Svitavská radiála

VMO a jiné
Odpovědět
dobrenz
Příspěvky: 310
Registrován: 8.11.2010 22:02:02

jojo hrobar to byla doba

Příspěvek od dobrenz »

to jeste vypadalo, ze cesi jsou podobni mentalitou nemcum... a ze se to tu zvedne. Ovsem cas vyplavil jako vzdy pravdu.... Time is money.
xcav8
Příspěvky: 519
Registrován: 27.5.2010 11:00:52
Bydliště: Brno

Re: Svitavská radiála

Příspěvek od xcav8 »

dobrenz píše:to jeste vypadalo, ze cesi jsou podobni mentalitou nemcum... a ze se to tu zvedne. Ovsem cas vyplavil jako vzdy pravdu.... Time is money.
Ne, Němci mají a budou mít jinou mentalitu.
Ale protože mám dědu v Německu, tak vím, že jako celek jsou v pohodě a mám tam i pár přátel.
Ovšem Vaše mentalita je mi skutečně záhadou.
Česky pořádně neumíte, diakritika Vám nic neříká a jediné co jsem od Vás kdy četl byly narážky na Čechy, přesto Němec nejste, ti se chovají slušně narozdíl od Vás.
Standa
Příspěvky: 3795
Registrován: 16.3.2009 7:49:22
Bydliště: Praha

Re: Svitavská radiála

Příspěvek od Standa »

No já bych si s tou mentalitou nebyl až tak jistý - při mých toulkách po světě jsem se při nejrůznějších multilaterálních aktivitách zpravidla nejvíc shodnul s Němci, až jsem byl často překvapený, jak moc věcí vidíme skoro stejně. Jen nechápu, kde se tam teď bere tolik zelených mozků :? ...
siesa
Příspěvky: 1244
Registrován: 15.3.2009 20:22:40
Bydliště: R43

Re: Svitavská radiála

Příspěvek od siesa »

Standa píše:Jen nechápu, kde se tam teď bere tolik zelených mozků :? ...
Ja si nemyslim, ze by jich tam bylo nejaky hrozny kvantum... Ostatne to, ze nekdo diktuje ostatnim, jeste neznamena, ze s nim vetsina souhlasi a podporuje ho.. Staci mu pouze kombinace prihodneho casu a mista, podpora nejake solventni lobby a vhodnych chvatu a hmatu na bolavych miste tech, kteri maji vesti moc nez on.. Toho uz jsme v historii byli svedky mnohokrat. Potom staci, aby prihlizejici nic necinili a tragedie se plizive dobere az k horkemu konci...
JirkaS
Příspěvky: 2805
Registrován: 14.3.2009 19:25:07

Re: Svitavská radiála

Příspěvek od JirkaS »

Standa píše:Jen nechápu, kde se tam teď bere tolik zelených mozků :? ...
To je jen současný výsledek jejich touhy po hledání nové spásné ideologie. Už takhle našli náboženství, císaře, komunismus, fašismus a po 68. se jim jistou verzi komunismu povedlo přetransformovat v zelené.
balance
Příspěvky: 2183
Registrován: 24.9.2009 10:51:36

Re: Svitavská radiála

Příspěvek od balance »

V clanku kratke info o dostavbe OK, ale nic prevratneho ...
http://brno.idnes.cz/treti-palac-multik ... zpravy_dmk
Lenny
Autor
Příspěvky: 10771
Registrován: 15.3.2009 22:03:53
Bydliště: na levém břehu Dunaje

Re: Svitavská radiála

Příspěvek od Lenny »

Mapy dopravního značení k VMO Dobrovského II a MUK Svitavská radiála http://www.kr-jihomoravsky.cz/Default.a ... 6&TypeID=7
Do dvou týdnů to sundají z desky dolů.
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
balance
Příspěvky: 2183
Registrován: 24.9.2009 10:51:36

Re: Svitavská radiála

Příspěvek od balance »

V Ostrave maji vsude smerovky na Brno, v Brne mame smerovky na Olomouc :crazy:
Lenny
Autor
Příspěvky: 10771
Registrován: 15.3.2009 22:03:53
Bydliště: na levém břehu Dunaje

Re: Svitavská radiála

Příspěvek od Lenny »

Ale bývala tam dříve Ostrava, nebo si to pletu?
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
siesa
Příspěvky: 1244
Registrován: 15.3.2009 20:22:40
Bydliště: R43

Re: Svitavská radiála

Příspěvek od siesa »

Mapy jsou pekny, diky Lenny..
Jen nechapu ten ostatni tranzit na MUK Kosmova (pdf 5)...
Zedna
Příspěvky: 272
Registrován: 1.5.2011 1:15:23

Re: Svitavská radiála

Příspěvek od Zedna »

Lenny píše:Mapy dopravního značení k VMO Dobrovského II a MUK Svitavská radiála http://www.kr-jihomoravsky.cz/Default.a ... 6&TypeID=7
V tom prvnim PDFku je popis co chtel Stepanik.
Vrchol drzosti vidim (mimo jine) v jeho pozadavku na omezeni rychlosti na ulici Hradecke na 50km/h a instalaci radaru na mereni rychlosti. Nastesti mu to zamitli!
Fakt neuveritelne.
Zedňa
Domis
Příspěvky: 238
Registrován: 18.2.2010 20:58:02
Bydliště: Viničné Šumice

Re: Svitavská radiála

Příspěvek od Domis »

Osobně mi ta Olomouc přijde vyhovující, ale bude to spíš tím, že jsem v Brně na Olomouc zvyklý - je zkrátka na všech cedulích. Nicméně na jihu Brna (nejen D1) by Ostrava určitě měla být, protože se jedná o dálnici, kde je tranzit značný. Oproti tomu VMO mi nepřijde natolik významná silnice, aby zde musel být dálkový cíl až Ostrava (zkrátka je to moc daleko).

Mnohem víc mě vadí tato věc - proč měnit směrovky za nové stejné? Že ta stará neodpovídá normě? Možná ne, ale já bych byl pro zachování stávajících, přehlednějších směrovek do konce své životnosti, když už je není možné legálně instalovat. :?
výjezd ze Sportovní na Křižíkovu
výjezd ze Sportovní na Křižíkovu
sportovni.jpg (71.13 KiB) Zobrazeno 8576 x
balance
Příspěvky: 2183
Registrován: 24.9.2009 10:51:36

Re: Svitavská radiála

Příspěvek od balance »

Lenny píše:Ale bývala tam dříve Ostrava, nebo si to pletu?
Si myslim, ze se pletes ...
Domis píše:... Oproti tomu VMO mi nepřijde natolik významná silnice, aby zde musel být dálkový cíl až Ostrava (zkrátka je to moc daleko).
K trojici Praha, Bratislava, Wien zcela logicky patri Ostrava. Bez diskuze. :kladivo: :mrgreen:
xcav8
Příspěvky: 519
Registrován: 27.5.2010 11:00:52
Bydliště: Brno

Re: Svitavská radiála

Příspěvek od xcav8 »

Až se dostaví komplet D1 tak možná. :mrgreen:
M4t3s
Příspěvky: 153
Registrován: 14.12.2011 11:14:33
Bydliště: Brno

Re: Svitavská radiála

Příspěvek od M4t3s »

Taky si říkám, že dokud není celá cesta jen po D1 do Ostravy kompletní, tak u Brna cedule nebude. Ale už zacházíme trochu OT ;-)
balance
Příspěvky: 2183
Registrován: 24.9.2009 10:51:36

Re: Svitavská radiála

Příspěvek od balance »

OT:
V Ostrave je vsude na Rudne a okoli Brno (nove cedule) ... zrejme se pres ten chybejici usek D1 dokazou tak nejak "prenest" :mrgreen:.
Ale budme radi za Olomouc, nastesti tam nejsou Rikovice nebo misto Wien Mikulov :crazy:
adi88
Příspěvky: 496
Registrován: 15.3.2009 22:53:30
Bydliště: Brno, kousek od VMO

Re: Svitavská radiála

Příspěvek od adi88 »

Taky jsem "Ostravofil", štve mě, že tam zase nastrkali Olomouc...Protože ty značky co se tam dávají teď vydrží jistě až do doby, kdy bude stát celá D1 (nebo v to aspoň věřím :D ). Co mě taky zaujalo je, že značení na R43 je nově modré. Znamená to tedy asi definitivní konec krátkého úseku I/43 s autíčkem? Jinak v současnosti měněné značení zatím neví z které do které. V oblasti Lesné je nová značka uvádějící směr Svitavy na modrém podkladu ale místo silnice 43 je tam autíčko.
pp21
Autor
Příspěvky: 1640
Registrován: 9.3.2009 15:03:16
Bydliště: Praha

Re: Svitavská radiála

Příspěvek od pp21 »

Sakra co vy všechno v těch situacích dopravního značení nenajdete :)
Já tam objevil pro mě celkem novinku ... v tunelech Dobrovského (a těsně před) jsou proměnné značky rychlosti jen pro dvě varianty ... 40 a 60 km/h ... takže v tunelech bude maximálně 60 km/h.
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6839
Registrován: 14.3.2009 10:27:45
Bydliště: Ostrava a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Svitavská radiála

Příspěvek od Martin z Ostravy »

Toho jsem si taky všiml, a moc mě to nepotěšilo, co vím, tak se psalo (mluvilo) o 70 km/h :(
R48 -> D48 se podařilo!
Bobek
Příspěvky: 1636
Registrován: 14.3.2009 6:43:59
Bydliště: MO

Re: Svitavská radiála

Příspěvek od Bobek »

A nešlo by to tak, že zhasnuto = 80km/h? :)
Království a půl princezny za 511.
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6839
Registrován: 14.3.2009 10:27:45
Bydliště: Ostrava a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Svitavská radiála

Příspěvek od Martin z Ostravy »

Taky možnost, ale to je proti obvyklé koncepci PDZ v tunelech, navíc před tunelem je 60 natvrdo, pokud se dobře dívám.
R48 -> D48 se podařilo!
pp21
Autor
Příspěvky: 1640
Registrován: 9.3.2009 15:03:16
Bydliště: Praha

Re: Svitavská radiála

Příspěvek od pp21 »

a nehledě na to, že je to dle značek silnice v obci a není tam značka a autíčkem, takže by při zhasnutém mělo platit 50 km/h, ne?
Bobek
Příspěvky: 1636
Registrován: 14.3.2009 6:43:59
Bydliště: MO

Re: Svitavská radiála

Příspěvek od Bobek »

To pak jasně, já to nestudoval. Tam autíčko vážně nebude?
Martin z Ostravy píše:Taky možnost, ale to je proti obvyklé koncepci PDZ v tunelech, navíc před tunelem je 60 natvrdo, pokud se dobře dívám.
Ve Zlíchovským taky svítí omezení jen někdy, ale tak to je TSK, takže kapitola sama pro sebe.
Království a půl princezny za 511.
siesa
Příspěvky: 1244
Registrován: 15.3.2009 20:22:40
Bydliště: R43

Re: Svitavská radiála

Příspěvek od siesa »

pp21 píše:a nehledě na to, že je to dle značek silnice v obci a není tam značka a autíčkem, takže by při zhasnutém mělo platit 50 km/h, ne?
Ano ano, spravne. No ale uz dnes ostatne plati 80ka pouze na kratickem useku mezi Husovickym tunelem a Svitavskou... Vsude jinde se na VMO jezdi max. 60kou :? Takze nebude ani nijak slozite si na snizenou rychlost zvykat...
multi
Příspěvky: 575
Registrován: 17.3.2009 16:46:54

Re: Svitavská radiála

Příspěvek od multi »

Vzhledem k hustotě MÚK a provozu se té šedesátce vlastně zase tak nedivím...
Odpovědět

Zpět na „Brno“