VMO: Žabovřeská I, I. etapa

VMO a jiné
Odpovědět
xcav8
Příspěvky: 525
Registrován: 27.5.2010 11:00:52
Bydliště: Brno

Re: VMO: Žabovřeská I.

Příspěvek od xcav8 »

V této fázi nevím jestli jiná varianta přichází v úvahu, pokud by se stávající změnila bloknou to ekologové a na pár let máme vystaráno.
the.klokan
Příspěvky: 238
Registrován: 23.6.2010 12:04:28

Re: VMO: Žabovřeská I.

Příspěvek od the.klokan »

Nevíte někdo, jak to vypadá s tím investičním záměrem a posouzením efektivity?
the.klokan píše:Ještě doplním z toho článku v MF 16.8.2012
Ministerstvo záměr odložilo, jelikož nesplnoval potřebnou ekonomickou efektivitu. Komise schálení přerušila do doby jeho doplnění o oponentní posudek. Zvolená metoda ekonomického vyhodnocení ale podle Kolátora ani uspět nemohla a je potřeba stavbu hodnotit jiným způsobem.
Aktuálně se nám kolem silnice něco děje, viz. dopravniinfo.cz:

4.2.-8.2.2013práce na silnici, provádění prací na komunikaci - provádění geotechnického průzkumu v době mezi 7:00 - 22:00
Nosorožec
Příspěvky: 296
Registrován: 23.3.2009 10:13:51

Re: VMO: Žabovřeská I.

Příspěvek od Nosorožec »

Nikde se o tom nemluví, ale mě osobně by se líbila tato varianta:[/quote]

nevíte někdo, jaký smysl má ten kruháč pod mostem?
Veronss
Příspěvky: 340
Registrován: 11.5.2009 20:04:15
Bydliště: Slavkov u Brna

Re: VMO: Žabovřeská I.

Příspěvek od Veronss »

Dnes v radiu jsem zaslelch ze MD utnulo pro tento rok finance na tuto stavbu.. zacit se ma az v 2014..
balance
Příspěvky: 2183
Registrován: 24.9.2009 10:51:36

Re: VMO: Žabovřeská I.

Příspěvek od balance »

siesa
Příspěvky: 1244
Registrován: 15.3.2009 20:22:40
Bydliště: R43

Re: VMO: Žabovřeská I.

Příspěvek od siesa »

Naprosta tragedie toto :cry: ...Kdyby se alespon odhodlali provizorne namalovat dva pruhy aspon nekolik set dalsich metru smer Pisarky... To by hodne pomohlo tem rannim spickam!
M4t3s
Příspěvky: 153
Registrován: 14.12.2011 11:14:33
Bydliště: Brno

Re: VMO: Žabovřeská I.

Příspěvek od M4t3s »

Tak tomu se mi snad ani nechce věřit. Další 4 roky stejná situace. Měli by zrušit chodník od mostu na Veslařskou po Hlinky a udělat "dočasné" další pruhy po celé délce žabovřeské
siesa
Příspěvky: 1244
Registrován: 15.3.2009 20:22:40
Bydliště: R43

Re: VMO: Žabovřeská I.

Příspěvek od siesa »

M4t3s píše:Tak tomu se mi snad ani nechce věřit. Další 4 roky stejná situace. Měli by zrušit chodník od mostu na Veslařskou po Hlinky a udělat "dočasné" další pruhy po celé délce žabovřeské
Nezbyva nez souhlasit!
M4t3s
Příspěvky: 153
Registrován: 14.12.2011 11:14:33
Bydliště: Brno

Re: VMO: Žabovřeská I.

Příspěvek od M4t3s »

Jde s tím něco dělat? Nějaká petice, nebo něco by nemohli jen tak ignorovat? Nejde mi teď ani tak o odsun stavby jako o ten špunt
Likas
Příspěvky: 808
Registrován: 21.9.2011 10:08:48

Re: VMO: Žabovřeská I.

Příspěvek od Likas »

M4t3s píše:Tak tomu se mi snad ani nechce věřit. Další 4 roky stejná situace. Měli by zrušit chodník od mostu na Veslařskou po Hlinky a udělat "dočasné" další pruhy po celé délce žabovřeské
On se ten nápad s chodníkem tady pořád opakuje. Jenže ten chodník je na výložnících nad vodou a rozšířit na něj provoz nelze. Foto třeba tady http://foto.mapy.cz/detail?id=24797
M4t3s
Příspěvky: 153
Registrován: 14.12.2011 11:14:33
Bydliště: Brno

Re: VMO: Žabovřeská I.

Příspěvek od M4t3s »

Jo takhle, chápu...no tak jak se tu psalo před chvíli, fakt aspoň po tu veslařskou...už to nejde označit jako za možnost, ale spíš povinnost. Tenhle stav je fakt katastrofální. Nechápu jak může MD odložit tak důležitou stavbu. Měli by to naopak urgovat
janatak
Příspěvky: 4
Registrován: 22.2.2010 13:14:48

Re: VMO: Žabovřeská I.

Příspěvek od janatak »

A to já chápu, prostě se řekne, nejsou peníze, ono to ještě nějakou dobu vydrží. Nakonec, to že se začne stavět v roce 2014 taky není jistý.
siesa
Příspěvky: 1244
Registrován: 15.3.2009 20:22:40
Bydliště: R43

Re: VMO: Žabovřeská I.

Příspěvek od siesa »

Nejvetsi problem neni ten, ze se ve smeru Pisarky redukuje dvojpruh na jednopruh, ale to, ze k tomu jeste pridava ten pripojovak od Bystrce! Takze prodlouzeni dvojpruhu az k Veslarske by resilo to nejhorsi...Ten zip potom o pul kilometru dal by byl sice taky spunt, ale rozhodne by to nebylo tak katastroficky, jako je to ted! Jinak soucasne usporadani 1+1 tesne kolem Svratky v soucasne podobe je samozrejme nutne zlo a vyresi jej opravdu az prestavba...
Takze navrh je zcela jasny: dva pruhy smer Pisarky po mostek na Veslarskou (a vybudovani provizorniho nadchodu s zruseni tech dvou prechodu...). Ze by se tam 2+1 veslo (pouhe premalovani jizdnich pruhu) je asi naprosto jasne. A tenhle velice levny upgrade by pomohl jako sul!!
multi
Příspěvky: 575
Registrován: 17.3.2009 16:46:54

Re: VMO: Žabovřeská I.

Příspěvek od multi »

Stejně je úžasné, že se vybrala tak megalomanská varianta.
M4t3s
Příspěvky: 153
Registrován: 14.12.2011 11:14:33
Bydliště: Brno

Re: VMO: Žabovřeská I.

Příspěvek od M4t3s »

Proc je vlastne to zuzeni reky tak ekologicky neprijatelne? Chapu to pouze z kapacitniho hlediska v pripade zaplav.
kot
Příspěvky: 10545
Registrován: 17.6.2010 0:19:32

Re: VMO: Žabovřeská I.

Příspěvek od kot »

Zřejmě bychom naštvali nějakou žábu a všechny tamní čudly!!!
seque
Příspěvky: 201
Registrován: 15.7.2010 22:08:55

Re: VMO: Žabovřeská I.

Příspěvek od seque »

lidi vim že je diskuze na toto téma hodně rozjetá ale rád bych se zeptal zdali někdo navrhl udělat tu silnici tak že tam tyhle pruhy nechat co tam jsou a překreslit je na směr k výstavišti a 2 pruhy směr Krpole dat do země pod směr na druhou stranu. Prostě jeden směr na povrchu a druhý směr tunelem na tom samém místě a s tramvajovou tratí by se nic dělat nemuselo. To že tam teče řeka a bylo by to asi dost mokrý si myslim že v roce 2013 neni problém pro stavební firmy. V holandsku jsou kolem Rotterdam všechny tunely dělaný v blátě ....
Segue 1.4 tce Grand Scenic
M4t3s
Příspěvky: 153
Registrován: 14.12.2011 11:14:33
Bydliště: Brno

Re: VMO: Žabovřeská I.

Příspěvek od M4t3s »

No jo, ale jenže v Holandsku nejsme :-) A to už mi přijde jednodušší ta varianta která chtěla vše nechat jak je, pozemní komunikaci mít směr Hlinky, a nad tramvaji udělat estakadu ve směru Svitavy. Než razit tunel
seque
Příspěvky: 201
Registrován: 15.7.2010 22:08:55

Re: VMO: Žabovřeská I.

Příspěvek od seque »

M4t3s píše:No jo, ale jenže v Holandsku nejsme :-) A to už mi přijde jednodušší ta varianta která chtěla vše nechat jak je, pozemní komunikaci mít směr Hlinky, a nad tramvaji udělat estakadu ve směru Svitavy. Než razit tunel
rozumim, ale vypadalo by to asi dost hnusně nad tou tratí tramvajovou, velká obluda tam, ale určitě levnější to máš pravdu
Segue 1.4 tce Grand Scenic
RVi
Příspěvky: 42
Registrován: 1.11.2010 14:10:16

Re: VMO: Žabovřeská I.

Příspěvek od RVi »

:!: http://brnensky.denik.cz/zpravy_region/ ... 30225.html :!:

"Po půlročních průtazích ministerstvo dopravy kývlo na takzvaný koncept přípravy stavby pro další etapu stavby velkého městského okruhu v Brně. Silničáři rozšíří zatím dvoupruhou silnici v Žabovřeské na čtyři pruhy. Oznámil to v pondělí náměstek brněnského primátora Robert Kotzian.

„Schválení konceptu přípravy znamená poslední administrativní krok před podepsáním investičního záměru. Prakticky můžeme říct, že jej máme. Žabovřeská je na okruhu pomyslným špuntem, ale schválením začátku přípravy stavby je cesta k uskutečnění otevřená. Nic nebrání jejímu zahájení v roce 2015," sdělil v pondělí Kotzian."
M4t3s
Příspěvky: 153
Registrován: 14.12.2011 11:14:33
Bydliště: Brno

Re: VMO: Žabovřeská I.

Příspěvek od M4t3s »

Když jsem to prvně četl tak jsem myslel že udělají ty 4 provizorně, ale to jsem se teda pěkně spletl :-(
siesa
Příspěvky: 1244
Registrován: 15.3.2009 20:22:40
Bydliště: R43

Re: VMO: Žabovřeská I.

Příspěvek od siesa »

RVi píše:"...Nic nebrání jejímu zahájení v roce 2015," sdělil v pondělí Kotzian."
Pane Boze!!! Oni to snad jeste povazuji za uspech...no to uz si z lidi delaji vazne srandu.. A stavet se bude tri roky.. Co tam bude probihat tak dlouho?? Nechapu, vazne... :cry:
the.klokan
Příspěvky: 238
Registrován: 23.6.2010 12:04:28

Re: VMO: Žabovřeská I.

Příspěvek od the.klokan »

2015 by bylo opravdu špatné:-( Vzhledem k tomu, že se jedná podle mě o jednu z TOP3 nejurgentnějších staveb v zemi (beru-li jakš takš připravené), snad se začne už 2014, jak bylo zmiňováno v předchozím článku.

Jinak k té přechozí diskuzi, doporučuji si projít toto fórum od začátku. Mnoho už tu bylo probráno a vysvětleno (třeba Martinim). Jen to opakujete dokola. Ale klidně opakujte. Než se kopne do země/skály, ještě nějaká voda ve Svratce kolem proteče:-)
Skopek
Příspěvky: 36
Registrován: 19.3.2009 7:03:44

Re: VMO: Žabovřeská I.

Příspěvek od Skopek »

No mě ještě zaráží že na 2015 se taky aktuálně plánuje rekonstrukce tankodromu Minská/Horova. Absolutně nelze uzavřít obě tramvajové tratě do Bystrce a opravdu by mě zajímalo jak chtějí dělat ražbu tunelu při zachování provozu. Podle mě tam na to prostě není místo.

Připadá mi, že tyhle 2 stavby by se měly koordinovat. Zatím to ale vypadá, že v Žabinách zas bude jednou veselo...
ttc
Příspěvky: 431
Registrován: 9.2.2012 14:50:39

Re: VMO: Žabovřeská I.

Příspěvek od ttc »

tohle smrdi pruserem, je to odlozeni do dalsiho volebniho obdobi..... vnimam velke riziko ze to nebude ani 2015.....

... kdyby slibovali 2014, tak by se chteli blysknout pred volbami a poklepad si na zakladni kamen, takto jim nic nebrani aby to odlozili....
Odpovědět

Zpět na „Brno“