České dálnice > Diskusní fórum
http://forum.ceskedalnice.cz/

VMO: Žabovřeská I, I. etapa
http://forum.ceskedalnice.cz/viewtopic.php?f=15&t=3105
Stránka 28 z 41

Autor:  Maty [ 8.12.2019 21:33:59 ]
Předmět příspěvku:  Re: VMO: Žabovřeská I.

Warcz> Perfektní díky :ok: Škoda, že ta vizualizace není vložena do reálného obrazu, jako jsou vizualizace u dálnic. Ale i tak to bude pěkné i pěkný a přehledný web. Nechápu, proč jsem na něj neklikl dříve... Tuto stavbu z povzdálí sleduji a už se na to těším. V březnu tam totiž bývávám pravidelně pracovně a pendluji mezi Komínem a výstavištěm. Doufám, že do března 2020 bude zprovozněn alespoň ten připojovací pruh od Bystrice...

Autor:  Aram96 [ 9.12.2019 12:19:54 ]
Předmět příspěvku:  Re: VMO: Žabovřeská I.

Obávám se, že do března to nebude, nemá 1.etapa končit někdy v polovině 2020 ? :)
Ale souhlasím, že i ta samotná 1.etapa dost pomůže, především směru na výstaviště :jidlo:

Autor:  StavošUskanski [ 9.12.2019 12:35:30 ]
Předmět příspěvku:  Re: VMO: Žabovřeská I.

Píšou od ledna. Ale jak to myslí, není úplně zřejmé.
https://ct24.ceskatelevize.cz/regiony/2 ... KtiqI9TZS8

Autor:  Maty [ 9.12.2019 13:15:24 ]
Předmět příspěvku:  Re: VMO: Žabovřeská I.

StavošUskanski píše:
Píšou od ledna. Ale jak to myslí, není úplně zřejmé.
https://ct24.ceskatelevize.cz/regiony/2 ... KtiqI9TZS8


Díky za odkaz. Píšou "Uzavřená ale zatím stále zůstává spojovací větev ve směru od Bystrce na Žabovřeskou, ta by se měla otevřít na konci prosince letošního roku." Takže já tomu rozumím, že nájezd od Bystrice snad zprovozní a následně to převedou na tu doprovodnou komunikaci a budou rozšiřovat hlavní trasu...

Autor:  Aram96 [ 9.12.2019 14:01:18 ]
Předmět příspěvku:  Re: VMO: Žabovřeská I.

Přesně tak bych to viděl, že v nejbližší době se sice zprovozní Bystrc>výstaviště, ale na nový, rozšířený připojovák, případně už i ten připojovák ze Žabin z pod toho mostu, kde se doteď fakt blbě vyjíždělo, si budeme muset počkat určitě déle než do března. :jidlo:

Autor:  Warcz [ 9.12.2019 14:10:04 ]
Předmět příspěvku:  Re: VMO: Žabovřeská I.

Psal jsem o tom tady: https://zabovreska.webnode.cz/l/od-ledn ... omunikaci/

Je to pro ně klíčové dostat všechno na obslužnou komunikaci. Každé zdržení je už zdržuje se stavbou lávky pro pěší a bez vybetonování nohou nemůžou dělat ani cestu.

Byla zde varianta lávku přeprojektovat, ale to by byl zase velký zásah do projektu a hlavně ceny a jak víme pokud to platí EU tak se musí všechno soutěžit atd. atd. atd.

Takže se snad v Lednu převede směr Kr. Pole -> Pisárky na obslužku a baypas a můžeme začít dělat první 1/2 finální cesty + základy mostu. Potom to přehodí a udělají druhou 1/2 cesty a nakonec všechny auta pustí zpátky do původní trasy ve variantě 2+2.

Fandrlíkova bude zavřená hodně dlouho.

Přílohy:
2019-12-09_1408.png
2019-12-09_1408.png [ 230.91 KiB | Zobrazeno 6324 krát ]

Autor:  Aram96 [ 9.12.2019 14:36:58 ]
Předmět příspěvku:  Re: VMO: Žabovřeská I.

Díky za podrobné info, nějak takhle jsem to předpokládal .. Na obslužce už je totiž vidět vyasfaltovaný kus na připojení na současnou silnici směrem na výstaviště. :ok:

Autor:  StavošUskanski [ 9.12.2019 14:50:08 ]
Předmět příspěvku:  Re: VMO: Žabovřeská I.

A hlavně jsou tam obrubníky. Docela vysoké. Dnes jsem tudy jel.

Autor:  goldfinger [ 10.12.2019 16:46:29 ]
Předmět příspěvku:  Re: VMO: Žabovřeská I.

https://zabovreska.webnode.cz/l/rada-mesta-brna/
Zahájení prací na rozšíření ke Kamenomlýnskému mostu už administrativně nic nebrání.

Autor:  Warcz [ 10.12.2019 22:09:19 ]
Předmět příspěvku:  Re: VMO: Žabovřeská I.

jojo zaujal mě tam spíše ten termín Leden - Květen. Jestli od Května bude hotovo ( Spíše ne ), nebo už se bude jezdit po nové 1/2 cesty.

Jinak dneska jsem se byl na krátkém useku projít. Je 10.12.2019. 4.1.2020 mají převádět dopravu a pořád... no nevím něco tady chybí :-)

https://zabovreska.webnode.cz/_files/20 ... .41.14.jpg

Asi to stihnou. Je to tak 100m cesty, ale i tak všude už skoro hotovo a tady se ještě nekoplo.

Autor:  Aram96 [ 10.12.2019 22:20:02 ]
Předmět příspěvku:  Re: VMO: Žabovřeská I.

Pokud to dobře chápu, co jsi přesně fotil, tak ten kousek, jak to na fotce končí, tak ten právě teď potřeba nebude ne ? Bude naopak potřeba navést současný okruh na doprovodku, auta z bystrce už se na doprovodku dostanou, ne ? Právě tím kouskem, který na fotce vypadá hotový. :?:

Autor:  ppepe [ 10.12.2019 23:12:29 ]
Předmět příspěvku:  Re: VMO: Žabovřeská I.

Aram96: Nejde o pokračování doprovodky na hlavní trasu směr Pisárky (na fotce vpravo dole), ale propojení nové doprovodky s větvi Kr. Pole > Bystrc, která vede v druhém poli tramvajového mostu. Aneb otázka zní, jak se vozidla od Kr. Pole na tu novou doprovodku dosanou?

Autor:  Warcz [ 11.12.2019 8:41:33 ]
Předmět příspěvku:  Re: VMO: Žabovřeská I.

No jak to bude provedeno je pro mě největší zahadou. Takové překvapení pod stromeček. Když jsem se dival na vizualizace tak to tam moc nevychází. Asi tem schválně dříve ukončili ten odbočovací pruh, aby měli prostor udělat dočasnou silnici.

Přílohy:
2019-08-19_1201.jpg
2019-08-19_1201.jpg [ 155.73 KiB | Zobrazeno 5870 krát ]

Autor:  Warcz [ 12.12.2019 18:10:39 ]
Předmět příspěvku:  Re: VMO: Žabovřeská I.

Dneska jsem projizdel a uz osazuji lampy. Val stale roste. V zime to bude pro decka super !

Autor:  Ales [ 12.12.2019 22:28:10 ]
Předmět příspěvku:  Re: VMO: Žabovřeská I.

Ad převedení na doprovodku: Přišla mi ta doprovodka trochu úzká na to, aby se tam potkaly směry z Bystrce i Kr. Pole, tak mě napadlo, jestli nehodlají směr z Kr. Pole nechat na stávající silnici. Jak psáno výše, místa je tam na tři pruhy a chodník, takže by si vzali chodník+kus pruhu, pak by se nový dvoupruh mohl mezi stěnu a zúženou stávající silnici vejít.

Autor:  Warcz [ 15.12.2019 17:52:36 ]
Předmět příspěvku:  Re: VMO: Žabovřeská I.

Podle slov "„Od ledna budeme uzavírat část hlavní trasy a právě dopravu z hlavní trasy převedeme na obslužnou komunikaci. To znamená, že budeme mít zprovozněny všechny sjezdy i nájezdy v mimoúrovňovém křížení,“ vysvětlil ředitel Ředitelství silnic a dálnic Brno David Fiala." bych řekl že na doprovodku pujde všechno, ale podle aktuálních fotek to vypadá, že jenom směr z Bystrce.

Autor:  ttc [ 16.12.2019 10:21:31 ]
Předmět příspěvku:  Re: VMO: Žabovřeská I.

No jestli to pusti podle sipek na predeslem obrazku od Warcz, tak to bude masakr.

Ani ne tak na doprovodce.

Ale pod mostem by musel smer od Krpole byt v jednom pruhu a to soucasne jak na Pisarky tak na Bystrc. To by znamenalo daleko vetsi zatizeni nez tam bylo kdykoliv dosud a daleko vetsi kolony nez tam kdokoliv zazil.

Trosku doufam, ze to bude bud jen od bystrce, nebo treba 1 pruh po soucasne a 1 po doprovodce.

Autor:  Warcz [ 21.12.2019 11:15:06 ]
Předmět příspěvku:  Re: VMO: Žabovřeská I.

Pokud budete mít někdo fotky přes svátky tak pošlete hodím je na web. Já jsem teď mimo :-/ Otevření doprovodky se asi posune a komplet převedení dopravy bude až v Dubnu.

Autor:  Aram96 [ 21.12.2019 16:16:09 ]
Předmět příspěvku:  Re: VMO: Žabovřeská I.

Mezi svátkama tam pojedu, ale fotky budu moct dělat jen z auta a možná budu muset i řídit, takže uvidím. Proč se to protáhne ? Počasí snad lepší být ani nemůže na prosinec :D

Autor:  Majkii [ 29.12.2019 22:18:28 ]
Předmět příspěvku:  Re: VMO: Žabovřeská I.

Na úřední desce kraje už máte řešení vánoční hádanky. Na doprovodku půjde jenom směr z Bystrce.

Autor:  Ales [ 30.12.2019 0:36:59 ]
Předmět příspěvku:  Re: VMO: Žabovřeská I.

Tak to mě docela překvapili. V letáku je stavba ve směru Pisárky-Kr. Pole ukončena hned za MÚK Kníníčská (podjezd šaliny do Bystrce) a v tom OOP mají uzavřený úsek od nájezdu z Luční směrem do Pisárek, chápu, potřebují tam udělat přejezd SDP, co už. Akorát objízdná trasa z Přívratu - přes Horovu, závlekem přes kruháč na Hradecké a zpátky směr Pisárky - asi moc využívaná nebude, poslat to do místa, kde hned po nájezdu čeká zúžení do jednoho pruhu, pak kruháč na Hradecké a pak opět zúžení do jednoho pruhu, asi nebude moc lákavé. Ale těch pět měsíců se to nějak vydrží...

Autor:  Warcz [ 30.12.2019 11:25:44 ]
Předmět příspěvku:  Re: VMO: Žabovřeská I.

jj přesně to mě napadlo. Většina pojede na Komín a přijede od Bystrce, nebo sjede na Jindrov a u Oplu se otočí...

Udělal jsem aktualitu: https://zabovreska.webnode.cz/l/prechod ... nici-i-42/

Mě osobně tam vadí vedeni chodců. Koridor pro chodce je tak uzký že se tam blbě vyhnou dvě kola a dva kočárky maji smolíka. Ten mini chodníček na to není dělaný :o(

https://mapy.cz/zakladni?x=16.5658780&y ... itch=0.044

Přílohy:
2019-12-30_1129.jpg
2019-12-30_1129.jpg [ 209.64 KiB | Zobrazeno 3758 krát ]

Autor:  Warcz [ 30.12.2019 12:00:22 ]
Předmět příspěvku:  Re: VMO: Žabovřeská I.

a ještě jeden postřeh. Podle těch plánu by se mohla otevřít Fandrlíkova, takže žabiny pojedou podle mě přes ní a pak u Oplu se otoči, nebo přes Veslařskou.

Autor:  Warcz [ 5.1.2020 8:09:26 ]
Předmět příspěvku:  Re: VMO: Žabovřeská I.

Včera jsem se byl projít po Vanoční pauze. Posun na doporovodce a nějaké části ještě zbývají. Přijde mi to, že zase všichni hura na doprovodku a jinde se nemakalo, jinak si neumím vysvětlit proč ještě straší ploty na Bráfově

Přílohy:
2020-01-04 15.59.34.jpg
2020-01-04 15.59.34.jpg [ 195.12 KiB | Zobrazeno 3180 krát ]

Autor:  Kamikadze [ 9.1.2020 14:00:44 ]
Předmět příspěvku:  Re: VMO: Žabovřeská I.

Nový leták
https://mapapp.rsd.cz/Upload/Stavby/312 ... vreska.pdf

Ohledně II. etapy:
Podány byly dvě nabídky, přičemž obě byly vyšší než předpoklad. Všechna SP na II. etapu jsou v právní moci.

Zhruba od poloviny 01/2020 do cca poloviny 05/2020 bude provoz ze směru od Bystrce směr Pisárky veden po nové doprovodné komunikaci. Provoz od Svitav do Pisárek bude převeden
(zhruba již na úrovni vedlejší ulice Luční) do protisměrného jízdního pásu, který bude sloužit pro oba směry (pro každý směr bude vyčleněn jeden jízdní pruh).

Stránka 28 z 41 Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/