Obchvat Říčan

Praha – Kutná Hora (I/38) – Pardubice (I/37)
Odpovědět
Dusanh
Příspěvky: 712
Registrován: 11.5.2010 10:53:25

Obchvat Říčan

Příspěvek od Dusanh »

Jak to vypadá s obchvatem Říčan? Jsou to asi 3 roky, co jsem kdesi četl, že snad radnice rozprodala pozemky pod budoucím obchvatem a tudíž ho není kde postavit. Když se navíc kouknu do mapy, tak mi skoro žádné řešení ani nevychází, protože buď by se musel prokácet lesem někudy přes Strašín, ale pak se vzápětí ocitáme v trojboji Mukařov-Loňovice-Vyžlovka, což teda není žádný zázrak.
Našel jsem např. toto:
http://www.ricansko.info/upload/dokumen ... chvat2.jpg
Bobek
Příspěvky: 1636
Registrován: 14.3.2009 6:43:59
Bydliště: MO

Re: Obchvat Říčan

Příspěvek od Bobek »

Podle mě je ten sever úplně zabitý. Holt si obce nechají zastavět úplně všechno a pak se diví, že jsou problémy s dopravou a není místo na obchvat. Co nějak takhle? Pochybuju, že by na obchvat Říčan došlo dřív, než na 511.

Edit: ostatně od Světic se v ÚP VÚC Pražský region nějak podobně plánuje přeložka II/335.
MPMP
Příspěvky: 3268
Registrován: 16.3.2009 14:27:36

Re: Obchvat Říčan

Příspěvek od MPMP »

Bobek píše:Podle mě je ten sever úplně zabitý. Holt si obce nechají zastavět úplně všechno a pak se diví, že jsou problémy s dopravou a není místo na obchvat. Co nějak takhle? Pochybuju, že by na obchvat Říčan došlo dřív, než na 511.

Edit: ostatně od Světic se v ÚP VÚC Pražský region nějak podobně plánuje přeložka II/335.
Možná proveditelné, ale kdo tou oklikou bude jezdit?
Bobek
Příspěvky: 1636
Registrován: 14.3.2009 6:43:59
Bydliště: MO

Re: Obchvat Říčan

Příspěvek od Bobek »

Kdy jste naposled projížděl ve špičce Říčany? :)
Pak mě ještě napadlo se na ty bližší satelity vykvajznout a vzít to tudy a po nové I/12.
Království a půl princezny za 511.
dvs
Příspěvky: 3621
Registrován: 8.6.2009 12:42:45

Re: Obchvat Říčan

Příspěvek od dvs »

Už jsem tu jinde psal
dvs píše: V hodně daleké budoucnosti jsou v ÚAP pro ZÚR tyto obchvaty okolo Říčan nebo spíše přivaděče.
Přílohy
ricany.jpg
ricany.jpg (29.26 KiB) Zobrazeno 33761 x
adamos
Příspěvky: 1697
Registrován: 15.3.2009 23:32:20
Bydliště: D1, 2,78 km

Re: Obchvat Říčan

Příspěvek od adamos »

Po Úvalech je to už druhý obchvat obchvatu, který tu v tomto týdnu řešíme. Kdy se vlastně stavěla přeložka Uhříněves - Říčany? Podle historické ortofotomapy tu v třiapadesátem už dávno stála.
Vždy aktuální mapy na http://www.openstreetmap.org
Našli jste v mapě chybu? Napište mi o ní.
jonáš
Příspěvky: 4080
Registrován: 15.3.2009 8:32:12

Re: Obchvat Říčan

Příspěvek od jonáš »

Tak to je snad normální, že se staví obchvaty obchvatů obchvatů, jak sídla rostou. Však taky ten slavnej jižní okruh Prahy je pouze obchvatem Jižní spojky, která sama byla obchvatem Žitné, která se kdysi dávno stala obchvatem Koňského trhu 8-)
Jan Petzold
Příspěvky: 168
Registrován: 18.12.2009 14:15:01

Re: Obchvat Říčan

Příspěvek od Jan Petzold »

Bobek píše:Kdy jste naposled projížděl ve špičce Říčany? :)
Pak mě ještě napadlo se na ty bližší satelity vykvajznout a vzít to tudy a po nové I/12.
Přesně tak "přivaděč Kostelec" a úsek D. Měcholupy - Vyžlovka vrátit do II/333. Ideální. Tím by navíc ta R12 dostala větší podporu a význam.
Marooned17
Příspěvky: 1075
Registrován: 27.9.2010 13:01:33
Bydliště: Praha

Re: Obchvat Říčan

Příspěvek od Marooned17 »

jonáš: To asi těžko, když Žitná i VN byly založeny ve stejnou dobu v rámci jednotného urbanistického konceptu Nového města.
JirkaS
Příspěvky: 2805
Registrován: 14.3.2009 19:25:07

Re: Obchvat Říčan

Příspěvek od JirkaS »

Marooned17 píše:jonáš: To asi těžko, když Žitná i VN byly založeny ve stejnou dobu v rámci jednotného urbanistického konceptu Nového města.
To sice ano, ale bez Jiráskova mostu ten účel plnit nemohly. Takže lze říct, že po výstavbě mostu byl vytvořen průtah - obchvat centra s využitím ulic Žitná / Ječná.
martini
VIP
Příspěvky: 3635
Registrován: 22.3.2009 10:53:57
Bydliště: Kladno

Re: Obchvat Říčan

Příspěvek od martini »

Nejlepší mi přijde varianta prostřední z odkazovaného schématu. Nicméně prochází minimálně přes PP Rokytka a kolem mnoha obcí - problém - viz červené úseky ve schématu...

Vidím do na 95% na variantu nulovou :-)
Via est vita. Nejdražší dálnice je ta, která nestojí!
Sch
Příspěvky: 221
Registrován: 26.3.2009 10:43:17

Re: Obchvat Říčan

Příspěvek od Sch »

adamos píše:Po Úvalech je to už druhý obchvat obchvatu, který tu v tomto týdnu řešíme. Kdy se vlastně stavěla přeložka Uhříněves - Říčany? Podle historické ortofotomapy tu v třiapadesátem už dávno stála.
Jestli se nepletu za Josefa II., je to královská stezka do Kutné Hory. Vyhnula se Kolovratům a Říčanům, protože původní stezka vedla údolím potoků a byla špatně sjízdná pro těžké vozy se stříbrem z kutnohorských dolů. Procházela ale vesnicí Radošovice, což je dnes celá část Říčan v okolí Kutnohorské silnice.
Jediná změna trasy mezi Prahou a Kutnou Horou od 18. století je obchvat Kostelce nad Černými lesy.
Bobek
Příspěvky: 1636
Registrován: 14.3.2009 6:43:59
Bydliště: MO

Re: Obchvat Říčan

Příspěvek od Bobek »

No, až na to, že se v Kutné Hoře přestalo ve velkém těžit už v 16. století a úplně s tím sekli 15 let před narozením Josefa II. ... :)
Nicméně na vojenském mapování už ta cesta je až na detaily v dnešní trase.
Království a půl princezny za 511.
jonáš
Příspěvky: 4080
Registrován: 15.3.2009 8:32:12

Re: Obchvat Říčan

Příspěvek od jonáš »

Se dost divim tomu historickýmu vedení "údolím potoka" -- většina historických "suchých stezek" byla přece vedena spíš po návrších s minimem brodů, právě kvůli schůdnosti / sjízdnosti za proměnlivýho počasí. http://tisicileti.cz/index.php?clanek=3&menu=005
Greyfin
Příspěvky: 160
Registrován: 3.5.2009 15:50:49

Re: Obchvat Říčan

Příspěvek od Greyfin »

V současné době se projednává ÚP Říčan. Na http://info.ricany.cz/prilohyarchiv/118 ... %C5%AF.pdf lze vidět varianty obchvatu, které vytvořilo ŘSD.
Babice podaly námitku proti variantě A a B1 a také petici proti výstavbě.

-----
edit (pp21): upraven odkaz tak, aby byl klikací
Odpovědět

Zpět na „I/2“