Právě je 21.9.2018 6:35:15

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 44 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
 Dálková silnice Plzeň - Moravská Ostrava 
Autor Zpráva

Příspěvek Re: Dálková silnice Plzeň - Moravská Ostrava
Hoši z KPP Betonáři již zmapovali téměř všechny využité i nevyužité moravské úseky Dálkové silnice a na webu mají nejen ze svého pátrání zajímavé fotografie

Průboj 18.12.1964 U Lovosic dali včera do užívání novou silnici. Motoristům umožní na trase Teplice—Praha jízdu mimo město Lovosice. Silnice, jež se v budoucnu stane levým pruhem dálnice Praha—Drážďany, vede západně od Lovosic...

22.12.2011 11:25:50

Zdravím Vás, přidal jsem na blog i téma:
http://opevneni.blogspot.com/search/lab ... results=20

Samozřejmě budu rád, pokud budeme spolupracovat i na tématu DS.

14.2.2012 21:52:40
Profil Zobrazit autorovy stránky

Sursur píše:

Zdravím, věci z webu jsou vynikající, hlavně dobové a starší fotografie mě nadchly.
Mám jenom pouze jednu zásadní připomínku - dálková silnice Plzeň - Moravská Ostrava neměla vést přes Loket. Netuším kdo je původcem této chyby, jestli vznikla na webu dalnice.com anebo je staršího data, ale zrovna v tomhle vlákně fóra (anebo i ve vlákně s historickými články) je trasování této komunikace objasněno z dobových dokumentů.
Samozřejmě pokud máte k dispozici nějaký dobový materiál dokazující že měla vést po trase Příbram - Votice - Loket - Německý (Havlíčkův) Brod (jak je bohužel opakovaně uváděno i v odborné literatuře), můžeme vše konzultovat, nicméně zdroje potvrzující trasu Tábor - Humpolec - Německý (Havlíčkův) Brod jsou na sobě poměrně dost nezávislé.

Průboj 18.12.1964 U Lovosic dali včera do užívání novou silnici. Motoristům umožní na trase Teplice—Praha jízdu mimo město Lovosice. Silnice, jež se v budoucnu stane levým pruhem dálnice Praha—Drážďany, vede západně od Lovosic...

15.2.2012 13:03:36
Autor

Bude letos zase nějaká jarní výprava jako loni?

17.2.2012 0:24:19

Lenny píše:
Bude letos zase nějaká jarní výprava jako loni?

No a kam by se rád podíval Lenny? Třeba se poštěstí a něco naplánujeme a podnikneme sami z cestovní kanceláří České dálnice Tour :ugeek:

18.2.2012 19:57:22
Autor

Nevím, zatím jsem nad tím neuvažoal, ale láká mě A88 nebo sudetská dálnice.

18.2.2012 22:44:15
Autor

Taky bych to rád viděl na živo.

19.2.2012 1:02:41
Profil ICQ

Vizi píše:
Sursur píše:

Zdravím, věci z webu jsou vynikající, hlavně dobové a starší fotografie mě nadchly.
Mám jenom pouze jednu zásadní připomínku - dálková silnice Plzeň - Moravská Ostrava neměla vést přes Loket. Netuším kdo je původcem této chyby, jestli vznikla na webu dalnice.com anebo je staršího data, ale zrovna v tomhle vlákně fóra (anebo i ve vlákně s historickými články) je trasování této komunikace objasněno z dobových dokumentů.
Samozřejmě pokud máte k dispozici nějaký dobový materiál dokazující že měla vést po trase Příbram - Votice - Loket - Německý (Havlíčkův) Brod (jak je bohužel opakovaně uváděno i v odborné literatuře), můžeme vše konzultovat, nicméně zdroje potvrzující trasu Tábor - Humpolec - Německý (Havlíčkův) Brod jsou na sobě poměrně dost nezávislé.

Ano, ano, chyba s křižovatkou Loket se táhne již dávno a "původce " jsi označil sám.
Nyní máme některé nové informace, tak jsem zatím stáhl tuto stránku z blogu, a přepracuji ji.

Naposledy upravil Sursur dne 25.2.2012 10:50:36, celkově upraveno 1

25.2.2012 10:22:44

K novinkám:
Mám nyní pár zajímavostí k úsekům Rovné - Bystřice, Štěpánov - Rozseč , Rožnov -Pindula a hlavně též z prostoru málo probádaného okolí Stínavy. No spíše bych asi měl říci hodně móc zajímavostí. Jen se tím musím probrat a hodit na blog.
Jakmile sleze sníh z Výsočiny chci právě výše jmenované znovu navštívit tentokráte již s projektem trasy.
Dále plánujeme opět Chřiby, tam už mám též projekt v "hlavě", a chci si některá místa ověřit v terénu.
Bohužel nám zatím chybí jakékoliv informace o trase DS v Čechách a hlavně je to pro nás Moráváky z ruky.
Zdraví sursur http://opevneni.blogspot.com/

25.2.2012 10:39:08

Sursur píše:
Bohužel nám zatím chybí jakékoliv informace o trase DS v Čechách a hlavně je to pro nás Moráváky z ruky.

Dobový tisk hovoří o trase (Plzeň) - Rokycany - Rožmitál pod Třemšínem - Mirovice - Milevsko - Tábor a dále o přestavbě státní silnice "Českomoravské" v úseku Tábor - Křelovice - Humpolec - Německý Brod. Ověřeno máme zahájení výstavby úseku Lety - Žďákov - Hrejkovice, který byl nakonec dokončen v 60-tých letech jako součást silnice I/19. Kolem dalších staveb se skoro nic neví, je otázka zda některé později realizované stavby (např. obchvat Rožmitálu či Milevska) byly plánované už jako součást DS, či zda se přeci jen někde jinde ještě nestavělo.
Na dálkové silnici Tábor - Kolín byla zahájena výstavba směrem od Tábora k Mladé Vožici a něco málo se postavilo, kousek se pak dokončil až později jako silnice I/33.

Přílohy:
silnice.jpg
silnice.jpg [ 154.4 KiB | Zobrazeno 9430 krát ]

27.2.2012 14:45:25

Doplnil jsem téma Dálkové silnice
http://opevneni.blogspot.com/search/lab ... %20silnice

20.3.2012 23:01:04
Autor

Zajímavý článek :ok:

Nevede náhodu dnešní I/56, resp. R56 v úseku Ostrava - Frýdlant v trase dálkové silnice?

24.3.2012 21:49:53

Lenny píše:
Zajímavý článek :ok:

Nevede náhodu dnešní I/56, resp. R56 v úseku Ostrava - Frýdlant v trase dálkové silnice?
V úseku Místek-Frýdlant vede. V úseku Ostrava-Místek je trasování jiné.
Tady je to vidět: http://kontaminace.cenia.cz/

25.3.2012 2:24:38

Dálková silnice Plzeň – Moravská Ostrava

Vážení přátelé dálniční a silniční historie,
dovolujeme si Vás pozvat k exkurzi na úsek dálkové silnice Plzeň-Moravská Ostrava. Akce se uskuteční v sobotu dne 14.4. 2012 v 9 hod. s místem srazu Boskovice-parkoviště u Kauflandu (hned na vjezdu do Boskovic napravo od kruhového objezdu). Srdečně jsou rovněž zváni všichni příznivci této badatelské činnosti. Naším plánem je navštívit zajímavá místa v trase úseků Boskovice – Protivanov - Stínava - Prostějov.
Za realizační tým Michal Mach, Petr Chaloupek

http://opevneni.blogspot.com/2012/02/da ... _7376.html

25.3.2012 17:53:15

Rád bych poděkoval pánům z KPP Betonáři za pěkné nedělní počtení a inspiraci na pár holomrazových výletů na letošní zimu.

ÚVOD
Část 1.
Část 2.
Část 3.
Část 4.
Část 5.
Část 6.
Část 7.
Část 8.
Část 9.
Část 10.
Část 11.
Část 12.
Část 13.

4.11.2012 22:21:22
Autor

Na který úsek se chystáš vypravit? Napiš možná se připojím. ;)

4.11.2012 22:37:09

Určitě chci vyrazit od Komárna k Libosvárům a pak dál zjistit jak to vypadá s budováním bystřického obchvatu. A moc pěkná procházka je taky po obchvatu Frenštátu ke Kunčícím. Jak mi klapne volno, tak nahlásím ;)

5.11.2012 1:07:05

Děkuji Jenimu za pochvalu.
Úsek "Libosváry" určitě stojí za shlednutí. Je to nyní bez listí, lze tedy fotit.
Taktéž by mně zajímalo, v jakém stavu je obchvat. Měl by být otevřen v příštím roce, tedy předpokládám už "finišování".

Naše nejbližší akce je pokračování DS od Kunčic po Ostravu. Hodně toho je nyní pod čtyřproudovkou, ale i tak snad bude pár zajímavých objektů.
Neprocházel ji již někdo ?
Předpokládám též,že tam je nyní sníh.

8.12.2012 15:47:47

Sice je to tady už pár let mrtvé téma, ale při čtení o táborech na území protektorátu jsem narazil na fotku tábora v Hodoníně u Kunštátu. V horní části fotky mě zaujal násep, který po porovnání s mapou patří dálkové silnici. Přidávám odkaz na stránky.
http://www.holocaust.cz/dejiny/koncentracni-tabory-a-ghetta/cikansky-tabor-v-hodonine-u-kunstatu/

29.12.2015 18:16:13
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 44 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2