VMO: Žabovřeská I, I. etapa

VMO a jiné
Odpovědět
mapman
Autor
Příspěvky: 5756
Registrován: 25.2.2009 22:20:05

Re: VMO: Žabovřeská I.

Příspěvek od mapman »

Pánové, opět nerozlišujete mezi termínem dokončení stavby a zprovoznění stavby, tady to je navíc ještě další "termín" - financování stavby. A nejsou to 2 km silnice a tunel pro šalinu. Je to výstavba úplně nové čtyřpruhové silnice v místě, kde je dnes velmi zatížená silnice v úplně jiných parametrech, tramvajová trať a řeka. Navíc prakticky uprostřed velkého města.

Už jsme si to tu někdy v minulosti počítali - nejdřív se musí vykutat tunel pro šalinu a zprovoznit - to bude minimálně rok. A pak už je to tak jeden a půl stavební sezony na každou půlku trasy - jsou tam galerie, kotvené stěny, zásahy do koryta řeky atp. To už jsme na 4 letech. Další půl sezony bude na dokončení povrchů a ten zbytek bude rezerva na případné dodělávky, které vzejdou z provozu. Odhaduju, že zprovoznění 4 pruhů bude tak 3,5 roku po zahájení stavby...
bumbik
Příspěvky: 7944
Registrován: 15.12.2010 11:58:09
Bydliště: poblíž III/4806 a D48

Re: VMO: Žabovřeská I.

Příspěvek od bumbik »

ok ok beru zpět, vzhledem k technologické a časové náročnosti SO 3.5 roku už se dá, díky mapmane za osvětlení, omlouvám se mé rozhořčení!
Dálnice na papíře už máme, ještě je postavit ...
siesa
Příspěvky: 1244
Registrován: 15.3.2009 20:22:40
Bydliště: R43

Re: VMO: Žabovřeská I.

Příspěvek od siesa »

mapman píše:...nejdřív se musí vykutat tunel pro šalinu a zprovoznit - to bude minimálně rok.
Tak se zeptam znovu (uz jednou jsem se ptal drive): Proc se proboha na tom tunelu pro salinu nemaka uz ted? Ta stavba uz mohla byt v podstate hotova...!
kot
Příspěvky: 10365
Registrován: 17.6.2010 0:19:32

Re: VMO: Žabovřeská I.

Příspěvek od kot »

Že by "papíry" ?
mapman
Autor
Příspěvky: 5756
Registrován: 25.2.2009 22:20:05

Re: VMO: Žabovřeská I.

Příspěvek od mapman »

siesa píše: Tak se zeptam znovu (uz jednou jsem se ptal drive): Proc se proboha na tom tunelu pro salinu nemaka uz ted? Ta stavba uz mohla byt v podstate hotova...!
Možná proto, že tunel čeká na stejnou EIA jako silnice, protože je součástí stavby? Má už všechna povolení? Má zajištěné samostatné financování nebo se tunel bude platit z kolonky "VMO"? Má vybraného zhotovitele, nebo bude mít stejného jako VMO? Nevím - napadá mě spousta otázek, které mohou být příčinou, ale do detailu to neznám...
Lynx
Příspěvky: 3683
Registrován: 24.11.2016 8:02:29

Re: VMO: Žabovřeská I.

Příspěvek od Lynx »

Dnes jsem četl, že Matěj Hollan (brněnský radní pro dopravu, sluníčkář, masochista, sadista, neplatič v MHD, vítač imigrantů, neautomobilista co čerpá nejvíc benzínu na útraty města, cestovatel za městské peníze, hospodský silák, levicový aktivista všeho druhu, kašpar, kamarád mladého Stropnického, muslimofil a muzikolog - v jedné osobě) odvolal v Brně šéfa odboru dopravy, který tam byl 10 let. Zda a jaký vliv to má na stavby ŘSD však netuším.
xcav8
Příspěvky: 519
Registrován: 27.5.2010 11:00:52
Bydliště: Brno

Re: VMO: Žabovřeská I.

Příspěvek od xcav8 »

Tak upřímně, Bielko mi nebude chybět ani náhodou.
Lynx
Příspěvky: 3683
Registrován: 24.11.2016 8:02:29

Re: VMO: Žabovřeská I.

Příspěvek od Lynx »

Já toho člověka a jeho práci neznám, jen upozorňuji na to, že k tomu odvolání došlo.
Skopek
Příspěvky: 36
Registrován: 19.3.2009 7:03:44

Re: VMO: Žabovřeská I.

Příspěvek od Skopek »

siesa píše: Proc se proboha na tom tunelu pro salinu nemaka uz ted? Ta stavba uz mohla byt v podstate hotova...!
No nedavno tu nekdo daval odkaz na pripravovanou EIA (zajimave cteni) a stavba je rozdelena na 2 etapy: 1. od MUK s Kninicskou zhruba po most na Veslarskou a v 2. etape tunel + zbytek.
1. etapa se bude delat asi rok a teprve potom se zacne se stavbou 2. etapy. V EIA to bylo zduvodneno tim, ze v ramci 1.etapy se taky bude sypat prirodni val jako hlukova ochrana pro mistni zastavbu a to i pred zvysenym hlukem v prubehu stavby 2. etapy. No nevim jak je to relevantni, nicmene EIA vznikala v dobe, kdy tam byl problem s jednou parcelou (Login Talk) a hrozilo, ze se bude vyvlastnovat nekolik let. Mozna to ma souvislost.
mbmat
Příspěvky: 1381
Registrován: 16.7.2010 21:20:33
Kontaktovat uživatele:

Re: VMO: Žabovřeská I.

Příspěvek od mbmat »

Lynx píše:...(..., sluníčkář, masochista, sadista, neplatič v MHD, vítač imigrantů, neautomobilista co čerpá nejvíc benzínu na útraty města, cestovatel za městské peníze, hospodský silák, levicový aktivista všeho druhu, kašpar, kamarád mladého Stropnického, muslimofil a muzikolog - v jedné osobě)...
Jen se zeptám, jak tohle souvisí s tímto fórem?
Netahejte sem politiku, prosím.
siesa
Příspěvky: 1244
Registrován: 15.3.2009 20:22:40
Bydliště: R43

Re: VMO: Žabovřeská I.

Příspěvek od siesa »

mapman píše:Možná proto, že tunel čeká na stejnou EIA jako silnice, protože je součástí stavby? Má už všechna povolení? Má zajištěné samostatné financování nebo se tunel bude platit z kolonky "VMO"? Má vybraného zhotovitele, nebo bude mít stejného jako VMO? Nevím - napadá mě spousta otázek, které mohou být příčinou, ale do detailu to neznám...
Chapu, nicmene zcela logicky postup by byl, aby stavba toho salinovyho tunelu byla nezavisla na zbytku stavby, tedy s vlastnim rizenim, EIA atd. Koneckoncu to bude i mimo spravu RSD a pravdepodobne i finance pujdu odjinud, ne?
Skopek píše:No nedavno tu nekdo daval odkaz na pripravovanou EIA (zajimave cteni) a stavba je rozdelena na 2 etapy: 1. od MUK s Kninicskou zhruba po most na Veslarskou a v 2. etape tunel + zbytek.
1. etapa se bude delat asi rok a teprve potom se zacne se stavbou 2. etapy. V EIA to bylo zduvodneno tim, ze v ramci 1.etapy se taky bude sypat prirodni val jako hlukova ochrana pro mistni zastavbu a to i pred zvysenym hlukem v prubehu stavby 2. etapy. No nevim jak je to relevantni, nicmene EIA vznikala v dobe, kdy tam byl problem s jednou parcelou (Login Talk) a hrozilo, ze se bude vyvlastnovat nekolik let. Mozna to ma souvislost.
Jojo, to se tu uz resilo, to je pravda. Osobne si myslim, ze by samotna stavba tunelu nepredstavovala nejakou silenou zatez pro okolni zastavbu a obyvatele. Koneckoncu, nejblizsi obydlene domy, tedy ty, jichz se tykaji ta zminovana protihlukova opatreni, jsou stovky metru daleko. Kdyz to porovnam s rozsahem a lokaci stavby Dobrovskeho tunelu, pak je to zatez opravdu zcela minimalni.

No jak to tak u nas byva - kdo chce, hleda zpusoby, kdo nechce hleda duvody. A kola byrokratickeho molochu se toci dal...
Sosa
Příspěvky: 2508
Registrován: 17.3.2009 9:43:04

Re: VMO: Žabovřeská I.

Příspěvek od Sosa »

siesa píše: Chapu, nicmene zcela logicky postup by byl, aby stavba toho salinovyho tunelu byla nezavisla na zbytku stavby, tedy s vlastnim rizenim, EIA atd. Koneckoncu to bude i mimo spravu RSD a pravdepodobne i finance pujdu odjinud, ne?
Je to vynucená investice výstavby komunikace. V podstatě přeložka trati. Bude se platit z peněz na výstavbu. Kdyby se nestavěla silnice, k výstavbě tunelu by nedošlo, proto to nebude platit nikdo jiný.
siesa
Příspěvky: 1244
Registrován: 15.3.2009 20:22:40
Bydliště: R43

Re: VMO: Žabovřeská I.

Příspěvek od siesa »

Sosa píše:
siesa píše: Chapu, nicmene zcela logicky postup by byl, aby stavba toho salinovyho tunelu byla nezavisla na zbytku stavby, tedy s vlastnim rizenim, EIA atd. Koneckoncu to bude i mimo spravu RSD a pravdepodobne i finance pujdu odjinud, ne?
Je to vynucená investice výstavby komunikace. V podstatě přeložka trati. Bude se platit z peněz na výstavbu. Kdyby se nestavěla silnice, k výstavbě tunelu by nedošlo, proto to nebude platit nikdo jiný.
Ajo, zil jsem v domneni, ze se bude podilet mesto Brno. Diky za info.
ttc
Příspěvky: 431
Registrován: 9.2.2012 14:50:39

Re: VMO: Žabovřeská I.

Příspěvek od ttc »

Špatné zprávy

- RSD cca před 14 dny požádalo o stavební povolení a dodalo nepúplnou dokumentaci, sami přiznávají že stejně ještě nemají EIA
- Žádost se netýká celé stavby, ale jen 1.etapy (tedy rozšíření v těch zahrákách bez té složité části - tunel pro šalinu a úzké místo u řeky)

S ohledem na tyto informace to vypada, na 99% že na jaře nezačnou ani v tom jedoduchém úseku. A ten tunel nevypadá dobře vůbec.
bugear
Příspěvky: 14
Registrován: 24.10.2016 15:46:40

Re: VMO: Žabovřeská I.

Příspěvek od bugear »

To není nic moc překvapivého, že bude stanovisko nejdřív až ke konci roku (za předpokladu, že se nikdo neodvolá) bylo jasné už při zveřejnění dokumentace.
Lynx
Příspěvky: 3683
Registrován: 24.11.2016 8:02:29

Re: VMO: Žabovřeská I.

Příspěvek od Lynx »

Blanka, načmáral vandal sprejem na portál starého brněnského sklepa

https://brno.idnes.cz/tunel-blanka-v-br ... -zpravy_tr

U článku je pár fotek z vyčištěného území pro stavbu tramvajové trati.
kyk
Příspěvky: 954
Registrován: 22.7.2011 10:54:46
Bydliště: Praha, SOKP km 50 st.
Kontaktovat uživatele:

Re: VMO: Žabovřeská I.

Příspěvek od kyk »

Článek z 5. května 2015, sorry jako
kot
Příspěvky: 10365
Registrován: 17.6.2010 0:19:32

Re: VMO: Žabovřeská I.

Příspěvek od kot »

Naopak - hezká připomínka "rychlosti" výstavby. "Zahájení prací na rozšíření vozovky v polovině roku 2016". A stále NIC !
Lynx
Příspěvky: 3683
Registrován: 24.11.2016 8:02:29

Re: VMO: Žabovřeská I.

Příspěvek od Lynx »

Že je článek neaktuální jsem si vůbec nevšimnul, situaci v Brně moc neznám, takže to pro mě byla novinka ;) Každopádně se omlouvám pokud jsem někoho uvedl v omyl.
bumbik
Příspěvky: 7944
Registrován: 15.12.2010 11:58:09
Bydliště: poblíž III/4806 a D48

Re: VMO: Žabovřeská I.

Příspěvek od bumbik »

nový leták: duben 2018 zahájení
https://www.rsd.cz/mapa/attachment/553e ... 418236.pdf
Dálnice na papíře už máme, ještě je postavit ...
ttc
Příspěvky: 431
Registrován: 9.2.2012 14:50:39

Re: VMO: Žabovřeská I.

Příspěvek od ttc »

Fajn, že do EIA nikdo nekecá, ostatně také ty ranní kolony od Bystrce (dnes až od Branky) jsou dost strašné a dotýkají se i docenta z Kníniček, tak asi dal pokoj. - Doufejme :-)

Jen škoda, že ta žádost o SP není kompletní (rozuměno, celá OK a že nečeká jen na EIA). Takto ten termín 3/2018 na SP nevidím reálně.

Mj. k historii - pomatujete si jak politici slibovali, že budou ve stejný den stříhat pásku u Dobrovského tunelů a zároveň klepat na základní kámen Žabovřeské.... (a pro připomenutí tunely již jezdíme přes 5 let a přístí rok chtějí začít jen první etapu Žabovřeské)
Likas
Příspěvky: 808
Registrován: 21.9.2011 10:08:48

Re: VMO: Žabovřeská I.

Příspěvek od Likas »

Jo, jo. To si pamatuju přesně. A při slavnostním otevření Dobráku říkali, že do roka se na Žabovřeské I začne. Na magistrátu se jako na dobitém území roztahoval koloťuk Onderka a bylo jasné, že ve výběrovém řízení na ražbu tramvajového tunelu jsou karty již dávno rozdané. Nyní je vše jinak, tak jsem zvědav jestli se bude rozdávat znovu...
Warcz
Příspěvky: 2081
Registrován: 14.3.2009 14:50:43

Re: VMO: Žabovřeská I.

Příspěvek od Warcz »

že to jde pomalu víme všichni. Já když jedu tunelem tak mě vždy bere nostalgie a říkám si. "Teď si mohl místo 2 minut strávit 20 minut v koloně". Ta úspora času je neskutečná.

Trochu mě mrzí, že když ví že všechno tak trvá proč se už nemaká na Vinohradském tunelu.
evilcleaner
Příspěvky: 1067
Registrován: 7.1.2013 17:57:52
Bydliště: ostrava

Re: VMO: Žabovřeská I.

Příspěvek od evilcleaner »

No zapomínate že Dobrovského tunely jsou stále v režimu předběžného užívání. Já si myslím že Žabovřeská se začne dříve než budou tunely zkolaudovany, takže tímto výkladem bude předchozím vyjádřením vyhověno :D jinak pro odpůrce dopravní šikany pozitivní zpráva - po kolaudaci bude zvýšená MPR na 80 kmh.
Svoboda neznamená nutit ostatní do něčeho, co považujete za správné.
bumbik
Příspěvky: 7944
Registrován: 15.12.2010 11:58:09
Bydliště: poblíž III/4806 a D48

Re: VMO: Žabovřeská I.

Příspěvek od bumbik »

evilcleaner píše:jinak pro odpůrce dopravní šikany pozitivní zpráva - po kolaudaci bude zvýšená MPR na 80 kmh.
jo a ta kolaudace proběhne kdy? na svatého dyndy? :crazy:
Dálnice na papíře už máme, ještě je postavit ...
Odpovědět

Zpět na „Brno“