Právě je 27.4.2021 11:03:09




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1568 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42 ... 63  Další
 Kde to bylo ... 
Autor Zpráva
 

Příspěvky: 2767
Příspěvek Re: Kde to bylo ...
jonáš píše:
Vlevo čili na tý fotce vpravo, ne? Jo, tam malej kousek stihli ;-)
Malej kousek? Podle toho modelu je pilíř kompletní: http://mapy.cz/s/9tvW


21.3.2014 17:47:26
Profil
Autor

Příspěvky: 9876
Bydliště: na levém břehu Dunaje
Příspěvek Re: Kde to bylo ...
adamos píše:
Ta přehrada hovoří za vše. Je to dobový model, nebo nějaký z pozdějších návrhů na dostavbu?

Je to model z roku 2014, který ukazuje stav jak to mělo vypadat v roce 1940, kdyby Němci stihli dokončit tzv. Německou dálnici Breslau - Brno - Wien.

A v současné době je k vidění v Technickém muzeu v Brně, kde je k Německé dálnici výstava, kterou uspořádal Tomáš Janda.

_________________
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)


21.3.2014 18:58:42
Profil
 

Příspěvky: 1223
Bydliště: R43
Příspěvek Re: Kde to bylo ...
JirkaS píše:
jonáš píše:
Vlevo čili na tý fotce vpravo, ne? Jo, tam malej kousek stihli ;-)
Malej kousek? Podle toho modelu je pilíř kompletní: http://mapy.cz/s/9tvW

Jojo, pilir na levem brehu je kompletni...na pravem brehu je zase hotova opera.


22.3.2014 17:27:23
Profil
 

Příspěvky: 4084
Příspěvek Re: Kde to bylo ...
To je furt jen "malej kousek" proti hotovýmu mostu.


31.3.2014 9:31:04
Profil
 

Příspěvky: 953
Bydliště: Hradec Králové - Labská II
Příspěvek Re: Kde to bylo ...
dvs píše:
GiuseppeS píše:
dvs píše:
CB jenom pohledět. Je tam ještě?

Nebyla by nějaká malá nápověda k té přehradě?

Otázkou jste mne potěšil, protože po rychlé odpovědi Martina z Ovy jsem myslel, že to je úplně jasné. :) Popravdě z popisu té fotky vím, že to rok 1961 (znalci aut to můžou ten rok ověřit, protože to je reklamní fotka na Octavii a Felicii), ale přesně to od zdroje nemám. Já si myslím, že to jedna z přehrad co se napustila rychle při jedné povodni... a kdyby byla napuštěná, tak by níže po toku byl průběh trochu jinačí...

A než jsem naklepal nápovědu, tak to Jirka popsal ...

Každopádně na google street view je poznat, jak to zarostlo.

Navic ta prehrada tenkrat (snad 1954 ci tak nejak) nebyla jeste uplne dokoncena. Ta Octavia je nadherna, bylo to v 80. letech moje prvni vlastni auto - uz vlastne skoro veteran. Razeni pod volantem, obracene razeni - jednicka od sebe :o , topilo to v lete v zime kvuli zarezlem ventilu ale jezdilo to stale bez problemu :D


1.4.2014 19:29:38
Profil
 

Příspěvky: 2740
Příspěvek Re: Kde to bylo ...
Po čase zase jeden obrázek. Tentokrát asi bude jednoduché odpovědět, kde to je. Víte ale taky k čemu uvedená stavba sloužila?


Přílohy:
Budka.jpg
Budka.jpg [ 154 KiB | Zobrazeno 5489 krát ]
8.4.2014 14:06:59
Profil
 

Příspěvky: 1615
Bydliště: D1, 2,78 km
Příspěvek Re: Kde to bylo ...
Nikdy jsem nechápal, proč zrovna tady museli měřit r*****t l*****l. :)

_________________
Vždy aktuální mapy na http://www.openstreetmap.org
Našli jste v mapě chybu? Napište mi o ní.


8.4.2014 16:27:38
Profil
 

Příspěvky: 3513
Příspěvek Re: Kde to bylo ...
Nevím, zda je předchozí hádanka už uhodlá (já se teda nechytil), ale přidám jednu jednoduchou. No a aby to nebylo tak jednoduché, tak si zkuste zjistit osud toho domečku mezi stromy u řeky a odhadnout rok. Zdroj fotky je uvedený na fotce.


Přílohy:
hadej8.jpg
hadej8.jpg [ 92.41 KiB | Zobrazeno 5294 krát ]

_________________
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.MIDIGames.DanceBetweenBombs
25.4.2014 13:34:03
Profil
 

Příspěvky: 4084
Příspěvek Re: Kde to bylo ...
Padl za vlast. Nebo vlastně za most ;-)
A dík za upozornění na ten archiv, to je super pramen. A taky jsem pochopil některý místní názvy 8-)


25.4.2014 13:46:27
Profil
 

Příspěvky: 2740
Příspěvek Re: Kde to bylo ...
Ad předchozí hádanka: čekal jsem na odpovědi a "chytil" se jenom adamos. Asi další už nebudou, takže je to na staré poděbradské výpadovce hned za Horními Počernicemi. Jedná se o jeden z mála rovných úseků výpadovky v délce cca 5km a před obcí Nehvizdy býval stejný domeček.
Jak naznačil adamos, sloužily k měření rychlosti letadel (resp. ke kalibraci jejich rychloměrů) v dobách, kdy se v Praze letadla ještě vyráběla - ale to je hodně dávno, to je v minulém století. ;)


25.4.2014 14:39:12
Profil
 

Příspěvky: 3782
Příspěvek Re: Kde to bylo ...
před těmi Nehvizdy ještě pořád je ;)

_________________
Česká zákonodárnost – odpovědným budiž ten, koho lze nejsnadněji chytit


28.4.2014 11:17:51
Profil
 

Příspěvky: 4084
Příspěvek Re: Kde to bylo ...
No proč .. protože se mohli držet silnice a letět opravdu rovně :-)
Naproti tomu pro testování aut se tradičně používal úsek silnice Davle-Štěchovice protože tam jsou sice zatáčky, ale zas je to ve vodorovný rovině a nejsou tam křižovatky.


28.4.2014 12:49:40
Profil
 

Příspěvky: 3782
Příspěvek Re: Kde to bylo ...
a hlavně vltava tam prý drží skoro pořád stejnou vlhkost vzduchu
což u karburátorů bez "váh vzduchu" mělo jistou vypovídaci hodnotu
ale to je taky minulé století

_________________
Česká zákonodárnost – odpovědným budiž ten, koho lze nejsnadněji chytit


29.4.2014 0:08:32
Profil
 

Příspěvky: 3513
Příspěvek Re: Kde to bylo ...
jonáš píše:
Padl za vlast. Nebo vlastně za most ;-)
A dík za upozornění na ten archiv, to je super pramen. A taky jsem pochopil některý místní názvy 8-)

Přesně tak.
Hádanku uzavírám: Na obrázku je Dientzenhoferův pavilón v místě dnešního smíchovského předpolí Jiráskova mostu. Zajímavé je, že technici již tehdy (20. léta 20. století) uvažovali o jeho posunutí, které nakonec neuskutečnili. Nakonec proběhla demolice (Stojí za zamyšlení, proč ve srovnání s budovou nádraží Těšnov je tato demolice daleko méně medializovaná).

O prokopání Resslovky jsme tu už mluvili. Průlom ulice V botanice se realizoval až v 70. letech. Když tam budete stát v koloně, tak si všimněte, že se jedná o typické fasády určené do dvora. Na druhé straně je to dostavěné "bankou pro ufouny".

Umístění mostu bylo dlouho řešeno. Dokonce se začal stavět most kousek vedle navazující na Myslíkovu ulici. Na Dětském ostrově je ještě patrná opěra.

_________________
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.MIDIGames.DanceBetweenBombs


2.5.2014 15:54:08
Profil
 

Příspěvky: 2767
Příspěvek Re: Kde to bylo ...
dvs píše:
[Nakonec proběhla demolice (Stojí za zamyšlení, proč ve srovnání s budovou nádraží Těšnov je tato demolice daleko méně medializovaná).
Nejspíš proto, že tam ta demolice měla smysl. Zato k demolici velké části Těšnova nemuselo dojít - stál ještě dlouho po dostavění magistrály, překážel tedy jen plánovačům, kteří pro budovu nedokázali najít jiné využití.


2.5.2014 22:40:53
Profil
Autor

Příspěvky: 9876
Bydliště: na levém břehu Dunaje
Příspěvek Re: Kde to bylo ...
Tak jsem zjistil, že každý pátek dávají na facebookovském profilu jednu historickou fotku s hádankou, kde, resp. co to je. Aby místní osazenstvo nebylo ochuzeno, tak přidám taky jednu historickou hádanku akorát asi o 5 let mladšího data (nechce se mi to přesně hledat a počítat na dny :) ).


Přílohy:
XLA_9.jpg
XLA_9.jpg [ 214.29 KiB | Zobrazeno 4353 krát ]

_________________
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
20.7.2014 20:48:13
Profil
 

Příspěvky: 2499
Příspěvek Re: Kde to bylo ...
Není to nejvyšší most na dálnicích u nás? Ty baráky napravo jsou tam dodnes a myslím že tam prodávají dřevo.


22.7.2014 7:08:27
Profil
 

Příspěvky: 339
Příspěvek Re: Kde to bylo ...
A nemel by ten nejvyssi, (pokud oba myslime ten u VM) mel mit uprostred mezi pruhy diru? Tradovalo se ze tam jednou chlapek skocil za svodidla a ejhle tam dira...nevim jestli je to pravda, stejne jako ta hasicska tatrovka co z toho pry spadla...

Ale mozna je to jen behem stavby necim vycpane, tudiz taky za tento hlasuju ;)


22.7.2014 12:53:24
Profil
 

Příspěvky: 2499
Příspěvek Re: Kde to bylo ...
Díru nemá, ten most je stavěný jako jeden celek.


24.7.2014 11:09:01
Profil
 

Příspěvky: 339
Příspěvek Re: Kde to bylo ...
Tak v tom pripade mluvime asi o jinych, ja o mostu Vysocina. Dival jsem se na fotomapu a evidentne mezi pruhy prosvita udoli. Baracky tam taky jsou, ale prodavaji se v nich tazna zarizeni a vyfuky.. koukl jsem i na net a ten co myslim je nejvyssi na D1, ale nikoliv v CR (to je Zdakovsky). tak nevim ;)


24.7.2014 12:02:58
Profil
Autor

Příspěvky: 5076
Příspěvek Re: Kde to bylo ...
Ale vzdyt na fotce ta dira je, jen je zamrizovana :)

_________________
KlarArt


24.7.2014 12:46:26
Profil
 

Příspěvky: 61
Příspěvek Re: Kde to bylo ...
mapman píše:
Ale vzdyt na fotce ta dira je, jen je zamrizovana :)

přesně tak, jasný Meziříčí. Jinak zajímavost..pod mostem jsem strávil docela významnou část dětství a ten most zespoda vypadá úplně rovnej, člověk by se až hádal, že není do zatáčky ;)


24.7.2014 15:14:38
Profil
 

Příspěvky: 957
Bydliště: Javorník/Obertaufkirchen
Příspěvek Re: Kde to bylo ...
Ten most je rovný, jen ta fotka se za ty roky pokroutila :lol: :lol: :lol:

_________________
Na konci světa: I/60 a kousek od civilizace: A 94, jinak na cestě mezi nimi.


24.7.2014 18:16:43
Profil Zobrazit autorovy stránky
Autor

Příspěvky: 9876
Bydliště: na levém břehu Dunaje
Příspěvek Re: Kde to bylo ...
Správně Most Vysočina směr Praha. Jeřábová dráha byla na obou polovinách.

_________________
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)


24.7.2014 20:16:15
Profil
 

Příspěvky: 122
Bydliště: Praha
Příspěvek Re: Kde to bylo ...
Lenny píše:
Správně Most Vysočina směr Praha. Jeřábová dráha byla na obou polovinách.

K cemu tam ten jerab slouzil kdyz uz byla hruba stavba mostu hotova? K instalaci zabradli a svodidel? Podle me bylo jednodussi je osadit autojerabem. Ten tam stejne musel byt pro stavbu jerabove drahy a jerabu samotneho.

Jeste mam jeden OT dotaz ke starsimu prispevku...
MPMP píše:
...v dobách, kdy se v Praze letadla ještě vyráběla - ale to je hodně dávno, to je v minulém století.

Kde se v Praze vyrabela letadla?


24.7.2014 22:18:31
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1568 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42 ... 63  Další




Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Český překlad – phpBB.cz