Původně jsem si myslel, že přistavěli ten oblouk napravo (z pohledu malíře) a budovy napravo jsou tedy zbourané a stávajcí novější budova je posunutá pár metrů směrem doprava. Ale když porovnávám malbu s fotkou, tak to jisté není. Něco sedí, něco ne ..... |
|
| Autor: | Lenny [ 6.3.2014 21:50:07 ] | ||
| Předmět příspěvku: | Re: Kde to bylo ... | ||
Už tady dlouho nic nebylo.
|
|||
| Autor: | Martin z Ostravy [ 6.3.2014 21:58:40 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Kde to bylo ... |
Mám to. |
|
| Autor: | hiob [ 6.3.2014 22:06:37 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Kde to bylo ... |
ono se to celkem nezměnilo, kromně staveb je tam i těch stromů o hodně více Příloha: silnice.jpg [ 205.21 KiB | Zobrazeno 4842 krát ] |
|
| Autor: | hiob [ 6.3.2014 22:16:12 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Kde to bylo ... |
a KO taky Příloha: silnice2.jpg [ 248.22 KiB | Zobrazeno 4841 krát ] |
|
| Autor: | Bobek [ 7.3.2014 7:56:24 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Kde to bylo ... |
Budosociokolektivov? Stokomínů? |
|
| Autor: | michal [ 7.3.2014 9:31:15 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Kde to bylo ... |
Škoda toho nádraží... |
|
| Autor: | dvs [ 14.3.2014 14:37:48 ] | ||
| Předmět příspěvku: | Re: Kde to bylo ... | ||
CB jenom pohledět. Je tam ještě?
|
|||
| Autor: | Martin z Ostravy [ 14.3.2014 15:16:01 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Kde to bylo ... |
Je tam přetah, na kterém jsou jasně viditelné příčné spáry mezi CB deskami. Původní svodidla zůstala, před nimi jsou pak osazena nová, výhled na přehradu je kryt vzrostlou zelení. Místo už není tak pěkné jako na fotografii. |
|
| Autor: | GiuseppeS [ 18.3.2014 21:23:58 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Kde to bylo ... |
dvs píše: CB jenom pohledět. Je tam ještě? Nebyla by nějaká malá nápověda k té přehradě? |
|
| Autor: | Jirka [ 18.3.2014 22:10:30 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Kde to bylo ... |
Je to Slapská přehrada. Sjezd ze SLAP k přehradní hrázi. Za zatáčkou je to doprava přes hráz směr Rabyně. Přímo Třebenice. |
|
| Autor: | dvs [ 18.3.2014 22:26:31 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Kde to bylo ... |
GiuseppeS píše: dvs píše: CB jenom pohledět. Je tam ještě? Nebyla by nějaká malá nápověda k té přehradě? Otázkou jste mne potěšil, protože po rychlé odpovědi Martina z Ovy jsem myslel, že to je úplně jasné. A než jsem naklepal nápovědu, tak to Jirka popsal ... Každopádně na google street view je poznat, jak to zarostlo. |
|
| Autor: | Dr.Fe1 [ 18.3.2014 22:50:57 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Kde to bylo ... |
Na Slapech jsem to hledal, ale na protějším břehu. Bůhví proč jsem úplně zapomněl na protilehlou silnici. Díky za hádanku. |
|
| Autor: | Mike [ 19.3.2014 20:26:03 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Kde to bylo ... |
dvs píše: [..., protože to je reklamní fotka na Octavii a Felicii), ale přesně to od zdroje nemám. .. nojo, až teď jsem si všiml, že ta auta nemají RZ |
|
| Autor: | Lenny [ 19.3.2014 20:36:18 ] | ||
| Předmět příspěvku: | Re: Kde to bylo ... | ||
Kdepak je toto?
|
|||
| Autor: | adamos [ 19.3.2014 21:18:07 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Kde to bylo ... |
Ta přehrada hovoří za vše. Je to dobový model, nebo nějaký z pozdějších návrhů na dostavbu? |
|
| Autor: | jonáš [ 19.3.2014 23:32:43 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Kde to bylo ... |
To neni |
|
| Autor: | Mike [ 21.3.2014 0:29:35 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Kde to bylo ... |
ten kousek vlevo snad je ne |
|
| Autor: | Sosa [ 21.3.2014 14:09:59 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Kde to bylo ... |
Že dělali na modelu i ten jeřáb? |
|
| Autor: | jonáš [ 21.3.2014 16:04:52 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Kde to bylo ... |
Vlevo čili na tý fotce vpravo, ne? Jo, tam malej kousek stihli |
|
| Stránka 38 z 63 | Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ |
|