VMO: Dobrovského B

VMO a jiné
Odpovědět
RVi
Příspěvky: 42
Registrován: 1.11.2010 14:10:16

Re: VMO: Dobrovského B

Příspěvek od RVi »

Další etapa, další dočasné změny:
http://www.mestsky-okruh-brno.cz/inform ... virky-ulic
xcav8
Příspěvky: 519
Registrován: 27.5.2010 11:00:52
Bydliště: Brno

Re: VMO: Dobrovského B

Příspěvek od xcav8 »

Včera jsem se procházel nahoře u druhé lávky a vypadá to velmi dobře po pravé straně už budou chodníky skoro hotové, levá strana pořád hlína a zatím žádný náznak dlažby, tak snad se do toho co nejdřív pustí.
Foto není, foťák zapomenut doma, takže kdyby tam někdo šel, může sem hodit nějaké fotky.
Hobr
Příspěvky: 128
Registrován: 26.3.2010 9:31:46
Bydliště: uvnitř VMO

Re: VMO: Dobrovského B

Příspěvek od Hobr »

tak už je to v plánu otevření tunelů 31.8.

http://www.mestsky-okruh-brno.cz/komple ... srpen-2012
xcav8
Příspěvky: 519
Registrován: 27.5.2010 11:00:52
Bydliště: Brno

Re: VMO: Dobrovského B

Příspěvek od xcav8 »

Paráda. :ok:
balance
Příspěvky: 2183
Registrován: 24.9.2009 10:51:36

Re: VMO: Dobrovského B

Příspěvek od balance »

Jako spolujezdec jsem projel tubus ve směru Žabovřesky>Ponava a za tunelem rampou směr SY.
Dva postřehy:
- CB v tunelu ... subjektivně bych řekl, že se Skanska moc nepředvedla
- rampa směr SY (http://mapy.cz/s/4Igc) ... zdá se mi klopená směrem ven :crazy: skoro jsem pro zavedení ankety, jestli první nehoda (podobná) tam bude už v září nebo až namrzne (podobná) 8-)
Likas
Příspěvky: 808
Registrován: 21.9.2011 10:08:48

Re: VMO: Dobrovského B

Příspěvek od Likas »

Já tam tedy jezdím skoro každý den a naopak si myslím, že to není zlý. Když ona práce v tunelu na CB má svoje specifika - problematická navážka (hlavně plynulost), složitější navádění stroje, nutnost vejít se ke žlabům, minimální pracovní prostor kolem finišeru...
Zedna
Příspěvky: 272
Registrován: 1.5.2011 1:15:23

Re: VMO: Dobrovského B

Příspěvek od Zedna »

Na http://www.mapy.cz na te nove turisticke mape uz maji pekne a presne zakreslene vsechny nove cesty v okoli Dobrovskeho tunelu na obou jeho koncich.
Zedňa
Zedna
Příspěvky: 272
Registrován: 1.5.2011 1:15:23

Re: VMO: Dobrovského B

Příspěvek od Zedna »

Hobr píše:tak už je to v plánu otevření tunelů 31.8.
Toho 31.8. bude i den otevrenych dveri pro verejnost?
Zedňa
M4t3s
Příspěvky: 153
Registrován: 14.12.2011 11:14:33
Bydliště: Brno

Re: VMO: Dobrovského B

Příspěvek od M4t3s »

Tak chápu to tak že 31.8. se prostě zprůjezdní tunely a Svitavská radiála pro všechny...Viděl bych to tak, že den před tím bud slavnostní předání do užívání pro pozvané, a 31. už se tudy budem moci prohnat všichni :-) Těším se na to jak malej kluk
Veronss
Příspěvky: 339
Registrován: 11.5.2009 20:04:15
Bydliště: Slavkov u Brna

Re: VMO: Dobrovského B

Příspěvek od Veronss »

uz se opravdu nemuzu dockat.. z Tomkace az na Hlinky bez semaforu... neco uzasnyho :D ..
Hobr
Příspěvky: 128
Registrován: 26.3.2010 9:31:46
Bydliště: uvnitř VMO

Re: VMO: Dobrovského B

Příspěvek od Hobr »

až na zdržení v Žabovřeskách:(
M4t3s
Příspěvky: 153
Registrován: 14.12.2011 11:14:33
Bydliště: Brno

Re: VMO: Dobrovského B

Příspěvek od M4t3s »

tak pak tudy jezdit mezi 9:30 a 15:00 a pak od 18:00 do 7:30 bez zdržení
siesa
Příspěvky: 1244
Registrován: 15.3.2009 20:22:40
Bydliště: R43

Re: VMO: Dobrovského B

Příspěvek od siesa »

No dneska je nejaka velka zkouska vsech moznych signalizaci na zab. portalu, nebo co... Nejvtipnejsi je, ze na tech velkych promennych tabulich pred vjezdem do tunelu byly vsude narotovany zakazy vjezdu jak dovnitr, tak na kruhac i na rampu do Reckovic... Chvilku me to dokonce i zmatlo :D

No a jeste jeden postreh, kdyz uz jsem zminil tu rampu na Reckovice.... Zhotoviteli bych to otriskal o hlavu, byt dozorem, nebo investorem.... To, co predvedli s likvidaci docasneho zluteho znaceni a lajnovanim staleho, je proste katastrofa... Ta silnice vypada, jako kdyz prosla velmi odflaknutou jarni udrzbou po nekolika pernych letech provozu... Naprosto otresny! Myslim si, ze i dopravni stavba by mela byt pri dokonceni nejen zcela a plne funkcni, ale urcite musi i nejak vypadat... Jeste kdyz stoji takovy sileny prachy, jako toto... To je alespon muj nazor.. :x
Autacek
Příspěvky: 3
Registrován: 21.8.2012 11:21:29

Re: VMO: Dobrovského B

Příspěvek od Autacek »

Sice jsem ještě neviděl definitivní verzi, ale vodorovné dopravní znační na kruháči v Žavobřeskách mi nepřijde jako nejšťastnější, nájezdové a odbočovací vzdálenosti jsou příliš krátké, tak že především ve špičce předpokládám, nebudete-li chtít zablokovat dopravu, budete jezdít i po šrafování... :(

Ale jinak už se nám to blíží a též netrpělivě čekám na otevření :)
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6839
Registrován: 14.3.2009 10:27:45
Bydliště: Ostrava a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: VMO: Dobrovského B

Příspěvek od Martin z Ostravy »

Klasika, na kruháči v Ově nad D1 taky jezdí většina po šrafování, neboť je to nejpřímější a nejplynulejší místo pro odbočení.
R48 -> D48 se podařilo!
kot
Příspěvky: 10365
Registrován: 17.6.2010 0:19:32

Re: VMO: Dobrovského B

Příspěvek od kot »

A jak se na to tváří zákon o provozu na pozemních komunikacích? Nejspíš blbě... A přijdou chrániči.
S_M_Lomoz
Příspěvky: 195
Registrován: 15.3.2009 23:02:26

Re: VMO: Dobrovského B

Příspěvek od S_M_Lomoz »

Kdo z vás?

Brno 28. srpna (ČTK) - V Královopolských tunelech v Brně, které budou otevřeny pro motoristy již v pátek, se dnes poprali stavbaři s pracovníkem Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD). Přijel zkontrolovat stav tunelů, údajně se ale nechoval slušně a neměl k návštěvě tunelů povolení. Vznikla hádka, která skončila pošťuchováním. Teď se záležitostí zabývá policie, řekl ČTK její jihomoravský mluvčí Pavel Šváb.
Mluvčí OHL ŽS Taťjana Pelíšková ČTK řekla, že pracovníkovi ředitelství bylo zabráněno v pohybu po stavbě. Neměl povolení ke vstupu a ani doklad o proškolení v bezpečnosti práci pro pohyb na takovémto staveništi. OHL ŽS je pouze jedním z dodavatelů stavby za 12 miliard korun.
Mluvčí ředitelství silnic Martina Vápeníková ČTK řekla, že "došlo k nedorozumění". Podrobnosti k němu zatím vedení podniku nezná a k incidentu se vyjádří až po ukončení vyšetřování.
Pracovník ŘSD prý nikomu na stavbě neřekl odkud je a proč přišel a začal si uvnitř fotografovat tunely. Nejprve se s pracovníky stavby údajně přetahoval o svůj fotoaparát, který spadl na zem. Následovala malá potyčka.
"O údajné potyčce nás informoval. Jak se vlastně odehrála, to teprve budeme zjišťovat," doplnil Šváb. Pro policisty bude ale vyšetřování tohoto případu složité. Již nyní vědí, že nejde o výtržnictví. Toho se lze totiž podle zákona dopustit jen na veřejném prostranství a tím uzavřený silniční tunel není.
mapman
Autor
Příspěvky: 5756
Registrován: 25.2.2009 22:20:05

Re: VMO: Dobrovského B

Příspěvek od mapman »

Jen malý disclaimer: Tým ceskedalnice.cz v tom zaangažovaný není :D
M4t3s
Příspěvky: 153
Registrován: 14.12.2011 11:14:33
Bydliště: Brno

Re: VMO: Dobrovského B

Příspěvek od M4t3s »

No jo, jen v česku se může stát že na kontrolu přijde nevyškolený člověk bez povolení :-D Doufám, že to neohrozí otevření tunelů. Už se na to třesu a nemůžu se dočkat :-P
Likas
Příspěvky: 808
Registrován: 21.9.2011 10:08:48

Re: VMO: Dobrovského B

Příspěvek od Likas »

Sákra. Jeden den tam člověk není a hned se uděje taková zajímavost.
M4t3s
Příspěvky: 153
Registrován: 14.12.2011 11:14:33
Bydliště: Brno

Re: VMO: Dobrovského B

Příspěvek od M4t3s »

Pěkná reportáž, nevíte jestli to otevřou už někdy v Pátek z rána? Nebo až v průběhu dne?
Lenny
Autor
Příspěvky: 10771
Registrován: 15.3.2009 22:03:53
Bydliště: na levém břehu Dunaje

Re: VMO: Dobrovského B

Příspěvek od Lenny »

Až odpoledne, ne-li později.
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
Zedna
Příspěvky: 272
Registrován: 1.5.2011 1:15:23

Re: VMO: Dobrovského B

Příspěvek od Zedna »

M4t3s píše:nevíte jestli to otevřou už někdy v Pátek z rána? Nebo až v průběhu dne?
Kdyz jsem volal uz driv na RSD a ptal jsem se na ten den otevreni, zda to bude i pristupne verejnosti jeste pred otevrenim pro dopravu, tak mi bylo receno, ze nekdy dopoledne (asi kolem 10 az 12te) tam bude papalasske pozovani pro media, takze zrejme v teto dobe by se tam mozna dalo dostat.

Jinak dnesni novinka:
http://www.novinky.cz/domaci/277374-kra ... ehode.html

http://brnensky.denik.cz/zpravy_region/ ... 20829.html

Dnes odpoledne jsem se byl na kole podivat na vyjezd z tunelu smerem k Porgesove a vypada to jako uplne hotove, delnici uz jen dokoncuji dlazdeni na blizkych chodnicich.
Zedňa
Likas
Příspěvky: 808
Registrován: 21.9.2011 10:08:48

Re: VMO: Dobrovského B

Příspěvek od Likas »

10:45 začátek
13:00 konec
pak postupné balení přenosného značení, takže počítám kolem 15-16 by to už mohlo být průjezdné

BTW: Zpráva ČTK o rvačce v tunelu mi poněkud připomíná rádio Jerevan - nebylo to v tunelu, neprali se stavbaři (ani stavaři), dotyčný nefotil tunel, na zem upadl mobil, ale jinak je vše pravda :-)
Odpovědět

Zpět na „Brno“