Právě je 15.9.2019 9:33:17

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 526 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 22  Další
 Rakousko všeobecně 
Autor Zpráva

Příspěvek Re: Rakousko všeobecně
Tirolská (A12/S16), Brenner (A13), Tauern (A10) a Pyhrn (A9) mají klasické mýtnice.

31.7.2011 21:55:18

Na Brennerautobahn (A13) musíte mít normální dálniční známku, ale za průjezd po nejvyšším mostě v Evropě Europabrücke se platí na klasické mýtnici.

31.7.2011 22:02:12
Profil ICQ
Autor

Aha, pak se těm neskutečným kolonám nedivím :kladivo:

31.7.2011 22:44:37
Profil ICQ

kalanis píše:
Tirolská (A12/S16), Brenner (A13), Tauern (A10) a Pyhrn (A9) mají klasické mýtnice.

Záleží, jak se to vezme. Pravidelní mají předplaceno a i pro jednotlivé cesty lze velmi jednoduše použít Videomaut, takže průjezd bránou sice 30, ale bez zastavení. (Ale jasné, zdržení kvůli rozpletu a povinné zpomalení se nijak neeliminuje, takže špunt to je...)
Jenom pod "klasickou" mýtnicí mám tendenci představovat si navíc i tu (časově relativně náročnější) transakci u budky (šekem nebo kešem anebo nejraději penězma, že :D ).

1.8.2011 11:55:52

Nedávno jsem slyšel na ČRo 1, že při parkování ve větším městě (Vídeň, Salzburk a tak) musí být za čelním sklem malé, klidně i dětské, papírové hodiny které ukazují asi čas parkování. Moc jsem to nepochopil a tak se ptám jestli někdo neví něco víc. díky

4.8.2011 23:49:59
Profil ICQ
Autor

Je to běžná praxe i u nás, používá se to tam kde je parkování omezeno časem, třeba v Ostravě jsou v centru místa kde je dovoleno parkovat max 2h. Na hodinách je pak člověk povinen nastavit čas zaparkovaní. Takže v Rakousku to bude analogicky.

5.8.2011 0:51:44
Profil ICQ

Je na to dopravní značka IP13b Parkování s kotoučem. V Rakousku budou jistě mít značku hodně podobnou.

Přílohy:
ip13b.gif
ip13b.gif [ 3.19 KiB | Zobrazeno 7790 krát ]

5.8.2011 9:33:59
Profil ICQ

Děkuju :)

5.8.2011 11:37:46
Profil ICQ

S tou Vídní pozor, tam jsou v centru zóny a jsou označené jen na vjezdu nápisem ZONE na silnici. Často jsou dost nešikovně v křižovatce, stačí se věnovat provozu a nápis přehlédnete. A pak už nepoznáte, jestli jste v zóně nebo ne. Takže je lepší si najít na internetu, kde se dá parkovat zdarma a kde už ne.

5.8.2011 13:30:31

Čerstvá zkušenost z Melku, nemáte-li papírové hodiny, napište čas příjezdu na papírek a nechte ho za oknem. Pokud nepřešvihnete povolený čas, mělo by to projít, nám to v Melku prošlo, zatímco vedle stojící Němec bez ničeho měl při našem odjezdu za stěračem pokutu... Ale hodiny jsou určitě praktičtější, v Rakousku je prý dávají zadarmo v pojišťovnách.

7.8.2011 11:38:16

mbmat píše:
Na Brennerautobahn (A13) musíte mít normální dálniční známku, ale za průjezd po nejvyšším mostě v Evropě Europabrücke se platí na klasické mýtnici.

Na Brennerautobahn neni treba znamka, ale az od najezu Insbruck-Sud. Jenze pocitejte s tim, kdyz jedete napr. Munch - GaPa - Innsbruck - Brenner, tak nenajet na dalnici je celkem orientacni boj, a imho se ta znamka vyplati i na tech blbejch cca. 10km mezi letistem a Insbruck-Sud.

10.8.2011 15:59:21
Autor

Nemůžete prosím v googlu ukázat trasu jak myslíte kudy tu objíž'ďku? Takto?
http://maps.google.cz/maps?saddr=Seefel ... 5,0,0&z=14
Nebo co je Insbruck-Sud?

10.8.2011 17:39:05

Innsbruck sud je Innsbruck süd, a je to co jste vyznačil. Vaše objížka mě nenapadla, vypadá orientačně snadněji.

http://maps.google.cz/maps?f=d&source=s ... ,0&ie=UTF8

10.8.2011 18:11:33
VIP

Čili dostavba druhého tubusu Tauernského tunelu zjevně moc nepomohla :-(
V článku psali ještě o hraničním tunelu AT/SLO (Jesenice), ale i tak to ty mýtnice budou asi brzdit pořád.

14.8.2011 21:30:05
Autor

Ne asi, určitě.
Můžou tam být roury i 3, ale dokud tam bude budka se závorou jak na mostě ve 13. st, tak tam bude při max vytížení kolona.

14.8.2011 21:36:22
Profil ICQ

Geo píše:
Innsbruck sud je Innsbruck süd, a je to co jste vyznačil. Vaše objížka mě nenapadla, vypadá orientačně snadněji.

http://maps.google.cz/maps?f=d&source=s ... ,0&ie=UTF8

Zeptam se chlapi trochu všeobecně: Kolik je v rakousku mýtnic a kolik je cca průměrné mýtné? Docela z toho děláte kovbojku, když vidim ty objezdy, díky

14.8.2011 22:07:27
Autor

Pokud jsem tuhle debatu pochopil správně, tak není o žádném objíždění mýtnice, ale o tom, že když jedete po trase Mnichov - Garmisch - Innsbruck - Brenner, tak musíte jet cca 12 km po dálnici a za tím účelem si musíte koupit dálniční známku (což znamená vylézt z auta, dojít k pumpě, koupit známku, nalepit známku a tu ještě následně po jejím skončení zase sundat).
No a právě od toho exitu Innsbruck süd je již dálnice placená přes mýtnici.

Naposledy upravil Diaľničiar dne 25.4.2016 19:19:39, celkově upraveno 1

necitujte, když reagujete na předchozí příspěvek

15.8.2011 12:48:00

takže na některé úseky dálnice je v Rakousku dálniční známka a na některé je mýtné a známka se nemusí kupovat ? Znám to jenom na Graz a dál Slovinsko jinak jsem nikdy jinou dálnicí v Rakousku nejel

Naposledy upravil Diaľničiar dne 25.4.2016 19:20:03, celkově upraveno 1

15.8.2011 14:09:08
Autor

Ano, přesně tak.
Rakousko má na všechny dálnice dálniční známku. Ale některé horské úseky (Brenner, Tauern...) mají zpoplatněné klasickým mýtem. Aby nedocházelo v těchto úsecích ke dvojímu zpoplatnění (což by se EU po***), jsou úseky hrazené mýtem vyjmuty a není na ně potřeba dálniční známka. A právě na té trase Mnichov - GA-PA - Brenner vychází na dálniční známku jen 12 km dálnice, takže je vopruz to jednak platit a jednak se s**t s lepenim, proto ty šachy s objížděním.

Naposledy upravil Diaľničiar dne 25.4.2016 19:20:17, celkově upraveno 1

15.8.2011 14:52:58

Pár let jsem už na Brener nejel, ale není při cestě z Prahy rychlejší Mnichov jen objet a vzít to přes Kufstein? Potom už je té dálnice malinko víc, tak to tolik neirituje, zejména když zrovna rakouská známka jde krásně sloupnout a nerozpadne se na spoustu malých, jako ta naše :) .

15.8.2011 16:00:57

Zkušenost říká, že to časově vyjde nastejno, zejména od té doby co je v Inntalu snad pořád 100/110. Rakouskou známku, která stojí 8E/10 dní nemá imho cenu vůbec řešit.

15.8.2011 16:20:10
Autor

Petr Pokorný píše:
seque píše:
Geo píše:
Innsbruck sud je Innsbruck süd...
Zeptam se chlapi trochu všeobecně: Kolik je v rakousku mýtnic a kolik je cca průměrné mýtné? Docela z toho děláte kovbojku, když vidim ty objezdy, díky

Pokud jsem tuhle debatu pochopil správně, tak není o žádném objíždění mýtnice, ale o tom, že když jedete po trase Mnichov - Garmisch - Innsbruck - Brenner, tak musíte jet cca 12 km po dálnici a za tím účelem si musíte koupit dálniční známku (což znamená vylézt z auta, dojít k pumpě, koupit známku, nalepit známku a tu ještě následně po jejím skončení zase sundat).
No a právě od toho exitu Innsbruck süd je již dálnice placená přes mýtnici.

Já neptal kvůli tomu, abych ušetřil 8E za známku (naopak dálnice vyhledávám a i si různě zajíždím, abych něco viděl nového), ale jedu v září do Itálie a už asi po 3x letos opravdu nechci jet Mnichov-Kufstein-Innsbruck, protože to tam nesnáším, rakouská 100ka, kontroly, plno aut, v Německu ošklivá A8, tak pojedu po hezké A95 a nevěděl jsem, kde se na A13 napojit (na asfinag.at to snad ani nemají nebo jsem to nenašel).

15.8.2011 16:35:36
VIP

Já to jezdím komplet i přes Brenner po staré 182 a je to také celkem elegantní řešení s pěkným horským průjezdem a možná ještě hezčími pohledy na dálnici zespoda :-)

15.8.2011 16:58:50

Vida, jak se to za pár let může změnit k horšímu... Já jezdil Inntalem vždycky tak 130 -140, celkem to ubíhalo, policie kontrolovala jen dalekohledem známky a i ta A8 byla docela v pohodě (i když jsem na ní viděl dvakrát v opačném směru než jsem jel pěknou zácpu). Každopádně díky za inspiraci, až tam zase někdy pojedu, zkusím jinou trasu.

16.8.2011 8:13:24

No já si předloni koupil rakousko vlastně jen na cestu z hor, tam jsme jeli přes Garmisch, abych byl "rychle doma", a pak se neskutečně trápil v těch zpomalovačkách až do Mnichova, takže pokud to bude zas někde kolem Imst, jedu sichr obě cesty vrchem. Možná i na Brenner.

16.8.2011 8:57:02
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 526 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 22  Další