Rakousko všeobecně

Odpovědět
Kuba
Příspěvky: 1404
Registrován: 13.5.2009 17:41:16

Re: Rakousko všeobecně

Příspěvek od Kuba »

Nový rakouský ministr dopravy Norbert Hofer (FPÖ, neúspěšný prezidentský kandidát ve volbách na jaře 2017) se bude věnovat mj. následujícím tématům:
Lokální zvýšení maximálního rychlostního limitu ze 130 na 140 km/h. Nicméně pouze v některých časech, za přítomnosti telematiky, za optimálních podmínek a počasí a při malém provozu.
Testování možnosti odbočit na červenou doprava na sefamorech, které budou vybaveny speciální značkou. Testovat se to má v Linci.
Možnosti uvolnění odstavného pruhu pro běžný provoz na vytížených úsecích (zmiňuje např. Brennerskou A13)

https://diepresse.com/home/innenpolitik ... imits-nach
https://kurier.at/politik/inland/minist ... 03.037.857
Petanecek
Příspěvky: 371
Registrován: 14.11.2012 10:47:44

Re: Rakousko všeobecně

Příspěvek od Petanecek »

Ještě bych doplnil Kuba, že přemýšlí ještě o:
Zrušení povinnosti při nehodě udělat nouzový koridor. Tady se jedná o možnost dodržet volný odstavný pruh pro záchrané složky.
Co vím, tak přemýšlí o 140 km/h ne lokalne, ale v celé východní říši. Tot jenom doplnění.

Jinak tam nemá co dělat.. Asfinag běží, OEBB Infra taky staví a mají rozestavěné projekty, takže se spíše asi chce tímto více zviditelnit..
Zdržuji se hlavně jižně od Dunaje, ale rád se podívám i na severní břeh a sem tam i na západ od Rýna.
Skinny67
Příspěvky: 9
Registrován: 15.6.2017 22:40:01

Re: Rakousko všeobecně

Příspěvek od Skinny67 »

Dobrý den, nevíte prosím někdo jak přesně to je s užíváním kamery do auta v Rakousku? Mám kameru truecam a4 a nevím jestli jí mám radši sundavat nebo jí můžu nechat. Někde jsem četl, že to místní policie docela řeší. Nevíte někdo jak to je?
Honey72
Příspěvky: 5269
Registrován: 26.12.2015 0:06:38
Bydliště: Trutnov - 17 km od polské dálnice a 29 km od české.

Re: Rakousko všeobecně

Příspěvek od Honey72 »

Já jsem tedy nikdy v žádné zemi potíže s kamerou nebo navigací či obrazovkou couvací kamery za sklem neměl. Pokud se chováte slušně, policie si Vás většinou vůbec nevšímá. Pokud však někdo jede jak prase nebo si při kontrole hezky počesku myslí, že je něco víc než policajt, tak si na něm pošmáknou :-) Trošku jiné to může být poblíž hranic, kdy si rádi smlsnou na ojetých gumách apod.
Letos máme výročí 85 let výstavby dálnic na českém území 1938-2023
Japao Joe
Příspěvky: 1049
Registrován: 13.9.2016 22:00:35

Re: Rakousko všeobecně

Příspěvek od Japao Joe »

Podle mých informací lze v Rakousku použít kameru se záznamem pro vlastní potřebu (např. záznam krajiny, kterou projíždím) a nesmí se zveřejňovat. Diskuze, ze kterých zatím není jasné jak to má být, jsou kolem kvality záznamu - možnosti rozeznat tváře či RZ. Umístění kamery (ale i navigace atd.) tak, že nezasahuje do zorného pole řidiče je samozřejmostí, nedodržení rádi pokutují.
Kubasssssssss
Příspěvky: 65
Registrován: 8.11.2012 20:59:49

Re: Rakousko všeobecně

Příspěvek od Kubasssssssss »

Japao Joe píše:Podle mých informací lze v Rakousku použít kameru se záznamem pro vlastní potřebu (např. záznam krajiny, kterou projíždím) a nesmí se zveřejňovat. Diskuze, ze kterých zatím není jasné jak to má být, jsou kolem kvality záznamu - možnosti rozeznat tváře či RZ. Umístění kamery (ale i navigace atd.) tak, že nezasahuje do zorného pole řidiče je samozřejmostí, nedodržení rádi pokutují.
Přesně tak, také mám takové informace a prý se dokonce může použít i u policie při dopravní nehodě, ale nesmí na ní být žádný jiný automobil s čitelnou RZ a žádný jiný obličej osob krom těch, jež se incident týkal. .. Takové informace jsem po hodinách hledání zjistil. Ale asi bych na to také úplně nespoléhal. ... Každopádně trasy v Rakousku natáčím už přes 7 let a nikdy problém nebyl, ani při kontrolách, kde nahlíželi do aut a hledali turisty z Afriky. :D
D52, D43 v původní trase!
Petanecek
Příspěvky: 371
Registrován: 14.11.2012 10:47:44

Re: Rakousko všeobecně

Příspěvek od Petanecek »

Také natáčím v rakousku, dokonce jsem záznal poskytoval tamní "dálniční" policii a jak byli rádi.
Co jsem se bavil, tak je to prý zakázané, ale je v tom v rámci ochrany privátních dat (kde v AT jsou na takové úrvoni, že snad to ani člověk ČR nepřeje) šedá zona. To spíše bych se bál velkého bratra, než toho, že tam budou dávat pokytu za kameru.
Zdržuji se hlavně jižně od Dunaje, ale rád se podívám i na severní břeh a sem tam i na západ od Rýna.
Honey72
Příspěvky: 5269
Registrován: 26.12.2015 0:06:38
Bydliště: Trutnov - 17 km od polské dálnice a 29 km od české.

Re: Rakousko všeobecně

Příspěvek od Honey72 »

Rakušané a donedávna i Němci jsou obecně dosti úzkostliví na zveřejňování čehokoli. Ono se stačí podívat na Street view u Google map , kde je Rakousko úplně bez pokrytí a Německo má zatím jen velká města.
Letos máme výročí 85 let výstavby dálnic na českém území 1938-2023
Skinny67
Příspěvky: 9
Registrován: 15.6.2017 22:40:01

Re: Rakousko všeobecně

Příspěvek od Skinny67 »

Dobře děkuji za informace. Asi jí tam nechám a nebudu to řešit. Snad nebudou problémy.
Petanecek
Příspěvky: 371
Registrován: 14.11.2012 10:47:44

Re: Rakousko všeobecně

Příspěvek od Petanecek »

Neřešit a kdyžtak mluvit anglicky.. :D To policajti hnedka dají pokoj.. :D
Zdržuji se hlavně jižně od Dunaje, ale rád se podívám i na severní břeh a sem tam i na západ od Rýna.
Skinny67
Příspěvky: 9
Registrován: 15.6.2017 22:40:01

Re: Rakousko všeobecně

Příspěvek od Skinny67 »

S mojí znalostí angličtiny si spíš budou myslet, že si z nich dělám srandu. A hlavně poznají českou RZ, takže stejně budou vědět, že jsem Čech. :-D
Petanecek
Příspěvky: 371
Registrován: 14.11.2012 10:47:44

Re: Rakousko všeobecně

Příspěvek od Petanecek »

CZ neznamená z Čech. Měl jsem českou RZ a napsali do pokuty (SK). Klidně udělám sken. Takže v klidu. Prostě mimo-rakoušák a víc je nezajímá.

Oni nemají lepší. Tak jeden z 10 má dobrou agličtinu, ale to samé skore platí pro češtinu, viz hranice s CZ a česky mluvící rakouští policisté.
Dle mých zkušeností se v ČR z toho komára dělá velbloud..

Jinak tady neproběhla informace ohledně ukončení rozšíření hrdla posledního kusu A1, vedeného jenom ve dvou jízních pruzích, které proběhlo koncem roku 2017. Tzn. Od Vídně až za Linec je dálnice průjezdná ve třech jízních pruzích.
Zdržuji se hlavně jižně od Dunaje, ale rád se podívám i na severní břeh a sem tam i na západ od Rýna.
hh
Autor
Příspěvky: 2554
Registrován: 19.3.2009 16:35:53

Re: Rakousko všeobecně

Příspěvek od hh »

hh
Autor
Příspěvky: 2554
Registrován: 19.3.2009 16:35:53

Re: Rakousko všeobecně

Příspěvek od hh »

hh
Autor
Příspěvky: 2554
Registrován: 19.3.2009 16:35:53

Re: Rakousko všeobecně

Příspěvek od hh »

Tento týden dostali v Rakousku každý den nějaký výborný nápad:)
https://kurier.at/chronik/oesterreich/s ... /400071584
Country
Příspěvky: 506
Registrován: 14.3.2009 21:29:32
Bydliště: Morava
Kontaktovat uživatele:

Re: Rakousko všeobecně

Příspěvek od Country »

Jo, jo, nápady mají výborné, akorát já to nedocením .... německy umím akorát dnes už klasické: Das ganze tschechische Volk ist eine Simulantenbande!
Lenny
Autor
Příspěvky: 10800
Registrován: 15.3.2009 22:03:53
Bydliště: na levém břehu Dunaje

Re: Rakousko všeobecně

Příspěvek od Lenny »

Dnes o tom mluvili na Radiožurnálu, že zkušební provoz bude rok a poté vyhodnotí, zda vzrostla nehodovost, hluk a emise.
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
AF-1
Příspěvky: 560
Registrován: 16.3.2009 13:54:56

Re: Rakousko všeobecně

Příspěvek od AF-1 »

To uz tu bylo se 160. Vsechny testy na vybornou, nehody dokonce poklesly - ale rychlost fuj, takze vse pri starem.
Geo
Příspěvky: 804
Registrován: 11.5.2009 11:06:39

Re: Rakousko všeobecně

Příspěvek od Geo »

Fakticky 159 km/h na zkousku :D
https://orf.at/stories/2449117/2449005/
Petanecek
Příspěvky: 371
Registrován: 14.11.2012 10:47:44

Re: Rakousko všeobecně

Příspěvek od Petanecek »

Tak ono je to trošku logické, neb při 130 km/h je tolerance do 150 km/h. Takže to jenom posunuli o ten limit nahoru, což nemá co do činění s procentuální odchylkou, ale prostě s pevnou tolerancí.
Zdržuji se hlavně jižně od Dunaje, ale rád se podívám i na severní břeh a sem tam i na západ od Rýna.
NoOne
Příspěvky: 129
Registrován: 19.12.2011 21:09:20

Re: Rakousko všeobecně

Příspěvek od NoOne »

S tema limitama +10 v Rakousku opatrne ... druhym rokem uz chodi vypalne od +3km/h.
Hanes
Příspěvky: 1053
Registrován: 25.2.2014 11:34:01
Bydliště: Javorník/Obertaufkirchen
Kontaktovat uživatele:

Re: Rakousko všeobecně

Příspěvek od Hanes »

A už jste dostali pokutu 30€ za 144km/h na dálnici v Rakousku? Všude jinde nemyslytelné ale v Österreichu běžná věc. Za úplné ho.no dostanete pokutu, neboť mají oficiálně nulovou toleranci okopírovanou ze Schweizu. Letos už mne jejich výlevy stáli cca 120€.
Na konci světa: I/60 a kousek od civilizace: A 94, jinak na cestě mezi nimi.
Geo
Příspěvky: 804
Registrován: 11.5.2009 11:06:39

Re: Rakousko všeobecně

Příspěvek od Geo »

Ja vam to doprelozim :-). Tyka se to jen Hornich Rakous. Tedy od Linze po Voralpen Kreuz. Maji totiz toleranci 11 km/h. Takze 151 km/h a pak je tady nepresnost mereni az 5% takze 158.55 km/h.

V jinych krajich je jen tolerance mereni, laser (at uz to znamena cokoliv) 145 km/h, 147km/h radar.
Petanecek
Příspěvky: 371
Registrován: 14.11.2012 10:47:44

Re: Rakousko všeobecně

Příspěvek od Petanecek »

Co já vím, tak jsou nastaveny tolerance v AT 55 - 110 - 150. Jestliže jste dostal za méně, tak se odvolat, neb jste v toleranci. Tady jde spíše o to si nenechat srát na hlavu. Tak jako všude od policie. I když v tomto směru to neposílá policie, ale okresní úřad. A ti vědí, že ostatní nevědí.. :D
Zdržuji se hlavně jižně od Dunaje, ale rád se podívám i na severní břeh a sem tam i na západ od Rýna.
Hanes
Příspěvky: 1053
Registrován: 25.2.2014 11:34:01
Bydliště: Javorník/Obertaufkirchen
Kontaktovat uživatele:

Re: Rakousko všeobecně

Příspěvek od Hanes »

V noci projeto ve směru Linz-Wien, značka za sjezdem Amstetten-West a končí cca tři kilometry před sjezdem Melk, bohužel platí jen od 5 do 22 hodin. Docela chytré řešení, když je přes den dálnice plná, tak to bude vycházet stejně jako se 130 km/h.
Na konci světa: I/60 a kousek od civilizace: A 94, jinak na cestě mezi nimi.
Odpovědět

Zpět na „Rakousko“