| Autor |
Zpráva |
|
MPMP
Příspěvky: 2740
|
 Re: Kde to bylo ...
Pavel_t píše: Jeste mam jeden OT dotaz ke starsimu prispevku... MPMP píše: ...v dobách, kdy se v Praze letadla ještě vyráběla - ale to je hodně dávno, to je v minulém století. Kde se v Praze vyrabela letadla? V Letňanech až do roku 1963 - viz třeba zde
|
| 25.7.2014 7:42:00 |
|
 |
|
adamos
Příspěvky: 1615 Bydliště: D1, 2,78 km
|
 Re: Kde to bylo ...
_________________ Vždy aktuální mapy na http://www.openstreetmap.org Našli jste v mapě chybu? Napište mi o ní.
|
| 25.7.2014 8:44:58 |
|
 |
|
Vizi
Příspěvky: 406 Bydliště: Beroun nad Mží
|
 Re: Kde to bylo ...
MPMP píše: Pavel_t píše: Kde se v Praze vyrabela letadla? V Letňanech až do roku 1963 No jo, ale Letňany byly úředně připojeny k Praze až v roce 1968 
_________________ Z denního tisku Průboj 18.12.1964 U Lovosic dali včera do užívání novou silnici. Motoristům umožní na trase Teplice—Praha jízdu mimo město Lovosice. Silnice, jež se v budoucnu stane levým pruhem dálnice Praha—Drážďany, vede západně od Lovosic...
|
| 25.7.2014 10:42:35 |
|
 |
|
Pavel_t
Příspěvky: 122 Bydliště: Praha
|
 Re: Kde to bylo ...
Pavel_t píše: Kde se v Praze vyrabela letadla? Omlouvam se vsem, z meho dotazu vypadlo spojeni "krome Letnan", dotaz mel byt prave jestli se nevyrabela jeste nekde jinde. O Letnanech vim, skoro 40 let v nich bydlim a tata se na letecke vyrobe v Avii podilel. Ale letadla se zde vyrabela slutecne jen do 60tych let, v roce 1968 kdy se Letnany staly soucasti Prahy zacala (licencni) vyroba automobilu v Avii a asi definitivne skoncila v roce 2013. Letov pokracoval uz jen vyrobou leteckych dilu a pokracuje dodnes. BTW: nazev Letnan nesouvisi s letanim 
|
| 25.7.2014 12:39:16 |
|
 |
|
looki
Příspěvky: 61
|
 Re: Kde to bylo ...
Pavel_t píše: Pavel_t píše: Kde se v Praze vyrabela letadla? Omlouvam se vsem, z meho dotazu vypadlo spojeni "krome Letnan", dotaz mel byt prave jestli se nevyrabela jeste nekde jinde. O Letnanech vim, skoro 40 let v nich bydlim a tata se na letecke vyrobe v Avii podilel. Ale letadla se zde vyrabela slutecne jen do 60tych let, v roce 1968 kdy se Letnany staly soucasti Prahy zacala (licencni) vyroba automobilu v Avii a asi definitivne skoncila v roce 2013. Letov pokracoval uz jen vyrobou leteckych dilu a pokracuje dodnes. BTW: nazev Letnan nesouvisi s letanim  motory se vyráběly ve Waltrovce v Radlicích.
|
| 25.7.2014 12:56:58 |
|
 |
|
Lenny
Autor
Příspěvky: 9876 Bydliště: na levém břehu Dunaje
|
 Re: Kde to bylo ...
Pavel_t píše: K cemu tam ten jerab slouzil kdyz uz byla hruba stavba mostu hotova? K instalaci zabradli a svodidel? Podle me bylo jednodussi je osadit autojerabem. Ten tam stejne musel byt pro stavbu jerabove drahy a jerabu samotneho. Most nebyl zdaleka hotov, viz pohled na druhou stranu.
Přílohy:
XLA_7.jpg [ 215.43 KiB | Zobrazeno 5773 krát ]
_________________ D47 už máme, teď ještě D48 Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
|
| 25.7.2014 15:53:43 |
|
 |
|
Lenny
Autor
Příspěvky: 9876 Bydliště: na levém břehu Dunaje
|
 Re: Kde to bylo ...
Díra mezi jednotlivými polovinami mostu Vysočina nebyla ničím vyplněna.
Tak si dáme něco dalšího z historie. Čím je ta fotka zajímavá?
Přílohy:
XLII_64.jpg [ 293.34 KiB | Zobrazeno 5660 krát ]
_________________ D47 už máme, teď ještě D48 Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
|
| 28.7.2014 17:48:10 |
|
 |
|
_jan91
Příspěvky: 819 Bydliště: D1
|
 Re: Kde to bylo ...
Není to MÚK Kývalka?
|
| 28.7.2014 18:04:57 |
|
 |
|
Dr.Fe1
Příspěvky: 1888
|
 Re: Kde to bylo ...
Lenny píše: Čím je ta fotka zajímavá? Je tam vidět sesuv náspu, či spíš sesuvek 
|
| 28.7.2014 20:49:19 |
|
 |
|
Ondra O.K.
Příspěvky: 339
|
 Re: Kde to bylo ...
Na Streetview presne v miste porizeni teto fotky konci foto z rijna 2011 (krasny podzimni den) a zacina z unora 2012 se zasnezenou silnici-> tudiz presne na tomto miste se lame rocni obdobi... Trefa? 
|
| 29.7.2014 7:16:38 |
|
 |
|
vodouch2000
Příspěvky: 1123 Bydliště: D11 - exit 62
|
 Re: Kde to bylo ...
Já přidám taky jednu historicko humornou  Pro místní znalce to nebude těžké...
Přílohy:
forum.jpg [ 218.33 KiB | Zobrazeno 5475 krát ]
|
| 31.7.2014 14:11:44 |
|
 |
|
mapman
Autor
Příspěvky: 5076
|
 Re: Kde to bylo ...
Jééé, no krom vzrostlejších stromů vypadá to místo i dnes velmi podobně 
_________________ KlarArt
|
| 31.7.2014 15:36:44 |
|
 |
|
Lenny
Autor
Příspěvky: 9876 Bydliště: na levém břehu Dunaje
|
 Re: Kde to bylo ...
Dr.Fe1 píše: Lenny píše: Čím je ta fotka zajímavá? Je tam vidět sesuv náspu, či spíš sesuvek  Přesně tak, rok 1975, a ujetý svah. To se stává v kterékoliv době. MÚK Kývalka. Vodouch: Krásná fotka, focena na 6x6 diapozitiv. Tuším v roce 1983, autor Ing. Jiří Neuvirt. Místo krásné. 
_________________ D47 už máme, teď ještě D48 Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
|
| 31.7.2014 15:45:52 |
|
 |
|
vodouch2000
Příspěvky: 1123 Bydliště: D11 - exit 62
|
 Re: Kde to bylo ...
mapman a Lenny: No to by bylo, aby Vy dva jste nevěděli  Ale neprozradili, takže "soutěž" jede dál. Fotka je opravdu parádní, sken z diáku je znát (díky za info, Lenny). Ještě pár takových lahůdek tu mám 
|
| 1.8.2014 10:55:57 |
|
 |
|
dvs
Příspěvky: 3513
|
 Re: Kde to bylo ...
Vypadá to skoro stejně a ani tam ještě nevyrostla PHS, ale prý se chystá ...
_________________ https://play.google.com/store/apps/details?id=com.MIDIGames.DanceBetweenBombs
|
| 1.8.2014 11:18:56 |
|
 |
|
Bobek
Příspěvky: 1632 Bydliště: MO
|
 Re: Kde to bylo ...
Tak už je to (skoro) den, já teda tu Slavníč propíchnu. Už jen abychom viděli ty další diáky. 
_________________ Království a půl princezny za 511.
|
| 1.8.2014 13:09:27 |
|
 |
|
vodouch2000
Příspěvky: 1123 Bydliště: D11 - exit 62
|
 Re: Kde to bylo ...
Bobek píše: Tak už je to (skoro) den, já teda tu Slavníč propíchnu. Už jen abychom viděli ty další diáky.  No jasně  Někde tady: https://www.google.com/maps/@49.518139, ... qhOHdw!2e0
|
| 1.8.2014 13:39:27 |
|
 |
|
vodouch2000
Příspěvky: 1123 Bydliště: D11 - exit 62
|
 Re: Kde to bylo ...
Tohle nebude vůbec těžké, ale hezká fotka 
Přílohy:
forum2.jpg [ 216.36 KiB | Zobrazeno 5353 krát ]
|
| 1.8.2014 14:04:45 |
|
 |
|
dvs
Příspěvky: 3513
|
 Re: Kde to bylo ...
Jo to bylo v době, kdy byl úmysl mít na dálnici vodorovné značení žluté. Teď si té žluté užijem také dost, ale jenom na přechodnou dobu. Ten motel vypadá dnes hodně jinak.
_________________ https://play.google.com/store/apps/details?id=com.MIDIGames.DanceBetweenBombs
|
| 1.8.2014 15:10:11 |
|
 |
|
Standa
Příspěvky: 3744 Bydliště: Praha
|
 Re: Kde to bylo ...
Copak motel, to je drobnost, ale na horizontu je to úplně jiné! EDIT: Tedy samozřejmě pokud jsem se trefil do místa  !
|
| 1.8.2014 15:16:39 |
|
 |
|
Lenny
Autor
Příspěvky: 9876 Bydliště: na levém břehu Dunaje
|
 Re: Kde to bylo ...
Toto pro změnu fotil M. Vích z plošiny těsně před otevřením v červenci 1971 a opět dia 6x6.
_________________ D47 už máme, teď ještě D48 Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
|
| 2.8.2014 19:07:04 |
|
 |
|
monin
Příspěvky: 1763
|
 Re: Kde to bylo ...
Ty jo fakt super fotka. To jsem vůbec netušil, že před rokem 89 bylo u nás značení i žluté. Jak dlouho to tam takto vydrželo? Nevědět odkud to je, tak bych klidně řekl, že to je ze západního Německa, respektive tedy Rakouska, tam pokud se pamatuji, měli do vstupu do EU žluté značení, ale jen prostřední pruh, kraje byly bílé. Italové měli komplet žluté, ne? Nebo spíš obráceně, než Rakušáci, kraje žluté a prostředek bílý 
_________________ Brno České Budějovice Plzeň Ústí/L. Hradec Králové Bratislava (SK) Wien (A) Linz (A) Nürnberg (D) Dresden (D) Wroclaw (PL)
|
| 3.8.2014 8:06:36 |
|
 |
|
vodouch2000
Příspěvky: 1123 Bydliště: D11 - exit 62
|
 Re: Kde to bylo ...
Žluté značení bylo na dálnici D1 jen od roku 71 (úsek z Prahy do Mirošovic a později úsek Kývalka-Brno) asi do roku 73. Jen odhaduju podle informací z knihy 70 let dálnic ve fotografii. http://www.rsd.cz/rsd/rsd.nsf/0/6C4472F ... grafii.pdf Možná nám k tvému dotazu někdo zdejší řekne víc. EDIT/Doplnění: V publikaci Dálnice 1967-2007 od Michala Prášila se na str. 96 a 97 píše blíže o žlutém značení: http://www.ceskedalnice.cz/prilohy/daln ... 7-2007.pdf
|
| 3.8.2014 11:37:00 |
|
 |
|
rsemir_cz
Příspěvky: 24 Bydliště: Valašské Meziříčí
|
 Re: Kde to bylo ...
A ještě k tomu zahraničí, žluté značení jako oddělení opačného směru se používá v Norsku.
|
| 3.8.2014 20:52:30 |
|
 |
|
Lenny
Autor
Příspěvky: 9876 Bydliště: na levém břehu Dunaje
|
 Re: Kde to bylo ...
Žluté VDZ bylo na D1 v úseku Praha - Mirošovice do roku 1975 a dále pak na úseku Kývalka - Brno-západ.
Když tu máme žluté značení taky jednu přidám.
Přílohy:
11.jpg [ 435.06 KiB | Zobrazeno 5122 krát ]
_________________ D47 už máme, teď ještě D48 Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
|
| 3.8.2014 21:07:52 |
|
|