S10 Unterweitersdorf - Freistadt - státní hranice CZ

Odpovědět
monin
Příspěvky: 1782
Registrován: 3.12.2010 10:31:31

Re: S10 Unterweitersdorf - Freistadt - státní hranice CZ

Příspěvek od monin »

Přesně tak, udělali jsme dobře, že jsme dálniční spojení s Rakouskem tak dlouho ignorovali. Teď se teprve pozná, jak jsem byli prozíraví. Opravdu škoda jen toho dřevěného posedu pro pohraničníky se samopaly a pro příslušníky pomocné stráže Veřejné bezpečnosti, který býval kdysi u I/3, hned za koncem Kaplice ve směru ke státní hranici. Toho je škoda, ten by se teď hodil, ten se rušit neměl. Rakušáci teprve teď zjistí, kolik stamiliónu eur vyhodili za tuto stavbu zbytečně oknem ven.
Brno České Budějovice Plzeň Ústí/L. Hradec Králové
Bratislava (SK) Wien (A) Linz (A) Nürnberg (D) Dresden (D) Wroclaw (PL)
mapman
Autor
Příspěvky: 5761
Registrován: 25.2.2009 22:20:05

Re: S10 Unterweitersdorf - Freistadt - státní hranice CZ

Příspěvek od mapman »

Tomáši, tebe ten cynismus pořád baví? Chtělo by to spíš nějakou užitečnou informaci ... :/
monin
Příspěvky: 1782
Registrován: 3.12.2010 10:31:31

Re: S10 Unterweitersdorf - Freistadt - státní hranice CZ

Příspěvek od monin »

Tak se omlouvám, pokud to zní cynismus, podle mě je to jen lehká ironie.
Co je ale podstatně - horko těžko můžeš očekávat od někoho, kdo prožil kus života zrovna v tomto kraji a to dokonce shodou okolností, přímo i nad současným novým dálničním tunelem Götschka a zrovna dvacet let takovému člověku už dávno není, těžko můžeš od někoho takového očekávat nějakou užitečnou informaci, když ten samý člověk, tam i dnes, vidí to samé, co tam viděl před 25 lety (samozřejmě na naší straně). Tedy obraz bídy a utrpení (teď mám na mysli I/3 Budějice - D.Dvořiště, aby si to zase někdo nevyložil jinak).
Na tu užitečnou informaci čekáme všichni už přes 25 let - a to od vás - a ona až tak často nepřichází. Pokud tedy pominu to množství všemožně naslibovaných termínů, kdy už měla být komplet celá D3 hotová. Ale já to chápu - v cca 30ceti letech člověk vše vidí trochu jinýma očima. Času je přehršle, vše vypadá optimisticky, vždyť také máme celý život před sebou. Nevyšel tento termín, stanovíme další. A pokud ani ten nevyjde, bude zase další. Vždyť i lidský život se neustále prodlužuje. Tak o co jde.
A protože tě už trochu znám, vím, že co jsem teď napsal, si nebudeš brát vůbec osobně.
Naposledy upravil(a) monin dne 3.8.2015 22:17:21, celkem upraveno 1 x.
Brno České Budějovice Plzeň Ústí/L. Hradec Králové
Bratislava (SK) Wien (A) Linz (A) Nürnberg (D) Dresden (D) Wroclaw (PL)
pivko
Příspěvky: 1019
Registrován: 15.3.2009 23:17:26

Re: S10 Unterweitersdorf - Freistadt - státní hranice CZ

Příspěvek od pivko »

Neexistence dálničního spojení s Rakouskem, která se navíc ani v příštích 10 letech nezmění (co si budem povídat), je opravdu epochální fail. Je úplně jedno, jak a čím si to kdo omlouvá, protože na to svorně kašlaly všechny politické reprezentace i vedení ŘSD za posledních 25 let, kdy si mezi sebou akorát sem a tam posunujou papíry a veřejnost krmí hlavně kecama.
ML90
Příspěvky: 1571
Registrován: 18.5.2014 20:29:57
Bydliště: Království Haličské a Vladimiřské

Re: S10 Unterweitersdorf - Freistadt - státní hranice CZ

Příspěvek od ML90 »

Ta D3 ještě dejme tomu, ale naprosto epochální fail je neexistence dálnice do Vídně. Nemít napojení na dvoumilionové město nedaleko hranic, které bylo docela dlouho naším hlavním městem (nemluvě o spoustě dalších vzájemných kontaktů včetně toho, že to bylo za komunismu jedno z hlavních center české emigrace) a do něhož je potřeba postavit na českém území nějakých 50 kilometrů dálnice.. to už je docela na pováženou.
Kuba
Příspěvky: 1404
Registrován: 13.5.2009 17:41:16

Re: S10 Unterweitersdorf - Freistadt - státní hranice CZ

Příspěvek od Kuba »

Měl jsem před pár dny příležitost strávit jednu noc ve stanu v kempu přímo v centru Freistadtu. Hluk z dálnice ani v noci téměř žádný, pouze ráno ze silnice B38 do centra. Odhlučnění dálnice směrem dolů je perfektní. Přitom vzdálenost na mapě je cca 380 m.
Z kempu byl navíc krásný výhled na obloukový dálniční most přes říčku Feldaist.
Snad se i u nás dočkáme podobně dobře řešených staveb. Bohužel u nás se všechno spíše jenom osekává dle mantry aktuální ekonomické průchodnosti.
monin
Příspěvky: 1782
Registrován: 3.12.2010 10:31:31

Re: S10 Unterweitersdorf - Freistadt - státní hranice CZ

Příspěvek od monin »

ML90: Tak pod tato slova se s chutí podepíši. Ta Vídeň je jasná věc a je to opravdu fatální selhání státu na naší straně. Maďaři se s ní spojili hned jak to bylo možné. Ale i tu D3 bych nějak také nepodceňoval. Prostě je to hlavní a významný tah E55. Sám si moc dobře pamatuji, jak např. při cestě jen v úseku Freistadt - Praha, se dalo v 90. letech předjet (pokud to bylo možné) až 50 italských autobusů mířících v ten samý čas do Prahy. A o těch v protisměru ani nemluvě. Ty doby jsou samozřejmě dávno pryč, ale stejně. V poslední době mě dost mě překvapuje kolik už jezdí po D8/A17 v současné době i aut s rakouskou spz. A to nejen z Horního Rakouska. Jen jsem nepochopil to s těmi 50 km dálnice? Tam přece zbývá jen odhadem max. tak 25 - 28 km (D52) ?.
Brno České Budějovice Plzeň Ústí/L. Hradec Králové
Bratislava (SK) Wien (A) Linz (A) Nürnberg (D) Dresden (D) Wroclaw (PL)
MickeyMouse
Příspěvky: 847
Registrován: 13.8.2014 22:52:52

Re: S10 Unterweitersdorf - Freistadt - státní hranice CZ

Příspěvek od MickeyMouse »

Ani R(D)3 z Třebonína na hranice 50 km mít nebude. Má mít jen 24 km. Když přidáme poslední úsek D3 za ČB, který neměl být R, tak ten má 12,5 km. Tzn., jde o 36,5 km. Na dohled 50km se dostáváme až s obchvatem ČB, resp. s jeho druhou a třetí třetinou Úsilné-Hodějovice, která má mít 7,2 km. Tzn., z právě stavěné MÚK D3 a I/34 to bude po D3 na hranice "jen" cca 43,7 km.
Samozřejmě je otřesný, že tohle není postavený, protože terén není náročný, nejsou tam žádné tunely ap. jako na rakouské straně a celý problém je, že se prostě jen nevykupovali pozemky, takže teď má ŘSD co dělat, aby je stihlo vykoupit tak, aby mohlo na R(D)3 čerpat OPD2.
Budu rád, až z toho něco smažu:
0136
0301-0305/I a 3011-3012/II
0511
D35 Ostrov-Mohelnice
5501-5502
D49
ML90
Příspěvky: 1571
Registrován: 18.5.2014 20:29:57
Bydliště: Království Haličské a Vladimiřské

Re: S10 Unterweitersdorf - Freistadt - státní hranice CZ

Příspěvek od ML90 »

monin píše:ML90: Tak pod tato slova se s chutí podepíši. Ta Vídeň je jasná věc a je to opravdu fatální selhání státu na naší straně. Maďaři se s ní spojili hned jak to bylo možné. Ale i tu D3 bych nějak také nepodceňoval. Prostě je to hlavní a významný tah E55. Sám si moc dobře pamatuji, jak např. při cestě jen v úseku Freistadt - Praha, se dalo v 90. letech předjet (pokud to bylo možné) až 50 italských autobusů mířících v ten samý čas do Prahy. A o těch v protisměru ani nemluvě. Ty doby jsou samozřejmě dávno pryč, ale stejně. V poslední době mě dost mě překvapuje kolik už jezdí po D8/A17 v současné době i aut s rakouskou spz. A to nejen z Horního Rakouska. Jen jsem nepochopil to s těmi 50 km dálnice? Tam přece zbývá jen odhadem max. tak 25 - 28 km (D52) ?.
Samozřejmě nijak nesnižuji význam D3 rozhodně je to v současnosti jedna z nejdůležitějších staveb v Česku, ale vzhledem k vzdálenosti a významu Vídně mi přijde ta dálnice tam jako mnohem větší fail. Tu trasu do Prahy z jihu, o které píšete alespoň částečně nahrazuje D5, ale ta Vídeň žádnou alternativu nemá. Jinak nejen Maďaři, ale i z Bratislavy se jede do Vídně po dálnici, ale tam je to pochopitelně trochu jednodušší :)
Jakub Šponar
Příspěvky: 196
Registrován: 14.3.2009 18:46:48

Re: S10 Unterweitersdorf - Freistadt - státní hranice CZ

Příspěvek od Jakub Šponar »

Zapomínáte na to, že vztahy s Rakouskem stály dost zaprd, kvůli Temelímu a ty Horní Rakousko na tom mělo lví podíl. Mám dojem že ten přiblblej bilboard proti Temelínu u kruháče ve Freistadtu je do dneška. Akorát holt časem ta chybějící dálnice začala vadit všem v okolí tak se začali snažit. Je smutný, že u nás jsme na to nebyli přiravený.
ML90
Příspěvky: 1571
Registrován: 18.5.2014 20:29:57
Bydliště: Království Haličské a Vladimiřské

Re: S10 Unterweitersdorf - Freistadt - státní hranice CZ

Příspěvek od ML90 »

To je sice hezké, ale takové věci by absolutně neměly mít vliv na takové věci jako je výstavba infrstruktury. Nechápu, proč by to spolu mělo jakkoliv souviset.
Standa
Příspěvky: 3795
Registrován: 16.3.2009 7:49:22
Bydliště: Praha

Re: S10 Unterweitersdorf - Freistadt - státní hranice CZ

Příspěvek od Standa »

Ono je to spíš tím, že zrovna v době, kdy se stavěla D5 a rozjížděla D8, byli v Rakousku ve vládě zelení, kteří tvrdili, že už se v Rakousku žádné další dálnice stavět nebudou, čímž se prošvihlo to "startovací okénko". Když si to Rakušané doma vyřešili, tak holt zase přerostli zeleni khmérové u nás...
ML90
Příspěvky: 1571
Registrován: 18.5.2014 20:29:57
Bydliště: Království Haličské a Vladimiřské

Re: S10 Unterweitersdorf - Freistadt - státní hranice CZ

Příspěvek od ML90 »

No počkat, pokud vím tak Strana zelených proti dálnici na Vídeň apriori nic neměla a ostatně upřímně řečeno by to byli blbci, kdyby měli. Akorát zpochybňovali nutnost stavět úplně novou dálnici přes Mikulov, když máme D2. Upřímně řečeno docela tuhle diskusi chápu a pokud vím, tak zrovna na R52 je trochu víc problémů než jen ekologové. Zase bych na ně neházel úplně všechno, za to že jihomoravský kraj ani dnes nemá platné zásady územního rozvoje tak úplně nemohou.
MPMP
Příspěvky: 3291
Registrován: 16.3.2009 14:27:36

Re: S10 Unterweitersdorf - Freistadt - státní hranice CZ

Příspěvek od MPMP »

2ML90: už byste mohl vědět, že odpůrci liniových staveb nikdy nejsou proti stavbě jako takové, "jen" chtějí vést diskuzi o jiné variantě, což v reálu znamená zastavení přípravy předmětné stavby, návrat na začátek a oddálení o cca 10 let. V průběhu projednávání je vždy nmožné uplatnit stejnou taktiku znova. :zvraci:
Nechci nikomu mluvit do svědomí, nevím jaké jsou pohnutky toho kterého odpůrce a jak to myslí doopravdy v tom kterém konkrétním případě, ale tahle taktika je přece pro veřejnost mnohem přijatelnější a výsledkem je "žádná stavba". Proč by tedy meli být přímo proti ní? ;)
ML90
Příspěvky: 1571
Registrován: 18.5.2014 20:29:57
Bydliště: Království Haličské a Vladimiřské

Re: S10 Unterweitersdorf - Freistadt - státní hranice CZ

Příspěvek od ML90 »

Tak to, že je možné napadat stále tutéž věc ale snad není problém odpůrců, ale systému, který to umožňuje. Když budu vést nějaký spor, tak také využiji veškerých prostředků, které mám k dispozici. To mi přijde naprosto přirozené. Každopádně asi nemá smysl pokračovat v téhle diskusi a obzvlášť ne v tomto vláknu, které je věnované něčemu jinému.
MPMP
Příspěvky: 3291
Registrován: 16.3.2009 14:27:36

Re: S10 Unterweitersdorf - Freistadt - státní hranice CZ

Příspěvek od MPMP »

To máte jistě pravdu, já si jen dovolil zareagovat na názor, že strana zelených nebyla "proti dálnici", jen chtěla "jinou variantu". Toť vše.
Naposledy upravil(a) Diaľničiar dne 25.4.2016 20:11:16, celkem upraveno 1 x.
Důvod: necitujte, když reagujete na předchozí příspěvek
Standa
Příspěvky: 3795
Registrován: 16.3.2009 7:49:22
Bydliště: Praha

Re: S10 Unterweitersdorf - Freistadt - státní hranice CZ

Příspěvek od Standa »

ML90, MPMP: Omlouvám se, OT jsem sem zavlekl já, jen to malinko dovysvětlím: strana zelených není monolit, někdy je u moci křídlo rozumnější (z mého pohledu ;) ), dálnice do určité míry dokonce podporující (třeba Bursík), někdy dogmatičtější. Těmi "zelenými khméry" jsem samozřejmě myslel ty dogamtiky (Stropnický Jr.) a další extremisty (Patrik). V Rakousku mi zelení třeba ve vztahu k dálnicím připadali trochu víc dogmatičtější, ale faktem je, že Rakousko už má síť prakticky hotovou a zbývají tam jen nějaké vychytávky, jako třeba spojení k nám. Takže buďme rádi, S10 i A5 se teď hýbe kupředu :ok: , což časem udělá větší tlak na naše D52 i D3 a prostě se to bude muset nějak vyřešit :twisted: .
Hanes
Příspěvky: 1053
Registrován: 25.2.2014 11:34:01
Bydliště: Javorník/Obertaufkirchen
Kontaktovat uživatele:

Re: S10 Unterweitersdorf - Freistadt - státní hranice CZ

Příspěvek od Hanes »

Hlavne se bude muset konecne zatlacit na Haska, jinak Jihomoravsky kraj bude stale bez ZUR.
Na konci světa: I/60 a kousek od civilizace: A 94, jinak na cestě mezi nimi.
Petanecek
Příspěvky: 371
Registrován: 14.11.2012 10:47:44

Re: S10 Unterweitersdorf - Freistadt - státní hranice CZ

Příspěvek od Petanecek »

Nechápu, co za větší tlak to může udělat??? Jako, že v AT bude vybudována dálnice až k hranicím a v ČR se z toho ministr posere a najednou začne ihned stavět??? To snad nemůžete myslet vážně?? Vždyt Hašek u A5 již hrabal lopatou ale D52 je nadále stejně daleko. A D3 je nadále stejně daleko k ČB resp. na hranice, tak jako k Phe. Kdo s tím něco udělal?? Něco se pohnulo?? Něco se zlepšilo??
Oni prostě budou mít dálnici a v ČR nadále se budeme plácat mezi obálkama a novýma ministrama. A skutek utek..
Zdržuji se hlavně jižně od Dunaje, ale rád se podívám i na severní břeh a sem tam i na západ od Rýna.
sirkeci
Příspěvky: 53
Registrován: 9.11.2009 18:28:49

Re: S10 Unterweitersdorf - Freistadt - státní hranice CZ

Příspěvek od sirkeci »

Příhraniční úseky s chabými intenzitami 5-10 tisíc aut holt pro nás nejsou prioritní jako vnitrozemské (v případě D3, resp. I/3 to jsou trojnásobné intenzity). Ano, Rakušáci jsou rychlejší, jenže oni už mají 20 let svojí dálniční síť de facto hotovou.
Standa
Příspěvky: 3795
Registrován: 16.3.2009 7:49:22
Bydliště: Praha

Re: S10 Unterweitersdorf - Freistadt - státní hranice CZ

Příspěvek od Standa »

Petanecek píše:Nechápu, co za větší tlak to může udělat??? ...
1) Každé zlepšení na trase povede k nárůstu provozu (trasa se stane atraktivnější) a třeba úsek ČB - hranice bude mnohem horším úzkým hrdlem, než dnes, kdy se to "štosuje" spíš v Rakousku (samozřejmě pomineme-li okolí Benešova). Pak už se tato trasa bude muset stát prioritou.
2) Nebude už možné se vymlouvat, že na rakouské straně je situace horší (a to ona pořád ještě objektivně je, minimálně mezi Vídní a Brnem - v pátek jsem projížděl Poysdorfem přes půl hodiny :shock: - byl tam nějaký nadměrný náklad, či co).

Ale máte pravdu, že na hroší kůže našich politiků ani to nemusí stačit :evil: ...
Petanecek
Příspěvky: 371
Registrován: 14.11.2012 10:47:44

Re: S10 Unterweitersdorf - Freistadt - státní hranice CZ

Příspěvek od Petanecek »

Přesně tak, jeden dokončený úsek a přivede tam dopravu. Proto si myslím, že těch 5 - 10 000 aut půjde s lehkostí překonat, nebo je snad na jiných hraničních dálničních přechodech také intenzita 5 - 10 000??? Vůbec ne. Prostě lidi si zvyknout a budou to využívat. Zvláště když ČS příhraničí pracuje v AT a určitě jim bude také milejší rychlejší doprava, než se zdržovat okreskama.

Poysdorf - to jste měl štěstí. Normální průjezdní doba je ca 1 - 3 hodiny. 30 min je letmé zdržení.
Zdržuji se hlavně jižně od Dunaje, ale rád se podívám i na severní břeh a sem tam i na západ od Rýna.
dvs
Příspěvky: 3622
Registrován: 8.6.2009 12:42:45

Re: S10 Unterweitersdorf - Freistadt - státní hranice CZ

Příspěvek od dvs »

Na přivedenou dopravu jsem zvědav mezi ČB a Pískem. Podle letáků bude kolem 2021 prý D3 na hranicích a R4 bude souvislý čtyřpruh až k Písku, ale D3 bude asi končit ještě za Táborem. Odborníci, ale píší studie na třípruh ČB - Písek a plánuje se dvoupruhová severní spojka ...

Intenzita na hranicích je fakt kolem těch 10 000. Koukněte na sčítání sice z 2010, ale ono se to moc díky krizi nezměnilo.
Hejkal
Příspěvky: 54
Registrován: 21.1.2015 19:55:47

Re: S10 Unterweitersdorf - Freistadt - státní hranice CZ

Příspěvek od Hejkal »

Kouknul jsem se a jsou tam tři tisíce. :o
nollie
Příspěvky: 143
Registrován: 7.1.2010 21:41:08
Bydliště: ÚL
Kontaktovat uživatele:

Re: S10 Unterweitersdorf - Freistadt - státní hranice CZ

Příspěvek od nollie »

3 je číslo silnice...
Odpovědět

Zpět na „Rakousko“