VMO - bude vůbec někdy dokončen?

VMO a jiné
Odpovědět

Kdy by mohl podle vás být dostavěn VMO v Brně?

před rokem 2020
1
2%
2020 a výš
13
24%
2030 a výš
29
54%
jindy (uveďte)
0
Žádná hlasování
nebude nikdy dokončen
11
20%
 
Celkem hlasů: 54

R-13
Příspěvky: 59
Registrován: 18.12.2009 11:22:03

VMO - bude vůbec někdy dokončen?

Příspěvek od R-13 »

Tahle diskuse už tu hodně chyběla... :mrgreen:

Více informací najdete na Lennyho stránkách o dálnicích, rychlostních silnicích a silnicích I. třídy.
belkolam
Příspěvky: 43
Registrován: 10.6.2009 23:09:47

Re: VMO - bude vůbec někdy dokončen?

Příspěvek od belkolam »

Vzhledem K tomu, že milí brněnští radní se radí ale nic nedělají ohledně přestavby /přesunu / rekonstrukce / moderniezane hlavního nádraží už přes 100 let tak MO davam taky 100 , no raději 200 ať mají nějaký ten čas na rozmyšlenou a na sehnání peněz.
Veronss
Příspěvky: 339
Registrován: 11.5.2009 20:04:15
Bydliště: Slavkov u Brna

Re: VMO - bude vůbec někdy dokončen?

Příspěvek od Veronss »

http://www.mestsky-okruh-brno.cz

jelikoz jsou planovany jeste dalsi 2 tunely.. nevidim to ani na min. 30 let.. :{
belkolam
Příspěvky: 43
Registrován: 10.6.2009 23:09:47

Re: VMO - bude vůbec někdy dokončen?

Příspěvek od belkolam »

Veronss píše:http://www.mestsky-okruh-brno.cz

jelikoz jsou planovany jeste dalsi 2 tunely.. nevidim to ani na min. 30 let.. :{
Podle toho schematu vidim ze chybí jeste 5 tunelů -
žabovřesky
červený kopec
jižní tunel
mariánské náměstí
vinohrady
Veronss
Příspěvky: 339
Registrován: 11.5.2009 20:04:15
Bydliště: Slavkov u Brna

Re: VMO - bude vůbec někdy dokončen?

Příspěvek od Veronss »

belkolam píše:
Veronss píše:http://www.mestsky-okruh-brno.cz

jelikoz jsou planovany jeste dalsi 2 tunely.. nevidim to ani na min. 30 let.. :{
Podle toho schematu vidim ze chybí jeste 5 tunelů -
žabovřesky
červený kopec
jižní tunel
mariánské náměstí
vinohrady
jojo mas pravdu.. ale to jsou tunely typu hllinky [kratasy].. ja sem zvedavy.. jestli se vubec dokaze vest tunel pod celymi Vinohrady..
siesa
Příspěvky: 1244
Registrován: 15.3.2009 20:22:40
Bydliště: R43

Re: VMO - bude vůbec někdy dokončen?

Příspěvek od siesa »

Tunel pod Vinohrady je jiz delsi dobu nejen vyprojektovan, ale byl ucinen i geologicky pruzkum atd. Puvodni predstava byla, ze se stavebni firmy po prorazeni tunelu Dobrovskeho presunou rovnou do Vinohrad. Ovsem chybeji finance, takze se zacatek razby odklada.
Jinak jsem dal moznost 2030 a vice, nebot doufam, ze VMO dokoncen opravdu bude, protoze jinak bude Brno infrastrukturne naprosto v pasti.
adi88
Příspěvky: 496
Registrován: 15.3.2009 22:53:30
Bydliště: Brno, kousek od VMO

Re: VMO - bude vůbec někdy dokončen?

Příspěvek od adi88 »

Volil jsem 2030 a výš. Podle mě se hlavně musí vyřešit co nejdřív situace ohledně Tomkova náměstí a Vinohrad (Dobrovského nepočítám, tam se již staví), protože díky tomuto bude spojen směr Praha-Svitavy a Olomouc (Ostrava)-Svitavy. U jižní části mě zas až tak nebolí, že zatím není. Na jihu Brna se hlavně musí rozšířit D1, tam bych dal peníze, jižní část okruhu může počkat. Zajímavé bude taky to úzké hrdlo na Žabovřeské, mezi řekou a tramvajovou tratí. Zde bude rozšíření docela nákladné. No uvidíme jak to tam bude vypadat po zprovoznení VMO Dobrovského.
alfa65
Příspěvky: 82
Registrován: 17.12.2009 20:32:12

Re: VMO - bude vůbec někdy dokončen?

Příspěvek od alfa65 »

Stavba Tomkovo náměstí a Rokytova je docela ve hvězdách. Nejsou vyřešeny objízdné trasy a v případě dokončení Dobrovského a rozkopání mostu přes Svitavu dojde ke kolapsu v severní části VMO. Již v současné době ve špičce je okruh od Husovického tunelu ucpán až po MKÚ ostravská. Představa plánováčů z BRKOMu, že uzavřou Provazníkovu bez objízdných tras je zcela mylná a naivní. Sice se okruh má stavět po půlkách, ale bude tam asi totální chaos po 3 roky výstavby.
jk2
Příspěvky: 23
Registrován: 17.3.2009 9:36:14

Re: VMO - bude vůbec někdy dokončen?

Příspěvek od jk2 »

No, nějak mě tedy nenapadají ty objízdné trasy :cry:
alfa65
Příspěvky: 82
Registrován: 17.12.2009 20:32:12

Re: VMO - bude vůbec někdy dokončen?

Příspěvek od alfa65 »

Objízdné trasy existují, ale jsou málo kapacitní. Most přes Svitavu na okruhu se dá objet přes Maloměřice - Valchařská, maloměřický most a Karlova, nebo kolem Zábrdovického kostela a vojenské nemocnice.

Bez části okruhu od Husovického tunelu na Vinohrady dojde k těžkému kolapsu dopravy v severovýchodním segmentu VMO.
siesa
Příspěvky: 1244
Registrován: 15.3.2009 20:22:40
Bydliště: R43

Re: VMO - bude vůbec někdy dokončen?

Příspěvek od siesa »

A to co je ted na Krpoli a v Zabinych neno dopravni kolaps??
Urcite je, takze jestli se zvladne toto, tak kolaps v Husovicich a Malomericich urcite taky.. :geek:
Kamikadze
Příspěvky: 46
Registrován: 20.5.2017 17:33:27
Bydliště: Brno

Re: VMO - bude vůbec někdy dokončen?

Příspěvek od Kamikadze »

Po dlouhé době byl aktualizován plán výstavby VMO na ofiicálních stránkách.
http://www.mestsky-okruh-brno.cz/plan-vystavby/

Krátké shrnutí (roky předkládané realizace a zprovoznění):
Žabovřeská - 2018-2022
Tomkovo Náměstí - 2019-2022
Rokytova - 2019-22
Tunel Vinohrady - 2025-2031
Jedovnická - 2025-2030
Ostravská radiála - 2024-2029
Bratislavká radiála - 2027-2032
Zbytek staveb nemá ani ten plán...

Nicméně kéž by to dopadlo alespoň dle těchto plánů... Pamatuji si na sliby při otevření tunelů Dobrovského v roce 2012, že hned další rok se začne stavět Žabovřeská a v roce 2017 ji budou otvírat. Aktuální začátek stavby je plánován na 6/2018 a to jen pro první etapu... S touto rychlostí se celého okruhu dočkáme kolem roku 2040-2050 a to ještě možná. Přijde mi dost masakr stavět jeden městský okruh 50 let...
kot
Příspěvky: 10365
Registrován: 17.6.2010 0:19:32

Re: VMO - bude vůbec někdy dokončen?

Příspěvek od kot »

V Praze není ani takovýhle harmonogram.....
FlakY`
Příspěvky: 1489
Registrován: 14.3.2009 21:34:15
Bydliště: F-M - Praha

Re: VMO - bude vůbec někdy dokončen?

Příspěvek od FlakY` »

Praha svůj okruh dokončí dříve. Celá východní etapa by se měla stavět současně. Brno totálně maří svůj rozvoj města, pomalá výstavba silnic, domů a rozvojová území nemají dokončenou koncepci.
Jezdím na plný plyn... brzdy jsem už odmontoval
Centrum dopravních informačních systémů
Sosa
Příspěvky: 2508
Registrován: 17.3.2009 9:43:04

Re: VMO - bude vůbec někdy dokončen?

Příspěvek od Sosa »

Ach ten optimismus ohledně Prahy. Při jejím současném vedení...
P_V
Příspěvky: 1708
Registrován: 14.3.2009 15:26:14
Bydliště: Praha

Re: VMO - bude vůbec někdy dokončen?

Příspěvek od P_V »

Rozdíl je ale v tom, že v Brně jsou jen běžné problémy jako finance a výkupy, zatímco v Praze ani nevědí kudy to povede, takže to ani nikam nesměřuje.
Sosa
Příspěvky: 2508
Registrován: 17.3.2009 9:43:04

Re: VMO - bude vůbec někdy dokončen?

Příspěvek od Sosa »

Ale vědí, jen to současné vedení nechce stavět.
FlakY`
Příspěvky: 1489
Registrován: 14.3.2009 21:34:15
Bydliště: F-M - Praha

Re: VMO - bude vůbec někdy dokončen?

Příspěvek od FlakY` »

Praha na rozdíl od Brna nemusí spoléhat na financování ze strany SFDI. Praha má 3/4 hotovo, Brno má 2/4 a zbývající část obsahuje nejeden dlouhý tunel. Proto si také myslím, že to Praha dobuduje rychleji a výstavba by mohla být 2025-30.
Jezdím na plný plyn... brzdy jsem už odmontoval
Centrum dopravních informačních systémů
siesa
Příspěvky: 1244
Registrován: 15.3.2009 20:22:40
Bydliště: R43

Re: VMO - bude vůbec někdy dokončen?

Příspěvek od siesa »

Z meho pohledu by se VMO velmi jednoduse obesel bez Vinohradskeho tunelu (povrchiva varianta) i bez tunelu pod Cervenym vrchem (pretrasovani pres Pisarecky tunel).
Chapu, ze v pripade druheho jmenovaneho by to dnes bylo jiz velmi komplikovane (ne-li nemozne). Ovsem ty Vinohrady by se jeste zjednodusit daly...
Warcz
Příspěvky: 2081
Registrován: 14.3.2009 14:50:43

Re: VMO - bude vůbec někdy dokončen?

Příspěvek od Warcz »

Podle mě absolutně bez šance. Žije tam tak velké množství lidí, že by to byla politická sebevražda to jenom vyslovit. Tím myslím oba tunely. Podle mě se musí striktně držet trasy. Co nejdříve vykoupit pozemky, získat stavební povolení a potom už jenom čekat na finance. Kdyby bylo vše připraveno, tak věřím, že stát klidně odepíše 50-60 miliard do Brna, protože v současné chvíli nemá co stavět.
siesa
Příspěvky: 1244
Registrován: 15.3.2009 20:22:40
Bydliště: R43

Re: VMO - bude vůbec někdy dokončen?

Příspěvek od siesa »

Warcz píše:Podle mě absolutně bez šance. Žije tam tak velké množství lidí, že by to byla politická sebevražda to jenom vyslovit. Tím myslím oba tunely. Podle mě se musí striktně držet trasy. Co nejdříve vykoupit pozemky, získat stavební povolení a potom už jenom čekat na finance. Kdyby bylo vše připraveno, tak věřím, že stát klidně odepíše 50-60 miliard do Brna, protože v současné chvíli nemá co stavět.
Prave ze si nemyslim, ze by to bylo nepruchozi...Rokytovou by se vystoupalo navrch, pote by se to protahlo za Penny market na stare odkaliste a Jedovnicka by se zahloubila...
Asi takto:

https://mapy.cz/turisticka?mereni-vzdal ... t4nfPdMG2c
Odpovědět

Zpět na „Brno“