| České dálnice > Diskusní fórum http://forum.ceskedalnice.cz/ |
|
| VMO: Žabovřeská I, I. etapa http://forum.ceskedalnice.cz/viewtopic.php?f=15&t=3105 |
Stránka 13 z 41 |
| Autor: | kot [ 9.3.2016 0:18:03 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: VMO: Žabovřeská I. |
Jak si konci každého nového letáku přečtu o ověřovacím stanovisku či nové EIA, tak mám hned po náladě a další stavba má nejmíň rok odklad. |
|
| Autor: | xcav8 [ 9.3.2016 13:34:54 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: VMO: Žabovřeská I. |
Vyjádření z ŘSD: Dobrý den, k termínu realizace a stavu přípravy sdělujeme, že již probíhají práce na vyhotovení konečných stupňů projektové dokumentace, pobíhá dokončování majetkoprávní činnosti pro potřebu získání stavebního povolení a v rámci trvalého záboru stavby již došlo k provedení přípravných prací v podobě demolice objektů. K předpokládanému termínu zahájení uvádíme, že i s ohledem na složitost dokončení přípravy u takto technologicky náročné stavby vedené v intravilánu města Brna, je i nadále naší snahou zajištění výběru zhotovitele s případným zahájením prací ve IV. Q 2016. S pozdravem Bc. Marie Soldatova samostatné oddělení komunikace Ředitelství silnic a dálnic ČR Čerčanská 12, CZ-14000 PRAHA tel: 241 084 262 www.rsd.cz, marie.soldatova@rsd.cz |
|
| Autor: | Likas [ 11.3.2016 8:17:42 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: VMO: Žabovřeská I. |
V této stavební akci se opět angažuje profesionální rýpal a kverulant pan Štěpaník. Jako účastník již vstoupil do procesu přípravy. Jako jeden z požadavků zmíním, že požadoval do projektu zapracovat vyřešení tvorby mlhy na loukách u Svratky. Myslím, že se máme v průběhu stavby na co těšit. |
|
| Autor: | Sosa [ 11.3.2016 8:26:37 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: VMO: Žabovřeská I. |
Likas píše: V této stavební akci se opět angažuje profesionální rýpal a kverulant pan Štěpaník. Jako účastník již vstoupil do procesu přípravy. Jako jeden z požadavků zmíním, že požadoval do projektu zapracovat vyřešení tvorby mlhy na loukách u Svratky. Myslím, že se máme v průběhu stavby na co těšit. Neměl by být spíše někde na psychiatrii? |
|
| Autor: | Lenny [ 11.3.2016 21:14:30 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: VMO: Žabovřeská I. |
Vodník Kebule bude vařit mlhu. |
|
| Autor: | kot [ 11.3.2016 21:53:44 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: VMO: Žabovřeská I. |
... a stane se zaměstnancem ŘSD. |
|
| Autor: | Warcz [ 13.3.2016 10:50:01 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: VMO: Žabovřeská I. |
Foto: https://www.dropbox.com/sh/17qxr58s5jht ... WQ6ma?dl=0 By jsem se projít a mam jeden dotaz. Nevíte jak přesně povede dálnice kolem toho stromořadí ? Jde to na nějakém nákresu poznat ? |
|
| Autor: | vondr [ 13.3.2016 12:04:31 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: VMO: Žabovřeská I. |
TY práce patří k přípravě území nebo už se to týká přímo některých stavebních objektů (například k přeložkách sítí)? |
|
| Autor: | Jirka L [ 20.3.2016 20:06:04 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: VMO: Žabovřeská I. |
aktualizovaný leták Opraveny překlepy ve stavu přípravy a datech o stavbě |
|
| Autor: | kot [ 21.3.2016 1:40:23 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: VMO: Žabovřeská I. |
No, přiznám se, že 62 měsíců realizace mě dost zaskočilo... |
|
| Autor: | xcav8 [ 21.3.2016 8:56:51 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: VMO: Žabovřeská I. |
Myslím, že je to jistá rezerva. Víme jak to vypadá s termíny a potom se vyskytne nějaký problém a stavba se o rok zpozdí. Takhle pokud půjde všechno jak má, tak se otevření dočkáme i dříve. |
|
| Autor: | bumbik [ 21.3.2016 9:06:53 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: VMO: Žabovřeská I. |
tak především si myslím, že dost v tom hraje roli tramvajový tunel pod Wilsonovým lesem, který se musí nejprve postavit, což trvá dlouho, zprovoznit pro tramvaje, aby nedošlo ke kolapsu či odstřihnutí bystrce komína jundrova atd. od spojení s Brnem a teprve následně se dá začít likvidovat stará tramvajová trať a začít budovat 4 pruh, pak je tu výstavba galerie - žabovřeského tunelu, takže další náročná stavba i s navazujícími SO, takže těch 62 měsíců bych řekl není nijak nadnesená ... a pokud je v tom i časová rezerva pro možné zprůjezdnění dříve, tak super |
|
| Autor: | siesa [ 22.3.2016 9:11:07 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: VMO: Žabovřeská I. |
Co prosim? 500m jednotubusovy tunel pro salinu (pouze 330m razeno), to by mela byt prace tak na jeden rok vcetne vystrojeni a polozeni koleji... Na Dobrovskeho tunelu se postupovalo 1-2m za den, a to tam byly zcela jine, narocnejsi geotechnicke podminky... Dale nechapu, jakym zpusobem bude upravena MUK Kninicska radiala? Podle letaku tam neni zadna zmena patrna. (Napada me snad jenom jedno zlepseni, a to prilepeni samostatneho odbocovaciho pruhu z ulice Fanderlikova smer Bystrc, aby nedochazelo ke kolizi s vozidly odbocujicimi od Dobraku na Bystrc - btw. to se melo udelat uz davno, misto tam na to je...). Oprava tramvajoveho mostu uz probehla. S cim souhlasim, je oprava silnicniho mozu smer Bystrc, ta je nutna. Realizace 62 mesicu je vysmech vsem ridicum, kteri se denne (a to i nekolikrat) potykaji se zacpami na Zabovreske a v Pisarkach... |
|
| Autor: | Warcz [ 22.3.2016 16:21:42 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: VMO: Žabovřeská I. |
Pořád řešíme povolení stavby, ale ŘSD pořád nemá 100% pozemku a ten Billboard ten majitel dobrovolně neodstraní. Dokud nebude vykoupeno 100% tak se bojím že ten stav bude trvat ještě dlouho. |
|
| Autor: | vondr [ 24.3.2016 9:52:33 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: VMO: Žabovřeská I. |
oznámení předběžných informací https://www.vestnikverejnychzakazek.cz/ ... lay/650757 Rekonstrukce sil. I/42 Žabovřeská (km 2,946-3,900) spočívající v rozšíření 2-pruhové sil. VMO na dělený 4-pruh, až do prostoru MÚK Kníničská. Rekonstrukce stávajících větví a úprava připojení komunikace od ul. Fanderlíkovy na MÚK Kníničská, nové napojení komunikace Žabovřeská na krátký průpletový úsek, vybudování přímé rampy na VMO a oprava stávajícího silničního mostu vč. výměny a doplnění PHO. |
|
| Autor: | mzik [ 24.3.2016 13:12:16 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: VMO: Žabovřeská I. |
Zajištěním rekonstrukce silnice bude naplněna potřeba bezpečnosti provozu na pozemní komunikaci a dopravy v daném úseku.Předmětem veřejné zakázky je rozšíření silnice I/42 v úseku o délce 954 m. Mě ta celková délka vychází kolem 1200 metrů. Ale jsem rad že se něco děje. |
|
| Autor: | bumbik [ 24.3.2016 13:21:57 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: VMO: Žabovřeská I. |
no podle ceny 400 mil. Kč je vidět, že to zdaleka není celý úsek, jak je naznačen v letáku ke stavbě, zbytek (žabovřeský tunel - galerie, tramv. tunel pod wils. lesem) jsou zdá se II. etapa |
|
| Autor: | ppepe [ 25.3.2016 19:41:53 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: VMO: Žabovřeská I. |
podle kilometráže jde pouze o I. etapu, viz Lenny 24.12.2015 9:36:12: "Etapa I – úsek podél Žabovřeských luk, od spojovací komunikaci (přes řeku Svratku na ulici Veslařskou) po MÚK Kníničskou, cca km 3,0 – km 3,9 projektového staničení" |
|
| Autor: | siesa [ 25.3.2016 21:08:11 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: VMO: Žabovřeská I. |
Tak jestli se jedna o zkapacitneni mezi MUK Kninicska radiala a mostem pres Svratku, pak je to jedine dobre... Na druhou stranu zcela dobre nechapu, proc se toto neudelalo uz pred mnoha lety. Urcite by tak odpadly zacpy v prostori MUK.... |
|
| Autor: | Lenny [ 26.3.2016 8:07:17 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: VMO: Žabovřeská I. |
Zácpy by se přesunuly jen o kousek dál. |
|
| Autor: | siesa [ 26.3.2016 10:22:01 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: VMO: Žabovřeská I. |
Lenny píše: Zácpy by se přesunuly jen o kousek dál. To je pravda, samozrejme...jenze prave tech nekolikset metru by bylo rozhodujicich, nebot by nedochazelo k zuzeni ze tri pruhu do jednoho na nejakych padesati metrech, nybrz na nekolika stovkach metru. Vysledkem toho by mohlo byt: 1/ kolona aut v rannich spickach ve smeru Bystrc-Pisarky by se posunula a nestala by az k prechodu u sokola na Svratecke, mozna by se posunula az za krizovatku u vozovny Komin. 2/ kolona ve smeru Dobrovskeho tunel-Pisarky by se take posunula a odlehcilo by se pripojovacimu/odpojovacimu pruhu pod mostem pro salinu. V kombinaci s dodelanim kratkeho primeho odbocovanku Zabiny-Bystrc pod tramvajovym mostem by se celkove lokalite dost odlehcilo. No nezbyva nez doufat, ze se alespon toto kratke zkapacitneni povede, a to brzo! |
|
| Autor: | Lenny [ 26.3.2016 18:55:56 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: VMO: Žabovřeská I. |
Škoda, že neprošla varianta na odsun řeky bez tramvajového tunelu. |
|
| Autor: | _jan91 [ 26.3.2016 19:56:45 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: VMO: Žabovřeská I. |
Tak v Brně asi chtěli podzemní dráhu, když ji mají v Praze |
|
| Autor: | JirkaS [ 26.3.2016 20:00:20 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: VMO: Žabovřeská I. |
Tu chtějí jinde: http://www.brno.cz/doprava/velky-mestsky-okruh/severojizni-tramvajovy-diametr-sjtd/severojizni-tramvajovy-diametr-i-stavba/ |
|
| Autor: | siesa [ 27.3.2016 10:22:46 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: VMO: Žabovřeská I. |
_jan91 píše: Tak v Brně asi chtěli podzemní dráhu, když ji mají v Praze Je to v podstate dedictvi "velkodusnosti" byvaleho pana primatora. Po nejvyssim mrakodrapu v CR take prvni tramvajovy tunel v CR... To, ze je to ta nejdrazsi a nejzbytcnejsi varianta, to tady v Brne vedi snad uplne vsichni. Nestastne na tom neni to, ze to je drahe, ale to, ze priprava, potazmo realizace tva neumerne dlouho v porovnanim s jinymi variantami... |
|
| Stránka 13 z 41 | Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ |
|