Německá dálnice na Moravě - dobové fotografie

Články a úryvky k historii nejen českých silnic a dálnic
Odpovědět
Tomas 1975
Příspěvky: 702
Registrován: 22.9.2009 20:02:33

Německá dálnice na Moravě - dobové fotografie

Příspěvek od Tomas 1975 »

Německá dálnice - dobové fotografie, fotografie vhodné nejen pro milovníky historie, ale i budoucnosti. Pokud budete dobře prohlížet uvidíte co nás čeká na D35 v úseku Opatovec - Staré Město. A to ještě nevíte co je v těch ..... možná více nebo méně uloženo atd...
Popisy vytvořilo moje malé já. Za různé zkomoleniny obecných názvů se omlouvám, ale nejsem schopen převálcovat úředního šimla....

http://www.citem.cz/tmb/
vodouch2000
Příspěvky: 1223
Registrován: 27.5.2014 14:28:00
Bydliště: D11 - exit 62

Re: Německá dálnice na Moravě - dobové fotografie

Příspěvek od vodouch2000 »

To je prostě úžasný! Já uplně žasnu nad kvalitou fotek a popisů, wow! Díky!
Diaľničiar
VIP
Příspěvky: 22513
Registrován: 15.3.2009 20:16:13
Bydliště: EU, IL

Re: Německá dálnice na Moravě - dobové fotografie

Příspěvek od Diaľničiar »

Ukládám si odkaz do oblíbených položek a ve volném čase si to budu prohlížet. :)
za lepší silnice a dálnice
Historie výstavby v HR
čtěte a hlasujte
kot
Příspěvky: 10361
Registrován: 17.6.2010 0:19:32

Re: Německá dálnice na Moravě - dobové fotografie

Příspěvek od kot »

Tomáši SAKRA dobrá práce. Nedovedu si představit dobu, kterou jsi tomu věnoval. Hodně dlouho bude trvat, než to zevrubně prohlédnu.
Mike
Příspěvky: 4950
Registrován: 15.3.2009 14:09:33

Re: Německá dálnice na Moravě - dobové fotografie

Příspěvek od Mike »

s vědomím toho, co jsou moji kolegové schopni prosedět v archivech ( sice v jiné oblasti ), vyselektovat, zapsat, publikovat...

mohu říci jediné

smekám a klobouk dolů :ok:

jen škoda, že se ještě dlouho nesvezeme...
Česká zákonodárnost – odpovědným budiž ten, koho lze nejsnadněji chytit
Tomas 1975
Příspěvky: 702
Registrován: 22.9.2009 20:02:33

Re: Historie: těleso Německé dálnice na starých fotkách

Příspěvek od Tomas 1975 »

KarelLer píše:Přidávám aktualizovaný příspěvek z jiného vlákna, protože jsem nevěděl o tomto vláknu.

Díky uživateli petsheny jsem "objevil" web lms.cuzk.cz a tam mimo jiné tuto zajímavou fotku tělesa Německé dálnice u Ostopovic u Brna z roku 1946. Jsou tam vidět pozůstatky stavby křížení Německé dálnice s uvažovanou západovýchodní dálnicí, možná včetně připojovacích pruhů? Vím, že už někdo na toto fórum posílal i plán tohoto křížení, které mělo mít tvar ×. To křížení je dodnes vidět na leteckých fotkách: https://en.mapy.cz/s/fopuzofate.

Pokud objevíte další podobné fotky, které se na internetu postupně objevují, tak se prosím podělte.
Leteckých fotografií je více, ale nejsou oficiálně zveřejněné. Na snímcích z roku 1946 je rozestavěná křižovatka vidět ještě lépe. Je tam vidět i stavba přeložky silnice Bosonohy - Ostopovice atd...Dělnický lágr atd...
Dále je rozestavěná křižovatka vidět v jednom filmovém dokumentu ze stavby z roku 1940 nebo 1941.
Existují i fotografie focené z Urbanova kopce opět cca 1940 nebo 1941 a další materiály v Rakousku (Státní archiv). Jejich získání je ovšem finančně nákladné (plus čas) a zveřejnění na internetu (oficiální) téměř nemožné (naci období)...
Psal jsem to zde již mnohokrát....
Tomas 1975
Příspěvky: 702
Registrován: 22.9.2009 20:02:33

Re: Německá dálnice na Moravě - dobové fotografie

Příspěvek od Tomas 1975 »

Odkaz na článek o mostech na německé dálnici, celý článek v tištěné verzi časopisu

http://www.betontks.cz/sites/default/fi ... 4-66st.pdf
AF-1
Příspěvky: 560
Registrován: 16.3.2009 13:54:56

Re: Německá dálnice na Moravě - dobové fotografie

Příspěvek od AF-1 »

Co si budeme povidat, ta dalnice by se hodila i dnes.
Diaľničiar
VIP
Příspěvky: 22513
Registrován: 15.3.2009 20:16:13
Bydliště: EU, IL

Re: Německá dálnice na Moravě - dobové fotografie

Příspěvek od Diaľničiar »

za lepší silnice a dálnice
Historie výstavby v HR
čtěte a hlasujte
Odpovědět

Zpět na „Historie“