| České dálnice > Diskusní fórum http://forum.ceskedalnice.cz/ |
|
| VMO: Žabovřeská I, I. etapa http://forum.ceskedalnice.cz/viewtopic.php?f=15&t=3105 |
Stránka 27 z 41 |
| Autor: | xcav8 [ 14.11.2019 16:23:56 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: VMO: Žabovřeská I. |
Pro uživatele siesa: Všechno klást za vinu, že jsme v Brně je totální kravina. Fáze I už mohla být hotová? Nemohla. Jednak byl tehdy problém s pozemkem, kde se léta táhl jeho výkup. Za další s tím dělali obstrukce ekologové a právě díky nim půjde šalina do tunelu. A když už to vypadalo, že se stavba rozjede, hodil do toho vidle ten blbec z Tetčic. Nadávat umí každý, ale dosadit si souvislosti už málokdo. |
|
| Autor: | Aram96 [ 14.11.2019 16:35:11 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: VMO: Žabovřeská I. |
Pozemek a ekoteroristé nejsou problém na 10-20 let, 10 let mohla stát sice méně ohleduplná, ale funkční stavba. Když se to staví až teď, tak jsem rád, že se staví nejvíce "ohleduplná" varianta. Ale že byl problém prvně pozemek pro první etapu jen ukazuje na neschopnost našich komunálních politiků/zákonodárců/soudců. |
|
| Autor: | siesa [ 14.11.2019 18:52:59 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: VMO: Žabovřeská I. |
KarelLer píše: Pokud by se šlo dolů, tak by zase mohl být problém při povodních. To is myslim, ze porblem absolutne neni...Pripadnou povoden jisti Prygl, a pokud by ten selhal, ta bude zaplavenej i salinovej tunel... Aram96 píše: To propojení lesa a řeky bude určitě super pro lidi To by slo urcite vyresit i pri stavbe jine varianty...kvuli tomu nemusi byt 700m tramvajovej tunel... xcav8 píše: Všechno klást za vinu, že jsme v Brně je totální kravina. Neni...Megalomansky projekty v Brne jsou brzda rozvoje uz dlouha desetileti. Prikladu toho, co je treba, ale nestavi se, nebot je to zbytecne predimenzovany a im padem i predrazeny, tech bychom v Brne nasli urcite vic, nez je prstu na ruce zaslouzilyho drevorubce (napr. dalsi stavby na VMO jako Lisenskej tunel atd., nove nadrazi atd. xcav8 píše: Fáze I už mohla být hotová? Nemohla. Mohla...tohle se okecat neda. Neschopnost mistnich politiku, at uz mesto nebo kraj, je proste fakt... |
|
| Autor: | ttc [ 15.11.2019 0:32:02 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: VMO: Žabovřeská I. |
KarelLer píše: Na Hlinkách je MÚK a tam to nešlo udělat jinak, ne? Pokud by se šlo dolů, tak by zase mohl být problém při povodních. Když už jsme u toho, mě by se zase líbilo vytvořit místo posunutím řečiště na západ. Ty budovy na pravém břehu asi nemají velkou hodnotu. Připadá mi to jako míň šílený řešení než tunel a myslím, že by to bylo o kus levnější. Ten tunel má stát miliardu, pokud si vzpomínám. To si dovolim nesouhlasiit. Jsou to historicke stavby. Je tam nekolik klubu vodnich sportu. Na te strane je Jundrov, tam je nevic klubu vodaku na obyvatele v cele CR. Ty vodaky asi neuspokojite pozemkem/nahradni budovou mimo reku. Jiz ted je to vykonzolovane nad reku, kdyvy se posunulo koryto, tak prakticky zmizi zastavba mezi rekou a Veslarskou. A na Veslarske je rada pamatkove chranenych staveb vil (jedna se vikendove vily slavnych brnenskych tovarniku - tehdy to tady bylo jeste mimo Brno). A tusim ze jedna z tech dotcenych budov vodaku je vyhlasena vyletni restaurace tech tu taky bylo vic... jeste kdyz to bylo misto nedelniho vyletu za mesto..... |
|
| Autor: | Warcz [ 15.11.2019 7:23:51 ] | ||
| Předmět příspěvku: | Re: VMO: Žabovřeská I. | ||
Přesně tak. Na jedné straně máte Jundrov. Musíte zachovat stejný průtok pro 100 letou vodu, protože když uberete z koryta, tak to nepovolí. Na druhé straně spolek Wilsonův les. Do toho bezpečnost a hlavně hluk, který se v údolí hodně nese. Ono obecně Brno bude mít do budoucna velký problém. Takhle vypadá povodňová mapa Brna. Ta modrá oblast je záplavové území. Aktuálně v tomto území nic nepostavíte, ani neopravíte ( nezhodnotíte ). Pokud tam něco budete chtít něco postavit, tak budete muset požádat o souhlas všechny vesnice po proudu jako Pohořelice atd. Sranda. Ví to pár lidí, ale do budoucna to bude ještě vééélka komplikace. Hlavně teda byrokratická. Věci nejsou tak černobílé jak vypadají a z těch variant je podle mě šalina v tunelu logický krok. Je to i do budoucna kdy budeme vědět. Auta v tunelu XY + XY za provoz. Šalina v tunelu XY + XY za provoz.
|
|||
| Autor: | LibBr [ 17.11.2019 8:32:13 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: VMO: Žabovřeská I. |
siesa píše: KarelLer píše: Pokud by se šlo dolů, tak by zase mohl být problém při povodních. To is myslim, ze porblem absolutne neni...Pripadnou povoden jisti Prygl, a pokud by ten selhal, ta bude zaplavenej i salinovej tunel... Aram96 píše: To propojení lesa a řeky bude určitě super pro lidi To by slo urcite vyresit i pri stavbe jine varianty...kvuli tomu nemusi byt 700m tramvajovej tunel... xcav8 píše: Všechno klást za vinu, že jsme v Brně je totální kravina. Neni...Megalomansky projekty v Brne jsou brzda rozvoje uz dlouha desetileti. Prikladu toho, co je treba, ale nestavi se, nebot je to zbytecne predimenzovany a im padem i predrazeny, tech bychom v Brne nasli urcite vic, nez je prstu na ruce zaslouzilyho drevorubce (napr. dalsi stavby na VMO jako Lisenskej tunel atd., nove nadrazi atd. xcav8 píše: Fáze I už mohla být hotová? Nemohla. Mohla...tohle se okecat neda. Neschopnost mistnich politiku, at uz mesto nebo kraj, je proste fakt... Souhlasim, ze brnenske dopravne-stavebni projekty bohuzel pokracuji velmi pomalu, take uz bych chtel jezdit do prace po estakade (a klidne i tunelem) bez kazdodenni ranni zacpy na 5 - 50 minut podle stupne zacpanosti. Postup politiku i odbornych organu by mel byt vyrazne rychlejsi - bud s necim souhlasim a schalim nebo nesouhlasim a zamitnu s pripominkami popr. vyzadam doplneni. Kdyz mi prijdou pripominky, zapracuji obratem a odeslu zpatky do schvalovani. A z toho mi vyjde predchozi krok. Vse musi jit raz na raz, nikoli jako to slo doposud. Nicmene, nekdo tu psal, ze na Zabovreske I nic jineho nez soucasna varianta s galerii udelat neslo. To neni pravda - mrknete se na Autostrada dei Fiori / E80 / A10 na obchvatu města San Giacomo - https://www.google.com/maps/@44.374683, ... a=!3m1!1e3 Tam se ve vyrazne vetsim sklonu vesli s sestipruhovou dalnici tim ze ji rozdelili na dve oddelene estakady. Super model. Kdyz po nich jedete, je to uzasny pocit. |
|
| Autor: | Warcz [ 17.11.2019 8:48:50 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: VMO: Žabovřeská I. |
Zkus mi to nakreslit jak by jsi to vedl odděleně na Žabovřeské ? Bavíme se o tom, že tunel je zbytečný. Tady vidím dvě cesty co vedou každá jinudy. |
|
| Autor: | LibBr [ 17.11.2019 9:14:48 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: VMO: Žabovřeská I. |
Warcz píše: Zkus mi to nakreslit jak by jsi to vedl odděleně na Žabovřeské ? Bavíme se o tom, že tunel je zbytečný. Tady vidím dvě cesty co vedou každá jinudy. Mě současná varianta Žabovřeské I ve stavbě přijde super, pro motoristy i chodce. Takže jiný návrh nemám a ani ho nechci, protože by znamenal zdržení v dokončení západní části brněnského VMO, díky níž se "nám na východě" aspoň trochu uvolní Svatoplukova, Provazníkova a Tomkovo náměstí, když se tam nestaví východní VMO. Ano, oddělení dvou dálničních těles pro každý směr jsou právě tím, co jsem myslel. Směřoval jsem tam, že dle současných stavebních znalostí (nejsem projektant, jsem ten, který pracuje s hotovými projekty, aby mohly být realizovány) by mohly být tři úrovně nad sebou nikoli v raženém tunelu, ale v přesypané podobě (dole dva pruhy I/42, na betonových deskách tramvaj - nebo dva pruhy I/42 nad sebou a tramvaj vedle- a třetí úroveň pro pěší a zvířátka). Obdobně italská A6 mezi Savonou a Mondovií, kde mají pruhy také oddělené na příkrých svazích. OT: Mám krásné fotky rozvalin staré předválečné obce a kapličky sv. Antonína před 3,5 lety. Zajímaly by někoho z Vás? |
|
| Autor: | Aram96 [ 17.11.2019 11:36:26 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: VMO: Žabovřeská I. |
Warcz píše: Zkus mi to nakreslit jak by jsi to vedl odděleně na Žabovřeské ? Bavíme se o tom, že tunel je zbytečný. Tady vidím dvě cesty co vedou každá jinudy. Nebo by šlo směr do Pisárek převést přes řeku a vést po druhém břehu a před velkým křížením (tam kde už je místo) se zase vrátit. Nic nesmyslného. Současné řešení je prostě luxus, ale já jsem rád, obecně raději než estakády při průchodu zastavěným územím, vidím zářezy či tunely, tudíž tady to kvituju a jsem rád, že se konečně začne stavět. Je už zbytečné teď řešit, že je to nadbytečné nebo není. Tady v těch místech se hodily 2 pruhy v každém směru již tak před 15 lety, pomatuju si to, že jsme zde stávali docela často, když mi bylo tak 6-8 let a realita tehdy byla taková, že nikdo neuměl zipovat a tak nebylo výjimkou, že třeba 15-30 minut jeden pruh stál a druhý valil 50-60. Tudíž ano, je to luxus, drahý, ale za mě to zrovna tady zase tak moc nevadí. Ono totiž když to vezmeme opravdu z praktického hlediska .. tak tento úsek VMO je jeden z největších adeptů na zkapacitnění na 6-pruh v budoucnu, zvlášť pokud nebude S43 v okolí Brna, tudíž by ten tunel byl stejně potřeba |
|
| Autor: | vondr [ 19.11.2019 19:54:58 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: VMO: Žabovřeská I. |
Vypadá to nadějně,že se v pátek otevřou obálky pro II.etapu. Zrovna u této stavby, kde je i tunel jsem očekával,že se bude neustále termín posouvat. |
|
| Autor: | Aram96 [ 19.11.2019 20:00:06 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: VMO: Žabovřeská I. |
Jen to nezakřikni, to už jsme taky zažili .. |
|
| Autor: | Warcz [ 21.11.2019 10:15:32 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: VMO: Žabovřeská I. |
Poslední dny čilý ruch. Připravuje se Baypas z doprovodné komunikace na hlavní komunikaci. V Lednu chtějí směr z Kr. Pole přehodit na obslužku a začít konečně makat na lávce. |
|
| Autor: | Aram96 [ 21.11.2019 13:04:28 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: VMO: Žabovřeská I. |
Tak to tam bude teda sranda Jinak nevíš náhodou, jestli se nějak dořešilo, jak to bude s tou obslužkou ve finálním stavu ? Podle letáku ŘSD, pokud si dobře vzpomínám, tak byl namalovaný sjezd z Bystrce na obslužku, na té byly oboustranné zastávky BUS, ale směr od výstaviště od řeky nemá kam po obslužce pokračovat a točna tam namalovaná nebyla, čili fakt nevím, co tam bude BUS v tomto směru dělat |
|
| Autor: | Warcz [ 21.11.2019 13:23:02 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: VMO: Žabovřeská I. |
Něco jsem psal tady: https://zabovreska.webnode.cz/l/zastavk ... e-dopravy/ Bude to podle projektu, ale reálně směr Pisárky - Bystrc budou využívat akorát zahrádkáři. Bus tam jezdit nebude. |
|
| Autor: | 1975 [ 21.11.2019 18:52:32 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: VMO: Žabovřeská I. |
Aram96 píše: Jen to nezakřikni, to už jsme taky zažili .. Tak snad už je po pracovní době, takže zítra 10:00 otevíráme? |
|
| Autor: | 1975 [ 22.11.2019 12:03:53 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: VMO: Žabovřeská I. |
Tak tadyk: Pořadové číslo nabídky: 1 Společnost Žabovřeská – EUROVIA + HOCHTIEF + SUBTERRA Nabídková cena v Kč bez DPH 1 948 499 891,18 Doba pro uvedení stavby do provozu v týdnech 194 Délka záruční doby v měsících 84 Pořadové číslo nabídky: 2 PORR a.s. Nabídková cena v Kč bez DPH 2 214 534 847,00 Doba pro uvedení stavby do provozu v týdnech 195 Délka záruční doby v měsících 84 Tak tady je to jasné, ne? |
|
| Autor: | Warcz [ 22.11.2019 12:14:28 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: VMO: Žabovřeská I. |
Na to že byl odhad ŘSD 1 590 000 000 Kč tak slušný. Snad to klapne ! |
|
| Autor: | Warcz [ 27.11.2019 18:17:20 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: VMO: Žabovřeská I. |
Dneska jsem si udelal za svetla prochazku. Makaji pekne. Hlavne na doprovodne komunikaci a propojenim. Snad udrzi tempo a bude prat pocasi |
|
| Autor: | balance [ 7.12.2019 22:10:30 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: VMO: Žabovřeská I. |
Aktuální stav |
|
| Autor: | siesa [ 8.12.2019 11:56:49 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: VMO: Žabovřeská I. |
Ted jsem si vsiml zajimaveho renoncu...Proc lavka pro pesi (ta s temi gabiony) neprekracuje i doprovodnou komunikaci? Realizovane reseni vytvari kolizni situaci mezi chodci/cyklisty a provozem na doprovodne komunikaci. Chapu, ze mnozi namitnou, ze na te doprovodce nebude prilis mnoho provozu, ovsem nemohu se zbavit dojmu, ze na stavbe za 3 mld. Kc by se toto melo resit komplexne, a ne takto polovicate... |
|
| Autor: | Warcz [ 8.12.2019 14:29:42 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: VMO: Žabovřeská I. |
Protoze lavku plati mesto. Na komunikaci nikdo krom zahradkaru nebude. PS: super video ! Diky |
|
| Autor: | Aram96 [ 8.12.2019 14:47:11 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: VMO: Žabovřeská I. |
Doprovodná komunikace bude pro pár busů a OA za den, doslova Taky díky za super videjko, jel jsem tudy dnes a s každou další návštěvou vidím nějaký posun na stavbě. |
|
| Autor: | Maty [ 8.12.2019 20:43:22 ] | ||
| Předmět příspěvku: | Re: VMO: Žabovřeská I. | ||
Jaké bude trasování v těchto místech viz. obrázek??? Zdá se mi to dost úzké mezi tram. A tím gabionem. Původně jsem myslel, že se tram. bude překládat na ten násep, ale to asi ne že?. Odhaduji že tram. se přeloží jen o kousek a stávají silnic se rozšíří do obou stran. Existuje k této stavbě vizualizace? Přiznávám že jsem líný hledat.
|
|||
| Autor: | Maty [ 8.12.2019 21:27:22 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: VMO: Žabovřeská I. |
Omlouvám se za zbytečný dotaz. Kouknul jsem na web a vše jasné. Z toho posledního videa to dost zkresluje. |
|
| Autor: | Warcz [ 8.12.2019 21:30:46 ] | |||
| Předmět příspěvku: | Re: VMO: Žabovřeská I. | |||
Už jsem ti psal odpověď tak sem aspoň nahraju fotky Zkresluje současná komunikace na kterou by se vlezli 3 pruhy + chodník.
|
||||
| Stránka 27 z 41 | Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ |
|