VMO: Žabovřeská I, I. etapa

VMO a jiné
Odpovědět
xcav8
Příspěvky: 519
Registrován: 27.5.2010 11:00:52
Bydliště: Brno

Re: VMO: Žabovřeská I.

Příspěvek od xcav8 »

Pro uživatele siesa: Všechno klást za vinu, že jsme v Brně je totální kravina.
Fáze I už mohla být hotová? Nemohla.
Jednak byl tehdy problém s pozemkem, kde se léta táhl jeho výkup.
Za další s tím dělali obstrukce ekologové a právě díky nim půjde šalina do tunelu.
A když už to vypadalo, že se stavba rozjede, hodil do toho vidle ten blbec z Tetčic.
Nadávat umí každý, ale dosadit si souvislosti už málokdo.
Aram96
Příspěvky: 7855
Registrován: 13.8.2018 20:56:09
Bydliště: A88-R43-D43-I/43-I/73-?-?

Re: VMO: Žabovřeská I.

Příspěvek od Aram96 »

Pozemek a ekoteroristé nejsou problém na 10-20 let, 10 let mohla stát sice méně ohleduplná, ale funkční stavba. Když se to staví až teď, tak jsem rád, že se staví nejvíce "ohleduplná" varianta. Ale že byl problém prvně pozemek pro první etapu jen ukazuje na neschopnost našich komunálních politiků/zákonodárců/soudců.
siesa
Příspěvky: 1244
Registrován: 15.3.2009 20:22:40
Bydliště: R43

Re: VMO: Žabovřeská I.

Příspěvek od siesa »

KarelLer píše:Pokud by se šlo dolů, tak by zase mohl být problém při povodních.
To is myslim, ze porblem absolutne neni...Pripadnou povoden jisti Prygl, a pokud by ten selhal, ta bude zaplavenej i salinovej tunel...
Aram96 píše:To propojení lesa a řeky bude určitě super pro lidi
To by slo urcite vyresit i pri stavbe jine varianty...kvuli tomu nemusi byt 700m tramvajovej tunel...
xcav8 píše:Všechno klást za vinu, že jsme v Brně je totální kravina.
Neni...Megalomansky projekty v Brne jsou brzda rozvoje uz dlouha desetileti. Prikladu toho, co je treba, ale nestavi se, nebot je to zbytecne predimenzovany a im padem i predrazeny, tech bychom v Brne nasli urcite vic, nez je prstu na ruce zaslouzilyho drevorubce (napr. dalsi stavby na VMO jako Lisenskej tunel atd., nove nadrazi atd.
xcav8 píše:Fáze I už mohla být hotová? Nemohla.
Mohla...tohle se okecat neda. Neschopnost mistnich politiku, at uz mesto nebo kraj, je proste fakt...
ttc
Příspěvky: 431
Registrován: 9.2.2012 14:50:39

Re: VMO: Žabovřeská I.

Příspěvek od ttc »

KarelLer píše:Na Hlinkách je MÚK a tam to nešlo udělat jinak, ne?

Pokud by se šlo dolů, tak by zase mohl být problém při povodních.

Když už jsme u toho, mě by se zase líbilo vytvořit místo posunutím řečiště na západ. Ty budovy na pravém břehu asi nemají velkou hodnotu. Připadá mi to jako míň šílený řešení než tunel a myslím, že by to bylo o kus levnější. Ten tunel má stát miliardu, pokud si vzpomínám.

To si dovolim nesouhlasiit. Jsou to historicke stavby. Je tam nekolik klubu vodnich sportu. Na te strane je Jundrov, tam je nevic klubu vodaku na obyvatele v cele CR. Ty vodaky asi neuspokojite pozemkem/nahradni budovou mimo reku.
Jiz ted je to vykonzolovane nad reku, kdyvy se posunulo koryto, tak prakticky zmizi zastavba mezi rekou a Veslarskou. A na Veslarske je rada pamatkove chranenych staveb vil (jedna se vikendove vily slavnych brnenskych tovarniku - tehdy to tady bylo jeste mimo Brno).
A tusim ze jedna z tech dotcenych budov vodaku je vyhlasena vyletni restaurace tech tu taky bylo vic... jeste kdyz to bylo misto nedelniho vyletu za mesto.....
Warcz
Příspěvky: 2080
Registrován: 14.3.2009 14:50:43

Re: VMO: Žabovřeská I.

Příspěvek od Warcz »

Přesně tak. Na jedné straně máte Jundrov. Musíte zachovat stejný průtok pro 100 letou vodu, protože když uberete z koryta, tak to nepovolí. Na druhé straně spolek Wilsonův les. Do toho bezpečnost a hlavně hluk, který se v údolí hodně nese.

Ono obecně Brno bude mít do budoucna velký problém. Takhle vypadá povodňová mapa Brna. Ta modrá oblast je záplavové území. Aktuálně v tomto území nic nepostavíte, ani neopravíte ( nezhodnotíte ). Pokud tam něco budete chtít něco postavit, tak budete muset požádat o souhlas všechny vesnice po proudu jako Pohořelice atd. Sranda. Ví to pár lidí, ale do budoucna to bude ještě vééélka komplikace. Hlavně teda byrokratická.

Věci nejsou tak černobílé jak vypadají a z těch variant je podle mě šalina v tunelu logický krok. Je to i do budoucna kdy budeme vědět. Auta v tunelu XY + XY za provoz. Šalina v tunelu XY + XY za provoz.
Přílohy
2019-11-15_0720.png
2019-11-15_0720.png (309.13 KiB) Zobrazeno 7612 x
LibBr
Příspěvky: 37
Registrován: 19.10.2018 0:14:25

Re: VMO: Žabovřeská I.

Příspěvek od LibBr »

siesa píše:
KarelLer píše:Pokud by se šlo dolů, tak by zase mohl být problém při povodních.
To is myslim, ze porblem absolutne neni...Pripadnou povoden jisti Prygl, a pokud by ten selhal, ta bude zaplavenej i salinovej tunel...
Aram96 píše:To propojení lesa a řeky bude určitě super pro lidi
To by slo urcite vyresit i pri stavbe jine varianty...kvuli tomu nemusi byt 700m tramvajovej tunel...
xcav8 píše:Všechno klást za vinu, že jsme v Brně je totální kravina.
Neni...Megalomansky projekty v Brne jsou brzda rozvoje uz dlouha desetileti. Prikladu toho, co je treba, ale nestavi se, nebot je to zbytecne predimenzovany a im padem i predrazeny, tech bychom v Brne nasli urcite vic, nez je prstu na ruce zaslouzilyho drevorubce (napr. dalsi stavby na VMO jako Lisenskej tunel atd., nove nadrazi atd.
xcav8 píše:Fáze I už mohla být hotová? Nemohla.
Mohla...tohle se okecat neda. Neschopnost mistnich politiku, at uz mesto nebo kraj, je proste fakt...
Souhlasim, ze brnenske dopravne-stavebni projekty bohuzel pokracuji velmi pomalu, take uz bych chtel jezdit do prace po estakade (a klidne i tunelem) bez kazdodenni ranni zacpy na 5 - 50 minut podle stupne zacpanosti.

Postup politiku i odbornych organu by mel byt vyrazne rychlejsi - bud s necim souhlasim a schalim nebo nesouhlasim a zamitnu s pripominkami popr. vyzadam doplneni. Kdyz mi prijdou pripominky, zapracuji obratem a odeslu zpatky do schvalovani. A z toho mi vyjde predchozi krok. Vse musi jit raz na raz, nikoli jako to slo doposud.

Nicmene, nekdo tu psal, ze na Zabovreske I nic jineho nez soucasna varianta s galerii udelat neslo. To neni pravda - mrknete se na Autostrada dei Fiori / E80 / A10 na obchvatu města San Giacomo - https://www.google.com/maps/@44.374683, ... a=!3m1!1e3
Tam se ve vyrazne vetsim sklonu vesli s sestipruhovou dalnici tim ze ji rozdelili na dve oddelene estakady. Super model. Kdyz po nich jedete, je to uzasny pocit.
Warcz
Příspěvky: 2080
Registrován: 14.3.2009 14:50:43

Re: VMO: Žabovřeská I.

Příspěvek od Warcz »

Zkus mi to nakreslit jak by jsi to vedl odděleně na Žabovřeské ? Bavíme se o tom, že tunel je zbytečný. Tady vidím dvě cesty co vedou každá jinudy.
LibBr
Příspěvky: 37
Registrován: 19.10.2018 0:14:25

Re: VMO: Žabovřeská I.

Příspěvek od LibBr »

Warcz píše:Zkus mi to nakreslit jak by jsi to vedl odděleně na Žabovřeské ? Bavíme se o tom, že tunel je zbytečný. Tady vidím dvě cesty co vedou každá jinudy.
Mě současná varianta Žabovřeské I ve stavbě přijde super, pro motoristy i chodce. Takže jiný návrh nemám a ani ho nechci, protože by znamenal zdržení v dokončení západní části brněnského VMO, díky níž se "nám na východě" aspoň trochu uvolní Svatoplukova, Provazníkova a Tomkovo náměstí, když se tam nestaví východní VMO.

Ano, oddělení dvou dálničních těles pro každý směr jsou právě tím, co jsem myslel. Směřoval jsem tam, že dle současných stavebních znalostí (nejsem projektant, jsem ten, který pracuje s hotovými projekty, aby mohly být realizovány) by mohly být tři úrovně nad sebou nikoli v raženém tunelu, ale v přesypané podobě (dole dva pruhy I/42, na betonových deskách tramvaj - nebo dva pruhy I/42 nad sebou a tramvaj vedle- a třetí úroveň pro pěší a zvířátka). Obdobně italská A6 mezi Savonou a Mondovií, kde mají pruhy také oddělené na příkrých svazích.

OT: Mám krásné fotky rozvalin staré předválečné obce a kapličky sv. Antonína před 3,5 lety. Zajímaly by někoho z Vás?
Aram96
Příspěvky: 7855
Registrován: 13.8.2018 20:56:09
Bydliště: A88-R43-D43-I/43-I/73-?-?

Re: VMO: Žabovřeská I.

Příspěvek od Aram96 »

Warcz píše:Zkus mi to nakreslit jak by jsi to vedl odděleně na Žabovřeské ? Bavíme se o tom, že tunel je zbytečný. Tady vidím dvě cesty co vedou každá jinudy.
Nebo by šlo směr do Pisárek převést přes řeku a vést po druhém břehu a před velkým křížením (tam kde už je místo) se zase vrátit. Nic nesmyslného. Současné řešení je prostě luxus, ale já jsem rád, obecně raději než estakády při průchodu zastavěným územím, vidím zářezy či tunely, tudíž tady to kvituju a jsem rád, že se konečně začne stavět. Je už zbytečné teď řešit, že je to nadbytečné nebo není. Tady v těch místech se hodily 2 pruhy v každém směru již tak před 15 lety, pomatuju si to, že jsme zde stávali docela často, když mi bylo tak 6-8 let a realita tehdy byla taková, že nikdo neuměl zipovat a tak nebylo výjimkou, že třeba 15-30 minut jeden pruh stál a druhý valil 50-60. Tudíž ano, je to luxus, drahý, ale za mě to zrovna tady zase tak moc nevadí.

Ono totiž když to vezmeme opravdu z praktického hlediska .. tak tento úsek VMO je jeden z největších adeptů na zkapacitnění na 6-pruh v budoucnu, zvlášť pokud nebude S43 v okolí Brna, tudíž by ten tunel byl stejně potřeba :D Takhle se alespoň budou dat udělat 2 patra po 3 pruzích :D
vondr
Příspěvky: 2907
Registrován: 7.11.2009 19:52:08
Bydliště: vodňany

Re: VMO: Žabovřeská I.

Příspěvek od vondr »

Vypadá to nadějně,že se v pátek otevřou obálky pro II.etapu. Zrovna u této stavby, kde je i tunel jsem očekával,že se bude neustále termín posouvat.
Aram96
Příspěvky: 7855
Registrován: 13.8.2018 20:56:09
Bydliště: A88-R43-D43-I/43-I/73-?-?

Re: VMO: Žabovřeská I.

Příspěvek od Aram96 »

Jen to nezakřikni, to už jsme taky zažili .. :D Ale taky v to věřím a také bych byl překvapen, kdyby nebylo více dotazů ..
Warcz
Příspěvky: 2080
Registrován: 14.3.2009 14:50:43

Re: VMO: Žabovřeská I.

Příspěvek od Warcz »

Poslední dny čilý ruch. Připravuje se Baypas z doprovodné komunikace na hlavní komunikaci. V Lednu chtějí směr z Kr. Pole přehodit na obslužku a začít konečně makat na lávce.
Aram96
Příspěvky: 7855
Registrován: 13.8.2018 20:56:09
Bydliště: A88-R43-D43-I/43-I/73-?-?

Re: VMO: Žabovřeská I.

Příspěvek od Aram96 »

Tak to tam bude teda sranda :D
Jinak nevíš náhodou, jestli se nějak dořešilo, jak to bude s tou obslužkou ve finálním stavu ? Podle letáku ŘSD, pokud si dobře vzpomínám, tak byl namalovaný sjezd z Bystrce na obslužku, na té byly oboustranné zastávky BUS, ale směr od výstaviště od řeky nemá kam po obslužce pokračovat a točna tam namalovaná nebyla, čili fakt nevím, co tam bude BUS v tomto směru dělat :D
Warcz
Příspěvky: 2080
Registrován: 14.3.2009 14:50:43

Re: VMO: Žabovřeská I.

Příspěvek od Warcz »

Něco jsem psal tady: https://zabovreska.webnode.cz/l/zastavk ... e-dopravy/

Bude to podle projektu, ale reálně směr Pisárky - Bystrc budou využívat akorát zahrádkáři. Bus tam jezdit nebude.
1975
Příspěvky: 4232
Registrován: 2.7.2009 14:40:00
Bydliště: Poblíž Vysočanské radiály, v budoucnu R520

Re: VMO: Žabovřeská I.

Příspěvek od 1975 »

Aram96 píše:Jen to nezakřikni, to už jsme taky zažili .. :D Ale taky v to věřím a také bych byl překvapen, kdyby nebylo více dotazů ..

Tak snad už je po pracovní době, takže zítra 10:00 otevíráme?
1975
Příspěvky: 4232
Registrován: 2.7.2009 14:40:00
Bydliště: Poblíž Vysočanské radiály, v budoucnu R520

Re: VMO: Žabovřeská I.

Příspěvek od 1975 »

Tak tadyk:

Pořadové číslo nabídky: 1 Společnost Žabovřeská – EUROVIA + HOCHTIEF + SUBTERRA
Nabídková cena v Kč bez DPH 1 948 499 891,18
Doba pro uvedení stavby do provozu v týdnech 194
Délka záruční doby v měsících 84


Pořadové číslo nabídky: 2 PORR a.s.
Nabídková cena v Kč bez DPH 2 214 534 847,00
Doba pro uvedení stavby do provozu v týdnech 195
Délka záruční doby v měsících 84

Tak tady je to jasné, ne?
Warcz
Příspěvky: 2080
Registrován: 14.3.2009 14:50:43

Re: VMO: Žabovřeská I.

Příspěvek od Warcz »

Na to že byl odhad ŘSD 1 590 000 000 Kč tak slušný. Snad to klapne !
Warcz
Příspěvky: 2080
Registrován: 14.3.2009 14:50:43

Re: VMO: Žabovřeská I.

Příspěvek od Warcz »

Dneska jsem si udelal za svetla prochazku. Makaji pekne. Hlavne na doprovodne komunikaci a propojenim. Snad udrzi tempo a bude prat pocasi
balance
Příspěvky: 2183
Registrován: 24.9.2009 10:51:36

Re: VMO: Žabovřeská I.

Příspěvek od balance »

Aktuální stav

siesa
Příspěvky: 1244
Registrován: 15.3.2009 20:22:40
Bydliště: R43

Re: VMO: Žabovřeská I.

Příspěvek od siesa »

Ted jsem si vsiml zajimaveho renoncu...Proc lavka pro pesi (ta s temi gabiony) neprekracuje i doprovodnou komunikaci? Realizovane reseni vytvari kolizni situaci mezi chodci/cyklisty a provozem na doprovodne komunikaci. Chapu, ze mnozi namitnou, ze na te doprovodce nebude prilis mnoho provozu, ovsem nemohu se zbavit dojmu, ze na stavbe za 3 mld. Kc by se toto melo resit komplexne, a ne takto polovicate...
Warcz
Příspěvky: 2080
Registrován: 14.3.2009 14:50:43

Re: VMO: Žabovřeská I.

Příspěvek od Warcz »

Protoze lavku plati mesto. Na komunikaci nikdo krom zahradkaru nebude.

PS: super video ! Diky
Aram96
Příspěvky: 7855
Registrován: 13.8.2018 20:56:09
Bydliště: A88-R43-D43-I/43-I/73-?-?

Re: VMO: Žabovřeská I.

Příspěvek od Aram96 »

Doprovodná komunikace bude pro pár busů a OA za den, doslova ;) Naprostá zbytečnost tady stavět lávku.
Taky díky za super videjko, jel jsem tudy dnes a s každou další návštěvou vidím nějaký posun na stavbě. :ok:
Maty
Příspěvky: 219
Registrován: 21.1.2015 20:00:24
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Re: VMO: Žabovřeská I.

Příspěvek od Maty »

Jaké bude trasování v těchto místech viz. obrázek??? Zdá se mi to dost úzké mezi tram. A tím gabionem. Původně jsem myslel, že se tram. bude překládat na ten násep, ale to asi ne že?. Odhaduji že tram. se přeloží jen o kousek a stávají silnic se rozšíří do obou stran. Existuje k této stavbě vizualizace? Přiznávám že jsem líný hledat.
Přílohy
IMG_20191208_204928.jpg
IMG_20191208_204928.jpg (97.23 KiB) Zobrazeno 4845 x
Maty
Příspěvky: 219
Registrován: 21.1.2015 20:00:24
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Re: VMO: Žabovřeská I.

Příspěvek od Maty »

Omlouvám se za zbytečný dotaz. Kouknul jsem na web a vše jasné. Z toho posledního videa to dost zkresluje.
Warcz
Příspěvky: 2080
Registrován: 14.3.2009 14:50:43

Re: VMO: Žabovřeská I.

Příspěvek od Warcz »

Už jsem ti psal odpověď tak sem aspoň nahraju fotky :-)

Zkresluje současná komunikace na kterou by se vlezli 3 pruhy + chodník.
Přílohy
2019-12-08_2129.png
2019-12-08_2129.png (344.92 KiB) Zobrazeno 4834 x
2019-12-08_2128.jpg
2019-12-08_2128.jpg (138.05 KiB) Zobrazeno 4834 x
Odpovědět

Zpět na „Brno“