I/4: Strakonice - východní obchvat

(D4, I/20) – Strakonice (I/22) – Vimperk – Německo
dusek
Příspěvky: 31
Registrován: 10.11.2015 22:55:45

I/4: Strakonice - východní obchvat

Příspěvek od dusek »

Pár informací, co jsem našel o východním obchvatu Strakonic (aneb jak se silnice I/4 vyhne Strakonicím):

- Hlavní výkres územního plánu Strakonice (zdroj: Územní plán Strakonice), účinný od 2. ledna 2012, kde je na východ od Strakonic šedým pruhem (a hlavně červenými čárami) nakreslena trasa východního obchvatu, s poznámkou:
Nejvýznamnějším návrhem v území řešeném Územním plánem Strakonice je východní obchvat města (komunikace I/4), který je však již přebírán z návrhu Zásad územního rozvoje Jihočeského kraje. Navržená trasa se vyhýbá zastavěnému území města a zároveň umožňuje napojení stávající průmyslové zóny prodloužením Heydukovy ulice. Předložená varianta rovněž minimalizuje zásah do otevřené krajiny a prochází podél zastavěného území částečně v rámci stávajících zastavitelných ploch.
- Výkres širších vztahů Územního plánu Strakonice (zdroj opět Územní plán Strakonice), kde je vidět trasa východního obchvatu více v kontextu stávající I/4
- Koncepce optimalizace dopravní sítě: Návrh opatření v ORP Strakonice, kde je zakreslen východní okruh Strakonic v ještě širším kontextu
darwousek
Příspěvky: 930
Registrován: 21.10.2021 20:28:02
Bydliště: I/4 v budoucnu snad M4

Re: I/4: Strakonice - východní obchvat

Příspěvek od darwousek »

ono někdo může říct to neprojde musel by tam být tunel ale vysvětlí mi někdo kdo má v něděli odpovedne jet strakonicemi když jsem kolona pomalu od obchvatu až po křižovatku na volynské
Křižovatky I/_ × II/__ mají být MÚK nikdy ne OK .
D4 Má být minimálně do Strakonic.
darwousek
Příspěvky: 930
Registrován: 21.10.2021 20:28:02
Bydliště: I/4 v budoucnu snad M4

Re: I/4: Strakonice - východní obchvat

Příspěvek od darwousek »

Obchvatu se možná fakt dočkáme :jidlo: . Před pár dny jsem psal na město Strakonice s dotazem zda je v plánu východní obchvat a bylo mi odpovězeno
Město Strakonice píše:v plánu a dokonce už i v jednání je východní obchvat I/4 Strakonic ze směru Praha - Strážný. Jeho hlavním investorem ale bude Ředitelství silnic a dálnic ČR. Proto město začalo již po dokončení severního obchvatu jednat o jeho realizaci právě jak s ŘSD ČR, tak s Ministerstvem dopravy.
Výstavba přeložky silnice I/4 – východní obchvat města Strakonice, ze směru Praha – Strážný a dále SRN, je již řešen v Územním plánu města Strakonice a koncepčně zpracován v Zásadách územního rozvoje Jihočeského kraje.
Předpokládá se dle vyjádření ŘSD ČR, že první kroky povedou k aktualizaci již existující technické studie s následným zajištěním procesu EIA.
Myslím že minimálně dobrý posun kupředu i když to na dalších minimálně 15 let asi nebude.
Křižovatky I/_ × II/__ mají být MÚK nikdy ne OK .
D4 Má být minimálně do Strakonic.
Papuanec
Příspěvky: 518
Registrován: 19.10.2018 0:16:37
Bydliště: Střed světa, zkráceně Praha

Re: I/4: Strakonice - východní obchvat

Příspěvek od Papuanec »

Ideální by bylo, aby až za Strakonice dotáhli D4 :jidlo:
darwousek
Příspěvky: 930
Registrován: 21.10.2021 20:28:02
Bydliště: I/4 v budoucnu snad M4

Re: I/4: Strakonice - východní obchvat

Příspěvek od darwousek »

s Jihočeským krajem a Ředitelstvím silnic a dálnic o otevření dalšího obchvatu od Slaníku na Volyň. Měl by být do devíti let, už se na něm pracuje zdroj: https://www.jcted.cz/70639-o-rozjezd-pr ... strakonic/
Další skvělá zprává o obchvatu . Kdyby se opravdu stihlo do 2032 tak by to bylo skvělé. :jidlo:
Křižovatky I/_ × II/__ mají být MÚK nikdy ne OK .
D4 Má být minimálně do Strakonic.
Lenny
Autor
Příspěvky: 10773
Registrován: 15.3.2009 22:03:53
Bydliště: na levém břehu Dunaje

Re: I/4: Strakonice - východní obchvat

Příspěvek od Lenny »

Nevěř tomu, že bude do 9 let.
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
darwousek
Příspěvky: 930
Registrován: 21.10.2021 20:28:02
Bydliště: I/4 v budoucnu snad M4

Re: I/4: Strakonice - východní obchvat

Příspěvek od darwousek »

Nevěřím. Spíš v to silně doufám.
Křižovatky I/_ × II/__ mají být MÚK nikdy ne OK .
D4 Má být minimálně do Strakonic.
darwousek
Příspěvky: 930
Registrován: 21.10.2021 20:28:02
Bydliště: I/4 v budoucnu snad M4

Re: I/4: Strakonice - východní obchvat

Příspěvek od darwousek »

K tomu jak jsem do fora "Vize naší dálniční sítě" psal o té dokumentaci na obchvat Strakonic tak
Samotná 1. zakázka https://www.hlidacstatu.cz/Detail/17787 ... AD+obchvat
1. Dodatek s posunem https://www.hlidacstatu.cz/Detail/18936 ... AD+obchvat
2. Dodatek s posunem https://www.hlidacstatu.cz/Detail/20055 ... AD+obchvat
3. Dodatek s posunem https://www.hlidacstatu.cz/Detail/22198 ... AD+obchvat
Od toho 2.11 2022 jako by se po obchvatu slehla zem a žádné nové info :? . Doufám že do konce roku vyplave alespoň nějáká dokumentace/studie.
a pardon že jsou to tak staré zakázky našel jsem je úplnou náhodou když jsem zkoušel něco dohledávat. Ale alespoň něco.
Křižovatky I/_ × II/__ mají být MÚK nikdy ne OK .
D4 Má být minimálně do Strakonic.
vondr
Příspěvky: 2907
Registrován: 7.11.2009 19:52:08
Bydliště: vodňany

Re: I/4: Strakonice - východní obchvat

Příspěvek od vondr »

ŘSD má studii na čtyřkilometrový obchvat Strakonic, stál by dvě miliardy korun
Zdroj: https://budejcka.drbna.cz/zpravy/doprav ... ource=copy
darwousek
Příspěvky: 930
Registrován: 21.10.2021 20:28:02
Bydliště: I/4 v budoucnu snad M4

Re: I/4: Strakonice - východní obchvat

Příspěvek od darwousek »

Snad k tomu fakt dojde :) . Doufám v múk minimálně s I/22 to na ní vypadá otázka co ostatní napojení.
Křižovatky I/_ × II/__ mají být MÚK nikdy ne OK .
D4 Má být minimálně do Strakonic.
Aram96
Příspěvky: 7855
Registrován: 13.8.2018 20:56:09
Bydliště: A88-R43-D43-I/43-I/73-?-?

Re: I/4: Strakonice - východní obchvat

Příspěvek od Aram96 »

2 mld za obchvat 20-tisícového města nezní nějak extra draze. Draze ale zní obchvat za 2 mld, co má 4 km. :)

Neznám tam situaci, dle sčítání to tam nevypadá zdaleka na nějakou tragédii (ve srovnání s takovým Valmezem a jinými městy). Takže jo, fandím tomu, po roce 2030 klidně. :ok:
kot
Příspěvky: 10365
Registrován: 17.6.2010 0:19:32

Re: I/4: Strakonice - východní obchvat

Příspěvek od kot »

Bude to spíše později... A je pak navíc otázka : budou na to vůbec peníze ?
darwousek
Příspěvky: 930
Registrován: 21.10.2021 20:28:02
Bydliště: I/4 v budoucnu snad M4

Re: I/4: Strakonice - východní obchvat

Příspěvek od darwousek »

K místní situaci, problém jsou hlavně OK. Hlavně ta u Lidlu, tam to ještě zvlášť kvůli semaforu pro chodce vře a to i mimo špičku. Obchvat už to chce vzhledem k dostavbě D4 bych ho sice uvítal už dřív ale zase chápu že by měla fungovat nějáká prioritizace :) .
Křižovatky I/_ × II/__ mají být MÚK nikdy ne OK .
D4 Má být minimálně do Strakonic.
HBA
Příspěvky: 24
Registrován: 18.3.2009 12:59:57

Re: I/4: Strakonice - východní obchvat

Příspěvek od HBA »

Osobně bych přivítal spíš tunel pod místní částí Podsrp a kopcem (Velká Kakada), ale to není reálné. je otázka, zda to neposunout ještě východněji.
(Slaník, Modlešovice,Nebřehovice, Kapsova Lhota).
Nicméně je i tato stavba v poměrně daleké budoucnosti a jsem zvědav, zda se realizace dočkám.
vondr
Příspěvky: 2907
Registrován: 7.11.2009 19:52:08
Bydliště: vodňany

Re: I/4: Strakonice - východní obchvat

Příspěvek od vondr »

https://www.jcted.cz/strakonicko/79502- ... e_vignette
[
1089442__.jpg
1089442__.jpg (104 KiB) Zobrazeno 802 x
HBA
Příspěvky: 24
Registrován: 18.3.2009 12:59:57

Re: I/4: Strakonice - východní obchvat

Příspěvek od HBA »

Díky za pěkný plánek, jak jsem psal, moc se mi to v této podobě nelíbí, o něco lepší je modrá varianta už kvůli napojení dále na Volyni, ale špatné je místo od křížení s I/22 nad Předními Ptákovicemi a tam se ani varianty z dúvodu omezeného prostoru nemohou lišit.
Drobný povzdech - kdoví kudy budu chodit do lesa - ale to přežiju.
darwousek
Příspěvky: 930
Registrován: 21.10.2021 20:28:02
Bydliště: I/4 v budoucnu snad M4

Re: I/4: Strakonice - východní obchvat

Příspěvek od darwousek »

Modrá varianta rozhodně. Oranžová je něco co nechci už ani vidět. Už kvůli těm OK, ta TOK na výjezdu na Prahu mě sice taky trošku štve ale pokud to bude něco jako v ČB tak bych se nezlobil. Zajímavé že právě ta oranžová je dražší čekal bych to naopak. Ale prostě modrá je cesta.
HBA: Předpokládám že ten povzdech myslíte směrem z Př. Ptákovic. Co jsem tak pochopil tak do lesa má vést lávka zhruba z ul. U Vodojemu.
Křižovatky I/_ × II/__ mají být MÚK nikdy ne OK .
D4 Má být minimálně do Strakonic.
vondr
Příspěvky: 2907
Registrován: 7.11.2009 19:52:08
Bydliště: vodňany

Re: I/4: Strakonice - východní obchvat

Příspěvek od vondr »

Mě se osobně víc elíbí ta modrá varianta
Lynx
Příspěvky: 3683
Registrován: 24.11.2016 8:02:29

Re: I/4: Strakonice - východní obchvat

Příspěvek od Lynx »

HBA píše: 26.1.2024 8:45:44 Osobně bych přivítal spíš tunel pod místní částí Podsrp a kopcem (Velká Kakada), ale to není reálné. je otázka, zda to neposunout ještě východněji.
(Slaník, Modlešovice,Nebřehovice, Kapsova Lhota).
Nicméně je i tato stavba v poměrně daleké budoucnosti a jsem zvědav, zda se realizace dočkám.
Souhlas.
darwousek
Příspěvky: 930
Registrován: 21.10.2021 20:28:02
Bydliště: I/4 v budoucnu snad M4

Re: I/4: Strakonice - východní obchvat

Příspěvek od darwousek »

Reálné by to bylo kdyby jsme žili někde kde je I/4 brána jako něco seriozního. Já osobně bych bral 4-pruh nebo alespoň 1/2 profil v téhle trochu přímější trase https://mapy.cz/s/dubofuruse. A on by tudy ten obchvat podle ZÚR JČ kraje a podle ÚP Strakonic měl vést. Dokonce i ve FB postu z r. 2022 je obchvat veden úplně jinudy a je tam zakreslen přivaděč pro I/22 a prům. zonu viz.
272351752_4806758686084272_8142699077222116739_n (1).jpg
272351752_4806758686084272_8142699077222116739_n (1).jpg (83.12 KiB) Zobrazeno 654 x
Proto je i pro mě tahle trasa trochu zklamáním.
Křižovatky I/_ × II/__ mají být MÚK nikdy ne OK .
D4 Má být minimálně do Strakonic.
HBA
Příspěvky: 24
Registrován: 18.3.2009 12:59:57

Re: I/4: Strakonice - východní obchvat

Příspěvek od HBA »

Taky zajímavé. Protože jsem místní a docela mi na trase toho východního obchvatu záleží, byť ani jedna varianta nevede těsně okolo mého domu.
Co se týká lávky v ulici K vodojemu - tam je docela strmý kopec, ale je to prakticky jediná cesta míříci do lesa. Osobně bych viděl lávky další dvě - jedna kousek od křížku při cestě podél kraje lesa z Předních Ptákovic na Podsrp (jako prodloužení ulice mířící na JV okraj Př.Ptákovic), druhá někde přes pole jižně od Př. Ptákovic, kde by mohla být komunikace v zářezu. Jinak bych raději diskutoval s těmi, kdo to tu znají soukromě.
darwousek
Příspěvky: 930
Registrován: 21.10.2021 20:28:02
Bydliště: I/4 v budoucnu snad M4

Re: I/4: Strakonice - východní obchvat

Příspěvek od darwousek »

Strakonice si kladou podmínky pro trasu budoucího obchvatu. Jo tunel by byl fajn ale to co se snaží stvořit na Podsrpu už se mi tak nelíbí.

Ten tunel by šel a trasa by se dala snížit ještě o pár metrů dolů což by taky bylo fajn. Jenže je tu ten cenový aspekt a taky jak se v článku píše ten časový aspekt, už takhle je to výhled na 10 let s tunelem klidně dle mého názoru 20 let. Jediné pozitivum v tom tunel vidím že by se mohlo za těch 20 let začít uvažovat o čtyřpruhu když už by se měl stavět ten tunel.

Ke kruháči na Podsrpu, tam se asi někdo zbláznil. Když jsem poprvé viděl studii měl jsem radost že tam vznikne jen jedna TOK (modrá varianta) a teď ještě kruháč s I/22 na Podsrpu. Za chvíli to dopadne jak Severní půloblouk kde jsou 4 kruháče. Doufám že to projde tak jak to je teď a ne nějáké jejich kruháče všude.
Křižovatky I/_ × II/__ mají být MÚK nikdy ne OK .
D4 Má být minimálně do Strakonic.
kot
Příspěvky: 10365
Registrován: 17.6.2010 0:19:32

Re: I/4: Strakonice - východní obchvat

Příspěvek od kot »

Kruháčů není nikdy dost... :evil:
NullDeVoid
Příspěvky: 352
Registrován: 24.1.2023 19:51:36
Bydliště: Königsberg, Preußens, Bundesrepublik Großdeutschland

Re: I/4: Strakonice - východní obchvat

Příspěvek od NullDeVoid »

Ten kruháč na hlavní trase… Zavřít autora za tohle.
Vize sítě silnic a dálnic ČR (Aktualizováno 2024/01/08.) S je 4pruh, M je střídavý 3pruh, oba s MÚK, SMV.
Uvozovky jsou „ a “, desetinná je ČÁRKA, symbol je měny za číslem!
Odpovědět

Zpět na „I/4“