| Autor |
Zpráva |
|
Warcz
Příspěvky: 1723
|
 Re: VMO: Žabovřeská I.
Dneska jsem projížděl stavbou a byl čilý ruch na doprovodné komunikaci. Jestli tam někdo půjdete zkuste něco nafotit já jsem časově hrozně zasekaný  (
_________________ http://www.youtube.com/Warcz13 https://zabovreska.webnode.cz/
|
| 4.9.2019 16:22:26 |
|
 |
|
StavošUskanski
Příspěvky: 69
|
 Re: VMO: Žabovřeská I.
Odbočení u Opla vypadá funkční.
Přílohy:
IMG_20190904_161039.jpg [ 166.24 KiB | Zobrazeno 7314 krát ]
|
| 5.9.2019 5:59:47 |
|
 |
|
vondr
Příspěvky: 1973 Bydliště: vodňany
|
 Re: VMO: Žabovřeská I.
dnes vyvěšeno Oznámení o zahájení zadávacího řízení na II.etapu. základní termín pro podání nabídek je 13.11.2019
_________________ Průběžně doplňovány fotky do alba D3 310/II od Michal R
|
| 16.9.2019 7:05:17 |
|
 |
|
bumbik
Příspěvky: 7216 Bydliště: II/480
|
 Re: VMO: Žabovřeská I.
a SP je již platné? Nebo se potopilo do tetčického rybníka ?
_________________ Dálnice na papíře už máme, ještě je postavit ...
|
| 16.9.2019 7:08:12 |
|
 |
|
Majkii
Administrátor
Příspěvky: 2202 Bydliště: SV Čechy
|
 Re: VMO: Žabovřeská I.
Je platné, v zadávačce je i s doložkou nabytí právní moci.
_________________ wazer.cz Pište česky, prosím!
|
| 16.9.2019 18:45:22 |
|
 |
|
Warcz
Příspěvky: 1723
|
 Re: VMO: Žabovřeská I.
https://zabovreska.webnode.cz/l/rok-od-zahajeni-stavby/Tak rok od zahájení stavby. Udělal jsem pár srovnávacích fotek. Je to +- stejné místo. Jdeme kupředu. Poslední týden se maká na více frontách.
_________________ http://www.youtube.com/Warcz13 https://zabovreska.webnode.cz/
|
| 3.10.2019 13:54:00 |
|
 |
|
ttc
Příspěvky: 311
|
 Re: VMO: Žabovřeská I.
letak z 16/9/2019 https://mapapp.rsd.cz/Upload/Stavby/312 ... vreska.pdfDetail: První etapa stavby získala v polovině prosince 2017 kladné posouzení vlivů na životní prostředí. V I. etapě jsou překládány inženýrské sítě, budují se valy a staví nový jízdní pruh ve směru na Pisárky. Dále je rekonstruována silnice ve směru na Královo Pole, buduje se lávka u zastávky Bráfova a opravuje se most na Bystrc. I. etapa byla zahájena v roce 2018 a hotová bude do 06/2020. V roce 2019 má začít stavba druhé etapy, jejíž dokončení je naplánováno na konci roku 2023. Ve II. etapě (délka cca 900 m) bude proražen tunel pro tramvaj pod Wilsonovým lesem, přeloží se tramvajová trať a rozšíří se stávající silnice. Na II.etapu je zpracován koncept PDPS a probíhá kontrola GŘ. Zahájení stavby blokoval spolek Voda z Tetčic, který proti stavbě podal na poslední chvíli rozklad. Dne 31. 5. 2019 vydalo MD rozhodnutí, kterým odvolání spolku zamítlo. Proti tomuto rozhodnutí se již nelze dále odvolat či podat rozklad. Stavba byla zahájena přípravnými pracemi 3. 10. 2018. Zprovozňovat se bude postupně, kdy se prvně rozšíří a zprovozní komunikace ve směru na Pisárky a následně se bude rozšiřovat směr na Královo Pole, který se následně zprovozní. Termín dokončení I. etapy je 20 měsíců od zahájení stavebních prací. Dne 17. 7. 2019 vydal Odbor dopravy KÚ JmK stavební povolení na II. etapu stavby. SP se týká celkem 19 stavebních objektů zahrnujících např. protihlukové stěny, odvodnění, galerii VMO, opěrné a zárubní zdi. Dne 16. 9. 2019 bylo vypsáno výběrové řízení na zhotovitele II. etapy. Nabídky lze podávat do poloviny listopadu, ovšem nelze vyloučit prodloužení této lhůty.
|
| 3.10.2019 20:26:40 |
|
 |
|
Warcz
Příspěvky: 1723
|
 Re: VMO: Žabovřeská I.
O víkendu jsem se byl projít. V některých místech se maká na 100%. Například obslužná komunikace ( https://zabovreska.webnode.cz/_files/20 ... PR0733.JPG ), začalo se kopat u tramvajových zastávek. Naopak MUK Kníničská no nevím tempo vlažné. Už i ŘSD přiznává, že termín otevření 1.10.2019 je ohrožen. https://zabovreska.webnode.cz/_files/20 ... PR0765.JPGPod mostem už mají složeno staveniště. Klasicky tam zůstal po nich bordel ( https://zabovreska.webnode.cz/_files/20 ... PR0717.JPG ) nějaké nezakrytované kanály a zbytky. Snad to někdo dočistí.
_________________ http://www.youtube.com/Warcz13 https://zabovreska.webnode.cz/
|
| 7.10.2019 19:05:34 |
|
 |
|
Aram96
Příspěvky: 4337 Bydliště: Snad někdy 13 km od D(S)43
|
 Re: VMO: Žabovřeská I.
Tudíž se nestíhá nejspíš ani "papírové" a šutrklep v 2019 na druhou etapu .. není tím ohrožen termín dokončení celé Žabovřeské do konce roku 2023 ? Nebo původní zahájení 2019 bylo myšleno na listopad/prosinec ? 
|
| 7.10.2019 20:06:59 |
|
 |
|
Warcz
Příspěvky: 1723
|
 Re: VMO: Žabovřeská I.
Lhůta pro podání nabídek pro II etapu je 13.11.2019 tak pořád je šance se zhotovitelem poklepat na Vánoce na základní kámen  a tady je hromada dokumentu na dlouhé zimní večery: https://www.tenderarena.cz/profil/zakaz ... ?id=276398
_________________ http://www.youtube.com/Warcz13 https://zabovreska.webnode.cz/
|
| 8.10.2019 7:55:32 |
|
 |
|
ada031
Příspěvky: 1917
|
 Re: VMO: Žabovřeská I.
Posunutí termínu na 18.11.2019
|
| 15.10.2019 17:30:20 |
|
 |
|
Warcz
Příspěvky: 1723
|
 Re: VMO: Žabovřeská I.
Oujee dik za info. Pred zimou zacali navazet zeminu, tak snad si to pekne sedne
Přílohy:
20191015_152927-1008x756.jpg [ 235.24 KiB | Zobrazeno 5093 krát ]
_________________ http://www.youtube.com/Warcz13 https://zabovreska.webnode.cz/
|
| 15.10.2019 18:14:05 |
|
 |
|
Warcz
Příspěvky: 1723
|
 Re: VMO: Žabovřeská I.
Samé dobré zprávy: https://zabovreska.webnode.cz/l/podzim-na-stavbe/- Nový leták - Platné stavebko - Tento měsíc otevřou MUK z Pisárek na Bystrc - V letáku je dokončení 06/2020 ale tomu moc nevěřím.
_________________ http://www.youtube.com/Warcz13 https://zabovreska.webnode.cz/
|
| 4.11.2019 20:38:34 |
|
 |
|
Aram96
Příspěvky: 4337 Bydliště: Snad někdy 13 km od D(S)43
|
 Re: VMO: Žabovřeská I.
Paráda, takže je to tak, jak jsem slyšel na ŘSD  Akorát bych řekl, že by se mohlo začít ihned, jak počasí dovolí proč duben, i kdyby otevřeli obálky v listopadu, tak leden únor je času dost na všechny papíry, ne ? Co je brzdou, ještě nějaké dokumentace ? 
|
| 5.11.2019 17:21:46 |
|
 |
|
Warcz
Příspěvky: 1723
|
 Re: VMO: Žabovřeská I.
18.11.2019 dostaneš obálky. pak se sejde komise a vybere vítěze Ten kdo nevyhraje může podat odvolání. Předáš stavbu Začínáš.
Někde mezi tím si musí ještě odvézt zeminu stavební firma co dělá Ičku a ma ji tam dočasně uskladněnu.
_________________ http://www.youtube.com/Warcz13 https://zabovreska.webnode.cz/
|
| 5.11.2019 21:17:16 |
|
 |
|
Aram96
Příspěvky: 4337 Bydliště: Snad někdy 13 km od D(S)43
|
 Re: VMO: Žabovřeská I.
Jo no samozřejmě jsem to počítal, pokud nebude odvolání, které bych tedy zrovna neočekával v současné situaci .. To by možná zase nebyl "ani" duben  Snad k tomu nedojde. Nejde mi samozřejmě o to, proč duben a ne březen, je to skoro jedno, ale jen mě zajímalo, co je potřeba ještě udělat, dík za objasnění 
|
| 5.11.2019 23:01:33 |
|
 |
|
kot
Příspěvky: 5956
|
 Re: VMO: Žabovřeská I.
Už bez pár minut za 12 dní otvíračka obálek. Že by opravdu ?
|
| 5.11.2019 23:58:34 |
|
 |
|
vondr
Příspěvky: 1973 Bydliště: vodňany
|
 Re: VMO: Žabovřeská I.
posun termínu pro odevzdání obálek. Nový termín je 21.11.
_________________ Průběžně doplňovány fotky do alba D3 310/II od Michal R
|
| 6.11.2019 18:10:54 |
|
 |
|
vondr
Příspěvky: 1973 Bydliště: vodňany
|
 Re: VMO: Žabovřeská I.
posun č.3 nově 22.11.2019
_________________ Průběžně doplňovány fotky do alba D3 310/II od Michal R
|
| 7.11.2019 19:25:34 |
|
 |
|
Aram96
Příspěvky: 4337 Bydliště: Snad někdy 13 km od D(S)43
|
 Re: VMO: Žabovřeská I.
Jel jsem tama včera a ten val mezi budoucím 4-pruhem a budoucími kolejemi vypadal téměř hotový Jinak trošku mě zamrzela zpráva, že dokončení vypadá až na 12/2023, měl jsem za to, že když bude výluka té tramvaje (šaliny), tak to bude dříve, přecejen 4 stavební sezony mě přijde docela dost, ale hlavní bude, když se snad na jaře začne  PS: jinak Warczi, bez urážky, ale jak máš na stránkách vyfocené ty komentáře ohledně toho tramvajového tunelu, tak oni ti lidé mají v mnohém bohužel pravdu. Opravdu jsme mohli už třeba 10 let jezdit, když by se rozhodlo před 10 lety. Mít např. 2 jízdní pásy nad sebou není žádný nesmysl. Tak, jak je to navrženo teď, je dle mého názoru dražší, k přírodě a občanům nejpřívětivější řešení a myslím si, že dovedené k dokonalosti, to ovšem nijak nevyvrací myšlenku, že ten tunel je svým způsobem nadbytečný 
|
| 12.11.2019 23:51:01 |
|
 |
|
Warcz
Příspěvky: 1723
|
 Re: VMO: Žabovřeská I.
Tak mi ukažte někde cestu kde se tohle realizuje ? Tedy 2 pruhy pro auta nad sebou. Já si to neumím představit. To by muselo mít 10m výšky. Bylo by to nevzhledný a komplet betonový. Dolu jít nemůžeš tam se tlačí spodní voda.
Jinak 12/2023 je podle mě bez uzavírky tunelu. Podle mě to uzavřou a budou mít nějaký harmonogram prací a jakmile uzavřou trať tak se pojede "paraelně"
_________________ http://www.youtube.com/Warcz13 https://zabovreska.webnode.cz/
|
| 13.11.2019 12:44:47 |
|
 |
|
Aram96
Příspěvky: 4337 Bydliště: Snad někdy 13 km od D(S)43
|
 Re: VMO: Žabovřeská I.
Kde to je nyní, nevím, beztak někde v zahraničí, u nás o žádném místě nevím, až na ten patrový most, ale jinak se takhle plánovala nemalá část pražského městského okruhu, resp. to byla jedna z variant toho vedení v tom úzkém místě také u řeky, aby se nemusel kopat tunel .. nové vedení to šouplo do tunelu rovnou celé 
|
| 13.11.2019 21:11:38 |
|
 |
|
siesa
Příspěvky: 1223 Bydliště: R43
|
 Re: VMO: Žabovřeská I.
Warcz píše: Tak mi ukažte někde cestu kde se tohle realizuje ? Tedy 2 pruhy pro auta nad sebou. Já si to neumím představit. To by muselo mít 10m výšky. Bylo by to nevzhledný a komplet betonový. Dolu jít nemůžeš tam se tlačí spodní voda.
O ca. 500 metru jizne na Hlinkach...  A 10m na vysku to tam nema ani omylem....Napr.odtud to ani neni videt: https://mapy.cz/letecka?x=16.5690576&y=49.1946022&z=18&pano=1&pid=68949299&yaw=4.289&fov=1.257&pitch=0.245No a dolu se jit taky da, alespon metr dva, jako napr. v UL pod Benesovym mostem. https://mapy.cz/zakladni?x=14.0451763&y=50.6591498&z=18&pano=1&pid=55147149&yaw=1.076&fov=1.257&pitch=0.314Ono resit se da technicky vsechno, problem jenom je, jestli se chce, nebo nechce. A v Brne se vetsinou nechce, a nebo se hlede nejake pompezni resei. Salinovej tunel je blbost odpocatku. Resit se to dalo elegantne polouzavrenou galerii pro salinu a jeden jizdni pruh, ovsem to by bylo malo nobl. Precijen tunel pro tramvaje v CR nikdo nema, takze je fajn byt prvni, ze...Ovsem na ukor obcanu a ridicu, kteri kvuli nekonecnym dohadum o reseni prutahu kolem Svratky roky a roky trci v kazdodennich kolonach.... No, a kdyz uz tedy tunel, tak opravdu nepochopim, proc uz davno nestoji. Cela faze I uz mohla byt davno hotova, vcetne te obri gabionove lavky, doprovodne komunikace v miste byvalych zahradek, protihlukoveho valu na ulici Brafova i celeho tunelu... Ale to bychom nesmeli byt v Brne, ze....
|
| 14.11.2019 15:31:53 |
|
 |
|
KarelLer
Příspěvky: 285
|
 Re: VMO: Žabovřeská I.
Na Hlinkách je MÚK a tam to nešlo udělat jinak, ne?
Pokud by se šlo dolů, tak by zase mohl být problém při povodních.
Když už jsme u toho, mě by se zase líbilo vytvořit místo posunutím řečiště na západ. Ty budovy na pravém břehu asi nemají velkou hodnotu. Připadá mi to jako míň šílený řešení než tunel a myslím, že by to bylo o kus levnější. Ten tunel má stát miliardu, pokud si vzpomínám.
|
| 14.11.2019 15:59:36 |
|
 |
|
Aram96
Příspěvky: 4337 Bydliště: Snad někdy 13 km od D(S)43
|
 Re: VMO: Žabovřeská I.
Já si zase myslím, že takovéhle stavby do tohoto století patří dělat tak, jak se teď dělat bude, čili galerie alespoň kousek přes oba směry, v Praze městský okruh vypadá také určitě lépe teď po novu (i když tam stačilo tunel prodloužit jen na pár místech, tohle je zas opačný extrém) a ne dělat tam totální bariéru. To propojení lesa a řeky bude určitě super pro lidi, že se za to musí zaplatit, je jasné, ale raději vidím ty miliardy v takovýhle stavbách, než ve slevách na jízdné a dalších srágorách pro voliče.
|
| 14.11.2019 16:08:14 |
|
|