VMO: Žabovřeská I, II. etapa

VMO a jiné
Odpovědět
Warcz
Příspěvky: 2081
Registrován: 14.3.2009 14:50:43

Re: VMO: Žabovřeská I, II. etapa

Příspěvek od Warcz »

Stejně je to sranda, že se začalo a 3 měsíce se nebude nic dít. bych zavolal do OKD, vzal těch par propuštěných dělníku a začal rubat :)))
vondr
Příspěvky: 2907
Registrován: 7.11.2009 19:52:08
Bydliště: vodňany

Re: VMO: Žabovřeská I, II. etapa

Příspěvek od vondr »

Někde jsem četl, že v lednu by měla být výluka linky 1
Ondra K
Příspěvky: 54
Registrován: 10.11.2020 10:48:37

Re: VMO: Žabovřeská I, II. etapa

Příspěvek od Ondra K »

Výluka by měla začít 9. ledna.
Brnak46
Příspěvky: 185
Registrován: 31.10.2019 0:56:17
Bydliště: Brno

Re: VMO: Žabovřeská I, II. etapa

Příspěvek od Brnak46 »

Výluka nakonec tedy jen na dva roky? Podle smlouvy má stavba trvat 194 týdnů. Myslel jsem, že rozšíření silnice klidně do dvou let zvládnou, ale nečekal jsem, že dokážou za tak krátkou dobu prorazit i tunel.
Likas
Příspěvky: 808
Registrován: 21.9.2011 10:08:48

Re: VMO: Žabovřeská I, II. etapa

Příspěvek od Likas »

Ražená část má nějakých 350m. Až se to rozjede může se dělat odhadem 2-3m/den, takže za pět měsíců může být proraženo. Je tam hodně dlouhý hloubený úsek a únikovka, musí se udělat sekundární ostění, natáhnout koleje a trakce. Dvě sezóny podle mě sedí.
Ovšem ta galerie má podstatně větší rozsah než tunel, navíc se zachováním provozu...
M4t3s
Příspěvky: 153
Registrován: 14.12.2011 11:14:33
Bydliště: Brno

Re: VMO: Žabovřeská I, I. etapa

Příspěvek od M4t3s »

Tak to jsem zvědav, jak rychle busou odstraňovat kolejiště v úseku stavby.
A já měl za to, že Veveří opravovali kvůli tomu, že tudy pustí dlouhé soupravy linky 1 na Bystrc. A oni "jen" posílili současné spoje.
jarsau
Příspěvky: 13
Registrován: 4.1.2021 16:50:05

Re: VMO: Žabovřeská I, II. etapa

Příspěvek od jarsau »

Zdravím, zřejmě se zahajuje druhá etapa, začíná výluka jedničky, takže se začíná stavět, nejspíš ražbou tunelu. Uvidíme jestli zveřejní nějaký plán výluk silniční dopravy, nevěřím, že by bylo možné udržet provoz po celou dobu výstavby, ale objížďka přes Veslařskou je těžko představitelná. S tou stavbou si ještě užijeme, ta první etapa moc nepomůže. Asi tak čtyři roky.
KarelLer
Příspěvky: 694
Registrován: 25.12.2016 16:03:46
Bydliště: Morava

Re: VMO: Žabovřeská I, II. etapa

Příspěvek od KarelLer »

Dnes dopoledne jsem tam projížděl, ale vypadá to, že od oficiálního začátku se ještě nic nepohlo. Přitom teplota je nad nulou, mohli by aspoň připravovat staveniště.
Aram96
Příspěvky: 7855
Registrován: 13.8.2018 20:56:09
Bydliště: A88-R43-D43-I/43-I/73-?-?

Re: VMO: Žabovřeská I, II. etapa

Příspěvek od Aram96 »

Mohu také potvrdit, že se tam nic viditelného ze silnice od zahájení nestalo.
Co se týče první etapy, pak se mi potvrdilo, že ten směr na výstaviště je znatelně lepší. Směr Krpole je tak nějak stejný. Samozřejmě eliminace přechodů také udělala své. :ok: Nemůžete ale očekávat, že to odstraní kolony úplně, to je velmi bláhové. I po realizaci 2.etapy to zde kapacitně bude na hraně.
Lenny
Autor
Příspěvky: 10773
Registrován: 15.3.2009 22:03:53
Bydliště: na levém břehu Dunaje

Re: VMO: Žabovřeská I, II. etapa

Příspěvek od Lenny »

Bude to na hraně, protože bude chybět D43 se kterou se počítalo při návrhu.
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
goldfinger
Příspěvky: 432
Registrován: 10.12.2019 1:24:50

Re: VMO: Žabovřeská I, II. etapa

Příspěvek od goldfinger »

To tvrdím od samého počátku. Jediné účinné opatření přiškrtit Kníničskou (nastavení SSZ např. o Opelu nebo už u OBI) a vytvořit tlak na to, aby se něco začalo dělat s D43 (pro začátek by možná stačila MÚK u Baltisbergera, aby se z Bastru mohli volně dostat na dálnici).
Warcz
Příspěvky: 2081
Registrován: 14.3.2009 14:50:43

Re: VMO: Žabovřeská I, II. etapa

Příspěvek od Warcz »

Jsem stejného názoru a Komín s zklidnění zaslouží.
Paul1
Příspěvky: 347
Registrován: 4.1.2021 16:16:05

Re: VMO: Žabovřeská I, II. etapa

Příspěvek od Paul1 »

Mě spíš zaráží, proč se už se dávno neudělalo na D1 MÚK u Troubska. Místa tam bylo spousty:
https://mapy.cz/letecka-2003?x=16.51034 ... 61788&z=16
Ulevilo by to především Jihlavské, ale i výše zmíněné Kníničské, Žabovřevské atd.
Aram96
Příspěvky: 7855
Registrován: 13.8.2018 20:56:09
Bydliště: A88-R43-D43-I/43-I/73-?-?

Re: VMO: Žabovřeská I, II. etapa

Příspěvek od Aram96 »

Lenny píše:Bude to na hraně, protože bude chybět D43 se kterou se počítalo při návrhu.
Ano, bohužel to tak je. Takovou malou útěchou by mohla být východní část VMO, která nějakou část dopravy z této části VMO přebere a vyhlídky má lepší než D43. Nicméně i ta bude samozřejmě vytížená až po okraj :) Není vyloučeno, že okolí Tomkáče (použití VMO pro totálně místní dopravu) bude i po realizaci VMO ještě větším špuntem než nyní Žabovřeská...
Paul1 píše:Mě spíš zaráží, proč se už se dávno neudělalo na D1 MÚK u Troubska. Místa tam bylo spousty:
https://mapy.cz/letecka-2003?x=16.51034 ... 61788&z=16
Ulevilo by to především Jihlavské, ale i výše zmíněné Kníničské, Žabovřevské atd.
To nechápeme nikdo (resp. bohužel chápeme, proč to není), nicméně vysvětlení je opravdu v diskusích o D43. ;)
jarsau
Příspěvky: 13
Registrován: 4.1.2021 16:50:05

Re: VMO: Žabovřeská I, II. etapa

Příspěvek od jarsau »

Vraťme se k Žabovřeské, zítra končí šalina a nejspíš v pondělí mohou začít. Já bych začal vyčištěním a zřízením stavebního dvora na severní straně budoucího tunelu, rozebráním tratě a zřízením přeložky vozovky na její místo. To by umožnilo začít se stavbou od řeky, úpravou břehu. Taky asi tunel se zahájí od severu. Uvidíme. Bude to zajímavé pro sledování.
goldfinger
Příspěvky: 432
Registrován: 10.12.2019 1:24:50

Re: VMO: Žabovřeská I, II. etapa

Příspěvek od goldfinger »

Stavební dvůr v místě bývalého lomu je víceméně jasný, vytrhání kolejí taky. Jestli se tunel začne razit od severu, tak se rubanina bude muset někudy vyvážet, leda že by zůstala na prozatímní deponii právě ve stavebním dvoru.Ale spíš bych vytrhané koleje využil k vybudování definitivního pásu včetně galerií a na něj pak převedl provoz, aby se mohl zrekonstruovat stávající pás.
Likas
Příspěvky: 808
Registrován: 21.9.2011 10:08:48

Re: VMO: Žabovřeská I, II. etapa

Příspěvek od Likas »

Ano ražba tunelu začne od severu.
Do konce ledna by mělo proběhnout dočištění od dřevin na skalách nad severním portálem, očištění skal, odvoz deponie zanechané po I. etapě a vytrhání kolejí.
Pak začnou trhací práce pro přípravu portálu.
No a taky se musí dokončit a schválit RDS :-)
Likas
Příspěvky: 808
Registrován: 21.9.2011 10:08:48

Re: VMO: Žabovřeská I, II. etapa

Příspěvek od Likas »

jarsau píše:Zdravím, zřejmě se zahajuje druhá etapa, začíná výluka jedničky, takže se začíná stavět, nejspíš ražbou tunelu. Uvidíme jestli zveřejní nějaký plán výluk silniční dopravy, nevěřím, že by bylo možné udržet provoz po celou dobu výstavby, ale objížďka přes Veslařskou je těžko představitelná. S tou stavbou si ještě užijeme, ta první etapa moc nepomůže. Asi tak čtyři roky.
Ano, objížďka přes Veslařskou je v plánu. Varianty jsou využití nebo nevyužití Kamenomlýnského mostu.
Warcz
Příspěvky: 2081
Registrován: 14.3.2009 14:50:43

Re: VMO: Žabovřeská I, II. etapa

Příspěvek od Warcz »

Osobně si umím představit udělat v místě spojení 1 a 2 etapy vjezd na stavbu aby to všechno nejezdilo přes Bráfovu.

Objízdná trasa pro auta bude vždy špatná. Vím, že se dělala studie kdy je menší provoz na Žabovřeské a její krátkodobé uzavření nebude vadit. Bude to jízda !
johnnyBgood
Příspěvky: 40
Registrován: 31.7.2020 11:39:44

Re: VMO: Žabovřeská I, II. etapa

Příspěvek od johnnyBgood »

Likas píše: Ano, objížďka přes Veslařskou je v plánu. Varianty jsou využití nebo nevyužití Kamenomlýnského mostu.
Na Kamenomlýnský most by stačilo možná svést pruhy od Krpole, sjezd z mostu na Veslařskou pak korigovat světly.
Od Pisárek by se snad auta vměstnala do protisměru.

Ale takovéto manévry by se děly opravdu jen vyjímečně a na krátkou dobu, ne? Třebas jen kvůli přesunu techniky a materiálu. Jak Warcz zmínil asi by to bylo v těch méně vytížených časech?

Bráfovou to tahat to bude chuťovka, hlavně díky tomu jaké je tam teď pod wilsoňákem pěkné blatíčko.
KarelLer
Příspěvky: 694
Registrován: 25.12.2016 16:03:46
Bydliště: Morava

Re: VMO: Žabovřeská I, II. etapa

Příspěvek od KarelLer »

Za mrazu probíhá demontáž kolejí.
Sheldom
Příspěvky: 4
Registrován: 4.1.2021 16:17:55

Re: VMO: Žabovřeská I, II. etapa

Příspěvek od Sheldom »

Ano, mohu potvrdit. Začali demontovat od Pisárek a nakládají až za Bráfovou. Takže se ze začátku trochu provezou, ale postupně to bude blíž a blíž :lol:
Odpovědět

Zpět na „Brno“