Právě je 27.4.2021 11:03:10




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1568 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43 ... 63  Další
 Kde to bylo ... 
Autor Zpráva
 

Příspěvky: 2740
Příspěvek Re: Kde to bylo ...
Pavel_t píše:
Jeste mam jeden OT dotaz ke starsimu prispevku...
MPMP píše:
...v dobách, kdy se v Praze letadla ještě vyráběla - ale to je hodně dávno, to je v minulém století.

Kde se v Praze vyrabela letadla?
V Letňanech až do roku 1963 - viz třeba zde


25.7.2014 7:42:00
Profil
 

Příspěvky: 1615
Bydliště: D1, 2,78 km
Příspěvek Re: Kde to bylo ...
No a hned vedle je areál Letovu: http://cs.wikipedia.org/wiki/Letov

_________________
Vždy aktuální mapy na http://www.openstreetmap.org
Našli jste v mapě chybu? Napište mi o ní.


25.7.2014 8:44:58
Profil
 

Příspěvky: 406
Bydliště: Beroun nad Mží
Příspěvek Re: Kde to bylo ...
MPMP píše:
Pavel_t píše:
Kde se v Praze vyrabela letadla?
V Letňanech až do roku 1963

No jo, ale Letňany byly úředně připojeny k Praze až v roce 1968 ;)

_________________
Z denního tisku
Průboj 18.12.1964 U Lovosic dali včera do užívání novou silnici. Motoristům umožní na trase Teplice—Praha jízdu mimo město Lovosice. Silnice, jež se v budoucnu stane levým pruhem dálnice Praha—Drážďany, vede západně od Lovosic...


25.7.2014 10:42:35
Profil
 

Příspěvky: 122
Bydliště: Praha
Příspěvek Re: Kde to bylo ...
Pavel_t píše:
Kde se v Praze vyrabela letadla?

Omlouvam se vsem, z meho dotazu vypadlo spojeni "krome Letnan", dotaz mel byt prave jestli se nevyrabela jeste nekde jinde.

O Letnanech vim, skoro 40 let v nich bydlim a tata se na letecke vyrobe v Avii podilel. Ale letadla se zde vyrabela slutecne jen do 60tych let, v roce 1968 kdy se Letnany staly soucasti Prahy zacala (licencni) vyroba automobilu v Avii a asi definitivne skoncila v roce 2013. Letov pokracoval uz jen vyrobou leteckych dilu a pokracuje dodnes. BTW: nazev Letnan nesouvisi s letanim :)


25.7.2014 12:39:16
Profil
 

Příspěvky: 61
Příspěvek Re: Kde to bylo ...
Pavel_t píše:
Pavel_t píše:
Kde se v Praze vyrabela letadla?

Omlouvam se vsem, z meho dotazu vypadlo spojeni "krome Letnan", dotaz mel byt prave jestli se nevyrabela jeste nekde jinde.

O Letnanech vim, skoro 40 let v nich bydlim a tata se na letecke vyrobe v Avii podilel. Ale letadla se zde vyrabela slutecne jen do 60tych let, v roce 1968 kdy se Letnany staly soucasti Prahy zacala (licencni) vyroba automobilu v Avii a asi definitivne skoncila v roce 2013. Letov pokracoval uz jen vyrobou leteckych dilu a pokracuje dodnes. BTW: nazev Letnan nesouvisi s letanim :)

motory se vyráběly ve Waltrovce v Radlicích.


25.7.2014 12:56:58
Profil
Autor

Příspěvky: 9876
Bydliště: na levém břehu Dunaje
Příspěvek Re: Kde to bylo ...
Pavel_t píše:
K cemu tam ten jerab slouzil kdyz uz byla hruba stavba mostu hotova? K instalaci zabradli a svodidel? Podle me bylo jednodussi je osadit autojerabem. Ten tam stejne musel byt pro stavbu jerabove drahy a jerabu samotneho.

Most nebyl zdaleka hotov, viz pohled na druhou stranu.


Přílohy:
XLA_7.jpg
XLA_7.jpg [ 215.43 KiB | Zobrazeno 5773 krát ]

_________________
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
25.7.2014 15:53:43
Profil
Autor

Příspěvky: 9876
Bydliště: na levém břehu Dunaje
Příspěvek Re: Kde to bylo ...
Díra mezi jednotlivými polovinami mostu Vysočina nebyla ničím vyplněna.

Tak si dáme něco dalšího z historie. Čím je ta fotka zajímavá?


Přílohy:
XLII_64.jpg
XLII_64.jpg [ 293.34 KiB | Zobrazeno 5660 krát ]

_________________
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
28.7.2014 17:48:10
Profil
 

Příspěvky: 819
Bydliště: D1
Příspěvek Re: Kde to bylo ...
Není to MÚK Kývalka?


28.7.2014 18:04:57
Profil
 

Příspěvky: 1888
Příspěvek Re: Kde to bylo ...
Lenny píše:
Čím je ta fotka zajímavá?


Je tam vidět sesuv náspu, či spíš sesuvek :)


28.7.2014 20:49:19
Profil
 

Příspěvky: 339
Příspěvek Re: Kde to bylo ...
Na Streetview presne v miste porizeni teto fotky konci foto z rijna 2011 (krasny podzimni den) a zacina z unora 2012 se zasnezenou silnici-> tudiz presne na tomto miste se lame rocni obdobi... ;)

Trefa? :D


29.7.2014 7:16:38
Profil
 

Příspěvky: 1123
Bydliště: D11 - exit 62
Příspěvek Re: Kde to bylo ...
Já přidám taky jednu historicko humornou :-) Pro místní znalce to nebude těžké...


Přílohy:
forum.jpg
forum.jpg [ 218.33 KiB | Zobrazeno 5475 krát ]
31.7.2014 14:11:44
Profil
Autor

Příspěvky: 5076
Příspěvek Re: Kde to bylo ...
Jééé, no krom vzrostlejších stromů vypadá to místo i dnes velmi podobně :)

_________________
KlarArt


31.7.2014 15:36:44
Profil
Autor

Příspěvky: 9876
Bydliště: na levém břehu Dunaje
Příspěvek Re: Kde to bylo ...
Dr.Fe1 píše:
Lenny píše:
Čím je ta fotka zajímavá?


Je tam vidět sesuv náspu, či spíš sesuvek :)

Přesně tak, rok 1975, a ujetý svah. To se stává v kterékoliv době. MÚK Kývalka.

Vodouch:

Krásná fotka, focena na 6x6 diapozitiv. Tuším v roce 1983, autor Ing. Jiří Neuvirt. Místo krásné. :)

_________________
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)


31.7.2014 15:45:52
Profil
 

Příspěvky: 1123
Bydliště: D11 - exit 62
Příspěvek Re: Kde to bylo ...
mapman a Lenny: No to by bylo, aby Vy dva jste nevěděli :-) Ale neprozradili, takže "soutěž" jede dál. Fotka je opravdu parádní, sken z diáku je znát (díky za info, Lenny). Ještě pár takových lahůdek tu mám ;-)


1.8.2014 10:55:57
Profil
 

Příspěvky: 3513
Příspěvek Re: Kde to bylo ...
Vypadá to skoro stejně a ani tam ještě nevyrostla PHS, ale prý se chystá ...

_________________
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.MIDIGames.DanceBetweenBombs


1.8.2014 11:18:56
Profil
 

Příspěvky: 1632
Bydliště: MO
Příspěvek Re: Kde to bylo ...
Tak už je to (skoro) den, já teda tu Slavníč propíchnu. Už jen abychom viděli ty další diáky. :)

_________________
Království a půl princezny za 511.


1.8.2014 13:09:27
Profil
 

Příspěvky: 1123
Bydliště: D11 - exit 62
Příspěvek Re: Kde to bylo ...
Bobek píše:
Tak už je to (skoro) den, já teda tu Slavníč propíchnu. Už jen abychom viděli ty další diáky. :)

No jasně :-) Někde tady:
https://www.google.com/maps/@49.518139, ... qhOHdw!2e0


1.8.2014 13:39:27
Profil
 

Příspěvky: 1123
Bydliště: D11 - exit 62
Příspěvek Re: Kde to bylo ...
Tohle nebude vůbec těžké, ale hezká fotka :-)


Přílohy:
forum2.jpg
forum2.jpg [ 216.36 KiB | Zobrazeno 5353 krát ]
1.8.2014 14:04:45
Profil
 

Příspěvky: 3513
Příspěvek Re: Kde to bylo ...
Jo to bylo v době, kdy byl úmysl mít na dálnici vodorovné značení žluté. Teď si té žluté užijem také dost, ale jenom na přechodnou dobu.
Ten motel vypadá dnes hodně jinak.

_________________
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.MIDIGames.DanceBetweenBombs


1.8.2014 15:10:11
Profil
 

Příspěvky: 3744
Bydliště: Praha
Příspěvek Re: Kde to bylo ...
Copak motel, to je drobnost, ale na horizontu je to úplně jiné!

EDIT: Tedy samozřejmě pokud jsem se trefil do místa :) !


1.8.2014 15:16:39
Profil
Autor

Příspěvky: 9876
Bydliště: na levém břehu Dunaje
Příspěvek Re: Kde to bylo ...
Toto pro změnu fotil M. Vích z plošiny těsně před otevřením v červenci 1971 a opět dia 6x6.

_________________
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)


2.8.2014 19:07:04
Profil
 

Příspěvky: 1763
Příspěvek Re: Kde to bylo ...
Ty jo fakt super fotka. To jsem vůbec netušil, že před rokem 89 bylo u nás značení i žluté. Jak dlouho to tam takto vydrželo? Nevědět odkud to je, tak bych klidně řekl, že to je ze západního Německa, respektive tedy Rakouska, tam pokud se pamatuji, měli do vstupu do EU žluté značení, ale jen prostřední pruh, kraje byly bílé. Italové měli komplet žluté, ne? Nebo spíš obráceně, než Rakušáci, kraje žluté a prostředek bílý :)

_________________
Brno České Budějovice Plzeň Ústí/L. Hradec Králové
Bratislava (SK) Wien (A) Linz (A) Nürnberg (D) Dresden (D) Wroclaw (PL)


3.8.2014 8:06:36
Profil
 

Příspěvky: 1123
Bydliště: D11 - exit 62
Příspěvek Re: Kde to bylo ...
Žluté značení bylo na dálnici D1 jen od roku 71 (úsek z Prahy do Mirošovic a později úsek Kývalka-Brno) asi do roku 73. Jen odhaduju podle informací z knihy 70 let dálnic ve fotografii. http://www.rsd.cz/rsd/rsd.nsf/0/6C4472F ... grafii.pdf Možná nám k tvému dotazu někdo zdejší řekne víc.

EDIT/Doplnění:
V publikaci Dálnice 1967-2007 od Michala Prášila se na str. 96 a 97 píše blíže o žlutém značení:
http://www.ceskedalnice.cz/prilohy/daln ... 7-2007.pdf


3.8.2014 11:37:00
Profil
 

Příspěvky: 24
Bydliště: Valašské Meziříčí
Příspěvek Re: Kde to bylo ...
A ještě k tomu zahraničí, žluté značení jako oddělení opačného směru se používá v Norsku.


3.8.2014 20:52:30
Profil
Autor

Příspěvky: 9876
Bydliště: na levém břehu Dunaje
Příspěvek Re: Kde to bylo ...
Žluté VDZ bylo na D1 v úseku Praha - Mirošovice do roku 1975 a dále pak na úseku Kývalka - Brno-západ.

Když tu máme žluté značení taky jednu přidám.


Přílohy:
11.jpg
11.jpg [ 435.06 KiB | Zobrazeno 5122 krát ]

_________________
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
3.8.2014 21:07:52
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1568 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43 ... 63  Další




Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Český překlad – phpBB.cz