| Autor |
Zpráva |
|
JirkaS
Příspěvky: 2767
|
 Re: Kde to bylo ...
jonáš píše: Vlevo čili na tý fotce vpravo, ne? Jo, tam malej kousek stihli  Malej kousek? Podle toho modelu je pilíř kompletní: http://mapy.cz/s/9tvW
|
| 21.3.2014 17:47:26 |
|
 |
|
Lenny
Autor
Příspěvky: 9876 Bydliště: na levém břehu Dunaje
|
 Re: Kde to bylo ...
adamos píše: Ta přehrada hovoří za vše. Je to dobový model, nebo nějaký z pozdějších návrhů na dostavbu? Je to model z roku 2014, který ukazuje stav jak to mělo vypadat v roce 1940, kdyby Němci stihli dokončit tzv. Německou dálnici Breslau - Brno - Wien. A v současné době je k vidění v Technickém muzeu v Brně, kde je k Německé dálnici výstava, kterou uspořádal Tomáš Janda.
_________________ D47 už máme, teď ještě D48 Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
|
| 21.3.2014 18:58:42 |
|
 |
|
siesa
Příspěvky: 1223 Bydliště: R43
|
 Re: Kde to bylo ...
JirkaS píše: jonáš píše: Vlevo čili na tý fotce vpravo, ne? Jo, tam malej kousek stihli  Malej kousek? Podle toho modelu je pilíř kompletní: http://mapy.cz/s/9tvWJojo, pilir na levem brehu je kompletni...na pravem brehu je zase hotova opera.
|
| 22.3.2014 17:27:23 |
|
 |
|
jonáš
Příspěvky: 4084
|
 Re: Kde to bylo ...
To je furt jen "malej kousek" proti hotovýmu mostu.
|
| 31.3.2014 9:31:04 |
|
 |
|
kik
Příspěvky: 953 Bydliště: Hradec Králové - Labská II
|
 Re: Kde to bylo ...
dvs píše: GiuseppeS píše: dvs píše: CB jenom pohledět. Je tam ještě? Nebyla by nějaká malá nápověda k té přehradě? Otázkou jste mne potěšil, protože po rychlé odpovědi Martina z Ovy jsem myslel, že to je úplně jasné.  Popravdě z popisu té fotky vím, že to rok 1961 (znalci aut to můžou ten rok ověřit, protože to je reklamní fotka na Octavii a Felicii), ale přesně to od zdroje nemám. Já si myslím, že to jedna z přehrad co se napustila rychle při jedné povodni... a kdyby byla napuštěná, tak by níže po toku byl průběh trochu jinačí... A než jsem naklepal nápovědu, tak to Jirka popsal ... Každopádně na google street view je poznat, jak to zarostlo. Navic ta prehrada tenkrat (snad 1954 ci tak nejak) nebyla jeste uplne dokoncena. Ta Octavia je nadherna, bylo to v 80. letech moje prvni vlastni auto - uz vlastne skoro veteran. Razeni pod volantem, obracene razeni - jednicka od sebe  , topilo to v lete v zime kvuli zarezlem ventilu ale jezdilo to stale bez problemu 
|
| 1.4.2014 19:29:38 |
|
 |
|
MPMP
Příspěvky: 2740
|
 Re: Kde to bylo ...
Po čase zase jeden obrázek. Tentokrát asi bude jednoduché odpovědět, kde to je. Víte ale taky k čemu uvedená stavba sloužila?
Přílohy:
Budka.jpg [ 154 KiB | Zobrazeno 5489 krát ]
|
| 8.4.2014 14:06:59 |
|
 |
|
adamos
Příspěvky: 1615 Bydliště: D1, 2,78 km
|
 Re: Kde to bylo ...
Nikdy jsem nechápal, proč zrovna tady museli měřit r*****t l*****l. 
_________________ Vždy aktuální mapy na http://www.openstreetmap.org Našli jste v mapě chybu? Napište mi o ní.
|
| 8.4.2014 16:27:38 |
|
 |
|
dvs
Příspěvky: 3513
|
 Re: Kde to bylo ...
Nevím, zda je předchozí hádanka už uhodlá (já se teda nechytil), ale přidám jednu jednoduchou. No a aby to nebylo tak jednoduché, tak si zkuste zjistit osud toho domečku mezi stromy u řeky a odhadnout rok. Zdroj fotky je uvedený na fotce.
Přílohy:
hadej8.jpg [ 92.41 KiB | Zobrazeno 5294 krát ]
_________________ https://play.google.com/store/apps/details?id=com.MIDIGames.DanceBetweenBombs
|
| 25.4.2014 13:34:03 |
|
 |
|
jonáš
Příspěvky: 4084
|
 Re: Kde to bylo ...
Padl za vlast. Nebo vlastně za most  A dík za upozornění na ten archiv, to je super pramen. A taky jsem pochopil některý místní názvy 
|
| 25.4.2014 13:46:27 |
|
 |
|
MPMP
Příspěvky: 2740
|
 Re: Kde to bylo ...
Ad předchozí hádanka: čekal jsem na odpovědi a "chytil" se jenom adamos. Asi další už nebudou, takže je to na staré poděbradské výpadovce hned za Horními Počernicemi. Jedná se o jeden z mála rovných úseků výpadovky v délce cca 5km a před obcí Nehvizdy býval stejný domeček. Jak naznačil adamos, sloužily k měření rychlosti letadel (resp. ke kalibraci jejich rychloměrů) v dobách, kdy se v Praze letadla ještě vyráběla - ale to je hodně dávno, to je v minulém století. 
|
| 25.4.2014 14:39:12 |
|
 |
|
Mike
Příspěvky: 3782
|
 Re: Kde to bylo ...
před těmi Nehvizdy ještě pořád je 
_________________ Česká zákonodárnost – odpovědným budiž ten, koho lze nejsnadněji chytit
|
| 28.4.2014 11:17:51 |
|
 |
|
jonáš
Příspěvky: 4084
|
 Re: Kde to bylo ...
No proč .. protože se mohli držet silnice a letět opravdu rovně  Naproti tomu pro testování aut se tradičně používal úsek silnice Davle-Štěchovice protože tam jsou sice zatáčky, ale zas je to ve vodorovný rovině a nejsou tam křižovatky.
|
| 28.4.2014 12:49:40 |
|
 |
|
Mike
Příspěvky: 3782
|
 Re: Kde to bylo ...
a hlavně vltava tam prý drží skoro pořád stejnou vlhkost vzduchu což u karburátorů bez "váh vzduchu" mělo jistou vypovídaci hodnotu ale to je taky minulé století
_________________ Česká zákonodárnost – odpovědným budiž ten, koho lze nejsnadněji chytit
|
| 29.4.2014 0:08:32 |
|
 |
|
dvs
Příspěvky: 3513
|
 Re: Kde to bylo ...
jonáš píše: Padl za vlast. Nebo vlastně za most  A dík za upozornění na ten archiv, to je super pramen. A taky jsem pochopil některý místní názvy  Přesně tak. Hádanku uzavírám: Na obrázku je Dientzenhoferův pavilón v místě dnešního smíchovského předpolí Jiráskova mostu. Zajímavé je, že technici již tehdy (20. léta 20. století) uvažovali o jeho posunutí, které nakonec neuskutečnili. Nakonec proběhla demolice (Stojí za zamyšlení, proč ve srovnání s budovou nádraží Těšnov je tato demolice daleko méně medializovaná). O prokopání Resslovky jsme tu už mluvili. Průlom ulice V botanice se realizoval až v 70. letech. Když tam budete stát v koloně, tak si všimněte, že se jedná o typické fasády určené do dvora. Na druhé straně je to dostavěné "bankou pro ufouny".Umístění mostu bylo dlouho řešeno. Dokonce se začal stavět most kousek vedle navazující na Myslíkovu ulici. Na Dětském ostrově je ještě patrná opěra.
_________________ https://play.google.com/store/apps/details?id=com.MIDIGames.DanceBetweenBombs
|
| 2.5.2014 15:54:08 |
|
 |
|
JirkaS
Příspěvky: 2767
|
 Re: Kde to bylo ...
dvs píše: [Nakonec proběhla demolice (Stojí za zamyšlení, proč ve srovnání s budovou nádraží Těšnov je tato demolice daleko méně medializovaná). Nejspíš proto, že tam ta demolice měla smysl. Zato k demolici velké části Těšnova nemuselo dojít - stál ještě dlouho po dostavění magistrály, překážel tedy jen plánovačům, kteří pro budovu nedokázali najít jiné využití.
|
| 2.5.2014 22:40:53 |
|
 |
|
Lenny
Autor
Příspěvky: 9876 Bydliště: na levém břehu Dunaje
|
 Re: Kde to bylo ...
Tak jsem zjistil, že každý pátek dávají na facebookovském profilu jednu historickou fotku s hádankou, kde, resp. co to je. Aby místní osazenstvo nebylo ochuzeno, tak přidám taky jednu historickou hádanku akorát asi o 5 let mladšího data (nechce se mi to přesně hledat a počítat na dny  ).
Přílohy:
XLA_9.jpg [ 214.29 KiB | Zobrazeno 4353 krát ]
_________________ D47 už máme, teď ještě D48 Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
|
| 20.7.2014 20:48:13 |
|
 |
|
Sosa
Příspěvky: 2499
|
 Re: Kde to bylo ...
Není to nejvyšší most na dálnicích u nás? Ty baráky napravo jsou tam dodnes a myslím že tam prodávají dřevo.
|
| 22.7.2014 7:08:27 |
|
 |
|
Ondra O.K.
Příspěvky: 339
|
 Re: Kde to bylo ...
A nemel by ten nejvyssi, (pokud oba myslime ten u VM) mel mit uprostred mezi pruhy diru? Tradovalo se ze tam jednou chlapek skocil za svodidla a ejhle tam dira...nevim jestli je to pravda, stejne jako ta hasicska tatrovka co z toho pry spadla... Ale mozna je to jen behem stavby necim vycpane, tudiz taky za tento hlasuju 
|
| 22.7.2014 12:53:24 |
|
 |
|
Sosa
Příspěvky: 2499
|
 Re: Kde to bylo ...
Díru nemá, ten most je stavěný jako jeden celek.
|
| 24.7.2014 11:09:01 |
|
 |
|
Ondra O.K.
Příspěvky: 339
|
 Re: Kde to bylo ...
Tak v tom pripade mluvime asi o jinych, ja o mostu Vysocina. Dival jsem se na fotomapu a evidentne mezi pruhy prosvita udoli. Baracky tam taky jsou, ale prodavaji se v nich tazna zarizeni a vyfuky.. koukl jsem i na net a ten co myslim je nejvyssi na D1, ale nikoliv v CR (to je Zdakovsky). tak nevim 
|
| 24.7.2014 12:02:58 |
|
 |
|
mapman
Autor
Příspěvky: 5076
|
 Re: Kde to bylo ...
Ale vzdyt na fotce ta dira je, jen je zamrizovana 
_________________ KlarArt
|
| 24.7.2014 12:46:26 |
|
 |
|
looki
Příspěvky: 61
|
 Re: Kde to bylo ...
mapman píše: Ale vzdyt na fotce ta dira je, jen je zamrizovana  přesně tak, jasný Meziříčí. Jinak zajímavost..pod mostem jsem strávil docela významnou část dětství a ten most zespoda vypadá úplně rovnej, člověk by se až hádal, že není do zatáčky 
|
| 24.7.2014 15:14:38 |
|
 |
|
Hanes
Příspěvky: 957 Bydliště: Javorník/Obertaufkirchen
|
 Re: Kde to bylo ...
_________________ Na konci světa: I/60 a kousek od civilizace: A 94, jinak na cestě mezi nimi.
|
| 24.7.2014 18:16:43 |
|
 |
|
Lenny
Autor
Příspěvky: 9876 Bydliště: na levém břehu Dunaje
|
 Re: Kde to bylo ...
Správně Most Vysočina směr Praha. Jeřábová dráha byla na obou polovinách.
_________________ D47 už máme, teď ještě D48 Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
|
| 24.7.2014 20:16:15 |
|
 |
|
Pavel_t
Příspěvky: 122 Bydliště: Praha
|
 Re: Kde to bylo ...
Lenny píše: Správně Most Vysočina směr Praha. Jeřábová dráha byla na obou polovinách. K cemu tam ten jerab slouzil kdyz uz byla hruba stavba mostu hotova? K instalaci zabradli a svodidel? Podle me bylo jednodussi je osadit autojerabem. Ten tam stejne musel byt pro stavbu jerabove drahy a jerabu samotneho. Jeste mam jeden OT dotaz ke starsimu prispevku... MPMP píše: ...v dobách, kdy se v Praze letadla ještě vyráběla - ale to je hodně dávno, to je v minulém století. Kde se v Praze vyrabela letadla?
|
| 24.7.2014 22:18:31 |
|
|