VMO: Dobrovského B

VMO a jiné
Odpovědět
Lenny
Autor
Příspěvky: 10771
Registrován: 15.3.2009 22:03:53
Bydliště: na levém břehu Dunaje

Re: VMO: Dobrovského B

Příspěvek od Lenny »

Kdo zatím drží rekord? :jidlo:

Pomohla stavba spolu s MUK Svitavská radiála provozu v Brně?
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
M4t3s
Příspěvky: 153
Registrován: 14.12.2011 11:14:33
Bydliště: Brno

Re: VMO: Dobrovského B

Příspěvek od M4t3s »

Pomohla určitě, ale asi ne tolik jak se doufalo, kazí to holt trychtýř. Ale bude to znát až zavřou Mínskou-Horovu. Myslím, že teď mnohem víc dopravě pomohlo otevření Pionýrské.

Rekord? Já mám asi 130, ale pšt. :P :oops:
Zedna
Příspěvky: 272
Registrován: 1.5.2011 1:15:23

Re: VMO: Dobrovského B

Příspěvek od Zedna »

Souhlas, ta 60ka v Dobrovskeho tunelech je uplne nesmyslna, melo tam byt 70 nebo 80. :ko:
Nevite kde se da podat oficialni stiznost na tuto nesmyslnou omezenou rychlost?
A meri se tam ta rychlost temi kamerami v tunelu nebo u vjezdu/vyjezdu?
Ja tam radeji jezdim tou stupidni 60kou, ale pripadam si jak blbec. :crazy:
Zedňa
FlakY`
Příspěvky: 1489
Registrován: 14.3.2009 21:34:15
Bydliště: F-M - Praha

Re: VMO: Dobrovského B

Příspěvek od FlakY` »

Může se měřit stejně jako v Praze a to průměrnou rychlostí mezi obemi kamerami. A 60 tam nemusí být pořád. Možná je to v testovacím režimu.
Potrvá měsíc než si na to většina řidičů zvykne a začne používat výhradně tunel, ale nerozumím tomu, že VMO na sebe nenavazuje přímo jako je tomu u MO v Praze. Chápu, že tranzit je silnější, ale to nemusí trvat donekonečna. Možná si vzpomenu za 30 let, jak se to bude celé měnit.
Jezdím na plný plyn... brzdy jsem už odmontoval
Centrum dopravních informačních systémů
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6839
Registrován: 14.3.2009 10:27:45
Bydliště: Ostrava a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: VMO: Dobrovského B

Příspěvek od Martin z Ostravy »

No mám pocit, že proměnné značení v tunelu umí jen max 60 ...
R48 -> D48 se podařilo!
kot
Příspěvky: 10365
Registrován: 17.6.2010 0:19:32

Re: VMO: Dobrovského B

Příspěvek od kot »

Martin z Ostravy píše:No mám pocit, že proměnné značení v tunelu umí jen max 60 ...
To snad ne!! I jako vtip by to bylo blbý.
M4t3s
Příspěvky: 153
Registrován: 14.12.2011 11:14:33
Bydliště: Brno

Re: VMO: Dobrovského B

Příspěvek od M4t3s »

Tak i kdyby cedule neuměly víc, tak to by snad vyměnili, ne? :lol: :lol: :P
multi
Příspěvky: 575
Registrován: 17.3.2009 16:46:54

Re: VMO: Dobrovského B

Příspěvek od multi »

Mě se zdá, že už tam teď naprostá většina lidí jezdí 80. Pravda, někteří i rychleji. :-D
siesa
Příspěvky: 1244
Registrován: 15.3.2009 20:22:40
Bydliště: R43

Re: VMO: Dobrovského B

Příspěvek od siesa »

Je to proste spatny no.. Nedavno jsem si projel ten slavny tunel na Islandu (stavel ho Metrostav). Je to nekolika kilometrova stavba vedouci pod morskym dnem a co se tyce provedeni, nema to srovnani se snad nicim, co jsem dosud videl (krome jednoho hodne provizorniho tunelu v Bosne..). Ted nemyslim osteni atd., spise technologie. No teda technologie. Krome cary na vozovce a obcas nejake lampy tam neni vubec nic (dokonce ani vetrani tam neni..). Ja chapu, je to jina situace. Provoz oproti standartnimu stredoevropskemu tunelu minimalni, naroky na bezpecnost take (z duvodu vrozene disciplinovanosti tamnich ridicu)... Jenze kdyz uz se u nas tolik investuje do bezpecnosti, proc se jeste musi potom rychlost omezovat takhle brutalnim zpusobem?! Je to k nepochopeni. Asi nikdo z nas si, myslim, netroufa pozadovat tam 100 a vic, ale ta 80ky by tam snad byt mohla...
No nic no..Je to plac na spatnem hrobe, jen jsem si chtel postesknout... :?
Lenny
Autor
Příspěvky: 10771
Registrován: 15.3.2009 22:03:53
Bydliště: na levém břehu Dunaje

Re: VMO: Dobrovského B

Příspěvek od Lenny »

M4t3s píše:Tak i kdyby cedule neuměly víc, tak to by snad vyměnili, ne? :lol: :lol: :P
Lepší jsem dneska nečetl. Cedule umí akorát 40 a 60. :crazy:
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6839
Registrován: 14.3.2009 10:27:45
Bydliště: Ostrava a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: VMO: Dobrovského B

Příspěvek od Martin z Ostravy »

A měnit je nikdo nebude, protože je to drahé :kladivo:
R48 -> D48 se podařilo!
FlakY`
Příspěvky: 1489
Registrován: 14.3.2009 21:34:15
Bydliště: F-M - Praha

Re: VMO: Dobrovského B

Příspěvek od FlakY` »

tomu se říká správná koupě :P ještě tam můžou přimalovat bus pruhy, zastávky a někde i přechod pro chodce. Cesta se nestavěla pro potěšení řidičů, ale místních obyvatel, takže není kam spěchat šoféři :D
Jezdím na plný plyn... brzdy jsem už odmontoval
Centrum dopravních informačních systémů
AF-1
Příspěvky: 560
Registrován: 16.3.2009 13:54:56

Re: VMO: Dobrovského B

Příspěvek od AF-1 »

Stacilo by par pricnych prahu a par vyhybacich kvetinacu - v ramci akce "Zklidneni dopravy v Dobrovskeho tunelu". Ty uz si tu ctyricitku vynuti. To tak, zavlekat nejakou vnitromestskou dopravu do fungl noveho tunelu...
: o )
Standa
Příspěvky: 3795
Registrován: 16.3.2009 7:49:22
Bydliště: Praha

Re: VMO: Dobrovského B

Příspěvek od Standa »

Jste úplně zapomněli na samostatné cyklopruhy! Skoro jako byste chtěli chudáky cyklisty nechat mezi autobusy ;) !
RVi
Příspěvky: 42
Registrován: 1.11.2010 14:10:16

Re: VMO: Dobrovského B

Příspěvek od RVi »

Ke značkám omezení rychlosti: důkaz místo slibů

K situaci v provozu: z mého pohledu se ukazaje nesmyslnost chybějícího nájezdu na kruháč za nadjezdem přes Královopolskou pro směr ze severu do centra. Viděl jsem několikrát frontu na semafor na světelné křižovatce s Královopolskou až nahoru tak, že na nájezd nešlo najet levým pruhem. Poslední dobou ale asi řidiči našli jiné trasy, zdá se mi situace krapet lepší. Což nic nemění na tom, že být tam sjezd až za nadjezdem ....
Přílohy
Znacka.JPG
Znacka.JPG (186.33 KiB) Zobrazeno 13501 x
siesa
Příspěvky: 1244
Registrován: 15.3.2009 20:22:40
Bydliště: R43

Re: VMO: Dobrovského B

Příspěvek od siesa »

RVi píše:Ke značkám omezení rychlosti: důkaz místo slibů

K situaci v provozu: z mého pohledu se ukazaje nesmyslnost chybějícího nájezdu na kruháč za nadjezdem přes Královopolskou pro směr ze severu do centra. Viděl jsem několikrát frontu na semafor na světelné křižovatce s Královopolskou až nahoru tak, že na nájezd nešlo najet levým pruhem. Poslední dobou ale asi řidiči našli jiné trasy, zdá se mi situace krapet lepší. Což nic nemění na tom, že být tam sjezd až za nadjezdem ....
Jojo...to je snad nejvetsi slaina toho projektu...ale najdou se i dalsi "kiksy"... treba nemoznost dostat se ze severu do Zabin (na Korejsou je mozno pouze z tunelu)... Nebo treba zuzeni do jednoho pruhu pri vyjezdu z tunelu smer Lesna...to je taky zvlastni...
adi88
Příspěvky: 496
Registrován: 15.3.2009 22:53:30
Bydliště: Brno, kousek od VMO

Re: VMO: Dobrovského B

Příspěvek od adi88 »

siesa píše:Nebo treba zuzeni do jednoho pruhu pri vyjezdu z tunelu smer Lesna...to je taky zvlastni...
Tak to zúžení mi jako kiks nepříjde, včera jsem tama jel v době, kdy by měl být největší provoz (pátek odpoledne) a žádné problémy to nepůsobilo. Naopak si myslím, že kdyby bylo zúžení od Svitav, tak že to by dělalo neplechu. A stavět to systém 2 pruhy z tunelu i od Svitav by znamenalo udělat širší estakádu a to by bylo vyhazování peněz. Jinak s těmi Žabinami souhlas.
Domis
Příspěvky: 238
Registrován: 18.2.2010 20:58:02
Bydliště: Viničné Šumice

Re: VMO: Dobrovského B

Příspěvek od Domis »

siesa píše:... treba nemoznost dostat se ze severu do Zabin (na Korejsou je mozno pouze z tunelu).
Jaká nemožnost? Od čeho je křižovatka s Královopolskou? http://mapy.cz/#z=13&x=16.589263&y=49.2 ... AfkWD7C60W A kdo jede úplně ze severu, může jet po Sportovní, tunelem a pak rovnou na Korejskou.

Na tu nesmyslnost, že kdo jede po Hradecké do centra, musí přes semafor už jsem několikrát upozorňoval. No já stále doufám, že někoho napadne dodělat propojení mezi mostem a nájezdem na kruháč, vždyť ty pruhy jsou přes svodidla hned vedle sebe.
siesa
Příspěvky: 1244
Registrován: 15.3.2009 20:22:40
Bydliště: R43

Re: VMO: Dobrovského B

Příspěvek od siesa »

Domis píše:Jaká nemožnost? Od čeho je křižovatka s Královopolskou? http://mapy.cz/#z=13&x=16.589263&y=49.2 ... AfkWD7C60W A kdo jede úplně ze severu, může jet po Sportovní, tunelem a pak rovnou na Korejskou.
No je to vlastne jenom o zvyku...za par tydnu a mesicu se to ustali a clovek uz bude premyslet presne tak, jak jsi popsal, Domisi ;) Clovek ma furt tak nejak zafixovano, ze tunelem je to dal, nez po Hradecke...
Jinak je to taky trochu psychologickej blok..Ta cesta, co jsi ji naklikal, je "nepopularni" take z toho pohledu, ze se jede pres nekolik semaforu.. Ale je pravda, ze to k mestskemu provozu patri a ne vsude se muzeme dostat mimourovnove... :)
ZGHK
Příspěvky: 50
Registrován: 3.4.2009 18:21:35

Re: VMO: Dobrovského B

Příspěvek od ZGHK »

Lenny píše:
Pomohla stavba spolu s MUK Svitavská radiála provozu v Brně?
Něco málo je k přečtení tady: http://brno.idnes.cz/novymi-tunely-v-br ... zpravy_bor
xcav8
Příspěvky: 519
Registrován: 27.5.2010 11:00:52
Bydliště: Brno

Re: VMO: Dobrovského B

Příspěvek od xcav8 »

Malá vzpomínka, jak to vypadalo pár let nazpátek. :twisted:
Přílohy
111.jpg
111.jpg (97.25 KiB) Zobrazeno 13024 x
M4t3s
Příspěvky: 153
Registrován: 14.12.2011 11:14:33
Bydliště: Brno

Re: VMO: Dobrovského B

Příspěvek od M4t3s »

Nemáš i foto křížení u omv před stavbou? Už si to taky moc nevybavím :-)
xcav8
Příspěvky: 519
Registrován: 27.5.2010 11:00:52
Bydliště: Brno

Re: VMO: Dobrovského B

Příspěvek od xcav8 »

multi
Příspěvky: 575
Registrován: 17.3.2009 16:46:54

Re: VMO: Dobrovského B

Příspěvek od multi »

Ale že to byla idylická křižovatka? Samá zeleň. :-)
xcav8
Příspěvky: 519
Registrován: 27.5.2010 11:00:52
Bydliště: Brno

Re: VMO: Dobrovského B

Příspěvek od xcav8 »

Za pár let až to zaroste, tak si to ani neuvědomíme. ;)
Odpovědět

Zpět na „Brno“