I/4 Kubova Huť

(D4, I/20) – Strakonice (I/22) – Vimperk – Německo
Odpovědět
andy
Příspěvky: 1275
Registrován: 6.8.2009 17:30:53
Bydliště: Mezi magistrálou a Jižní spojkou

I/4 Kubova Huť

Příspěvek od andy »

Tunel pod Kubovou Hutí:

Silnice rozděluje obec na dvě části
„Obec v úzké spolupráci s Ředitelstvím silnic a dálnic ČR nechala zpracovat projekt tunelové trasy. Účelem první fáze studie bylo navrhnout vhodné řešení a z navržených variant byla dotčenými správními i ostatními úřady zvolena varianta více než dvoukilometrového tunelu s dvoupruhovým obousměrným provozem,“ představil výsledek projektu, který byl kofinancován z Evropských prostředků, místostarosta obce Aleš Strnad s tím, že by se tunel měl přibližně v polovině trasy dostat až sto metrů pod povrch.
Pavel_t
Příspěvky: 126
Registrován: 14.3.2009 18:30:48
Bydliště: Praha

Re: I/4

Příspěvek od Pavel_t »

Na starem foru tesne pred jeho koncem jsem tento tunel napul v zertu vymyslel a napsal, nebot jsem si nedokazal jine reseni v teto casti vyjma velkeho oblouku, ktery mi ale pripadal jeste nerealnejsi. Dostal jsem odpoved, ze se o tom vazne uvazuje. A koukam, ze uvahy jsou stale zive. Pokud vim tak od hranice pres Strazny nekam k H. Vltavici nedavno probehla rekonstrukce I/4 (treba tato zprava RSD) takze brzo bude z tohoto smeru na rade prave H. Vltavice (tam zejmena sice pekny ale uzky most) a Kubova Hut.

Co myslite, jakou sanci ma tento projekt na uspech? Podle vseho se jedna o stabilizovanou variantu. A je nekde nejaky vykres? Nasel jsem jen neco v UP Jihoceskeho kraje (PDF) ale moc to nerika.
Web
Příspěvky: 410
Registrován: 2.6.2009 11:43:29
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: I/4

Příspěvek od Web »

Ke Kubovce nevím (ale přeju jim ten tunel). Ale šokovalo mě tohle z odkazovaného materiálu ŘSD:
"Přeložka silnice je vystavěna pro návrhovou kategorii S 9,5/60 s rozšířením pro cyklistické pruhy v celkové délce 5,6 km."
Doprčic to fakt někdo chce nacpat cyklisty na silnici první třídy, když pět metrů souběžně vede stará silnice? :roll:
Pavel_t
Příspěvky: 126
Registrován: 14.3.2009 18:30:48
Bydliště: Praha

Re: I/4

Příspěvek od Pavel_t »

Web píše:Ke Kubovce nevím (ale přeju jim ten tunel). Ale šokovalo mě tohle z odkazovaného materiálu ŘSD:
"Přeložka silnice je vystavěna pro návrhovou kategorii S 9,5/60 s rozšířením pro cyklistické pruhy v celkové délce 5,6 km."
Doprčic to fakt někdo chce nacpat cyklisty na silnici první třídy, když pět metrů souběžně vede stará silnice? :roll:
Jojo taky jsem si toho tenkrat kdyz to vyslo vsiml. Alespon vidite, ze idi..y na radnici nemame jen v Letnanech :(

Sice je to OT ale dovolim si jeste komentar: Na Sumave se bezne potkavam s cyklisty a neni zadny problem, obcas jedou po silnici vedle sebe ale pri malem provozu staci vetsi pozornost, ubrat a dostatecny odstup. Ale vetsinou se sami vcas zaradi do zastupu. Vice se s nimi potkavam kdyz jdu pesky s rodinou a taky zadny problem, casto kdyz uhneme tak slysime zretelne "Dekuji" nebo "Danke". Na odpocivadle neni problem pozdravit apod. proste vetsina jsou normalni slusni lide. Dokonce jsem loni, kdyz jsem sli skupina 5ti lidi a 3 deti, mel pocit, ze prekazime spise my ale ono ukocirovat 3 deti ve veku 6-8 let neni jednoduche. Nejak zacinam mit pocit, ze ti militantni jsou akorat na radnicich a tam si leci komplexy...
Jinak peknou cyklostezku vybudovali tady (a tady je mapa), loni jsem si toho vsiml, kdyz jsem sel okolo a vypadalo to stejne siroke jak ta silnice vedle. Sice spousta penez (cca 30mega, coz zase vzhledem k dnesnim cenam a co jsem videl jak to staveli neni zas tak moc) ale alespon to ma smysl.
jonáš
Příspěvky: 4080
Registrován: 15.3.2009 8:32:12

Re: I/4

Příspěvek od jonáš »

Web píše: Doprčic to fakt někdo chce nacpat cyklisty na silnici první třídy, když pět metrů souběžně vede stará silnice? :roll:
No třeba proto, že tam žádná stará silnice vedle nevede .. http://www.mapy.cz/#mm=FP@x=131453200@y=131781960@z=17 .. nebo že se z tý starý nedá odbočit http://www.mapy.cz/#mm=FP@x=131510160@y=131791568@z=16. Cyklopruhy jsou jen krycí označení, ve skutečnosti jsou to odstavný 8-)
Standa
Příspěvky: 3795
Registrován: 16.3.2009 7:49:22
Bydliště: Praha

Re: I/4

Příspěvek od Standa »

jonáš píše:...Cyklopruhy jsou jen krycí označení, ve skutečnosti jsou to odstavný 8-)
Jen se, prosím, neodstavujte na cyklisty :) !
bobrik
Příspěvky: 15
Registrován: 21.3.2010 10:05:51

Re: I/4

Příspěvek od bobrik »

21.03.2010 přibyla na stránkách obce Kubova Huť tato prezentace Studie tunelové trasy silnice I/4 v průtahu obcí Kubova Huť z 10.12.2009. Věci, které mě zaujaly:

délka: 3,5 km
délka tunelu: 2 km
náklady (vč. DPH): 2,5 mld. Kč
náklady na tunel (bez DPH): 1,5 mld. Kč
žichovice
Příspěvky: 27
Registrován: 3.3.2010 7:46:58

Re: R4 Skalka - křiž. II/118

Příspěvek od žichovice »

Sice to sem nepatří, ale co říkáte tomuhle: http://www.kubovahut.cz/kubovahut/ou/us ... ace_CZ.pdf
...že nad tím vůbec nikdo uvažuje...uprostřed Šumavy.....R4
bobrik
Příspěvky: 15
Registrován: 21.3.2010 10:05:51

Re: R4 Skalka - křiž. II/118

Příspěvek od bobrik »

žichovice píše:Sice to sem nepatří, ale co říkáte tomuhle: http://www.kubovahut.cz/kubovahut/ou/us ... ace_CZ.pdf
...že nad tím vůbec nikdo uvažuje...uprostřed Šumavy.....R4
možná lepší bude tohle diskutovat na vláknu I/4, kam jsem tu informaci před týdnem posílal, tady je to IMHO opravdu moc off-topic.
Naposledy upravil(a) martini dne 5.4.2010 9:22:00, celkem upraveno 1 x.
Důvod: Přesunuto z R4 Skalka - II/118
alabastr
Příspěvky: 555
Registrován: 5.11.2017 12:50:18
Bydliště: Praha

Re: I/4 Kubova Huť

Příspěvek od alabastr »

Nový leták:

https://mapapp.rsd.cz/Upload/Stavby/307 ... va-hut.pdf

sice vydaný 01/2019 ale poslední časový údaj je v něm " V dubnu 2014 byl západní obchvat Kubovy Huti předložen v rámci návrhu pro řízení dle §52 územního plánu obce."
vodouch2000
Příspěvky: 1223
Registrován: 27.5.2014 14:28:00
Bydliště: D11 - exit 62

Re: I/4 Kubova Huť

Příspěvek od vodouch2000 »

2km tunel na dvoupruhu? To tu ještě nebylo. :-) Má takový projekt šanci uspět? Myslím hlavně ekonomicky, nápad to není špatný.
alabastr
Příspěvky: 555
Registrován: 5.11.2017 12:50:18
Bydliště: Praha

Re: I/4 Kubova Huť

Příspěvek od alabastr »

Dost mě šokovala ta cena, skoro 2miliardy za obchvat malé vísky? Dost bych se divil kdyby to prošlo. Ale jedu tam tak 2x do roka, takže mě to tak moc netrápí..
michal
Příspěvky: 4518
Registrován: 14.3.2009 8:53:04

Re: I/4 Kubova Huť

Příspěvek od michal »

Vůbec nechápu, jak při těhle cenách mohou být Rakousko, Německo, ale i ta Itálie, plné tunelů a obchvatů menších měst a obcí...
adamos
Příspěvky: 1697
Registrován: 15.3.2009 23:32:20
Bydliště: D1, 2,78 km

Re: I/4 Kubova Huť

Příspěvek od adamos »

Ono to snad ale není navrženo jen pro ochranu vesnice před dopravou, ale hlavně kvůli zrychlení cestovní rychlosti na trase ne? Ejpovický tunel taky asi nebyl stavěn jako protihlukové opatření Druztové a Bukovce.
Naposledy upravil(a) adamos dne 10.1.2019 15:38:03, celkem upraveno 1 x.
Vždy aktuální mapy na http://www.openstreetmap.org
Našli jste v mapě chybu? Napište mi o ní.
Honey72
Příspěvky: 5259
Registrován: 26.12.2015 0:06:38
Bydliště: Trutnov - 17 km od polské dálnice a 29 km od české.

Re: I/4 Kubova Huť

Příspěvek od Honey72 »

Uspět tunel šanci zřejmě má, protože když se na to podívám podrobně, samý kopeček, samá zatáčka, CHKO, rezervace, chaty, sjezdovky. Obchvat vlastně není kudy vést a pokud ano, tak po kopcích, byl by také pěkně drahý, ale CHKO by ho nepovolila. Rozšíření silnice by nepomohlo a stejně by se musela provést spousta změn, jako nový podjezd, stezky, chodníky, nadchody. Tunel vyřeší vše :-) Navíc po dokončení D4 a německé A94 se přes Strážný stane docela dobrá trasa do Mnichova.
Letos máme výročí 85 let výstavby dálnic na českém území 1938-2023
mapman
Autor
Příspěvky: 5756
Registrován: 25.2.2009 22:20:05

Re: I/4 Kubova Huť

Příspěvek od mapman »

No, pro nějakou konkurenceschopnost téhle části 4ky se musí ale nejdřív zásadně přestavět celý úsek od Strakonic po Vimperk. Od Vltavice po Strážný je to už v pohodě.
Aram96
Příspěvky: 7855
Registrován: 13.8.2018 20:56:09
Bydliště: A88-R43-D43-I/43-I/73-?-?

Re: I/4 Kubova Huť

Příspěvek od Aram96 »

michal píše:Vůbec nechápu, jak při těhle cenách mohou být Rakousko, Německo, ale i ta Itálie, plné tunelů a obchvatů menších měst a obcí...
Přesně tohle jsem chtěl napsat, akorát z opačného pohledu :mrgreen: Že když "vychází ekonomika" tolika tunelů v Rakousku a Itálii, proč by to nemělo projít u nás. A nemluvím o tunelech kvůli horám, mají hromady tunelů kolikrát jen kvůli komfortu jízdy (čas, zatáčky) a nebo kvůli lepšímu odvedení aut od obce pryč, ne jen pár m vedle. Samozřejmě netvrdím, že jich mají hromadu na takto málo vytížených silnicích, ale je jich dost.
darwousek
Příspěvky: 929
Registrován: 21.10.2021 20:28:02
Bydliště: I/4 v budoucnu snad M4

Re: I/4 Kubova Huť

Příspěvek od darwousek »

Je škoda že od roku 2019 https://www.pressreader.com/ Neexistuje vlastně skoro žádná zminka o tom obchvatu. Ale v územním plánu Kubovy Huti stále je https://www.sumavanet.cz/kubovahut/ou/u ... ok%206.pdf . Myslím že by ten tunel mohl hlavně v zimě pomoct ale bohužel asi nic nebude.
Křižovatky I/_ × II/__ mají být MÚK nikdy ne OK .
D4 Má být minimálně do Strakonic.
Odpovědět

Zpět na „I/4“