A2 Wien - Graz - Villach - (I)

silnicevevrope
Příspěvky: 19
Registrován: 25.9.2012 7:33:09
Kontaktovat uživatele:

A2 Wien - Graz - Villach - (I)

Příspěvek od silnicevevrope »

Docela důležitá dálnice v Rakousku, poměrně hezké když je před Vídní na některých úsecích i 5+5 pruhů, při hustotě dopravy v ranních hodinách určitě veliký +. A jinak vše přehledně značeno, až na Vídeň tam maj trochu zmatek. :oops: Něco zbytečno moc značený něco málo. (Když jedete přes Vídeň z Grazu na Mikulov...) Jinak vše Ok, kam se hrabou dálnice v ČR.

Obrázek 4+4: http://silnicevevrope.webnode.cz/evropa ... 2/#a2-jpg1
jonáš
Příspěvky: 4080
Registrován: 15.3.2009 8:32:12

Re: A2 Wien - Graz - Villach - (I)

Příspěvek od jonáš »

Jo ta je pěkná, jezdíval jsem tamtudy i do Slovinska a jednou snad i do Itálie, i když už to byla zajížďka, než se tlačit v placených tunelech na Tauernbahn.
egelebege
Příspěvky: 642
Registrován: 11.10.2009 0:33:26
Bydliště: dálnice v eu

Re: A2 Wien - Graz - Villach - (I)

Příspěvek od egelebege »

Nepamatuju si, že by tam někde měli 5+5. Maximálně tam kde jsou připojovací nebo odbočovací pruhy. Jinak souhlasim že je pro tranzit celkem důležitá, ale místy na to rozhodně nevypadá.
Standa
Příspěvky: 3795
Registrován: 16.3.2009 7:49:22
Bydliště: Praha

Re: A2 Wien - Graz - Villach - (I)

Příspěvek od Standa »

Taky si vybavuju nejvíc 4+4, ale je to stejně pěkná dálnice. Právě na tomhle úseku mě naposledy přepadla nostalgie po Rakousko-Uhersku :) ... Asi nejkomplikovanější místo je přejezd přes hory na hranici Dolních Rakous a Štýrska, je tam, tuším, omezení na 100, trochu ostřejší zatáčky a větší riziko problémů s počasím. Dál na jih už je to zase pohodička. Zajímavé je (v souvislosti s naším "Novým pojetím dálniční sítě"), že i v těch omezených parametrech je to samozřejmě pořád A2.
siesa
Příspěvky: 1244
Registrován: 15.3.2009 20:22:40
Bydliště: R43

Re: A2 Wien - Graz - Villach - (I)

Příspěvek od siesa »

Standa píše:Zajímavé je (v souvislosti s naším "Novým pojetím dálniční sítě"), že i v těch omezených parametrech je to samozřejmě pořád A2.
Ano ano, je to zvlastni..taky me to jiz napadlo... Jinak v lonskem roce se vyznamna cast teto dalnice opravila, letos probiha oprava na (jak si vzpominam) jednom mensim useku.. Dalnice je tak az na nekolik drobnych vyjimek ve skvele kondici...
jonáš
Příspěvky: 4080
Registrován: 15.3.2009 8:32:12

Re: A2 Wien - Graz - Villach - (I)

Příspěvek od jonáš »

A máte pocit že R35 v údolí Mohelky přestává být R35? Momentálně tam taky žádný omezení neni, ale bejt to v Rakousku, je tam maximálně 110 od rádeláku až na vršek paceřáku .. A2 je proti těm serpentinám rovinka ;-)
Stejně tak se "nevyjímaj" z dálnice ani úseky, kde je tohlecto .. https://encrypted-tbn2.gstatic.com/imag ... -_ucdj0-gj
Mně vůbec přijde, že zdejší uhranutí "maximálkou" je takovej příznak neukončený dopravně-urbanizační či šoférský puberty. S dospělostí třeba přijde i poznání, že hlavnim a zásadnim přínosem autobahna pro komunikační infrastrukturu neni rychlost, ale pohodlnost a kapacita 8-)
Standa
Příspěvky: 3795
Registrován: 16.3.2009 7:49:22
Bydliště: Praha

Re: A2 Wien - Graz - Villach - (I)

Příspěvek od Standa »

V kontextu, který jsem měl na mysli, ale skutečně R35 v okolí Liberce přestane být R35, i když by mohla být i D35 s lokálním omezením v nebezpečném úseku údolí Mohelky na těch 110.
jonáš
Příspěvky: 4080
Registrován: 15.3.2009 8:32:12

Re: A2 Wien - Graz - Villach - (I)

Příspěvek od jonáš »

A s průtahem městem trvalou 80 jako v Regensburgu. Však voni ji tam jednou přeznačej, ale asi ten cancour bez pokračování za nový cedule ani nestojí .. jinak jestli je to D nebo R mi fakt v žilách nic neměstná, když je to dle legislativy jedno až do barvy cedulí.
hh
Autor
Příspěvky: 2553
Registrován: 19.3.2009 16:35:53

Re: A2 Wien - Graz - Villach - (I)

Příspěvek od hh »

siesa píše:
Standa píše:Zajímavé je (v souvislosti s naším "Novým pojetím dálniční sítě"), že i v těch omezených parametrech je to samozřejmě pořád A2.
Ano ano, je to zvlastni..taky me to jiz napadlo... Jinak v lonskem roce se vyznamna cast teto dalnice opravila, letos probiha oprava na (jak si vzpominam) jednom mensim useku.. Dalnice je tak az na nekolik drobnych vyjimek ve skvele kondici...
Ne ne, A2 dva dost dlouhé úseky. Jeden na tom již ošklivém CB, druhý AB v těch kroucárnách v horách.
siesa
Příspěvky: 1244
Registrován: 15.3.2009 20:22:40
Bydliště: R43

Re: A2 Wien - Graz - Villach - (I)

Příspěvek od siesa »

Aha...asi jsem u toho trochu pospaval...neridil jsem totiz...
Ten CB se opravuje pred Grazem, nebo az za nim (od Vidne)?? Nejakou opravu si vybavuju, ale mam pocit, ze to bylo za Grazem na A9...ale jak rikam, moc pozor jsem nedaval ;)
Naposledy upravil(a) Diaľničiar dne 25.4.2016 17:25:54, celkem upraveno 1 x.
Důvod: necitujte, když reagujete na předchozí příspěvek
hh
Autor
Příspěvky: 2553
Registrován: 19.3.2009 16:35:53

Re: A2 Wien - Graz - Villach - (I)

Příspěvek od hh »

Já sice řídil, ale ve tři ráno a tak detaily se mi mohly taky jenom zdát :) ale měl jsem pocit, že u Grazu na A9 dělají přetah CB (asi 8 km), pak nový AB na A2 a další oprava CB někde u Wiener Neustadt. Všechno tak podobně dlouhé, protože tam byly značky " Noch 6 km:( ".
egelebege
Příspěvky: 642
Registrován: 11.10.2009 0:33:26
Bydliště: dálnice v eu

Re: A2 Wien - Graz - Villach - (I)

Příspěvek od egelebege »

Oprava u Weineru byla součástí rozšíření na 4+4. Teda aspoň myslim. Naposledy jsem tam jel před půl rokem a na A2 to vypadalo takhle: video

Video je zrychlené a sestříhané ale charakter dálnice je znát
siesa
Příspěvky: 1244
Registrován: 15.3.2009 20:22:40
Bydliště: R43

Re: A2 Wien - Graz - Villach - (I)

Příspěvek od siesa »

hh, egelebege...diky
Standa
Příspěvky: 3795
Registrován: 16.3.2009 7:49:22
Bydliště: Praha

Re: A2 Wien - Graz - Villach - (I)

Příspěvek od Standa »

jonáš píše:A s průtahem městem trvalou 80 jako v Regensburgu. Však voni ji tam jednou přeznačej, ale asi ten cancour bez pokračování za nový cedule ani nestojí .. jinak jestli je to D nebo R mi fakt v žilách nic neměstná, když je to dle legislativy jedno až do barvy cedulí.
Klidně jako v Řezně :) . Mně to taky žíly netrhá, ale v mapě vypadá D mnohem lépe, než jednička, jak mnohá R vypadají a ta, co se nestanou D, nejspíš zase vypadat budou. A to už může být problém třeba v případě potenciálních investorů - prostě spíš pochopím lokální omezení vyšší kategorie komunikace, než lokální "upgrade" komunikace nižší. Dělá se to všude, dokonce i v USA: nedávno jsem náhodou objevil, jak je to tady v NH s I-93, viz video, zajímavé od cca 2:15 s vysvětlením cca 2:45. Klidně bych takhle udělal úsek R35 (D35) z Turnova do Jičína. Ale až tak podstatné to značení opravdu není, víc už k tomu asi nemá smysl psát, jdu si vychutnat tu cestu z Vicenzy :jidlo: .
egelebege
Příspěvky: 642
Registrován: 11.10.2009 0:33:26
Bydliště: dálnice v eu

Re: A2 Wien - Graz - Villach - (I)

Příspěvek od egelebege »

Stando, díky tvýmu odkazu už vim, že i amíci maj Berlin :crazy:
Standa
Příspěvky: 3795
Registrován: 16.3.2009 7:49:22
Bydliště: Praha

Re: A2 Wien - Graz - Villach - (I)

Příspěvek od Standa »

Copak Berlín, těch mají podle wikipedie asi dvacet (plus pět Nových Berlínů), ale mají i tři Prahy (psáno Prague - v Oklahomě, Nebrasce a Texasu), jednu Novou Prahu (New Prague v Minnesotě), dvě Plzně (psáno Pilsen) a určitě spoustu dalších nám známých měst :) ...
Naposledy upravil(a) Diaľničiar dne 25.4.2016 17:26:11, celkem upraveno 1 x.
Důvod: necitujte, když reagujete na předchozí příspěvek
jonáš
Příspěvky: 4080
Registrován: 15.3.2009 8:32:12

Re: A2 Wien - Graz - Villach - (I)

Příspěvek od jonáš »

No a co má bejt, my zas máme Nový York, Paříž a Londony dokonce dva, malej a velkej. A měli jsme je dokonce i za nepřejícího bolševika ;-)
Akorát že voni měli zas toho prezidenta, co říkal, že je taky kobliha. :lol:
kik
Příspěvky: 1006
Registrován: 18.5.2009 15:27:52
Bydliště: Hradec Králové - Labská II

Re: A2 Wien - Graz - Villach - (I)

Příspěvek od kik »

Tuhle dalnici znam az do Grazu velmi dobre diky kazdorocnim zarijovym cestam do Chorvatska. Pred nekolika lety pri navratu z Toskanska jsem ji projel po cele delce. Je opravdu ve velice dobre kondici protoze kazdy rok se nejaky usek opravuje. Kdyby se tohle delo na nasi D1 tak to neni schodiste ale naprosto normalni dalnice.
U Vidne je to 4+4 (ted nevim jestli ke krizovatce s A3 nebo az k S4), pak cca ke krizeni s S6 je to 3+3, v horach vetsinou 2+2 (misty 3+2), pred Grazem misty zase 3+3 (stejne jako kolem Grazu) a dal k italskym hranicim vetsinou 2+2.
Standa
Příspěvky: 3795
Registrován: 16.3.2009 7:49:22
Bydliště: Praha

Re: A2 Wien - Graz - Villach - (I)

Příspěvek od Standa »

U Vídeňského Nového Města probíhá oprava, provoz je veden ve zúžených pruzích 3+1+2, což působí v místě, kde jsou směry daleko od sebe, docela zajímavě (na první fotce je to trochu vidět). Připadalo mi to při letmém pohledu, že nahrazují CB novým AB (ale fotku žádnou nemám).
Přílohy
Směry odděleny polem.
Směry odděleny polem.
A2b.JPG (108.33 KiB) Zobrazeno 38708 x
Oba směry ještě u sebe.
Oba směry ještě u sebe.
A2a.JPG (70.23 KiB) Zobrazeno 38708 x
ElWapp
Příspěvky: 1640
Registrován: 14.3.2009 11:42:45
Bydliště: Praha 4

Re: A2 Wien - Graz - Villach - (I)

Příspěvek od ElWapp »

Proc je v krizeni s S4 tak siroky stredovy delici pas?
kik
Příspěvky: 1006
Registrován: 18.5.2009 15:27:52
Bydliště: Hradec Králové - Labská II

Re: A2 Wien - Graz - Villach - (I)

Příspěvek od kik »

Jak jsem si všimli letos cestou na a z dovolené, tak opravy A2 budou směrem od Vídně do Grazu pokračovat min. do prosince příštího roku. Naštěstí jezdíme do Chorvatska mimo sezónu takže provoze není tak hustý. V létě to tam může být hodně zajímavý. Ale v každém směru je zachován provoz 2 + 2, i když ten levý není pro kamiony.
harmonica
Příspěvky: 223
Registrován: 26.4.2012 15:43:50
Bydliště: Ostrava

Re: A2 Wien - Graz - Villach - (I)

Příspěvek od harmonica »

O jakých opravách mluvíte? Dva týdny zpět jsem jel úsek Wien - Seebestian (odbočka na S6, konec 3 pruhu z Vídně) A žádné opravy se tam nedějí. Je to až někde v horách? Za mě je super že snad po 5 letech jsem dokonce Vídeň projel bez jakéhokoliv zúžení.
BMW E61 530d
Ex. Ford Mondeo 2.0 TDCI

Život je bahno a jen svině v něm umí chodit.
kik
Příspěvky: 1006
Registrován: 18.5.2009 15:27:52
Bydliště: Hradec Králové - Labská II

Re: A2 Wien - Graz - Villach - (I)

Příspěvek od kik »

Je to "až" v horách..... Tedy celkem desítky km za odbočkou na S6.
Diaľničiar
VIP
Příspěvky: 22513
Registrován: 15.3.2009 20:16:13
Bydliště: EU, IL

Re: A2 Wien - Graz - Villach - (I)

Příspěvek od Diaľničiar »

alespoň 1 video novějšího data z přejezdu mezi Wien a Graz profesionálnějšího typu :P nádherná podívaná na 200 km dálnice

za lepší silnice a dálnice
Historie výstavby v HR
čtěte a hlasujte
Aram96
Příspěvky: 7855
Registrován: 13.8.2018 20:56:09
Bydliště: A88-R43-D43-I/43-I/73-?-?

Re: A2 Wien - Graz - Villach - (I)

Příspěvek od Aram96 »

Jak je to tedy s tím nahráváním a následným publikováním v Rakousku ? To už se může ?

A, prosím, jsou ti známy intenzity provozu na A2 ? Alespoň přibližně třeba před Vídní a pak na tom 6-pruhu, a pak na 4-pruhu.
Odpovědět

Zpět na „Rakousko“