České dálnice > Diskusní fórum
http://forum.ceskedalnice.cz/

VMO: Dobrovského B
http://forum.ceskedalnice.cz/viewtopic.php?f=15&t=150
Stránka 12 z 28

Autor:  FlakY` [ 10.9.2011 21:57:13 ]
Předmět příspěvku:  Re: VMO: Dobrovského B

Nebýt různých obstrukcí kolem této stavby, tak už se mohlo dávno jezdit. Dnes jsou problém lowe...

Autor:  Marooned17 [ 12.9.2011 1:45:18 ]
Předmět příspěvku:  Re: VMO: Dobrovského B

Možná by Brno mělo přestat lít peníze do chiméry odsunu nádraží a zafinancovat si VMO samo, jako to dělá Praha se svým MO.

Autor:  RACH [ 12.9.2011 8:15:15 ]
Předmět příspěvku:  Re: VMO: Dobrovského B

Marooned17 píše:
Možná by Brno mělo přestat lít peníze do chiméry odsunu nádraží a zafinancovat si VMO samo, jako to dělá Praha se svým MO.

Hlavně že si Praha staví svůj VMO (R1) za svoje vtipálku. :crazy:

Autor:  jannnn [ 12.9.2011 9:02:11 ]
Předmět příspěvku:  Re: VMO: Dobrovského B

RACH píše:
Marooned17 píše:
Možná by Brno mělo přestat lít peníze do chiméry odsunu nádraží a zafinancovat si VMO samo, jako to dělá Praha se svým MO.

Hlavně že si Praha staví svůj VMO (R1) za svoje vtipálku. :crazy:

Až na to, že když se něco jmenuje podobně (vnější x velký okruh), tak to neznamená, že to plní stejnou funkci.. :kladivo:

To co je Praze R1 je Brnu D1 + budoucí R43 (tzn. obchvat pro tranzit)
To co je Praze MO, to je Brnu VMO (tzn. okruh pro vnitřní dopravu města)

Autor:  Veronss [ 12.9.2011 10:29:03 ]
Předmět příspěvku:  Re: VMO: Dobrovského B

Marooned17 píše:
Možná by Brno mělo přestat lít peníze do chiméry odsunu nádraží a zafinancovat si VMO samo, jako to dělá Praha se svým MO.



To nadrazi je min. 2x dulezitejsi nez VMO (no ikdyz VMO Zabovreska hori hodne) a momentalne se tam moc penez neleje.. rekl bych ze temer zadny.. protoze banhoof nema pravomocne uzemko.. navic nelze srovnavat rozpocty Prahy a Brna.. to Brno na to proste nema..

Autor:  P_V [ 12.9.2011 13:15:20 ]
Předmět příspěvku:  Re: VMO: Dobrovského B

Dle mého naivního názoru se dalo modernizovat nádraží stávající, tam kde je. Sice by to taky nebylo zadarmo, ale aspoň by se tak nezrušila vazba na šalinovou magistrálu. Jenže Brňáci si v jediném místě, kam by se nástupiště dala napřímit, postavili Tesco a vytvořili tak důvod, proč to nejde.

Autor:  ZGHK [ 12.9.2011 19:05:17 ]
Předmět příspěvku:  Re: VMO: Dobrovského B

Měl bych jeden dotázek.

Asi před týdnem se začalo s frézováním Hradecké mezi tunelem a Táborem ve směru do centra. Normálně bych řekl, že by se měl nový povrch pokládat těsně před zahájením provozu (když už kvůli ničemu jinému, tak alespoň kvůli záruce), ale to mi v tomto případě zrovna nesedí...
Nemáte někdo tuchy, co za tím frézováním je?

Autor:  Hobr [ 12.9.2011 19:32:09 ]
Předmět příspěvku:  Re: VMO: Dobrovského B

protože pokračují i práce na kruháči v křižovatce Žabovřeská a Hradecká ( položen podklad plus obrubníky) tipoval bych to na možnost propojení Hradecké až na Tábor při využití i sjezdů na Královopolskou bez funkčních tunelů a druhé galerie

Autor:  Warcz [ 13.9.2011 11:09:24 ]
Předmět příspěvku:  Re: VMO: Dobrovského B

Taky mě to zaujalo. Druha galerie ještě bude trvat i když most je hotov a galerie taky tak propojení vázne. Možná se bude jezdit přes kruháč, kdo ví...

Autor:  ZGHK [ 14.9.2011 16:01:59 ]
Předmět příspěvku:  Re: VMO: Dobrovského B

Hmm, tak dnes už se vesele začal na vyfrézovaném úseku pokládat asfalt:-)

Autor:  Hobr [ 15.9.2011 16:51:09 ]
Předmět příspěvku:  Re: VMO: Dobrovského B

dneska v MF dnes rozhovor se Štěpaníkem, že asi stáhne žalobu
mělo by to být na brno.idnes.cz - Brno 21. století, ale nevidím to

Autor:  ZGHK [ 15.9.2011 18:11:43 ]
Předmět příspěvku:  Re: VMO: Dobrovského B

Hobr píše:
dneska v MF dnes rozhovor se Štěpaníkem, že asi stáhne žalobu
mělo by to být na brno.idnes.cz - Brno 21. století, ale nevidím to

Tady:
http://brno.idnes.cz/dobrovskeho-tunely ... zpravy_kol

Autor:  RACH [ 15.9.2011 18:33:04 ]
Předmět příspěvku:  Re: VMO: Dobrovského B

Tak to by byla dobrá zpráva. Tak snad to stáhnou a peníze se nezkrátí.

Autor:  Hobr [ 15.9.2011 21:21:41 ]
Předmět příspěvku:  Re: VMO: Dobrovského B

ne to není tenhle článek

Autor:  Likas [ 21.9.2011 11:22:22 ]
Předmět příspěvku:  Re: VMO: Dobrovského B

http://brnensky.denik.cz/zpravy_region/ ... 10920.html

Autor:  Marty [ 23.9.2011 20:29:15 ]
Předmět příspěvku:  Re: VMO: Dobrovského B

the.klokan píše:
Ty Pisárky nebo spíš přesněji VMO Žabovřeská je něco podobného jako D1 přes Přerov. Na obou stranách budou mnohamiliardové stavby a uprostřed zůstane dvoupruhový, relativně krátky úsek, kde se z jedné strany sjíždí 5 pruhů do jednoho a z druhé 4 pruhy do jednoho. Bez tohoto úseku mi to fakt příjde podobné, jako postavit D1 severně i jižně od Přerova a nechat to tak být. Docela se divím, že se o tomto úseku celorepublikově vůbec nemluví jako o "potřebné stavbě". Možná je to taky chyba brněnských a jihomoravskcýh politiků, kteří to dost netlačí.Ale tohle už taky moc nepatří k tunelům Dobrovského...

Podle mne to sem patří neboť průchodnost trasy Tomkovo náměstí - D1čka bude po spuštění VMO Dobrovského narážet na úzké hrdlo "Žabiny-Pisárky".

Co by se určitě mělo urgentně řešit, jsou ty dva přechody pro chodce v úzkém hrdle. Tj. 5 pruhů do jednoho a ten jeden ještě tu a tam musí zastavit a čekat než přejde chodec. Levně by to šlo prozatímně nahradit nadchodem připraveným na 4pruh, betonové zábrany vstupu do vozovky a bylo by to na 5-6 let ještě snesitelné... Ale takhle - škoda slov...

Autor:  Warcz [ 23.9.2011 20:41:12 ]
Předmět příspěvku:  Re: VMO: Dobrovského B

Jedine co bych udělal je rozšíření pruhu směr do města zde:
http://www.mapy.cz/#x=16.568111&y=49.20 ... %9Bsto&u=m

Autor:  the.klokan [ 23.9.2011 23:21:32 ]
Předmět příspěvku:  Re: VMO: Dobrovského B

Marty píše:
Co by se určitě mělo urgentně řešit, jsou ty dva přechody pro chodce v úzkém hrdle. Tj. 5 pruhů do jednoho a ten jeden ještě tu a tam musí zastavit a čekat než přejde chodec. Levně by to šlo prozatímně nahradit nadchodem připraveným na 4pruh, betonové zábrany vstupu do vozovky a bylo by to na 5-6 let ještě snesitelné... Ale takhle - škoda slov...


Ale zase tolik chodců tam nepřechází. Vede to v podstatě jen mezi zahrádky.
Už jsem mockrát přemýšlel, jestli by se tam do stávající silnice nevešly aspoň 3 pruhy (možná i 4). V tom nejjužším místě kolem úpravny vody by podle mě šel zrušit chodník pro chodce. Ten tam stejně skoro nikdo nevyužívá, protože se hlavně chodí a jezdí po Veslařské, kde vede i cyklostezka.

Autor:  Skopek [ 27.9.2011 14:21:54 ]
Předmět příspěvku:  Re: VMO: Dobrovského B

Nevite nekdo jak to bude vypadat s financovanim s aktualnim kompromisnim resenim rozpoctu? Takova ta nesmyslna pesimisticka vyhlidka, ze se to bude stavet az do 2014... to snad byl jen vtip nebo politicky natlak...
A pak by me zajimalo jestli pri castecnem zprovozneni se rusi vytyceni objizdnych tras, resp. jestli se muze zavrit nebo zustava v rezerve do kolaudace. Konkretne mam na mysli Horovu/Minskou. Tam by to slo po zprovozneni galerii a kruhace...

Ad. Zabovreska... zas tak malo to neni hlavne v lete je to pristupovy bod k rekreacnimu pasu u reky (cyklostezka, tenis, ...). Ja tam treba prechazim casto. Taky tam casto jezdim a krome samotnyho prechodu je zradna i ta zastavka kdy se tam motaji clovicci, u kterych jeden nikdy nevi jestli budou prechazet nebo ne...

Autor:  Warcz [ 27.9.2011 17:08:44 ]
Předmět příspěvku:  Re: VMO: Dobrovského B

Dneska jsem byl na obhlídce a druhý most finišuje. Chybí položit asfalt. Tak samo je kolem kruháče docela ruch, takže snad do zimy otevřou něco nového...

Autor:  dave7842 [ 28.9.2011 7:31:25 ]
Předmět příspěvku:  Re: VMO: Dobrovského B

Most a kruháč bude do 1-2 měsíců hotovej a asi půjde do provozu, jinak by tak nekvaltovali, ale druhá galerie se nestihne už je z důvodu té megakupy hlíny, kterou navezli na místo nájezdu do ní. Takže počítám, že prostě nechtějí nechat nový most na Královopolské směrem do centra hotový jen tak stát ladem a pustit to přes něj. Jak jsem se včera díval, tak začali pokládat asfalt od kruháče směrem k tomuto mostu a pravděpodobně se tedy výhledově převede doprava směrem do centra a na Pisárky následovně: nový most Královopolská - pak ostrý provizorní nájezd doleva na silnici směřující na kruháč - průjezd přes kruháč - ostré odbočení doprava a opět provizorní nájezd na už zprovozněnou galerii směr z centra, kde se dnes provizorně jezdí. V tomto řešení vidím celkem velký dopravní komplikace, protože ty kamiony, který budou kličkovat na provizorním sjezdu, kruháči a nájezdu to směrem na Prahu totálně zacpou. Ale hlavně že bude zprovozněnej druhej most, to je strašně důležitý..

Autor:  Warcz [ 28.9.2011 9:18:53 ]
Předmět příspěvku:  Re: VMO: Dobrovského B

Myslím že se bude jezdit takhle... Navíc i kdyby se jezdilo protisměrem tak by to mělo výhodu, protože bych konečně mohl jet do i z centra v pohodě...

Přílohy:
Bez názvu.png
Bez názvu.png [ 225.72 KiB | Zobrazeno 3654 krát ]

Autor:  Warcz [ 28.9.2011 19:25:40 ]
Předmět příspěvku:  Re: VMO: Dobrovského B

Tak jsem dneska něco nafotil:
https://plus.google.com/photos/11531448 ... 3156901633

Stavba se sakra pohla !

Jinak asi nejzajimavější foto - https://lh4.googleusercontent.com/-UMF4 ... G_7285.jpg
Že by pul profil ?

Autor:  balance [ 29.9.2011 8:13:36 ]
Předmět příspěvku:  Re: VMO: Dobrovského B

Pekne! :ok: Diky! Si mi prave usetril nadchazejici sobotni odpoledne ... uz uz jsem se tam s fotakem chystel tez ;)

Autor:  the.klokan [ 29.9.2011 9:55:51 ]
Předmět příspěvku:  Re: VMO: Dobrovského B

Ja jsem se tam chystal uz asi mesic :)

Jsem zvedav, kolik nakonec tunely a radiala dostanou penez. Pokud to bude jakkoliv mene, nez bylo puvodne planovano, prijde mi to hodne hodne spatne rozhodnuti. Tohle je proste obrovska stavba ve velkem meste, ktera zpusobuje v celem sirokem okoli dopravni problemy. Navic jsou dalsi ulice v okoli zavrene (Pionyrska...) a nektere objizdne trasy v doslova tragickem stavu (Horova, Minska).
Chapu, ze rozpocet je hodne politicke rozhodnuti a kazdy region je potreba nejak uspokojit, ale aniz bych chtel myslet nejak "brnocentricky", tohle je proste potreba dokoncit co nejrychleji i kdyby se jine stavby zatim nemeli zacinat!

Stránka 12 z 28 Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/