Právě je 20.7.2018 8:37:50

I/4 Kubova Huť 
Autor Zpráva

Příspěvek I/4 Kubova Huť
Tunel pod Kubovou Hutí:

Silnice rozděluje obec na dvě části

Citace:
„Obec v úzké spolupráci s Ředitelstvím silnic a dálnic ČR nechala zpracovat projekt tunelové trasy. Účelem první fáze studie bylo navrhnout vhodné řešení a z navržených variant byla dotčenými správními i ostatními úřady zvolena varianta více než dvoukilometrového tunelu s dvoupruhovým obousměrným provozem,“ představil výsledek projektu, který byl kofinancován z Evropských prostředků, místostarosta obce Aleš Strnad s tím, že by se tunel měl přibližně v polovině trasy dostat až sto metrů pod povrch.

29.12.2009 14:06:16

Příspěvek Re: I/4
Na starem foru tesne pred jeho koncem jsem tento tunel napul v zertu vymyslel a napsal, nebot jsem si nedokazal jine reseni v teto casti vyjma velkeho oblouku, ktery mi ale pripadal jeste nerealnejsi. Dostal jsem odpoved, ze se o tom vazne uvazuje. A koukam, ze uvahy jsou stale zive. Pokud vim tak od hranice pres Strazny nekam k H. Vltavici nedavno probehla rekonstrukce I/4 (treba tato zprava RSD) takze brzo bude z tohoto smeru na rade prave H. Vltavice (tam zejmena sice pekny ale uzky most) a Kubova Hut.

Co myslite, jakou sanci ma tento projekt na uspech? Podle vseho se jedna o stabilizovanou variantu. A je nekde nejaky vykres? Nasel jsem jen neco v UP Jihoceskeho kraje (PDF) ale moc to nerika.

29.12.2009 15:28:17

Ke Kubovce nevím (ale přeju jim ten tunel). Ale šokovalo mě tohle z odkazovaného materiálu ŘSD:
"Přeložka silnice je vystavěna pro návrhovou kategorii S 9,5/60 s rozšířením pro cyklistické pruhy v celkové délce 5,6 km."
Doprčic to fakt někdo chce nacpat cyklisty na silnici první třídy, když pět metrů souběžně vede stará silnice? :roll:

29.12.2009 15:44:20
Profil Zobrazit autorovy stránky

Web píše:
Ke Kubovce nevím (ale přeju jim ten tunel). Ale šokovalo mě tohle z odkazovaného materiálu ŘSD:
"Přeložka silnice je vystavěna pro návrhovou kategorii S 9,5/60 s rozšířením pro cyklistické pruhy v celkové délce 5,6 km."
Doprčic to fakt někdo chce nacpat cyklisty na silnici první třídy, když pět metrů souběžně vede stará silnice? :roll:

Jojo taky jsem si toho tenkrat kdyz to vyslo vsiml. Alespon vidite, ze idi..y na radnici nemame jen v Letnanech :(

Sice je to OT ale dovolim si jeste komentar: Na Sumave se bezne potkavam s cyklisty a neni zadny problem, obcas jedou po silnici vedle sebe ale pri malem provozu staci vetsi pozornost, ubrat a dostatecny odstup. Ale vetsinou se sami vcas zaradi do zastupu. Vice se s nimi potkavam kdyz jdu pesky s rodinou a taky zadny problem, casto kdyz uhneme tak slysime zretelne "Dekuji" nebo "Danke". Na odpocivadle neni problem pozdravit apod. proste vetsina jsou normalni slusni lide. Dokonce jsem loni, kdyz jsem sli skupina 5ti lidi a 3 deti, mel pocit, ze prekazime spise my ale ono ukocirovat 3 deti ve veku 6-8 let neni jednoduche. Nejak zacinam mit pocit, ze ti militantni jsou akorat na radnicich a tam si leci komplexy...
Jinak peknou cyklostezku vybudovali tady (a tady je mapa), loni jsem si toho vsiml, kdyz jsem sel okolo a vypadalo to stejne siroke jak ta silnice vedle. Sice spousta penez (cca 30mega, coz zase vzhledem k dnesnim cenam a co jsem videl jak to staveli neni zas tak moc) ale alespon to ma smysl.

29.12.2009 16:28:24

Web píše:

No třeba proto, že tam žádná stará silnice vedle nevede .. http://www.mapy.cz/#mm=FP@x=131453200@y=131781960@z=17 .. nebo že se z tý starý nedá odbočit http://www.mapy.cz/#mm=FP@x=131510160@y=131791568@z=16. Cyklopruhy jsou jen krycí označení, ve skutečnosti jsou to odstavný 8-)

29.12.2009 17:17:04

jonáš píše:
...Cyklopruhy jsou jen krycí označení, ve skutečnosti jsou to odstavný 8-)
Jen se, prosím, neodstavujte na cyklisty :) !

29.12.2009 18:08:07

21.03.2010 přibyla na stránkách obce Kubova Huť tato prezentace Studie tunelové trasy silnice I/4 v průtahu obcí Kubova Huť z 10.12.2009. Věci, které mě zaujaly:

délka: 3,5 km
délka tunelu: 2 km
náklady (vč. DPH): 2,5 mld. Kč
náklady na tunel (bez DPH): 1,5 mld. Kč

26.3.2010 22:39:02

Příspěvek Re: R4 Skalka - křiž. II/118
Sice to sem nepatří, ale co říkáte tomuhle: http://www.kubovahut.cz/kubovahut/ou/us ... ace_CZ.pdf
...že nad tím vůbec nikdo uvažuje...uprostřed Šumavy.....R4

4.4.2010 14:52:54

Příspěvek Re: R4 Skalka - křiž. II/118
žichovice píše:
Sice to sem nepatří, ale co říkáte tomuhle: http://www.kubovahut.cz/kubovahut/ou/us ... ace_CZ.pdf
...že nad tím vůbec nikdo uvažuje...uprostřed Šumavy.....R4

možná lepší bude tohle diskutovat na vláknu I/4, kam jsem tu informaci před týdnem posílal, tady je to IMHO opravdu moc off-topic.

Naposledy upravil martini dne 5.4.2010 10:22:00, celkově upraveno 1

Přesunuto z R4 Skalka - II/118

4.4.2010 14:57:52

Příspěvek Re: I/4 Kubova Huť
I/4 Kubova Huť - studie tunelové trati (stav k 07/2014)

21.7.2016 14:30:40